Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 03-08-08, 20:32
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
karma θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.ολα αυτα τα οντα.οι αρχαιες ψυχες εχουν επιγνωση της ιδιοτητας και της αποστολης τους?δηλαδη γνωριζουν το λογο της υπαρξης τπυς και το γιατι βρισκονται στη γη?διαβασα τα αποσπασματα που ανεβασες και θα ηθελα να σε ρωτησω απο που αντλεις τις πληροφοριες σου για το θεμα περα απο αυτο το βιβλιο.

την ιδια ερωτηση θα ηθελα να κανω και σε σενα abraam.

το θεμα με ενδιαφερει και θα θελα να το ψαξω λιγο και μονος μου για αυτο ρωταω
Αγαπητέ bahamut

Θα συμφωνήσω με τον καλό φίλο ABRAAM και θα προσθέσω ότι οι περισσότερες ψυχές που έχουν έρθει στη γη για μία αποστολή το γνωρίζουν (από εσωτερική γνώση).

Συνήθως, από μικροί είχαν την αίσθηση πως βρίσκονται στη γη για έναν συγκεκριμένο λόγο....

Πληροφορίες αντλώ μέσα από την προσωπική μου έρευνα και μελέτη!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 03-08-08, 21:29
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ματ11
Καλημερα Καρμα, πολυ ωραιο το θεμα που εχεις ανοιξει, χωρις να εχω διαβασει περα απο αυτα που γραφεται αυυτα τα ξερω απο μικρη ηλικια, οτι δηλαδη καποιες ψυχες ερχωνταε για καποιο σκοπο και καποιες αλλες οπως το λεω "να περασουν την ταξη" να ανεβουν σε μεγαλητερο επιπεδο. Μακαρι να ειχα χρονο να αναλυσω ολα αυτα που σκεφτομαι απο μικρη αλλα δεν εχω, το μονο που θελω να πω ειναι οτι μπορει καποιες ψυχες να μην εχουν ερθει να σωσουν ολοκληρο τον κοσμο αλλα να αλλαξουν και να βοηθησουν καποιες αλλες ψυχες που με τη σειρα τους να βοηθησουν καποιες αλλες και γινεται μια αλυσιδα . Οι ψυχες που εχουν ερθει να βοηθησουν τους ανθρωπους που ειναι γυρω τους μετα πιστευω τους με την βοηθεια τους με την συζυτηση και οτι επισηναπταιτε απο αυτο στο να βρουν και να ακουσουν μεσα τους.
Συγνωμη για την εκφραση ποτε δεν ημουν καλη και για την ορολογια γιατι δεν εχω διαβασει ποτε τεταια βιλβλια και δεν ξερω τι χριαζεται για να το εξηγησω καλητερα. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ
Αγαπητή Ματ11

Οι τοποθετήσεις σου είναι πολύ όμορφες!

Καλώς ήρθες στο θέμα!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 05-08-08, 09:20
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Είμαι ο τελευταίος που θα πει ποτέ ότι ο κάθε άνθρωπος δεν έχει μια αποστολή να εκπληρώσει. Τόσο καιρό, όμως, περιμένω τα επιστημονικά στοιχεία που υποτίθεται ότι οδήγησαν στα χαρακτηριστικά των "ουράνιων τύπων". Στην αρχή μου είπες ότι είναι αποτέλεσμα της προσωπικής σου έρευνας, σου ζητάω τα δεδομένα σου και μου λες μετά ότι δεν είναι η δική σου έρευνα αλλά ενός ξένου συγγραφέα. Σου ζητάω λοιπόν ξανά τα επιστημονικά στοιχεία του συγγραφέα, μου λες ότι θα τα παραθέσεις, περιμένουμε όλοι τόσο καιρό, μόνο και μόνο για να διαβάσουμε μερικά αποσπάσματα που αναμασούν τα ίδια και, φυσικά, δεν υπάρχει κανένα επιστημονικό στοιχείο, πέρα από ένα αναμάσημα του κατά τα άλλα πολύ όμορφου και "γούτσου - γούτσου" παραμυθιού.
Καλή μου Κάρμα, δεν μέμφομαι εσένα αλλά συγγραφείς που επικαλούνται δήθεν επιστημονικά στοιχεία, τα οποία ουδέποτε παραθέτουν. Θα μου ήταν πολύ περισσότερο προτιμητέο να μας έλεγε ο τύπος αυτός ότι, ξέρετε κάτι, όλα αυτά τα δεδομένα μου δόθηκαν μέσα από προσωπική Φώτιση και μην ψάχνετε κάτι άλλο. Σε αυτό το ενδεχόμενο θα μπορούσα ίσως να αφήσω μια τόοοση δα πιθανότητα να υπάρχει κάτι ουσιαστικό από πίσω. Όταν μου λες όμως ότι τα άτομα αυτά έχουν σπάνια ομάδα αίματος ή χαμηλότερη βασική θερμοκρασία από τους άλλους ανθρώπους, πρέπει να μου το δείξεις, να μου παραθέσεις τα στοιχεία της έρευνας. Και όχι να λες ψευδοεπιστημονικά δεδομένα που είναι παντελώς αστήρικτα, μόνο και μόνο για να εντυπωσιαστεί το ανόητο πλήθος που περιμένει Σωτήρες μέσα σε ιπτάμενους δίσκους. Επαναλαμβάνω ότι δεν μέμφομαι εσένα αλλά τους συγγραφείς που πλουτίζουν από την αφέλεια ορισμένων.
Ως εκ τούτου, μιας και επιστημονικά δεδομένα μου τάχθηκαν αλλά δεν τα βρίσκω, δεν μπορώ να λάβω σοβαρά μια τέτοια θεωρία.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 08-08-08, 22:00
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

Πρόκειται γι' αυτό που στην ψυχιατρική ονομάζεται Σύνδρομο Capgras. Ο πάσχων έχει την έντονη πεποίθηση ότι οικεία του πρόσωπα έχουν αντικατασταθεί από «απατεώνες», ότι πίσω από τη γνωστή εξωτερική μορφή και συμπεριφορά κρύβεται κάτι ξένο, κάποιος «εισβολέας»• κάποιος σωσίας ή εξωγήινος ή ρομπότ ή κάποιος που υπέστη πλαστική εγχείριση ώστε να μοιάζει με το οικείο πρόσωπο ή κάποιος που σκότωσε το οικείο πρόσωπο και ενδύθηκε το δέρμα του.

karma ψαχνοντας σημερα βρηκα αυτο..μηπως εχει καποια σχεση με το χαρακτηριστικο των "ουρανιων τυπων" να μη νιωθουν τους γονεις τους σαν πραγματικους γονεις τους?
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 17-08-08, 18:25
Alpine Ο χρήστης Alpine δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2005
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Αγαπητή Κarma,αυτοί οι "ουράνιοι τύποι" φέρουν και συγκεκριμένα φυσιογνωμικά χαρακτηριστικά;
__________________
Το πάθος για καταστροφή είναι πάθος για δημιουργία.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 17-08-08, 21:32
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Είμαι ο τελευταίος που θα πει ποτέ ότι ο κάθε άνθρωπος δεν έχει μια αποστολή να εκπληρώσει. Τόσο καιρό, όμως, περιμένω τα επιστημονικά στοιχεία που υποτίθεται ότι οδήγησαν στα χαρακτηριστικά των "ουράνιων τύπων". Στην αρχή μου είπες ότι είναι αποτέλεσμα της προσωπικής σου έρευνας, σου ζητάω τα δεδομένα σου και μου λες μετά ότι δεν είναι η δική σου έρευνα αλλά ενός ξένου συγγραφέα. Σου ζητάω λοιπόν ξανά τα επιστημονικά στοιχεία του συγγραφέα, μου λες ότι θα τα παραθέσεις, περιμένουμε όλοι τόσο καιρό, μόνο και μόνο για να διαβάσουμε μερικά αποσπάσματα που αναμασούν τα ίδια και, φυσικά, δεν υπάρχει κανένα επιστημονικό στοιχείο, πέρα από ένα αναμάσημα του κατά τα άλλα πολύ όμορφου και "γούτσου - γούτσου" παραμυθιού.
Καλή μου Κάρμα, δεν μέμφομαι εσένα αλλά συγγραφείς που επικαλούνται δήθεν επιστημονικά στοιχεία, τα οποία ουδέποτε παραθέτουν. Θα μου ήταν πολύ περισσότερο προτιμητέο να μας έλεγε ο τύπος αυτός ότι, ξέρετε κάτι, όλα αυτά τα δεδομένα μου δόθηκαν μέσα από προσωπική Φώτιση και μην ψάχνετε κάτι άλλο. Σε αυτό το ενδεχόμενο θα μπορούσα ίσως να αφήσω μια τόοοση δα πιθανότητα να υπάρχει κάτι ουσιαστικό από πίσω. Όταν μου λες όμως ότι τα άτομα αυτά έχουν σπάνια ομάδα αίματος ή χαμηλότερη βασική θερμοκρασία από τους άλλους ανθρώπους, πρέπει να μου το δείξεις, να μου παραθέσεις τα στοιχεία της έρευνας. Και όχι να λες ψευδοεπιστημονικά δεδομένα που είναι παντελώς αστήρικτα, μόνο και μόνο για να εντυπωσιαστεί το ανόητο πλήθος που περιμένει Σωτήρες μέσα σε ιπτάμενους δίσκους. Επαναλαμβάνω ότι δεν μέμφομαι εσένα αλλά τους συγγραφείς που πλουτίζουν από την αφέλεια ορισμένων.
Ως εκ τούτου, μιας και επιστημονικά δεδομένα μου τάχθηκαν αλλά δεν τα βρίσκω, δεν μπορώ να λάβω σοβαρά μια τέτοια θεωρία.
Φίλε μου Μιχάλη

Τα χαρακτηριστικά του Ουράνιου τύπου τα έχω "δανειστεί" από τον συγκεκριμένο συγγραφέα.

Όλες οι υπόλοιπες αναφορές πηγάζουν από την προσωπική μου έρευνα και μελέτη.

Να είσαι καλά!
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 17-08-08, 21:35
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
Πρόκειται γι' αυτό που στην ψυχιατρική ονομάζεται Σύνδρομο Capgras. Ο πάσχων έχει την έντονη πεποίθηση ότι οικεία του πρόσωπα έχουν αντικατασταθεί από «απατεώνες», ότι πίσω από τη γνωστή εξωτερική μορφή και συμπεριφορά κρύβεται κάτι ξένο, κάποιος «εισβολέας»• κάποιος σωσίας ή εξωγήινος ή ρομπότ ή κάποιος που υπέστη πλαστική εγχείριση ώστε να μοιάζει με το οικείο πρόσωπο ή κάποιος που σκότωσε το οικείο πρόσωπο και ενδύθηκε το δέρμα του.

karma ψαχνοντας σημερα βρηκα αυτο..μηπως εχει καποια σχεση με το χαρακτηριστικο των "ουρανιων τυπων" να μη νιωθουν τους γονεις τους σαν πραγματικους γονεις τους?
Αγαπητέ bahamut

Αυτό που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με το χαρακτηριστικό του Ουράνιου τύπου.

Ο Ουράνιος τύπος, αγαπά και σέβεται τους γονείς του, σαν τη φυσική του οικογένεια, όμως νιώθει ότι η πραγματική του "οικογένεια" βρίσκεται κάπου αλλού... εκεί πέρα από τα άστρα...
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 17-08-08, 21:38
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alpine
Αγαπητή Κarma,αυτοί οι "ουράνιοι τύποι" φέρουν και συγκεκριμένα φυσιογνωμικά χαρακτηριστικά;
Αγαπητέ/ή Alpine

Καλώς ήρθες στο θέμα!

Συνήθως, οι Ουράνιοι τύποι δε φέρουν κάποια συγκεκριμένα φυσιογνωμικά χαρακτηριστικά, μια και το σώμα τους επιλέγεται σύμφωνα με γονίδια γονέων που είναι "συμβατά" με το αστρικό τους σώμα.

Λέγεται, ότι διαφέρουν στα φρύδια (έχουν τοξοειδές σχήμα), όπως επίσης, ότι δείχνουν πολύ νεώτεροι από την κανονική τους ηλικία.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 19-08-08, 16:20
Alpine Ο χρήστης Alpine δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2005
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karma
Αγαπητέ/ή Alpine

Καλώς ήρθες στο θέμα!

Συνήθως, οι Ουράνιοι τύποι δε φέρουν κάποια συγκεκριμένα φυσιογνωμικά χαρακτηριστικά, μια και το σώμα τους επιλέγεται σύμφωνα με γονίδια γονέων που είναι "συμβατά" με το αστρικό τους σώμα.

Λέγεται, ότι διαφέρουν στα φρύδια (έχουν τοξοειδές σχήμα), όπως επίσης, ότι δείχνουν πολύ νεώτεροι από την κανονική τους ηλικία.
Καλώς σας βρίσκω!

Ερώτηση:
Υπάρχουν συγκεκριμένες γήινες περιφέρειες και πληθυσμοί που θα προτιμηθούν για την εμφάνισή τους;
__________________
Το πάθος για καταστροφή είναι πάθος για δημιουργία.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 19-08-08, 16:36
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alpine
Ερώτηση:
Υπάρχουν συγκεκριμένες γήινες περιφέρειες και πληθυσμοί που θα προτιμηθούν για την εμφάνισή τους;
Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά εδώ:

http://nebesnyel.phpbb24.com/forum/viewtopic.php?t=204

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.