Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιά 29-03-13, 18:09
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλώνοντας υποταγή στους Μεγάλους Παλαιούς και ορκιζόμενος αιώνια αφοσίωση,
We Weren't Born To Follow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
demi, anna και xtabay προάγεσθε σε Μύστες τιμητικού 3ου και ανωτέρου βαθμού...
Μύηση σε 3ο βαθμό με δύο λέξεις από το διαδίκτυο;
Τι όργια είναι αυτά ωρέ Καλιγούλα του Απόκρυφου;
Απάντηση με παράθεση
  #242  
Παλιά 29-03-13, 18:26
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων


Μύηση σε 3ο βαθμό με δύο λέξεις από το διαδίκτυο;
Τι όργια είναι αυτά ωρέ Καλιγούλα του Απόκρυφου;

αμ τι νομιζες?? εξελιξη λεγεται...

εδω εμαθε η μανα μου να σερφαρει!!! θα μεινουμε εμεις πισω???


ασε που επικοινωνουμε στην υπερβαση!!!

απλα το ανακοινωσε εδω!! κατι σαν την εφημεριδα της κυβερνησης ενα πραμα!!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #243  
Παλιά 29-03-13, 19:21
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Οι μύηση είχε γίνει προ πολλού, απλά ήθελα να ενημερωθούν οι καθοδηγητές κάποιων μελών του forum για αυτό το συμβάν και να ξέρουν τι έχουν ν' αντιμετωπίσουν, σε περίπτωση που οι τελευταίοι τολμήσουν να διανοηθούν και διανοηθούν να τολμήσουν να καταφερθούν εναντίον των Μεγάλων Παλαιών στο πεδίο των Οίκων!

Δήλωσε υποταγή στους Μεγάλους Παλαιούς και οι Οίκοι θα μάχονται δίπλα σου. Δήλωσε βλασφημία απέναντί τους και αυτοί θα εξαπολύσουν την οργή τους! Κάποιες που τόλμησαν να υψώσουν ανάστημα με παναδύναμα spells, τώρα απλά κηρύττουν! Είναι το μόνο που τους απέμεινε, μετά την ολοκληρωτική καταστροφή της ψυχής τους στο πεδίο από τους Οίκους μας!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #244  
Παλιά 30-03-13, 09:39
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
χρυσαυγη, οπως θα γνωριζεις, σαν γνησια μεταφυσικος που εισαι....λιγοι ανθρωποι πανω στην γη δεν εχουν πατερα κ γω ανηκω σε αυτους...

η ψυχη μου ανηκει μονο σε μενα κ σε κανεναν απο τους δυο...

απαντησε μου λοιπον κ μην με αγνοεις, γιατι ξερω πως να σε βρω...


ποια εισαι??

Αποφασισα λοιπον να σου απαντησω κανονικα.

Δεν ξερω ποιος σου το ειπε η' απο που το συμπερανες οτι ειναι λιγοι.
Ειναι παρα πολλοι. Παντα ηταν παρα πολλοι. Αν διαβαζες τα σωστα βιβλια, αναφερονται μεσα και οι αριθμοι και πολλα αλλα.

Ολοι ασχολουνται με Λευκη Μαγεια και καποιοι με Αστρολογια που δεν αντεχουν την Λευκη Μαγεια γιατι θελει αλλες αντοχες. Επιλογη τους και πολυ σοβαρο επισης εργο αυτο. Απαιτει φοβερες γνωσεις, πολυ μελετη και οπως ολα τα ωραια της Λευκης Μαγειας μεγαλη δοση της κινητηριου δυναμης της που ειναι μονο η Αγαπη.

Καποιοι λοιπον ενωνουν ξανα διαλυμενες απο μαγεια οικογενειες και τους επιστρεφουν την ευτυχια τους και την αγαπη τους.

Καποιοι εχουν θεραπευουν πολλους αρρωστους που οι ασθενειες τους ηταν απο βαρια μορφης μαγεια.

Καποιοι επιστρεφουν την οικονομικη ευημερια σε συνανθρωπους που με μαγεια τους ειχαν κλεισει την τυχη.

Καποιοι ξαναφερνουν σωστη λειτουργια εγκεφαλου που μισοδουλευε απο τις πολλες κακες υποβολες.

Καποιοι ξεριζωνουν μαγια απο σπιτια και μαγαζια που τους τα εσπειραν για γρουσουζια, φτωχεια και αρρωστια.

Καποιοι λυνουν γλωσσοδετες που εχουν μπει απο μαγεια παλι και οι ανθρωποι νιωθουν κομπο στον λαιμο και δεν μπορουν να μιλησουν ανετα, δεν μπορουν να ζησουν τα ωραια της ζωης, τον ερωτα, να πουν "σ'αγαπω".

Καποιοι ξεριζωνουν φοβιες που παλι απο μαγεια εχουν μπει και εχουν κανει τον ανθρωπο να τρεμει και την σκια του.

Αυτη λοιπον ειναι η περιφημη και διαβοητη Λευκη Μαγεια και μονο αυτο.





Αν εσυ εισαι αυτο που λες, καλα κανεις και εισαι. Δεν εχω κατι να πω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 30-03-13 στις 09:42
Απάντηση με παράθεση
  #245  
Παλιά 30-03-13, 12:07
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Χρυσαυγή το πήγες απο δω το εφερες απο κεί, το ξαναπηγες αλλού για να πέσουν τελικά οι υποτιθέμενες ασπίδες και να μας πεις οτι είσαι μάγος???? Έκανες την διαδρομή Τρίκαλα Καλαμπάκα Λαμία λες και θα φανερωνες τα κρατικά μυστικά.

Αυτά όλα που λες λίγο μας αγγίζουν και λιγοτερο μας ενδιαφέρουν. Υπάρχει μια μερίδα κόσμου που θεωρεί η πιστεύει οτι οι κακοτυχίες του είναι αποτέλεσμα κάποιου δεσίματος.
Υπάρχουν όμως και κάποιοι άλλοι που απλα γελανε με όλα αυτά.
Εγώ δεν κατάλαβα την μυστικοπάθεια σου δηλαδή τί νομίζες ότι θα πέσουμε κάτω ξεροι και λιποθυμοι αμα μας ελεγες την αλήθεια?????

Αμα νομίζεις ή νομίζουν κάποιοι οτι αυτό βοηθάει και γίνεται για ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ας έχει.. Τι να πώ δώσε έλεος........

Τον Puck να μην ξαναμαγεψεις γιατί θα λες οπίσω μου σε έχω σατανά!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #246  
Παλιά 30-03-13, 12:34
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά, αυτοί οι εξωγήινοι είναι υλικά όντα που απομυζούν ενέργεια από τους ανθρώπους με υλικούς όρους, ή είναι άϋλα όντα και ό,τι κάνουν το κάνουν στο αστρικό πεδίο;
Τα "οντα σε αλλα Ηλιακα Συστηματα" είναι υλικά όπως εγώ κι εσύ, ή είναι οντότητες όπως οι πλανήτες του δικού μας συστήματος ( σύμφωνα με κάποιους εσωτεριστές; )



Για να το χοντρύνω (λιγουλάκι), όποιος "μεταφυσικός" θέλει να δώσει πράγματα στους "πληβείους", "πλέμπα", "αμύητους", "βέβηλους", κλπ,
έχει τη δυνατότητα να το κάνει και στο παρόν forum και σε άλλα. Εκεί που "κολλάει" το όλο θέμα είναι στα μισόλογα και στις ανύπαρκτες αποδείξεις.


Τα παλιά επεισόδια του Kοσμικού MMORPG που έχει στήσει ο ΥΗVH, όμως, μια χαρά τα ξέρεις και "κάνεις κοιλιακούς"
με όσους δεν λαμβάνουν μέρος σ' αυτό το παιχνίδι και προτιμούν να παίξουν trivial pursuit.



Ειναι οντα απο αλλα Ηλιακα Συστηματα. Δεν εχει αλλα πλασματα στους πλανητες του δικου μας Ηλιακου Συστηματος, οτι και να λενε, οτι και να εχουν γραψει ετσι για να πουλησουν.
Κανουν γυρω στις 20 μερες ταξιδι αστρικο για να φτασουν εδω. Δεν γνωριζω, οπως και κανεις, με τι ταχυτητα ταξιδευουν, ουτε απο απου ακριβως ερχονται.
Ειναι μονο μια συγκεκριμενη φυλη που επισκεπτεται την Γη, "ΕΤ go home" αλλα με καταμαυρα μεγαλα ματια. Αυτο συμβαινει προφανως γιατι η δικη μας ενεργεια ειναι συμβατη με την δικη τους.
Κανουν πολυ καλη χρηση του "ορατου"-"αορατου". Δηλαδη μπορει να εχει σταθει διπλα σου και να μην τον εχεις δει. Οι μεταφυσικοι που εχουν ολανοιχτη οραση και στο "αορατο" να ειναι, τους βλεπουν σαν σε υπερβαση.
Δεν εχουν δειξει εχθρικοτητα ποτε. Το οτι ερχονται απο του βοδιου το κερατο μεχρι εδω για ενεργεια, αυτο σημαινει πως κατι τρεχει στον δικο τους πλανητη και δεν εχει πολυ ενεργεια.

Η μεταφυσικη και ολα τα πνευματα της μεταφυσικης, δεν δινουν πληροφοριες πολλες, γιατι δεν αφορα την μεταφυσικη, την ψυχη δηλαδη του ανθρωπου, αλλα και γιατι ο ανθρωπος καλο ειναι να ασχολειται με τον εαυτο του και το σπιτι του, τον πλανητη του και να λεει και ενα "ευχαριστω" που απο ενεργεια μας περισσευει και θα μας περισσευει ως την τελευταια στιγμη.
Ισως σου τυχει να σε επισκεφτουν καποια φορα, αφου το εχεις καημο. Αλλα δεν σου το ευχομαι. Αν τωρα παλι θελεις να τους δεις για να πειστεις, ε τοτε τι να πω? Ας τους δεις λοιπον.
Κι αφου λοιπον θελεις τοσο πολυ να τους δεις που οντως το "χοντρυνες" το θεμα, θα σου πω εμμεσα τον τροπο να τους καλεσεις. Ερχονται αμεσως οταν λαβουν μυνημα οτι τους καλει καποιος δικος τους. Αντε σκεψου λιγο τι πρεπει να κανεις, εξασκησου λιγο και θα ερθουν.
Α να σε δω τι θα κανεις οταν θα στηθει μπροστα σου. Επεμεινες, το ζητησες και σου το εδωσα και αυτο. Καλη πορεια και σε αυτο, λοιπον.

Σου απαντω παντα αναλυτικα γιατι σε συμπαθω. Αλλα δεν διαβαζεις βιβλια. Με τα links μονο δεν γινεται δουλεια.

Παμε αλλου - στον Αγιον Ορος δεν εχει 'εννεα αορατους', αλλα αμετρητους αορατους και αληθεια σου λεω, που πας και τα βρισκεις αυτα και τα διαβαζεις ειναι αποριας αξιο.
Και γιατι παντα με το Αγιον Ορος μονο? Θαρρεις τα Μετεωρα λιγους Αγιους εχουν βγαλει? Η' νομιζεις πως και εκει δεν γινεται απιστευτη πνευματικη δουλεια?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 30-03-13 στις 12:43
Απάντηση με παράθεση
  #247  
Παλιά 30-03-13, 13:03
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρυσαυγή το πήγες απο δω το εφερες απο κεί, το ξαναπηγες αλλού για να πέσουν τελικά οι υποτιθέμενες ασπίδες και να μας πεις οτι είσαι μάγος???? Έκανες την διαδρομή Τρίκαλα Καλαμπάκα Λαμία λες και θα φανερωνες τα κρατικά μυστικά.

Αυτά όλα που λες λίγο μας αγγίζουν και λιγοτερο μας ενδιαφέρουν. Υπάρχει μια μερίδα κόσμου που θεωρεί η πιστεύει οτι οι κακοτυχίες του είναι αποτέλεσμα κάποιου δεσίματος.
Υπάρχουν όμως και κάποιοι άλλοι που απλα γελανε με όλα αυτά.
Εγώ δεν κατάλαβα την μυστικοπάθεια σου δηλαδή τί νομίζες ότι θα πέσουμε κάτω ξεροι και λιποθυμοι αμα μας ελεγες την αλήθεια?????

Αμα νομίζεις ή νομίζουν κάποιοι οτι αυτό βοηθάει και γίνεται για ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ας έχει.. Τι να πώ δώσε έλεος........

Τον Puck να μην ξαναμαγεψεις γιατί θα λες οπίσω μου σε έχω σατανά!!!!!!!

Αννα, με εφτασες πολλες φορες στο αμην. Τι ειναι ρε παιδι μου αυτη η μαγεια, μαγος, μαγισσα για τα οποια μιλας και δεν καταλαβαινω.

Λευκη μαγεια - Μαυρη μαγεια Δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

Μαυρη μαγεια για να σου ριμαξουν την ζωη στα καλα καθουμενα.
Λευκη που σπαει την Μαυρη για καλο.

Εχει σχολες που ασχολουνται λεει με την μαγεια του Merlin και απο αυτα που γραφονται κατα καιρους απο εσας, μοιαζει πολυ.
Εγω αυτον τον Merlin δεν τον ξερω. Οπως δεν ξερω και τον Νοστραδαμο. Τι εκαναν αυτοι τα βραδια και αν οντως η μαγεια τους ηταν Λευκη και οχι Μαυρη μπογιατισμενη Λευκη?
Και βεβαια μπορω να καταλαβω, αν διαβασω, φαινεται απο τα υλικα και απο τα λογια και πολλα αλλα. Αλλα δεν με νοιαζει.

Και επειδη εγω εχω μαθει να πηγαινω εκ του ασφαλους εκει που θελω να παω, ετσι παω.

Οσον αφορα τον Puck, α ολα κι ολα, εγω τον βρηκα πρωτη, δικος μου ειναι.
Απάντηση με παράθεση
  #248  
Παλιά 30-03-13, 13:33
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Αννα, με εφτασες πολλες φορες στο αμην. Τι ειναι ρε παιδι μου αυτη η μαγεια, μαγος, μαγισσα για τα οποια μιλας και δεν καταλαβαινω.

Λευκη μαγεια - Μαυρη μαγεια Δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

Μαυρη μαγεια για να σου ριμαξουν την ζωη στα καλα καθουμενα.
Λευκη που σπαει την Μαυρη για καλο.

Εχει σχολες που ασχολουνται λεει με την μαγεια του Merlin και απο αυτα που γραφονται κατα καιρους απο εσας, μοιαζει πολυ.
Εγω αυτον τον Merlin δεν τον ξερω. Οπως δεν ξερω και τον Νοστραδαμο. Τι εκαναν αυτοι τα βραδια και αν οντως η μαγεια τους ηταν Λευκη και οχι Μαυρη μπογιατισμενη Λευκη?
Και βεβαια μπορω να καταλαβω, αν διαβασω, φαινεται απο τα υλικα και απο τα λογια και πολλα αλλα. Αλλα δεν με νοιαζει.

Και επειδη εγω εχω μαθει να πηγαινω εκ του ασφαλους εκει που θελω να παω, ετσι παω.

Οσον αφορα τον Puck, α ολα κι ολα, εγω τον βρηκα πρωτη, δικος μου ειναι.

Χρυσαυγή ο Οίκος μας απαγορεύει αυστηρά την Μαγεία άσπρη μαύρη μπορδοροδοκκοκινη για τον εξής και πολύ απλό λόγο Δεν τα ασπάζεται.. Δεν μπορω να πω περισσότερα γιατί θα τιμωρηθω αυστηρά απο τους Μεγάλους Παλαιούς και μόλις χτες ανεβηκα βαθμίδα........
Συνχωρεστε με μεγάλοι Μύστες .............
Απάντηση με παράθεση
  #249  
Παλιά 30-03-13, 13:37
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Οσον αφορα τις κακοτυχιες, γρουσουζιες και αρρωστιες του κοσμου αν ειναι προιον μαυρης μαγειας, σου λεω και το υπογραφω πως 70% ΕΙΝΑΙ.
Το αλλο 30% το αφηνω ανοιχτο, γιατι πολλες φορες προκαλουμε διαφορα γκαντεμικα στον εαυτο μας ακομη και με την ιδια μας την σκεψη, που δεν εξασκηθηκαμε να ειναι καλη, ευγενικη και θετικη. Για δικο μας πρωταρχικα καλο.

Βεβαια αυτο που με παραξενευει........ειναι πως γινεται να μην το πιστευεις αφου ασχολεισαι με μεταφυσικη?
Αυτο ειναι η μεταφυσικη.
Αρνητικη μεταφυσικη - μαυρη μαγεια - δεσιμο ψυχης που με τον καιρο βγαινει το αποτελεσμα στην ζωη και στο σωμα
Θετικη Μεταφυσικη - λευκη μαγεια - λυσιμο και αποκατασταση υγειας

Δεν εχει τιποτα αλλο. Αρα τι κανουμε?

Τι ειναι αυτα που λετε για μυησεις? Ετσι γινονται οι μυησεις, επειδη καποιος ανθρωπος αποφασισε να σε "μυησει" και να αποκαλεισαι πλεον "μυστης"?

Δευτερον ειστε πολυ μικροι σε ηλικια για μυηση, ακομη και αν ασχολειστε ενεργα. Οπου και να κανεις μυηση, μαυρο - λευκο, θελει 10 χρονακια δουλειας σταθερης και γερης πανω στην ατραπο και μετα απο τα αποτελεσματα..θα φανει κ' αυτο.

Αλλα αν οντως εισασταν σε τετοια φαση και ειχατε δασκαλο να σας φροντιζει σοβαρα, θα σας ειχε σπασει το κεφαλι βρε με αυτα που γραφετε εδω μεσα ειτε πατε για λευκο (????), ειτε πατε για μαυρο.

Α παιδια, ασχετα με το τι χρωμα.... φοραει ο καθενας στις δουλειες του, αλλο χρωμα η μεταφυσικη δεν εχει. Δυο ειναι μονο.

Γεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 30-03-13 στις 13:39
Απάντηση με παράθεση
  #250  
Παλιά 30-03-13, 13:44
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρυσαυγή ο Οίκος μας απαγορεύει αυστηρά την Μαγεία άσπρη μαύρη μπορδοροδοκκοκινη για τον εξής και πολύ απλό λόγο Δεν τα ασπάζεται.. Δεν μπορω να πω περισσότερα γιατί θα τιμωρηθω αυστηρά απο τους Μεγάλους Παλαιούς και μόλις χτες ανεβηκα βαθμίδα........
Συνχωρεστε με μεγάλοι Μύστες .............

Με το καλο, βρε Αννα. Φερε και κανενα λουκουμακι για κερασμα. Εστω και σε φωτογραφια.

Αλλα πραγματικα θελω εστω και ενας απο εσας να φτιαξει εναν καταλογο με τα θεματα που ασχολειται η μεταφυσικη.

Αν μπηκα στο link, και δεν εμεινα απεξω να διαβαζω μονο οπως κανουν οι μεγαλυτεροι μου, ειναι γιατι δεν μου αρεσε Αννα, που μπαινει διαφορος κοσμος, σας λεει το "θεματακι" του και τον παιρνετε στο ψιλο και στο δουλεμα.

Και αρχιζει μετα ο ενας μετα τον αλλον τα διαφορα:
ισως να ειναι υποβολη,
ισως να ειναι ο λαγος στιφαδο που εφαγες εχθες,
ισως να ειναι που σου εριξαν καμια καταρα προχθες,
ισως να ειναι η μουντζα που εφαγες στα φαναρια εχθες

Ερχεται μετα και ο Οικος, ερχεται και ο Μυστης. Ε καλα εκει, δεν κανεις μονο κοιλιακους απο το γελιο, μας πιανει και κατουρημα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 30-03-13 στις 13:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.