Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-05-10, 01:02
petros90 Ο χρήστης petros90 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2010
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή ΑΟΡΑΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ

Περίπου πριν 2 μήνες δυο συνεχόμενα βράδια συνέβη..βασικά πλησίαζαν τα χαράματα.Κοιμόμουν ανάσκελα όταν ξύπνησα νιώθοντας ένα δυνατό χαστούκι στην πλάτη.Την ώρα που ξύπνησα έτρωγα το χαστούκι..ήταν σαν αληθινό&πόνεσα.Το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι κοιμόμουν ανάσκελα&ήταν σαν να ήρθε μέσα απ'το στρώμα.Αν ήμουν μπρούμυτα θα πίστευα ότι μου το δωσε κάποιος.Δε θυμάμαι αν είδα όνειρο πάντως το χαστούκι ήταν αληθινό.Το ίδιο&το επόμενο βράδυ που όμως δεν ξαφνιάστηκα ούτε πόνεσα τόσο.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-05-10, 02:02
laraska Ο χρήστης laraska δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-05-2008
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

χμμμ πρωτη φορα το ακουω αυτο. Εγω εχω νιωσει να μου κοβουν την αναπνοη ... στον ξυπνιο μου , σε αναλογη κατασταση .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-05-10, 12:45
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

άλλο πάλι και τούτο ..........
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-05-10, 13:06
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Τέτοια περιστατικά συμβαίνουν συχνά (μου έχει συμβεί πολλές φορες και σε μια περίπτωση αισθάνθηκα όχι χαστούκι αλλα ογκόλιθο να σκάει πάνω μου...στην συνεχεια μέχρι που λιποθύμησα), οφείληται κυρίως σε κούραση, άγχος και φόβο αλλα όχι αναγκαστικά. Μπορεί να έβλεπες και όνειρο που να μην το θυμάσαι. Υπάρχει βεβαια και η περίπτωση για κάποιο υπερφυσικό φαινόμενο αλλα θεωρώ πως είναι παρα πολύ μικρή. Είχες στο παρελθόν άλλες ανεξήγητες εμπειρίες? Όταν έπεσες για ύπνο σε τι κατάσταση ήσουνα(σωματική και ψυχολογική)?
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-05-10, 13:59
petros90 Ο χρήστης petros90 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2010
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Δεν ήμουν τόσο κουρασμένος ούτε αγχωμένος.Τη δεύτερη φορά που συνέβη είχα δει ότι μάλωνα με κάποιον αλλά όχι τόσο ώστε να νιώσω ξύλο στον ξύπνιο.(Μέχρι πριν ένα διάστημα έπεφτα σαν σε κόμα οταν κοιμόμουν,μου έβαζαν ακουστικά με μουσική τέρμα&ούρλιαζαν&δεν άκουγα τίποτα.Κι όταν ξυπνούσα δεν είχα δύναμη να σηκωθώ αν&δεν ένιωθα μούδιασμα ούτε πίεση που απ'ότι ξέρω αυτά είναι τα περίεργα.)Η αλήθεια είναι ότι μου συμβαίνουν διάφορα σαν να τα ελκύω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-05-10, 15:00
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

το εχω ξαναγραψει σε καποιο αλλο θεμα αλλα δεν πειραζει να το ξαναπω..πολλες φορες κατι που βλεπουμε στον υπνο μας μπορει να το νιωσουμε και στην πραγματικοτητα...ειναι κατι σαν αυθυποβολη και ειναι απολυτα φυσιολογικο..να βλεπεις πχ οτι καιγεσαι στον υπνο σου και ξυπνωντας να νιωθεις οτι πραγματι στο σωμα σου εχεις εγκαυματα...μην ανησυχεις...δεν ειναι τιποτα και μαλιστα συμβαινει σε ολους...οσο για την τελευταια σου φραση ελκυεις πανω σου διαφορα περιεργα ή δινεις σε φυσιολογικα πραγματα καποια μεταφυσικη χροια?νομιζω το δευτερο..
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-05-10, 15:08
petros90 Ο χρήστης petros90 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2010
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Νομίζω ήμουν σαφής..ούτε πριν κοιμηθώ ούτε στο όνειρο είχα ένταση.Αν είχα δει τόσο περίεργο όνειρο σίγουρα θα το θυμόμουν τουλάχιστον την επομένη.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-05-10, 15:19
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petros90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ήμουν σαφής..ούτε πριν κοιμηθώ ούτε στο όνειρο είχα ένταση.Αν είχα δει τόσο περίεργο όνειρο σίγουρα θα το θυμόμουν τουλάχιστον την επομένη.
το οτι δε θυμασαι το ονειρο δε σημαινει οτι δεν το ειδες κιολας
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-05-10, 15:34
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Κάτι που λένε οι παλιοί για τους λογούς που ξεχνάμε το όνειρο, είναι όταν πιάνουμε τα μαλλιά μας κατά την διάρκεια του ονείρου η όταν ξυπνάμε..
Δεν ξέρω αν ισχύει.. αλλά αν υποθέσουμε ότι τα μαλλιά ηλεκτρίζονται και το κάθε τι είναι ενέργεια..
Πολύ πιθανό..

(δεν παίρνω μέρος στο υπόλοιπο θέμα.. απλά μικρή παρέμβαση με αυτό το στοιχείο).
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-05-10, 15:36
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

αν και εκτος θεματος μαλλον ευκολα απορριπτεται κατι τετοιο ως αναληθες μιας και υπαρχουν αρκετοι φαλακροι και δε νομιζω να θυμουνται ολα τους τα ονειρα!!!
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.