Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 20-05-10, 10:26
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral Εμφάνιση μηνυμάτων
Να το θέσω κάπως αλλιώς.
Γιατί ο μάγος δεν έχει χρόνο; Γιατί όσο ζωή και να έχει ποτέ δεν θα μάθει τίποτα.
Όσο θεωρία και να διαβάσει-ερευνήσει, πρέπει να βιώσει αυτά που διαβάζει, εκεί είναι ένας παράγοντας που για κάτι απλό "μηχανισμό" κάποιους θα πάρει μήνες να το κάνει, κάποιους όμως και χρόνια. Υ.Γ. δεν μηλάω για απλά "τρικάκια". Έτσι δεν πρέπει να χάνει ποτέ χρόνο, γιατί πολύ απλά ένας πραγματικός "μάγος" πρέπει να παλεύει όσο ζωή του έχει δώσει ο παντοδύναμος. Εκεί όταν το βιώσει κάποια στιγμή, δεν θα χρειάζεται καμία απόδειξη σε κανένα, ούτε επιστημονικές αναλύσεις προς τρίτους, γιατί πολύ απλά θα τον περάσουν για τρελό. Ένα θα είναι όμως σίγουρο, ότι ο μάγος θα ξέρει, ότι εκεί αυτό που βίωσε υπάρχει και είναι αληθινό. Εκεί έρχεται και ο τρίτος παράγοντας, ο "μάγος" πάντα ότι κάνει το κάνει για την πάρτη του, αυτό με απλά λαικά, γιατί απο την στιγμή που θα βιώσει κάποια πράγματα, όλος ο κόσμος δεν έχει πιά την ίδια σημασία. Γιατί μετά από κάποιο στάδιο όλα παύουν να είναι σημαντικά-αληθινά.

Ο μαγος μπορει να μαθαινει και να μαθαινει και να βιωσει τα περισσοτερα απο αυτα, αλλα δεν ειναι για την παρτη του μονο. Γιατι οταν εσυ εχεις προβλημα μεταφυσικο και δεν εχεις ιδεα πως να το χειριστεις, αυτος ο παρτακιας θα σε ξελασπωσει. Και να πω κατι τελευταιο. Απλα δεν μου αρεσει να λενε οτι ολοι οι μαγοι ειναι παρτακηδες. Διοτι δεν ειμαστε ολοι το ιδιο. Και δεν γινεται στην τελικη μαζι με τα ξερα να καιγονται και τα χλωρα γιατι ετσι ικανοποιει καποιους.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 20-05-10, 17:16
Το avatar του χρήστη apaleftos
apaleftos Ο χρήστης apaleftos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2009
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Χωρίς να συμμετέχω στα θέματα του φόρουμ (για διάφορους λόγους) μετά από σχεδόν ένα χρόνο από την εγγραφή μου και διαβάζοντας διάφορα αρκετά συχνά αποφάσισα να επιστρέψω σαν ενεργό πλέον μέλος.

Όταν έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό το θέμα το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι δεν θα κάτσω να διαβάσω 15+ σελίδες. Τελικά το έκανα (αν και δεν ήταν και πολύ εύκολο) και νομίζω ότι αν και "ανενεργό" μέλος από την εγγραφή μου μπορώ να πω κι εγώ την άποψη μου.

Μαγεία. Μια έννοια παρεξηγημένη ίσως και όχι...
Δεν υπάρχει λεύκη, μαύρη, μπλε, πράσινη ή ότι άλλο χρώμα θέλετε.
Μάγος? Το ίδιο...
Είναι έννοιες που εμείς δώσαμε για να χαρακτηρίσουμε πράξεις και όχι την ίδια την Μαγεία. Η Μαγεία από μόνη της δεν είναι κακή ούτε όμως και καλή.

Σίγουρα υπάρχει καλό και κακό. Όπως παντού. Αλλά ποιος είναι αυτός που ορίζει το καλό και το κακό?

Υπερφυσικά/Μεταφυσικά φαινόμενα/δυνάμεις?
Η Μαγεία δεν πιστεύει σε αυτά. Είναι όλα δυνάμεις της Φύσης και κατ' επέκταση και του ανθρώπου.

Ο κόσμος που ζούμε δεν είναι μόνο υλικός.

Θα μπορούσα να το αναπτύξω πολύ περισσότερο και φτιάξω ένα ωραιότατο υπέρδιπλο σεντόνι αλλά δεν μου αρέσει ο μονόλογος.
__________________
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΑΙ...
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 20-05-10, 18:05
Το avatar του χρήστη TheDelta
TheDelta Ο χρήστης TheDelta δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-05-2010
Περιοχή: Miami, FL
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,
Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ αυτό και μου αρέσει πολύ η θεματολογία του. Έχω διαβάσει ένα σημαντικό αριθμό από τα topic, παλιότερα και πρόσφατα. Οι λόγοι που γράφτηκα ως μέλος εδώ είναι 2 :
  • Να ευχαριστήσω όλους εσάς που συγγράφετε απαντήσεις και άρθρα και προσπαθείτε να μοιραστείτε πληροφορίες, αλλά και
  • για να απαντήσω σε αυτό το συγκεκριμένο topic

Από πολύ μικρός θυμάμαι με συνάρπαζε το μεταφυσικό, η μαγεία, οι δυνάμεις του μυαλού, και πάντα είχα μέσα μου κάτι που με έκανε να πιστεύω ότι έχω κάποιο "μεγαλύτερο" στόχο να επιτελέσω εδώ. Γιαυτό και ξεκίνησα να βρίσκω πληροφορίες και να διαβάζω για όλα αυτά. Το παράπονό μου ήταν ότι πάντα όταν πλησίαζα κοντά σε αυτό που έψαχνα, πάντα θα συναντούσα μια κλειστή πόρτα, της οποίας το κλειδί το φυλάνε κάποιοι και δεν το μοιράζονται με κανέναν. Σε αυτή τη δυσκολία δεν το έβαζα κάτω, αντιθέτως με περισσότερο πάθος συνέχιζα να το ψάχνω περισσότερο, να διαβάζω ακόμα περισσότερα, να διασταυρώνω στοιχεία προκειμένου να μάθω την απάντηση μόνος μου. Ομολογώ ότι δίχως αυτά τα εμπόδια οι γνώσεις μου θα ήταν ελάχιστες, και η κριτική μου σκέψη πολύ χειρότερη. Από την άλλη μεριά όμως, αυτές οι "πόρτες" δεν έλεγαν να ανοίξουν ποτέ. Πάντα θα υπήρχε ένα κομματάκι του παζλ που θα έλειπε. Κάποια στιγμή λοιπόν αφού το φιλοσόφησα αρκετά με τον εαυτό μου, βρήκα αυτό που έλειπε. Ο Δάσκαλος.

Σε αυτό το σημείο λοιπόν ήταν που απογοητεύτηκα από τις απαντήσεις σας εδώ. Πολλοί ήθελαν να αποθαρρύνουν το κόσμο να ασχοληθεί με αυτό. Άλλοι να κρατάνε την γνώση αποκλειστικά για τον εαυτό τους. Και κάποια στιγμή διάβασα μια "κοινή" πεποίθηση ότι κανείς δεν θα "βοηθήσει" αλλά ότι είναι να μάθουμε πρέπει να το μάθουμε μόνοι μας.. Και σας ρωτώ :

Πως γίνεται να μάθεις κάτι αν δεν έχεις κάποιον να σε καθοδηγήσει..? Δεν μιλάω για καθοδήγηση στη δική του φιλοσοφία. Αλλά για να σε βάλει στο δρόμο να μπορείς να μάθεις μόνος σου. Δεν είναι τυχαίο που στα σχολεία μας υπάρχουν "δάσκαλοι". Αν δεν χρειάζονταν, θα μαθαίναμε όλοι μόνοι μας διαβάζοντας τα βιβλία. Έμαθε πραγματικά κανείς έτσι..? Και μιλάω ουσιαστικά. Μπόρεσε κανείς να εξελιχθεί έτσι..? Θα μου πείτε, στα πανεπιστήμια μόνοι μας από βιβλία διαβάζουμε. Και όμως εδώ είναι οι διαφορά. Αυτοί που πήγαιναν κοντά σε έναν καθηγητή, και τους έβαζε να ψαχτούν, προοδεύανε και γινόντουσαν μετά masters και Phds.. . Οι υπόλοιποι, είναι οι τυπικοί απόφοιτοι που όλοι ξέρουμε.. Από τα αρχαία χρόνια όλοι είχαν κάποιο δάσκαλο, και μετά συνεχίζανε την έρευνά τους μόνοι τους.

Μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει μπορώ να πω ότι έχω καταλήξει κάπου και ταυτόχρονα ότι δεν έχω καταλήξει. Γιαυτό για να μην μακρηγορώ και σας κουράζω, θα ήθελα όποιος από εσάς έχει την καλοσύνη και την διάθεση, ας μου στείλει σε private message (αν δεν θέλει να φαίνονται εδώ) :
  1. προτεινόμενα βιβλία ή πηγές, με ουσιαστικό περιεχόμενο και όχι γενικό
  2. αν έχει να με προτείνει σε κάποιον Δάσκαλο
  3. δεν με ενδιαφέρει αν ασχολείστε με χαοτική μαγεία, επικλήσεις, ενωχειανή ή σολομωνική. Αυτό που θέλω είναι να δημιουργηθούν οι σωστές βάσεις με σωστό τρόπο
  4. ακόμα και αν δεν μπορείτε να προσφέρετε κάτι από τα παραπάνω, οποιαδήποτε φιλική συζήτηση εμπειριών/καθοδήγηση θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.

ΥΓ: Δεν μένω Ελλάδα, βρίσκομαι στο εξωτερικό (Μιάμι) για μεταπτυχιακές σπουδές.
__________________
~ Can I please have some silence..? How about some space..? I need some space... ~
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 20-05-10, 19:37
Το avatar του χρήστη Dawnbringer
Dawnbringer Ο χρήστης Dawnbringer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: Neverland
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Γεια και χαρά σε όλους σας!Θα ήθελα μέσα από αυτό το μήνυμά μου να απευθυνθώ σε εσάς τους επίδοξους μάγους,όλους εσάς που αποφασίσατε - αισθανθήκατε - είδατε ότι υπάρχει κάτι παραπάνω σε αυτό τον κόσμο από εκείνο που αντιλαμβανόμαστε με τις πέντε αισθήσεις μας.
Η μαγεία, σε κάθε της έκφραση (απ'την εντυπωσιακή χολυγουντιανή μέχρι αυτή την πολύ επικίνδυνη και τρομερή για την οποία όσοι ξέρουν δεν μιλάνε) είναι το λιγότερο εκπληκτική!Πράγματα που ούτε φανταζόμαστε ότι μπορούν να συμβούν, ξαφνικά μέσω της μαγείας φαίνονται εφικτά, τι πιο προκλητικό και πιο ενδιαφέρον από κάτι τέτοιο; Να μπορείς να πετάξεις, να μπορείς να κάνεις εκείνη τη χαμένη σου αγάπη να σε ξαναθυμηθεί, να τιμωρήσεις βάναυσα εκείνο τον τύπο που συνέχεια στη μπαίνει απλά και μόνο κοιτώντας τον, να γιατρέψεις τη φίλη σου από αυτή την άσχημη αρρώστια που την ταλαιπωρεί ψυθιρίζοντας μερικά ξόρκια, κι άλλα πολλά ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του καθενός.
Για όλα τα παραπάνω κι ακόμα περισσότερα υπάρχει ένας απίστευτος αριθμός από βιβλία, τελετές, ξόρκια, μαγγανείες κι άλλα που ανάλογα με το θρησκευτικοπολιτικοφιλοσοφικό ρεύμα από το οποίο ξεκινούν έχουν και διαφορετική προσέγγιση, μέθοδο κι αποτέλεσμα. Το τι θα επιλέξει ο καθένας να ακολουθήσει η να μην ακολουθήσει, ο τρόπος που θα επιλέξει για να δράσει ή να μη δράσει είναι καθαρά δική του επιλογή. Εγώ θέλω απλά να σας δώσω μια συμβουλή, όχι επειδή έφτασα κάπου και ξέρω το δρόμο αλλά επειδή κάποτε μοιραζόμουν το ίδο πάθος με εσάς.
Αφού (κι εαν) θέλετε να ανατρέψετε το πραγματικό, να δείτε την άλλη όψη του νομίσματος,να αντιληφθείτε τι πραγματικά συμβαίνει σε αυτό τον πολύ παράξενο κόσμο το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να ασχοληθείτε με τον εαυτό σας. Κάποιος είπε ότι "πρέπει να γίνουμε η αλλαγή που θέλουμε να δούμε στον κόσμο" κι αν αυτός μιλούσε σε ένα άλλο επίπεδο, το κοινωνικό, μην αυταπατάστε το ίδο ισχύει σε όλα τα επίπεδα, ακόμα και στο μαγικό.
Ξεκινήστε λοιπόν απ'το να είστε ρηξικέλευθοι.
Πως είναι δυνατόν αν έχεις ένα κάρο συνήθειες που επαναλαμβάνεις συνειδητά και δύο κάρα συνήθειες που επαναλαμβάνεις υποσυνείδητα να μπορέσεις να αλλάξεις την οπτική σου για αυτό τον κόσμο. Γιατί για να μπορέσεις να κινηθείς με έναν Β τρόπο σε έναν κόσμο που κινείται με έναν Α τρόπο, πρέπει πρώτα να κατανοήσεις το Β,να το δεις, να το κάνεις κομμάτι σου και μετά,πολύ μετά, να το χρησιμοποιήσεις.Αφήστε λοιπόν κατά μέρος ερωτήματα του τύπου "πως μπορώ να φτιάξω ένα μαγικό σπαθί" ή "πως θα κάνω τα κακά πνεύματα να φύγουν μακρυά", δουλέψτε με υλικό που έχετε χειροπιαστό κι άμεσα προσβάσιμο, τον εαυτό σας. Αναρωτηθείτε αν όλα αυτά που πιστεύετε είναι πραγματικά δικά σας, αν αυτό που νοείτε ως εαυτό σας είστε πράγματι εσείς ή είναι μια εικόνα που άλλοι έφτιαξαν για εσάς. Είναι αδύνατο να περάσεις ένα νέο "πρόγραμμα" στο κεφάλι σου, ένα "πρόγραμμα" που θα περιλαμβάνει τη μαγεία, αν πρώτα δεν κάνεις format...
Αυτά τα λίγα από εμένα λοιπόν.Δεν ξέρω αν και κατά πόσο γίνομαι κατανοητός, ελπίζω να βοήθησα λίγο όσους ακόμα ψάχνουν και να μην νευρίασα όσους έχουν ήδη βρει.
Άλλωστε όλα τα παραπάνω προσωπικές μου σκέψεις κι απόψεις είναι,μέρος του δικού μου "προγράμματος"...
Ναστε καλά
__________________
Think for yourself and question authority...

http://opwspanw-etsikatw.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 21-05-10, 12:11
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Οσοι εξασκουνε μαγεια για προσωπικο οφελος, και χωρις να εχουν οριο στην χρηση τους, διαταρασουν την ισσοροπια του συμπαντος και σημαντικα γεγονοτα που μπορουν να αλλαξουν τον κοσμο προς το καλυτερο ισως και να μην συμβουν ποτε.. γιατι πολυ απλα δεν εξυπηρετουσε το συμφερον του ενος...

Συνεπως, μπορει να ειναι δελεαστικη οπως λες Dawnbringer, αλλα ποτε να μην επιρεαζει αρνητικα ή πολυ θετικα ενα ή περισσοτερα ατομα για τα οποια ο ρολος τους στο συνολο του συμπαντος ειναι σημαντικο... κατι που πιστευω οτι εχει συμβει στις μερες μας... και εχει χαθει η ισσοροπια και παμε για ενα μη αισιο τελος.
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 22-05-10, 02:48
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Ενα πραγμα εχω καταλαβει απο τα μηνυματα τελευταια. Ο κοσμος δεν ειναι ετοιμος να δεχτει τους Μαγους και τις Μαγισσες. Λογω παλαιολιθικων αντιληψεων? Λογω κολληματος? Λογω ταμπου? Και γιατι? Ακομα και ο πιο απλος ανθρωπος, ασχετος στη Μαγεια καθε μερα κανει ξορκια. Αλλα δεν τον κατηγορουμε. Οχι. Κατηγορουμε αυτους που κανουν ξορκια κανονικα με τελετες και ολο το πακετο. Βγαινουν ως οι κακοι του τελειου παιχνιδιου του Συμπαντος. Ε! λοιπον ουτε κακοι ειναι ουτε εγωιστες, ουτε παρτακιδες. Συμβαινουν πραγματα που χαρη σε αυτους δεν τα ξερετε και καλυτερα που δεν τα ξερετε. Καθημερινα σωζουν το τομαρι απο διαφορες απειλες απο τα "κακα παιδακια" και αλλα παρομοια. Γιατι θα πρεπει να υπαρχουν ακομα αυτες οι ηλιθιες αντιληψεις? Γιατι ετσι την βρισκει ο κοσμος? Newsflash!!! Ειναι και αυτοι ανθρωποι, ελαχιστα πιο προικισμενοι απο τον μεσο ανθρωπο. Αν αυτο ειναι κακο τοτε ο κοσμος μας ειναι ακομα κοιμισμενος....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 22-05-10, 17:06
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Παρανοησες... και φυσικα ειναι τελεια η μαγεια... αλλα δεν ειναι αυτο που πιστευουν ολοι, με ξορκια και τελετες, ή προσευχες σε αγγελους και αλλα τετοια αποκοσμα πλασματα που απλα δεν υπαρχουν.

Ειναι κατι πολυ μεγαλυτερο, κι απλα ολοι αυτοι που την "εξασκουν" με αυτον τον τροπο, προσπαθουν να την αγγιξουν. Λευκη, μαυρη, γκριζα, ροζ... μαγεια ειναι απλα παραμυθια... δεν υπαρχουν κατηγοριες και διαχωρισμοι, μονο αυτος που τη χειριζετε μπορει να χαρακτηριστει και να κατηγοριοποιηθει... κι απο αυτο το σημειο ειναι που καταλαβαινεις οτι ειναι κατι μην υπαρκτο, τουλαχιστον με αυτον τον τροπο που παρουσιαζετε, στο ευρη κοινο. Θα ηθελα πραγματικα να μαθω περισσοτερα, αλλα να ειναι αληθινα και οχι "ψεματα" γυρω απο τη μαγεια...
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 23-05-10, 02:32
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Η μαγεια λοιπον ειναι κατι μη υπαρκτο. Το ιδιο θα μπορουσα να πω για το οξυγονο. Δεν το βλεπω, αλλα με διατηρει στη ζωη. Τι σημαινει οτι επειδη δεν το βλεπω, δεν υπαρχει κιολας? Ή ο Θεος. Ολοι πιστευουν στον Θεο, που κατα την αποψη μου ειναι παρα μονο μια εννοια, δημιουργια των ανθρωπων. Δεν τον εχει δει κανεις, δεν τον εχει ακουσει. Και ομως αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει? Δηλαδη με λιγα λογια οτι δεν βλεπουμε, δεν ακουμπαμε, δεν ακουμε και δεν αισθανομαστε δεν υπαρχει? Τοτε πιο το νοημα να πιστευει καποιος στο Θεο?

Οσο για το αν υπαρχουν αγγελοι, δαιμονες, ξορκια, τελετες και αποκοσμα πλασματα...υπαρχουν. Αλλα απλα εχεις ξεχασει να "βλεπεις".
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 23-05-10, 11:37
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Επεσες στη παγιδα...
  1. δεν λεω οτι δεν υπαρχει μαγεια... σαφως και υπαρχει αλλα οχι με τον τροπο που μας την πασαρουν.
  2. αν δεν υπαρχει Θεος, τοτε πως υπαρχουν δαιμονες και αγγελοι?
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 23-05-10, 17:32
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Zeus Εμφάνιση μηνυμάτων
Επεσες στη παγιδα...
  1. δεν λεω οτι δεν υπαρχει μαγεια... σαφως και υπαρχει αλλα οχι με τον τροπο που μας την πασαρουν.
  2. αν δεν υπαρχει Θεος, τοτε πως υπαρχουν δαιμονες και αγγελοι?

Δεν επεσα σε παγιδα. Απλα σκεψη εκανα. Βασισμενη στα λεγομενα σου. Οσο για τος δαιμονες και τους αγγελους ειναι ενα βαθυ ερωτημα. Γιατι δεν υπαρχουν μονο οι Ιουδαιο-Χριστιανικοι δαιμονες και αγγελοι. Οπως δεν υπαρχει και ενας μονος Θεος, κυβερνητης ολων. Δε ειναι η μοναδικη θρησκεια στον κοσμο. Υπαρχουν και ανωτεροι και κατωτεροι θεοι στο κοσμο. Αλλα θα πεις και πως ξερουμε οτι υπαρχουν? Οπως ξερουμε οτι υπαρχει και ο Ιουδαιο-Χριστιανικος Θεος. Με την πιστη. Οποτε αν δεν υπαρχουν οι Ιουδαιο-Χριστιανικοι δαιμονες και αγγελοι υπαρχουν οι Ινδοι, οι Κινεζικοι, οι Αραβικοι κτλ.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.