Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 04-10-08, 13:40
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

με την ευκαιρία, και μιάς και οι σκύλοι είναι τα πρώτα θύματα του τσιπαρίσματος, να θυμήσω οτι σήμερα είναι η παγκόσμια μέρα των ΖΩΩΝ..

να δώ πότε θα υπάρξει παγκόσμια μέρα των ανθρώπων, χωρίς έναν βίαιο θάνατο και με παροχή αληθινής βοήθειας σε πάσχοντες έστω μια μέρα μόνο..
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-10-08, 14:12
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
το σοβαρότερο είναι αυτό που λές, οτι μάλλον θα είναι επιθυμία του κόσμου να βάλει το chip..
δεν πειράζει για την δημοσκόπηση φίλε, δεν χάλασες και τίποτα απ'ότι βλέπω αφού υπάρχουν παραδείγματα όπως η φίλη Litsa, που στηρίζουν την αποδοχή του chip και με τα δικά τους επιχειρήματα..

Προφανώς δεν θα γίνει βίαια θα δημιουργήσουν τις συνθήκες ώστε ο κόσμος να μην μπορεί να κάνει αλλιώς. Δεν αμφιβάλω ότι θα υπάρχουν πάρα πολλά καλά με το τσιπ, πολλές ευκολίες, αλλά κανείς δεν σου δίνει ευκολίες και δεν καλυτερεύει την ζωή σου, εαν δεν έχει και το απαραίτητο κέρδος. Ναι, δεν θα είναι εύκολο να σε κλέβουν υποθέτω, ναι θα σου διευκολύνει την ζωή, στις τράπεζες, στις αγορές, στην γραφειοκρατία. Ναι θα σώσουν πολλούς ανθρώπους, θα μπορούν να δουν εάν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας, εαν πάθεις ανακοπή κατα πάσα πιθανότητα θα ενημερώνεται το νοσοκομείο... αλλά με τι κόστος;
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-10-08, 14:18
Το avatar του χρήστη libero
libero Ο χρήστης libero δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-06-2008
Περιοχή: ...πολη
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Εγώ ψήφισα "ναι" στα εμφυτευμένα στο σώμα τσιπάκια.

Νομίζω πως αυτή η τσιποφοβία προέρχεται από την όλη καμπάνια των παραεκκλησιαστικών οργανώσεων.
Γιατί παρά…? οι μη παραεκκλησιαστικές οργανώσεις συμφωνούν με το τσιπάκι? ο Χριστόδουλος πάντως ωρυόταν

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Ναι στα τσιπάκια, θα κτυπηθεί η εγκληματικότητα.
Και μάλιστα δε θα με ενοχλούσε να το βάζουν σε όλους και μόνο όσοι φτάνουν σε κάποια
ενηλικίωση αν θέλουν προαιρετικά αυτοί να το βγάζουν.
Αποκαλείται να χτυπηθεί η εγκληματικότητα. Είναι πιο εύκολο να παραχαράξεις ένα software παρά για π.χ. ένα χαρτονόμισμα. Σκέψου μόνο τα παράνομο λογισμικό κυκλοφορεί και αναβαθμίζεται στα PCs από τις επίσημες ιστοσελίδες, οι ιοί που κυκλοφορούν, σπασμένα προγράμματα κτλ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Στην εξέλιξή τους αυτή η τεχνολογία θα δώσει και άλλες ανέλπιστες βοήθειες στον άνθρωπο.
Σκεφτείτε ας πούμε ότι θα μετράει επί 24ώρου βάσεως το σάκχαρο στο αίμα, πίεση,
γενικότερη κατάσταση υγείας και θα δίνει τις κατάλληλες προειδοποιήσεις και πληροφορίες
στο γιατρό.
…στο γιατρό και σε όλο τον κόσμο. Δεν με συγκινεί καθόλου αυτό, άσε που η συντριπτική πλειοψηφία των θανάτων (ότι πιο φυσιολογικό και σίγουρο να συμβεί σε έναν άνθρωπο) είναι λόγω ανιάτων ασθενειών και γήρατος. Όταν όμως πανικοβάλουν τον λαό με τον φόβο του θανάτου, λογικό είναι να δέχεται κανείς, εκπτώσεις στην ελευθερία του. Δυστυχώς αυτό που έκανε στον μεσαίωνα ο κλήρος, το κάνει σήμερα η επιστημονική κοινότητα και το επίσημο κράτος.Δεν εντυπωσιάζουν ούτε φοβίζουν πια τα πλήθη, τα λόγια των κληρικών το 21ο αιώνα, αλλά αυτά των απανταχού ειδικών, αυτούς βλέπουν ως θεούς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Και για τα τηλέφωνα κάποτε έλεγαν ότι οι άνθρωποι θα μιλάνε απ το τηλέφωνο
και δεν θα έχουν προσωπικές επαφές. Όμως το τηλέφωνο έφερε πιο κοντά
τους ανθρώπους και την επικοινωνία.
Σκεφτείτε ότι το 1912, έφευγε το παιδί σου για μετανάστης στην Αμερική
και μόνο γράμματα μπορούσες να λάβεις ή να του στείλεις μια δυο φορές τον
χρόνο.
Σήμερα μιλάς και όλη μέρα αν θες.
Το ίδιο και με την πληροφορική.
Απ τα φόρουμ για παράδειγμα μπορείς να ανταλλάξεις τόσες απόψεις
και ιδέες και να μιλήσεις για τόσα πράγματα που στην πραγματική σου παρέα
αυτά δεν θα τα έλεγες σχεδόν ποτέ.
Τι δηλαδή, όταν δεν υπήρχε το τηλέφωνο οι άνθρωποι δεν ήταν ευτυχισμένοι? Τα gadjet φέρνουν την ευτυχία?
Οι αρρώστιες και οι εγκληματίες υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Αυτό που είναι αμφίβολο, είναι η Δικαιοσύνη, η Ελευθερία και η Δημοκρατία και προς τα κει πιστεύω πως θα πρέπει να κατευθυνθεί η ανθρωπότητα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Θέλω να πω πως καταδικάζουμε τεχνολογίες και είμαστε πρόθυμοι να επιστρέψουμε
σε σπηλιές επειδή είμαστε θύματα παραθρησκευτικών προπαγάνδων ενώ
η ζωή έχει δώσει άπειρα παραδείγματα ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε το
καινούργια και το παράξενο.
Άμα θέλουμε τις χρησιμοποιούμε, θα γίνει το ίδιο και με το τσιπάκι? Και στην τελική πως ξέρεις ότι δεν προπαγανδίζει το κράτος? Το ίδιο έλεγαν στους κατοίκους του Καζακστάν για την πυρηνική ενέργεια, κατά την διάρκεια των πυρηνικών δοκιμών οι επιστήμονες, αν είδες την Εμπόλεμη Ζώνη την προηγούμενη Τρίτη.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Σκέψου ότι οι μαρξιστές, παρόλο που θεωρούνται άθεοι, συμπεριφέρονται απόλυτα
δογματικά σαν θρησκεία και τα κόμματά τους έχουν έντονο "θρησκευτικό και εκκλησιαστικό" χαρακτήρα.
Θα μπορούσα να πω πως, κι εσύ υποστηρίζεις οτιδήποτε νέο από την επιστήμη με θρησκευτικό και εκκλησιαστικό χαρακτήρα ή ο agaliarep και όσοι συμφώνησαν μαζί του, δογματικά και απόλυτα επιμένουν στην μη διαπραγμάτευση της ελευθερίας.

Γενικά το δόγμα από μόνο του δεν είναι κάτι κακό, και χαρακτηριστικό μόνο των θρησκειών.
Όλοι οι άνθρωποι λίγο πολύ, είναι δογματικοί π.χ.
-δεν θα πάω ποτέ σε παραλία γυμνιστών,
-καπνίζω, αλλά δεν θα δοκιμάσω ποτέ μπάφο ή κόκα
-δεν θα κάνω σχέση ποτέ ταυτόχρονα με δύο
-είμαι ληστής με όπλο αλλά ποτέ δεν θα σκοτώσω άνθρωπο ή γυναικόπαιδα,… κτλ
__________________
Ubi Dubium, Ibi Libertas
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-10-08, 14:18
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

όσον αφορά την μείωση των κλοπών είναι ΑΚΥΡΗ..

ο΄λόγος είναι οτι, όπως τώρα που με την απειλή όπλου οδηγούνται τα θυματα να κάνουν αναλήψεις στα ΑΤΜ έτσι και τότε θα γίνουν διάφορα παρόμοια..

κι εκτός αυτού, πάντα το ανθρώπινο μυαλό βρίσκει ''λύσεις'' για παραβατικές ενέργειες..

ποιός μου λέει οτι δεν θα γίνεται να μεταφέρεις με κάποια επέμβαση το chip κάποιου άλλου σε άλλον και να ''κλέβεις'' την ταυτότητά του ας πούμε.. άλλωστε απο ότι ξέρουμε ήδη η επέμβαση διαρκεί κάποια ελάχιστα λεπτά της ώρας..

θέλω να επισημάνω πως άλλο είναι το δόγμα και άλλο η ιδεολογία (άποψή μου)..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ευρυνοος : 04-10-08 στις 14:22
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 04-10-08, 14:39
Το avatar του χρήστη Indigocy
Indigocy Ο χρήστης Indigocy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: Λεμεσος / Αθηνα.
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Φιλε Ευρυνοε, ενδιαφερον το θεμα που ανοιξες. Το θεμα αυτο με ειχε βαλει σε σκεψεις αρκετα χρονια πριν, μια απο τους παπαδες και κατι προφητειες, μια απο τους παπαροκαδες σε ενα τραγουδι τους "το τσιπακι" κ.α. Αν και δεν ειμαι θρησκευομενο ατομο, με εβαλαν σε σκεψεις, και να προσπαθω να βρω στο μυαλο μου λυσεις για τυχον ερχομο του "τσιπ".

Εφαρμοστηκε στα σκυλια. Αν και ειμαι εναντιον του "φακελωματος", τη τσιπαρισα την σκυλιτσα μου εξαιτιας του νομου. Οκ οφειλω να πω πως οταν την εχασα τη βρηκα μεσω αυτου. Ασχετο ομως, διοτι σε οντα με ΕΛΕΥΘΕΡΗ βουληση οπως ο ανθρωπος, ειναι αδιανοητο αυτη η παταξη του πιο βασικου ανθρωπινου δικαιωματος, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και προσωπικη ζωη!

Η εμφυτευση καποιου τσιπ στον ανθρωπινο οργανισμο, δημιουργει την εντυπωση οτι δεν θα ειμαστε 100% ανθρωποι αλλα 99.5%, αφου ενα μερος του σωματος μας θα ειναι "ηλεκτρονικο". Τωρα αν το κανουν προεραιτικο, αυτο ειναι αλλο θεμα.

Αμα αυτο γινει υποχρεωτικο, το τσιπαρισμα δηλαδη, προβλεπω μεγαλες αντιεξουσιαστικες εξεγερσεις. Προσωπικα θα συμμετεχω κι εγω, διοτι ουτε κατα διανοια δεν προκειτε να δεχθω κατι τετοιο. Ελπιζω πως πολλυς κοσμος θα αντιδρασει, με καθε κοστος! Πολλοι λεν πως ειναι προστασια απο την τρομοκρατια, μια τρομοκρατια την οποια δεν υπαρχει, αλλα προωθουν τα ιδια τα εθνη, με πρωτη και καλυτερη την αμερικη. Στοχος τους η παγκοσμοιοποιηση και ο πληρης ελεγχος και η υποταγη συνειδησεως. Οι τρομοκρατες ειναι οι ιδιοι αυτοι που μιλανε για τρομοκρατια. Τα ΜΜΕ, ειναι μεγαλο μερος της προπαγανδας, δειχνοντας συνεχεια δυσαρεστες ειδησεις, με καταστροφολογιες, και αλλα τετοια. Ειναι σα να δινουν αφορμη για το τσιπαρισμα. Στην αμερικη επισης απ οτι διαβασα, εχει αρχισει ηδη το τσιπαρισμα δοκιμαστικα και εθελοντικα, και οσοι το επραξαν στους ιδιους ή στα παιδια τους, το εκαναν λογω "τρομοκρατιας"!!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!

Εαν θα προσπαθησουν να προωθησουν κατι τετοιο, θα κρατησω ενα στιχο απο ενα τραγουδι των Μεθυσμενων Ξωτικων "Εισαι κοντα Αναρχια"

Οσο για τη ψηφο μου, ασφαλως και παει στο ΟΧΙ! Ειναι ενα τεραστιο θεμα και περιμενω με αγωνια να διαβασω αποψεις απο πιο ψαγμενα ατομα, βαζοντας κατω και καποια στοιχεια

Φιλικα Γιωργος
__________________
"Γυρω σου κουκλες χλωμες ανικανες ν'ακουσουν τη φωνη σου, κι'αληθειες σου να σερνονται στο πατωμα γυμνες..."

Παυλος Σιδηροπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 04-10-08, 15:00
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Οχι και γω, για τους λόγους που προαναφέρθηκαν.
Βέβαια είναι πιο εύκολο να το λες αν λάβουμε υπ όψην αυτά που είπε η Νηρηιδα. Εντάξει για τους εργένηδες αλλά για έναν που έχει οικογένεια θα είναι μια δύσκολη απόφαση που μπορεί να αποφασήσει να <θυσιαστεί> για την οικογένειά του.

Πάντως μου ήρθαν στο μυαλό δύο σειρές που είχα δει παλιά. Η μια νομίζω ήταν <στα σύνορα της φαντασίας> όπου σε ένα επισόδειο ένα πανεπηστήμιο εμφύτευε τσιπάκια στους φοιτητές με σκοπό να τους κάνει πιο <υπάκοους>. Μια πρόταση που θυμάμαι ήταν μεταξύ μιας μητέρες με έναν από τους καθηγητες: <ο γιος μου έφερε και την κιθάρα του γιατί του αρέσει πολύ να παίζει...> <Δεν χρειαζόταν γιατί μετά την αποφοίτησή του δεν θα έχει κανένα ενδιαφέρων για κάτι τέτοιο...> . Και η ατάκα όλων των τσιπαρισμένων της πόλης ήταν <...just...follow the program>

Η άλλη σειρά ήταν περίπου έτσι μόνο που αντί για τσιπάκι ήταν κάτι εξωγήνα σκουλίκια στην σειρά animorph που ζούσαν συμβιωτικά μέσα στον εγκέφαλο των ανθρώπων ελέγχοντας πλήρως τον ξενηστή τους. Ήταν όμως αλεργικά στην...βρώμη!

Σε μια τέτοια συζήτηση που έκανα με έναν ξάδελφό μου για πλάκα πιο πολύ αναρωτηθήκαμε αν θα έχουμε και θύρα USB για τις αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν. Επίσεις θα χρειαστούμε την τελευταία έκδοση antivirus γιατί μάλλων οι χάκερς θα κάνουν πάρτυ...!

Πέρα από την πλάκα όμως σχετικά με την εγκληματικότητα δεν θα μειωθεί. Αντιθέτως θα αυξηθεί από αυτούς που δεν θα έχουν τσιπάκι, και άντε να τους βρεις στα βουνά μιας και θα είναι <αόρατοι> στους δορυφόρους.


Μια ερώτηση. Γιατί να μπει σωνει και καλά το τσιπάκι μέσα μας και να μην το έχουμε στην τσέπη μας για παράδειγμα? Η σε αλυσίδα στον λαιμό? Μην μου πείτε για να μην το χάσουμε γιατί δεν παίζει κάτι τέτοιο ή για περιπτώσεις κλοπής θα έχουμε και εδώ κάποιο pin, αλλά και πάλλι το αναφέρουμε στις αρχές. Και αν αυτά δεν είναι αρκετά τότε χωράει άνετα και μέσα στην κάλτσα!

Και μιας και πλυθαίνουμε οι <κατά του τσιπακίου> ας ψάξουμε μέρος για να χτίσουμε το <μυστικό χωριό> μας! ;-)
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 04-10-08, 15:19
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Μελλοντολογία..

τι μας δείχνει το matrix;
όταν βάζεις το καλώδιο στο κεφάλι μαθαίνεις φυσικές επιστήμες, γίνεσαι γκουρού στο καράτε, γίνεσαι τεράστιος μαθηματικός και διάφορα άλλα χαριτωμένα..

αυτή είναι η άλλη πλευρά του matrix που κανείς δεν έχει θήξει..

όλοι ''εβλεπαν'' σ'αυτό την λύτρωση, απο τον ψεύτικο κόσμο..

δια της αντίστροφης ψυχολογίας (δικός μου ο όρος?) υποσυνείδητα, πέρασαν το μήνυμα οτι με τεχνολογικά μέσα ο εγκέφαλος θα μπορεί να βελτιώνει τις δυνατότητές του.. άρα καλό μας κάνει..
δεν το αμφισβητώ, απλά κάνω έναν ''επικίνδυνο'' συνδυασμό σκέψεων..

ποιός δεν κλείνει πονηρά το μάτι στην πιθανότητα να γίνει ευφυέστερος, μάστερ του κάμα σούτρα, ή ότι άλλο έχει φανταστεί;

κατάργηση ακόμη και του συστήματος εκπαίδευσης (οχι οτι θα χάσουμε και τίποτα ), αφού θα παρέχονται οι γνώσεις σε στύλ fast food..

open your mind..

κοιτάξτε πέρα απο τον ορίζοντα που μας έχουν οριοθετήσει..

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-10-08, 15:29
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Οχι και γω, για τους λόγους που προαναφέρθηκαν.
Βέβαια είναι πιο εύκολο να το λες αν λάβουμε υπ όψην αυτά που είπε η Νηρηιδα. Εντάξει για τους εργένηδες αλλά για έναν που έχει οικογένεια θα είναι μια δύσκολη απόφαση που μπορεί να αποφασήσει να <θυσιαστεί> για την οικογένειά του.

Πάντως μου ήρθαν στο μυαλό δύο σειρές που είχα δει παλιά. Η μια νομίζω ήταν <στα σύνορα της φαντασίας> όπου σε ένα επισόδειο ένα πανεπηστήμιο εμφύτευε τσιπάκια στους φοιτητές με σκοπό να τους κάνει πιο <υπάκοους>. Μια πρόταση που θυμάμαι ήταν μεταξύ μιας μητέρες με έναν από τους καθηγητες: <ο γιος μου έφερε και την κιθάρα του γιατί του αρέσει πολύ να παίζει...> <Δεν χρειαζόταν γιατί μετά την αποφοίτησή του δεν θα έχει κανένα ενδιαφέρων για κάτι τέτοιο...> . Και η ατάκα όλων των τσιπαρισμένων της πόλης ήταν <...just...follow the program>

Η άλλη σειρά ήταν περίπου έτσι μόνο που αντί για τσιπάκι ήταν κάτι εξωγήνα σκουλίκια στην σειρά animorph που ζούσαν συμβιωτικά μέσα στον εγκέφαλο των ανθρώπων ελέγχοντας πλήρως τον ξενηστή τους. Ήταν όμως αλεργικά στην...βρώμη!

Σε μια τέτοια συζήτηση που έκανα με έναν ξάδελφό μου για πλάκα πιο πολύ αναρωτηθήκαμε αν θα έχουμε και θύρα USB για τις αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν. Επίσεις θα χρειαστούμε την τελευταία έκδοση antivirus γιατί μάλλων οι χάκερς θα κάνουν πάρτυ...!

Πέρα από την πλάκα όμως σχετικά με την εγκληματικότητα δεν θα μειωθεί. Αντιθέτως θα αυξηθεί από αυτούς που δεν θα έχουν τσιπάκι, και άντε να τους βρεις στα βουνά μιας και θα είναι <αόρατοι> στους δορυφόρους.


Μια ερώτηση. Γιατί να μπει σωνει και καλά το τσιπάκι μέσα μας και να μην το έχουμε στην τσέπη μας για παράδειγμα? Η σε αλυσίδα στον λαιμό? Μην μου πείτε για να μην το χάσουμε γιατί δεν παίζει κάτι τέτοιο ή για περιπτώσεις κλοπής θα έχουμε και εδώ κάποιο pin, αλλά και πάλλι το αναφέρουμε στις αρχές. Και αν αυτά δεν είναι αρκετά τότε χωράει άνετα και μέσα στην κάλτσα!

Και μιας και πλυθαίνουμε οι <κατά του τσιπακίου> ας ψάξουμε μέρος για να χτίσουμε το <μυστικό χωριό> μας! ;-)

φίλτατε, η ψυχή σου δεν χωράει στην κάλτσα σου, ούτε μπορείς να την έχεις σε κοινή θέα (μπρελόκ,μενταγιόν,ή κάτι άλλο)
εννοώ οτι απο αυτό το τοσοδούλι αντικείμενο θα κρέμεται η ζωή σου, άρα για το ''καλό'' σου πρέπει να το έχεις ενσωματωμένο..

όσο για το χωριό των αντιφρονούντων, η Γαία είναι μεγάλη...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-10-08, 15:36
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
όσο για το χωριό των αντιφρονούντων, η Γαία είναι μεγάλη...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin
Και μιας και πλυθαίνουμε οι <κατά του τσιπακίου> ας ψάξουμε μέρος για να χτίσουμε το <μυστικό χωριό> μας! ;-)
Μην ανησυχήτε αδέρφια θα πάμε στην Gondolin μια πόλη περιτριγυρισμένη από βουνά με μόνη είσοδο το πέρασμα μέσα από τον καταρράχτη
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 04-10-08, 15:41
Το avatar του χρήστη Indigocy
Indigocy Ο χρήστης Indigocy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: Λεμεσος / Αθηνα.
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Τα τσιπς, (τα πατατακια), αυτα ναι μ'αρεσουν πολυ

Φιλικα Γιωργος
__________________
"Γυρω σου κουκλες χλωμες ανικανες ν'ακουσουν τη φωνη σου, κι'αληθειες σου να σερνονται στο πατωμα γυμνες..."

Παυλος Σιδηροπουλος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.