Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 16-03-13, 12:47
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Ο λογος που εμεινα στο site εισαι Puck εσυ. Και εισαι ο μονος που ξεδιπλωνεις τον εαυτο σου. Τολμας. Θα μου πει καποιος ειναι ευκολο να αμφισβητουμε τους παντες και τα παντα.

Ναι, μα ειναι μιλια μακρια απο το να πιανουμε ενα τυχαιο βιβλιο στα χερια μας και δωστου..τελετουργικα. Ειναι μιλια μακρια απο το να θυμιαζουμε και να μην εχουμε βιωσει η' καταλαβει γιατι το κανουμε.

Και καλα κανεις και δεν κανεις τιποτα.
Ειναι μεγαλη δυναμη να μην ανηκεις πουθενα, κατα βουληση. Δεν αφηνεις περιθωρια για πλανη και οσο δεν αφηνεις περιθωρια για πλανη, κρατιεσαι καθαρος να δεχτεις μια μερα και την αληθεια και την αποδειξη.

Σου το ευχομαι !

ΥΓ. Μεσα στην αναλυση που εκανες προηγουμενως, ειδα ολοκαθαρα πολλα. Κρατησε την αυτην την απαντηση που εδωσες. Τυπωσε την και διαβαζε την καθε μερα. Καντο οπως κανουν οι αλλοι την προσευχη. Διαβαζε το καθε μερα.
Μια μερα θα με θυμηθεις.
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 16-03-13, 16:08
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ας είναι ρε μπαγάσα. Μάλλον είσαι τόσο ερωτύλος που η/οι Goddess(es) ζητούν απεγνωσμένα γονιμοποίηση
Ψάχνω να βρω κάτι παρόμοιο, αλλά η αυτούσια ανταπόδωση είναι πάντα πιο spicy!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 16-03-13, 17:09
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Αααααααααα γιαυτό...................... Χαμπαρι δεν πήρα.....
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 16-03-13, 18:32
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο λογος που εμεινα στο site εισαι Puck εσυ.
Έχει κι άλλα αξιόλογα παιδάκια, αλλά χρειάζονται συζητήσεις με επιχειρήματα για να κατανοήσει ο ένας τον άλλο και, τελικά, όλοι να εισπράξουν κάτι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εισαι ο μονος που ξεδιπλωνεις τον εαυτο σου. Τολμας. Θα μου πει καποιος ειναι ευκολο να αμφισβητουμε τους παντες και τα παντα.

Ναι, μα ειναι μιλια μακρια απο το να πιανουμε ενα τυχαιο βιβλιο στα χερια μας και δωστου..τελετουργικα. Ειναι μιλια μακρια απο το να θυμιαζουμε και να μην εχουμε βιωσει η' καταλαβει γιατι το κανουμε.
Ξεδιπλώσου κι εσύ για να ξεδιπλωθούν κι άλλοι. Οι καλοπροαίρετοι θα ακολουθήσουν και θα ξεχωρίσουν από τα troll εύκολα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Και καλα κανεις και δεν κανεις τιποτα.
Ειναι μεγαλη δυναμη να μην ανηκεις πουθενα, κατα βουληση. Δεν αφηνεις περιθωρια για πλανη και οσο δεν αφηνεις περιθωρια για πλανη, κρατιεσαι καθαρος να δεχτεις μια μερα και την αληθεια και την αποδειξη.

Σου το ευχομαι !
Ναι, η αλήθεια είναι πως προτιμώ τη lone wolf κατάσταση σε πολλά πράγματα. Δείχνεις, όμως, πως κάτι σου θυμίζει αυτό.
Σαν να ακολούθησες τον ίδιο δρόμο κι έξαφνα δέχτηκες μια μέρα "την αληθεια και την αποδειξη". Θέλεις να πεις περισσότερα;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεσα στην αναλυση που εκανες προηγουμενως, ειδα ολοκαθαρα πολλα. Κρατησε την αυτην την απαντηση που εδωσες. Τυπωσε την και διαβαζε την καθε μερα. Καντο οπως κανουν οι αλλοι την προσευχη. Διαβαζε το καθε μερα.
Μια μερα θα με θυμηθεις.
Ευχαρίστως να το κάνω, αλλά, δεν βρίσκομαι σε ευθεία αντίθεση με τα όσα έχεις πει ως τώρα;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνω να βρω κάτι παρόμοιο, αλλά η αυτούσια ανταπόδωση είναι πάντα πιο spicy!
Δεκτή η ανταπόδοση

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Αααααααααα γιαυτό...................... Χαμπαρι δεν πήρα.....
Εσύ μη χάσεις ευκαιρία για ... κοινωνικό σχολιασμό.
Να παίρνεις συχνότερα την Espresso για να μη χάνεις επεισόδια.

Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 17-03-13, 11:23
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Εγω θα το ξαναπω και ο καθεις το λαμβανειν ως βουλεται. Ναι, ο μονος για τον οποιο εμεινα στο site ειναι ο Puck γιατι εχει στοιχει αμφισβητησης και αναζητησης.
Καποιοι εχετε αυτο το παλαβουτσικο που αναπτυσεται μεσα στους κυκλους της μεταφυσικης "να μην το πω, γιατι θα το χασω". Τι να χασεις? Δικο σου ειναι? Αν ειναι οντως δικο σου, καλα κανεις και δεν το λες. Αν ειναι ομως κατι που εχεις διαβασει (ας ειναι και στο πιο αποκρυφιστικο βιβλιο που κατα παραγγελια και μεγαλο κοπο βρηκες), η' σου το εχει πει αλλος ανθρωπος, δεν ειναι δικο σου. Το πεις δεν το πεις, δεν εχεις να χασεις τιποτα, γιατι δεν εχεις βρει και τιποτα.

Εισαγωγη στην μεταφυσικη κανει καποιος ο οποιος εχει ερθει αντιμετωπος με τον μονο φυσικο του εχθρο, που ειναι το κακο κομματι του ευατου μας. Αν το νικησει αυτο το κομματι καποιος, αποδεδειγμενα το νικησει, τοτε εχει βαλει τα δυο του ποδαρακια μεσα στην μεταφυσικη. Απο εκεινο το σημειο και μετα αρχιζει η πορεια. Απο εκει και μετα εισαι επανω στην Ατραπο, που δεν χωριζεται σε Γνωσης, Εξελιξης, κτλ. Ειναι μια και ολα ειναι εκει και δινονται ενα ενα με την σειρα τους, η' και ταυτοχρονα.
Βοηθαει παρα πολυ λοιπον ο ατρολογικος μας χαρτης σε αυτο το κομματι. Αυτα που δινονται εκει, ειναι αυτα που πρεπει να νικησει καποιος. Καποιος π.χ. που εχει ταση για λαιμαργια η' παχυσαρκια, σημαινει οτι εχει αυτο το αδυναμο σημειο που καλειται να νικησει. Θα τον βρει τον τροπο αν το θελει. Αυτο ταυτοχρονα σημαινει οτι ο δαιμονας της λαιμαργιας ειναι σε πλεονεκτικη θεση επανω του, που συνεπαγεται οτι μεχρι να νικησει την λαιμαργια του, αυτος ο δαιμονας θα τον βαραει αλυπητα. Θα καθεται ο δολιος μεσα στο σπιτι του και θα του εχρονται στην μυτη μυρωδιες απο σουβλακια, εικονες απο φαγητα στο μυαλο του, κτλ. Τον νικησε αυτον? Συνεχιζει ο αλλος που αντιστοιχει σε αλλο κομματι του εαυτου μας. Ετσι παει, ο ενας δινει την σκυταλη στον αλλο. Ε ειπαμε ειναι απο την πολυ αγαπη που μας εχουν. Κουραγιο θελει.

Νικησες τον κακο εαυτο σου? Αν ναι, τοτε καλεισαι να νικησεις και τα θετικα σου κομματια. Μα να πατησω και τον καλο μου εαυτο? θα ρωτουσε καποιος. Ναι, γιατι πολλες το καλο, αν ειναι παραπανησιο και δεν ξερουμε να το ελεγχουμε, σε κακο μας βγαινει. Αν καποιος ειναι δηλαδη απο φυση του ευαισθητος, καλειται οχι να το νικησει φυσικα, αλλα να το ελεγχει, για να μην γινεται θυμα. Εκει επεμβαινουν δαιμονες μεσω αλλων. Δηλαδη δεν μπορει πλεον ο δαιμονας να σε βρει στο μετωπο και σε φερνει βολτα, φερνοντας στην ζωη σου αλλους ανθρωπους που τους εχει του χεριου του, για να σε "ριξουν".
Κουραγιο θελει και εδω.

Το νικησες και αυτο? Ε τοτε ξεκινας πραγματικα μεσα στην μεταφυσικη. Εχεις νικησει την φυση σου και δικαιουσαι τον χωρο σου στην μεταφυση και οτι σου αναλογει συμφωνα με τον καθε αγωνα που κανεις.

Ο καθενας διαλεγει τον τροπο που του ταιριαζει. Καποιος ρωτησε πως εκπαιδευτηκα.

Εχω αριστο πνευματικο πατερα. Εκεινος με ενεταξε στον χωρο. Μα θα ρωτησει καποιος υπαρχουν τετοιοι ιερεις/παπαδες? Παρα πολλοι, ειναι η απαντηση μου. Εκεινος με ξεκινησε. Εκεινος μου ειπε τι θα κανω στην αρχη. Με ελεγχε. Δυναμωνα? Μου εδινε κι αλλα. Δυναμωνα? Μου εδινε κ' αλλα.
Και με ξεκινησε δυνατα, μαλιστα. Ορμησε η μιση κολαση επανω μου απο τον πρωτο μηνα. Κατα ταγματα ερχονταν. Οχι, ενας και δυο, ετσι για εμποδιο. Ταγματα ολοκληρα. Στρατια.

Θα ρωτησει καποιος "πως σε ελεγχε?" Καλα ρε παιδια, βγαινουμε εμεις στην υπερβαση και παμε βιζιτες ο ενας στον σπιτι του αλλου με το πνευμα και δεν μπορουν να το κανουν οι ιερεις? Εσεις τι λετε? Ετσι με ελεγχε φυσικα. Εκεινοι ειναι υπερδυναμεις. Αν εμεις βλεπουμε ο ενας τον αλλον στην υπερβαση. Εκεινοι ερχονται, αλλα δεν τους βλεπουμε. Το ιδιο ειμαστε?

Πως τον βρηκα? Οπως ψαχνει κανεις για εναν καλο γιατρο οταν ποναει το κορμακι του και θελει να το κανει καλα. Και ρωταει, και δοκιμαζει. Παει στον εναν ιερεα "δεν μου κανει, ειναι αποτομος και γκρινιαρης, δεν κολλαω". Παει στον αλλο "ειναι βιαστικος, δεν μου δινει την πρεπουσα σημασια, λες και ειμαι το σκουπιδι που εχει τις μυριες αμαρτιες, αλλα και να τις εχω, δεν ειναι δουλεια του να με κρινει και να μου φερεται ετσι. Την κανω.". Παει στον αλλο "δεν γουσταρω, γιατι σαν πολυ χλυδατος μου φαινεται". Το ιδιο εκανα και εγω για να βοηθησω την ψυχουλα μου. Εψαξα.

Η μεταφυσικη δεν σηκωνει ανυπακουους, ανυπομονους και ματαιοδοξους.

Πολλα φιλακια, καλη συνεχεια και καλη επιτυχια !!! σε ολους εννοειται, αλλα υπαρχουν και οι αδυναμιες...!!!!!!.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 17-03-13 στις 11:31
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 17-03-13, 19:17
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Και επειδη, πραγματικα δεν μπορω να ξαναμπω στο site λογω ελλειψης χρονου, αλλα δεν θελω να αφησω τυχον αποριες

οπως αν ο πνευματικος μου γνωριζει οτι ασχολουμαι με Αστρολογια.

Η απαντηση ειναι ναι, τα γνωριζει ολα. Αλλα ολα.

Οχι, δεν με μαλωνει. "Ουκ ελατρευσαν την κτισην οι θεοφρονες, αλλα Τον Κτισαντα" και εφοσον ειναι βεβαιος πως το ακολουθω εγω αυτο και ξερει πως θα τον ρωτησω για κατι που δεν αντιλαμβανομαι, δεν τον πειραζει να φτασω στην αυτογνωσια συντομευοντας τον δρομο και βλεποντας και κανενα χαρτη αστρολογιας.

Αυτα απο εμενα. Ο Puck συνεχιζει να ειναι αυτος που προτιμω, γιατι δεν εχει μισολογα και ειναι ευθυς.

Πολλα φιλακια παλι και καλο σας βραδυ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 17-03-13, 22:34
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Δε περιγράφω άλλο...
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 18-03-13, 11:02
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Καλημερα σε ολους σας !

Ευχη μου ειναι να ειστε ολοι προσεκτικοι και σε αυτο το τελευταιο μου μαιλ εξηγω:

οταν ενας μεταφυσικος ειναι σε σταδιο ειτε προετοιμασιας για τελετουργικο, ειτε ειναι η μερα που θα γινει ενα τελετουργικο, ή' η συγκεκριμενη ωρα που θα γινει μια δουλεια, ΚΑΝΕΙΣ αλλος δεν θα μπορεσει να τον πλησιασει με υπερβαση. Σε οποιον προσπαθησει, κατα τυχη πες οτι εγινε και οχι με σκοπο, θα μπει αυτο που λεγεται στους κυκλους της μεταφυσικης η "κουρτινα".

Τι ειναι λοιπον η "κουρτινα"? Ειναι περασμα σε αλλη χρονικη στιγμη του παρελθοντος. Δηλαδη νομιζεις οτι με βλεπεις, νιωθεις οτι εισαι στον χωρο μου, αλλα αν ειναι Τριτη, εσυ ζεις την μερα μου της Παρασκευης π.χ. Επεμεινες να ερθεις τοσο πολυ, εδωσες μεγαλη δυναμη στο πνευμα και απο αγαπη για σενα για να μην καψεις καμια φλαντζα, γιατι ειναι κριμα, εχεις δυνατοτητες μεγαλες αν το θελησεις πραγματικα, γι'αυτο και τιμωρεισαι με αυτο τον τροπο. Αγαπησιαρικη τιμωρια. Για να μαθουμε μονο.
Ο ορθη ορολογια της "κουρτινας" ειναι Καναλι Πλανης.

Υπαρχουν μεταφυσικοι που εχουν χαλασει χρονια απο την ζωη τους μεσα σε Καναλια Πλανης. Μεγαλες οι δυνατοτητες τους, αλλα ανυπακουοι, ανυπομονοι και ματαιοδοξοι.

Κατι αλλο που πρεπει να μαθετε να προσεχετε ειναι τα Ενεργειακα Βαμπιρ.
Πως το καταλαβαινουμε οτι κατι τετοιο μας εχει αρπαξει? Οταν ξυπναμε το πρωι και ποναει το Ιερο Οστο (ετσι ονομαζεται και στην ιατρικη μας φυσικα, γιατι ολα συνδεονται μεταξυ τους). Αυτος ο πονος ειναι ενδειξη οτι μας εχει αρπαξει ενεργειακο βαμπιρ την ωρα του υπνου μας. Αν συνεχιστει, ζητηστε βοηθεια. Αν παλι θελετε μονοι σας να βγαλετε περα - ακομη καλυτερο αυτο - καντε το.

Τι ειναι τα ενεργειακα βαμπιρ? Αθρωποι ειναι. Κακοι μεταφυσικοι ειναι. Που επειδη στερεψε η δικη τους ενεργεια, κλεβουν την δικη μας. Σε καποιους μπορουν και το κανουν, σε αλλους δεν μπορουν.
Φροντιστε να ειστε σε αυτους που δεν θα μπορουν να το κανουν.

Δεν ειμαι απο αυτους που τρεχουν σε μοναστηρια και εκκλησιες. Και χρονο δεν εχω, αλλα ειμαι και λιγο δυσκολο παιδακι. Ετσι ειμαι φτιαγμενη, τι να κανω? Εχω κανει την ερευνα μου, βρηκα κανα δυο μερη που μου κανουν, ε και εμεινα εκει.
Εχω βρει λοιπον εναν ιερεα, μεγαλο σε ιεραρχεια και σε δυναμη, που ομως ειναι ενα γλυκο πλασμα, αλλα και αυστηρος, που σε αυτον πηγαινω οποτε μπορω 2-3 φορες τον χρονο για αγρυπνια. Ειναι δυνατος και κανει δυνατες αγρυπνιες: ηλεκτρικο φως δεν υπαρχει αναμμενο ουτε για δειγμα. Μονο οτι φεγγει απο τα καντηλια. Και οσοι ξερουν, γνωριζουν και τι θα πει αυτο.
Εχει τετοια δυναμη που εσυ δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Καθεσαι ηρεμα και συγκεντρωμενος και σε βγαζει εκεινος στην Υπερβαση, αλλα σε παει Ψηλα πολυ. Σε παιρνει μαζι του κανονικοτατα.
Ολη αυτη η ενεργεια που μου αφηνει επανω μου, ειναι πλεον δικη μου. Μου την κανει δωρο. Δινει δηλαδη δυναμη στην δικη μου δυναμη της υπερβασης.

Αυτο το αφιερωνω στον Puck.

Μια φορα πριν χρονια σε μια αγρυπνια του, δεν ειμασταν και πολλα ατομα, επιτραπηκε και ηρθει ολοκληρο Πριγκιπατο. Οσοι ξερουν, ξερουν. Οι ανθρωποι να βαριανασαινουν, ο δολιος ο ψαλτης να χανει τα λογια του, κτλ.
Με επιασε παραπονο γιατι ειχα καιρο να παω σε αγρυπνια του και ηθελα να το ευχαριστηθω.
Βγηκα στην υπερβαση και του ειπα : "πατερ μου να θυμιασουμε λιγο?" "δεν ειναι η ωρα παιδι μου, υπομονη" μου απαντησε και συνεχισε απτοητος φυσικα το τελετουργικο του. Αφου λοιπον καταφερε να το διωξει ολο το Πριγκιπατο ετσι απλα γιατι ειναι αυτος που ειναι, ηρθε εκεινος μετα με υπερβαση κοντα μου και μου ειπε "ελα μια μερα να με βρεις παιδακι μου, να μιλησουμε, θα το χαρω."

Να ειστε ολοι σας καλα !

Φιλια πολλα !!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 18-03-13 στις 11:07
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 18-03-13, 13:22
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Θα προτεινα να μπει αυτο το τελευταιο μυνημα σε ξεχωριστό δικό του Νημα' γιατί και κάπως άσχετο είναι με το αρχικό θέμα΄ και πολύ ενδιαφέρον, πιάνει πολλά μέτωπα .

..Προτού απαντήσουμε άν είναι δυνατόν.


---------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 18-03-13, 19:35
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Υπάρχουν και τα internetika vampires, πέρα από τα ενεργειακά...
Έχουν και love spell!

Ρε μπαγάσα....
Πες μου σε pm το μυστικό και υπόσχομαι να μη πάω Χαριλάου την άλλη αγωνιστική!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.