Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-06-06, 16:04
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Puck τα topics- φωτια κανουν κυκλους και ειναι διαπιστωμενο αυτο. Νομιζω το τονισε και καποιος αλλος παραπανω. Καποια στιγμη θα σταματησουμε να συζητηταμε-αντιμαχομαστε-σφαζομαστε για τα θρησκευτικα και θα βρουμε ενα αλλο "μεταφυσικο" ρευμα για να μας τραβηξει. Μηπως και η ιδια μας η καθημερινοτητα δεν ακολουθει τους ιδιους ρυθμους;

Η αιτηση της Αντωνιας θα εξεταστει. Υπαρχει και το προβλημα του χωρου βλεπετε (ισως ορισουμε ενα ανωτετο οριο μεγεθους της καθε φωτογραφιας)

Ξαναγυριζοντας στα του Puck, εαν το χρισμα του καπετανιου σε ενα portal, οριζεται απο την εντονη παρουσια ορισμενων εκ των διαχειριστων του στο φορουμ συζητησης τοτε ναι, εγω και ο Μιχαλης ειμαστε οι καπεταναιοι
Δεν ειναι ομως ετσι τα πραγματα και οσοι ζουν το metafysiko.gr και την ποικιλια των δραστηριοτητων που το διακρινει το αντιλαμβανονται.Εαν γνωριζεις οτι ο χρονος μας ειναι λιγος και οι ευθυνες πολλες τοτε η προταση του Σολων θα πρεπει να σε καλυπτει.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
  #22  
Παλιά 26-06-06, 19:31
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Καταρχήν ωραία ιδέα αυτή για την gallery "περίεργων" φωτογραφιών αλλά να ξέρετε από τώρα ότι πολύ θα ανεβούν πολλές μαιμού φωτό όπως έχει γίνει κατά καιρούς σε πολλά sites (όχι μόνο ελληνικά και όχι μόνο μεταφυσικά)..

Όσο για το εάν φοβούνται τα νέα μέλη..το μόνο που έχω να πω είναι ότι είναι ελεύθεροι όλοι να εκφράσουν την γνώμη τους εδωμέσα οπότε μπορεί να διαφωνήσουν ακόμα και με τον μεταφυσικό χαρακτήρα (πόσο μάλλον κάποιοι με τον επιστημονικό) των θεμάτων που συζητούνται. Όπως έχετε δει δεν αφαιρείται ο λόγος από κανένα (αν και αρκετοί κατά καιρούς ενώ δεν έχουν επιχειρήματα έχουν ζητήσει το φίμωμα κάποιων με πρόσχημα τον μεταφυσικό χαρακτήρα του site-ούτε αυτό έγινε). Αυτός είναι ο σκοπός ενός φόρουμ,η συζήτηση κ ανταλλαγή απόψεων (όλων των απόψεων) και όποιος είναι διατεθειμένος να γράψει πρέπει να είνα έτοιμος να υποστεί κριτική όπως ο καθένας από εμάς που γράφει-όπως ακριβώς είναι και στις παραγματικές face to face συναντήσεις.

Για τα θέματα που μένου ανενεργά κτλ το μόνο που έχω να πω είναι ότι είναι κάτι εντελώς φυσικό. Κάποιες περιόδους θα τυχαίνει μας απασχολούν κάποια συγκεκριμένα θέματα,κάποιες άλλες άλλα..Ανάλογα με τα ενδιαφέροντα αυτών που συμμετέχουν στο φορουμ και ανάλογα με τους καιρούς,τα γεγονότα και τις περιστάσεις.

Παράθεση:
Οι συντονιστές να συμμετέχουν περισσότερο, όπως και τα μέλη της Gateway. Δυστυχώς βλέπω πως αυτοί που συμμετέχουν καθημερινά είναι ο beetlejuice και ο Μιχάλης. Μετά συμμετέχει ο Solon, το Μπιζέλι, ο ΚΑΝΕ, ο Voel και λιγότερο ο Nocturnal, o quendi και o Mordiel. Οι Αpollon, Kafrila, Epimytheas, apan@samos, Paul πού είναι; Νομίζω πως για να είναι συντονιστές και μέλη της Gateway έχουν κάτι να προσφέρουν, διαφορετικά δε θα είχαν αυτούς τους τίτλους. Πού είναι όμως οι απόψεις τους; Νομίζω ότι πολλά θα ήταν διαφορετικά αν έγραφαν όλοι αυτοί πιο συχνά. Διαφορετικά ποιος ο λόγος να έχουν τις θέσεις που έχουν;
Αισθάνομαι κάπως άβολα με αυτήν την τοποθέτηση..Καταρχήν κανένας δεν δεν είναι υποχρεωμένος να συμμετέχει κάθε μέρα και τις 365 μέρες του χρόνου, πρέπει να έχουμε να γράψουμε κάτι,εγώ δεν μπορώ να συμμετάσχω σε κάτι που δεν γνωρίζω ή που δεν ασχολούμαι ή που δεν μου αρέσει η συζήτηση. Παρόλα αυτά σχεδόν όλοι μας μπαίνουμε σχεδόν κάθε μέρα για να παρακολουθούμε τι γίνεται. Ακόμα οι συντονιστές, ο κύριος λόγος ύπαρξης τους θεωρώ ότι είναι να συντονίζουν τις συζητήσεις που περιμένουν να ανοίξουν κάποιοι απ' τα 2500 άτομα και όχι να τους θεωρούμε μηχανές δημιουργίας νέων θεμάτων. Είναι και οι συντονιστές απλά μέλη. Είναι καλό να το θυμόμαστε. Το φορουμ πρέπει να είναι δυναμικό σύστημα που να συμμετέχουν όσοι μπορούν. Αυτά γενικά.

Σχετικά με την απουσία μου είναι γνωστό ότι από τα τέλη Φλέβάρη έως πριν κανα-δυο βδομάδες είχα κυριολεκτικά εξαφανιστεί από τις συζητήσεις παρόλο που παρακολουθούσα το φόρουμ (αφού ούτε στην συζήτηση για την αστρολογία δεν πήρα μέρος! ). Δεν έχω σκοπό να δικαιολογηθώ και πολλούς δεν τους ενδιαφέρει αφού το απότέλεσμα είναι ότι δεν συμμετείχα. Απλά να πω ότι είχα τόσες σημαντικές υποχρεώσεις που δεν προλάβαινα καν. Όποιος θέλει το πιστεύει-λεπτομέρειες πριβέ. Είχα σκεφτεί να ζητήσω να αποχωρήσω απ' την θέση μου αφού δεν βοηθούσα αλλά τώρα μπορώ και πάλι,όμως εάν ξαναέρθει περίοδος σαν την προηγούμενη (κάτι που είναι πολύ πιθανό σε λίγους μήνες) θα το πράξω, ώστε κάποιος που προλαβαίνει να μπορεί να βοηθήσει.

Φιλικά,
Quendi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη quendi : 26-06-06 στις 19:36
  #23  
Παλιά 27-06-06, 08:33
vagkri Ο χρήστης vagkri δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Περιοχή: αθήνα
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagkri
Ο χλευασμός θα πρέπει να συνοδεύεται από διαγραφή, αγαπητοί κύριοι συντονιστές!!!
Να διευκρινίσω (δεν το εξέφρασα καλά) ότι όταν λέω "χλευασμός" εννοώ συνεχιζόμενα επιθετική και ειρωνική συμπεριφορά.Οχι με την πρώτη, όλοι μπορεί να κάνουμε λάθος.

Παράθεση:
Ναι, οι πολλές παρατηρήσεις ειναι λάθος.Δυο παρατηρήσεις και στην τρίτη διαγραφή!
επιμένω σε αυτό και βασικά με ενδιαφέρει να μήν υπάρχουν προσωπικές επιθέσεις με ανήθικο ύφος!!
Το avatar αγαπητέ excellent δεν το έβαλα για να σε προσβάλω (όπως κακώς εννόησες), αλλά αν το παρατηρήσεις προσεκτικά και διαβάσεις και αυτό που λέει, μάλλον θα σου αρέσει.Θέλησα να σου δείξω ότι δεν μπορεί να χαρακτηρίζει τον χρήστη.
(ελπίζω ότι αυτά που έγραψες τα έγραψες εκνευρισμένος)
excellent πρέπει να καταλάβεις ότι η αυστηρότητα μόνο καλό μπορεί να κάνει σε μία ομάδα η κοινότητα.Εξ άλλου θυμάμαι ότι σε παλαιότερο μήνυμα σου εσύ ήσουν που υποστήριξες την αυστηρότητα που υπήρχε επί χούντας (αν και μάλλον δεν την γνώρισες).
Να μαζευτούν πολλά μέλη είναι εύκολο αν κατεβάσουμε την ποιότητα των συζητήσεων και δώσουμε βήμα έκφρασης σε κάθε έναν που θέλει να κάνει χαβαλέ η απλά να βγάλει τα απωθημένα του.Όμως αυτό θέλουμε;
Ο lux είπε:
Παράθεση:
"τέλος περί χλευασμού και διαγραφών μη προβείτε σε κυρώσεις γιατί θα μείνουν 3 & ο κούκος"
Ίσως να έχεις δίκιο, αλλά σκέψου ότι το site αυτό δεν λειτουργεί με σκοπό το κέρδος και την άγρα πελατών , αλλά απευθύνεται σε συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων.Aλλά έτσι κι αλλιώς πόσα άτομα συμετέχουν ενεργά στις συζητήσεις; 10,15 ;
Εδώ και με αυτά τα λίγα άτομα δημιουργούνται παρεξηγήσεις, σκέψου να ήταν π.χ. 100 και να μπορούσαν να λένε ότι θέλουν με όποιο τρόπο θέλουν. Το φόρουμ θα είχε γίνει αρένα...
Να προτείνω κάτι ακόμα: ο συντονιστής που συμετέχει σε μία συζήτηση να μην έχει δικαίωμα να συντονίσει αυτήν την συζήτηση.Εκεί να έχει απλά την ιδιότητα του μέλους.Τον συντονισμό να τον κάνει άλλος συντονιστής.Με αυτό τον τρόπο προάγουμε την ανιδιοτέλεια στην κρίση των συντονιστών.
__________________
( Το παλαιό μου Nickname (Ελληνιστί Ψευδώνυμο) ήταν "VAGKRI"...)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vagkri : 27-06-06 στις 10:58
  #24  
Παλιά 27-06-06, 08:41
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητέ quendi,

επειδή περιμένα πως κάποιοι από εσάς τους πολύ χρήσιμους συντονιστές θα αντιδρούσαν σ' αυτό που έγραψα, θέλω να ξεκαθαρίσω πως δεν ήθελα να "την πω" σε συγκεκριμένα άτομα επειδή έχουν χαθεί απ' τις συζητήσεις. Δικαίωμά τους εξάλλου, δεν τους υποχρεώνει κανείς. Απλά θεωρώ πως τα άτομα που είναι συντονιστές και ακόμα περισσότερα τα μέλη της Gateway, έχουν πάρα πολλά να προσφέρουν στις συζητήσεις και θα ήθελα, εγώ προσωπικά, να βλέπω περισσότερες και συχνότερες δημοσιεύσεις τους στο forum. Ίσως, το παραδέχομαι, να ήμουν κάπως απότομη, όμως ειλικρινά δε θέλω να προσβάλω κανέναν, ούτε και να αφαιρεθεί ο "τίτλος" από κανέναν, γιατί σίγουρα δε μου πέφτει λόγος. Καταλαβαίνω πως όλοι έχετε τις δουλείες σας, δε θα ήταν όμως ιδανικό να μπορούσατε να γράφετε όλοι όσο συχνά γράφουν μερικά απλά μέλη; Και λέω "ιδανικό" γιατί ποιος είναι ο σκοπός ύπαρξής μας αν δεν κυνηγάμε τα ιδανικά μας;

Και για να επιστρέψουμε στο αρχικό θέμα μας, περιμένω να διαβάσω ωραίες προτάσεις και από άλλα μέλη.
__________________
Εις το επανιδείν...
  #25  
Παλιά 27-06-06, 11:14
vagkri Ο χρήστης vagkri δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Περιοχή: αθήνα
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή ευκολια περιήγησης στα θέματα

Αν είναι εύκολο όταν ο δείκτης του ποντικιού "κάθεται" για λίγο χρονικό διάστημα πάνω σε μία κατηγορία συζητήσεων, να ανοίγει αυτόματα υπομενού με τα πρώτα 5 θέματα της κατηγορίας, η αυτά που είχαν πρόσφατα post.
Με αυτό θα είναι πολύ πιό λίγος ο χρόνος που απαιτείται γαι να γίνει περιήγηση σε όλα τα θέματα.
__________________
( Το παλαιό μου Nickname (Ελληνιστί Ψευδώνυμο) ήταν "VAGKRI"...)
  #26  
Παλιά 27-06-06, 11:46
Το avatar του χρήστη Archangel
Archangel Ο χρήστης Archangel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Περιοχή: ΕΛΛΑΣ
Μηνύματα: 230
Προεπιλογή

Εγώ θα ήθελα να κάνω μια μικρή πρόταση για ένα συγκεκριμένο θέμα, ΠΟυ για εμένα είναι πολύ συγκεκριμενοποιημένο(μην μου πείτε να την πω την λέξη ).Η κατηγορία αυτή είναι "το ανεξήγητο στον χώρο των τεχνών" για εμένα έπρεπε να είναι απελευθερωμένη ώστε ο καθένας να λέει την γνώμη του για την ταινία που θεωρεί καλή και όχι μόνη όσες αναφέρουν κάτι το μεταφυσικό, ανεξήγητο. Υπάρχουν ταινίες που είναι αρκετά καλές και δεν είναι στον χώρο του ανεξήγητου ή του μεταφυσικού.
__________________
Βαριέμαι http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=22502
  #27  
Παλιά 27-06-06, 12:25
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagkri
Αν είναι εύκολο όταν ο δείκτης του ποντικιού "κάθεται" για λίγο χρονικό διάστημα πάνω σε μία κατηγορία συζητήσεων, να ανοίγει αυτόματα υπομενού με τα πρώτα 5 θέματα της κατηγορίας, η αυτά που είχαν πρόσφατα post.
Με αυτό θα είναι πολύ πιό λίγος ο χρόνος που απαιτείται γαι να γίνει περιήγηση σε όλα τα θέματα.
Αυτό γίνεται κ τώρα πολύ απλά vagkri.

Πατάς πάνω δεξιά Βοηθήματα κ μετά Νέα μηνύματα. Έτσι,σου εμφανίζονται τα ποστς που έχουν γίνει από την στιγμή που βγήκες τελευταία από το φόρουμ
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
  #28  
Παλιά 27-06-06, 12:50
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Φίλε Puck< για να ολοκληρώσω την τοποθέτηση μου πάνω στο θέμα, δεν είναι ότι, για εμένα προσωπικά π.χ., δεν με ενδιαφέρει να συμμετέχω στις συζητήσεις. Μακάρι η όλη κοινότητα να λειτουργούσε μόνη της δίχως τη συνδρομή μου, ώστε να έγραφα απλώς κείμενα, να παρουσίαζα έρευνες και να συζητούσα με τα υπόλοιπα μέλη(τα 3 τελευταία πραγματικά με ενδιαφέρουν).
Όμως, αν δεν "δουλεύω" πίσω από το site τότε η κοινότητα δεν θα μπορεί να παρουσιάζει κάτι περισσότερο από το forum.

Καλώς ή κακώς, έχω ένα συγκεκριμένο χρόνο καθημερινά να προσφέρω στην κοινότητα(υπάρχει όπως όλοι ξέρετε και η προσωπική ζωή, η εργασία, το πανεπιστήμιο, κλπ.). Για να υπάρχει αυτή η κοινότητα κάποιοι πρέπει να εργάζονται για τη διαδικτυακή της ταυτότητα/ έκφραση και πάνω σε αυτό αφιερώνω εγώ τον περισσότερο διαδικτυακό μου χρόνο.

Όπως και να' χει, χαίρομαι που πλέον υπάρχουν 2 μέλη της Gateway που αφιερώνουν τόσο χρόνο στο φόρουμ, καλύπτοντας έτσι ένα μεγάλο κενό που αντιμετωπίζαμε τα τελευταία χρόνια.

Ως προς τους καπεταναίους μας τώρα: Μηνάς και Μιχάλης διοικούν τη μαούνα του φόρουμ, o Χάρης τη μαούνα των τεχνικών θεμάτων της διαδικτυακής κοινότητας, εγώ τις μαούνες του metafysiko.gr και του metafysiko.gr/pytheas, κλπ. Οπότε, το κάθε μέλος αποτελεί τον καπετάνιο και σε κάποια έκφραση της κοινότητας.
Άλλωστε, έτσι επεκτείνεται πάνω κάτω και η κοινότητα, όταν ένα νέο μέλος έχει διάθεση και χρόνο να αφιερώσει σε μία νέα ιδέα. Παρόμοια, κάπως έτσι επεκτείνεται και το roster της Gateway, όταν μέλη της κοινότητας έχουν διάθεση και χρόνο για κάτι νέο και παράλληλα κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος με τα ήδη υπάρχοντα μέλη της G, τότε αργά ή γρήγορα θα αποτελέσουν και οι ίδιοι μέλη της G.

Αυτά τα λίγα από εμένα. Επαναλαμβάνω ότι η οποιαδήποτε κριτική είναι κάτι περισσότερο από ευπρόσδεκτη.

Φιλικά,
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
  #29  
Παλιά 27-06-06, 13:03
vagkri Ο χρήστης vagkri δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Περιοχή: αθήνα
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontro_mpizeli
Πατάς πάνω δεξιά Βοηθήματα κ μετά Νέα μηνύματα. Έτσι,σου εμφανίζονται τα ποστς που έχουν γίνει από την στιγμή που βγήκες τελευταία από το φόρουμ
Μπιζέλι μου, αυτό το ξέρω αλλά νομίζω ότι θα είναι βολικότερο να κάνεις περιήγηση σε όλες τις κατηγορίες χωρίς να αλλάξεις σελίδα.
Απλά πρόταση κάνω, σκέψου κατεβάζοντας αργά το δείκτη του ποντικιού από πάνω πρός τα κάτω σε κάθε κατηγορία να ανοίγει μενού που θα δείχνει τα 5 (ενδεικτικός αριθμός) πρόσφατα θέματα της κατηγορίας.

με εκτίμηση
__________________
( Το παλαιό μου Nickname (Ελληνιστί Ψευδώνυμο) ήταν "VAGKRI"...)
  #30  
Παλιά 27-06-06, 13:49
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Όταν ζήτησα να δημιουργηθεί κατηγορία "Γενικά" είχα στο νού μου το εξής.

Θέλω εδώ και καιρό να βάλω ένα θέμα σχετικό με ένα αρχαίο αντικείμενο που κόβει τη ροή του αίματος (δεν θα δώσω περισσότερες πληροφορίες ακόμα...). Που να το βάλω; Δεν έχει καμιά σχετική κατηγορία. Παρόλο που έχει σχέση με το ανεξήγητο, δεν μπορώ να το βάλω σε αυτήν την κατηγορία, γιατί δεν "κολλάει" με τα υπόλοιπα θέματα...


Απο beetlejuice:Το αντικειμενο που αναφερεις εχει σχεση και με την ιστορια και με την Αρχαια Ελλαδα ή εποχη.Υπαρχει αναλογη κατηγορια...
Από excellent: Εντάξει captain Μηνά θα το βάλω όμως σκεί που είπε ο captain Μιχάλης.
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη excellent : 27-06-06 στις 17:28
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.