Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-12-16, 05:47
Logical Faith Ο χρήστης Logical Faith δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2016
Μηνύματα: 764
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
H στοιχειώδης τσίπα που έχει κάθε χρήστης που σέβεται τον εαυτό του, του ορίζει να μην αναφέρει κακοβούλως άτομα που δεν συμμετέχουν στη συζήτηση. Κάποιος πάντως έπρεπε να σου πει με τρόπο, ότι ο φιλαράκος που απέκτησες μόλις άρχισες να γράφεις εδώ θα σε οδηγούσε σε αδιέξοδο, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να το καταλάβεις, το βλέπω τώρα. Για την "αγάπη και την ταπείνωση που μίλησε ο Χριστός", την διαπιστώνουμε ιδίοις όμμασι με αυτά που γράφετε. Στο γράμμα του Ευαγγελίου πάντα.
Άσε τον ήσυχο. Δεν είναι παιδάκι ούτε κουταβάκι σου.

Τα <<αδιέξοδα>> όπως και η φαντασία ότι καθορίζεις τί γράφεται εδώ και ότι απειλείς χρήστες, βρίσκονται μόνο στην ΚΕΦΑΛΑ σου.

Σίγα μην απολογηθεί τώρα σε σένα, να σου λέει πως δεν συμφωνεί μαζί μου. Δεν είσαι ο βασιλιάς, άλλαξε την συνταγή των φαρμάκων και προσγειώσου.
Νομίζετε κάποιοι ότι επειδή δουλεύετε σε ψυχιατρικές κλινικές και χειρίζεστε ασθενείς(που τους καταστρέφετε με πρέζα) ότι είσαι ΚΥΡΙΟΙ ανθρώπινων ζωών.

Επίσης άσε ήσυχο τον Χριστιανισμό και ασχολήσου με τις τρομοκρατικές ενέργειες κατά Ελλήνων.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 05-12-16, 06:08
Logical Faith Ο χρήστης Logical Faith δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2016
Μηνύματα: 764
Προεπιλογή

Επίσης. Αυτό που με εξοργίζει είναι ότι ο Ilias1990 ήδη το έκανε. ΑΠΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ότι δεν συμμερίζεται τις απόψεις μου.

Δυστυχώς έχετε ξεγελάσει τον κόσμο(ακόμα και εμένα ξεγελάσατε) ότι επειδή είστε πολύ καιρό εδώ είστε τα παιδιά ή οι καλοί φίλοι των διαχειριστών. Έτσι όλοι σας φοβούνται μην γράψουν κάτι ακραία αντίθετο από τα δικά σας.

Προσπαθείτε λοιπόν να κάνετε χριστιανούς και άλλους να ΑΠΟΜΟΝΩΣΟΥΝ ΑΤΟΜΑ που λένε ελεύθερα και χύμα την γνώμη τους, λέγοντας ότι αυτά τα άτομα τους κάνουν ζημιά. Και εκείνοι σας ακολουθούν σαν φοβισμένα αρνάκια. Σαν τον βλάκα τον Καρατζαφέρη που όταν ρωτηθήκε για τον <<αντιεβραίο>> Κώστα Πλεύρη, έλεγε φοβισμένος ότι αυτός δεν ανήκει στο κόμμα του Λάος.

Έτσι καταφέρνετε εσείς να το παίζετε <<κύριοι>> των φόρουμ που βρίζετε και λέτε ότι θέλετε, ενώ οι άλλοι είναι οι χλεχλέδες που φοβούνται να πουν κάτι παραπάνω και δέχονται τα πυρά σας.

Εγώ σε καμμιά περίπτωση δεν ζήτησα από τους άλλους χριστιανούς να δεχθούν με το ζόρι τις απόψεις μου γιατί πιστεύω στην ομόνοια μεταξύ Χριστιανών. Αν έρθω σαν Μεσσίας αυτό δεν θα γίνει από ένα φόρουμ.

Αλλά αν αυτοί στραβώνουν πολύ με τις διαφορετικές απόψεις που κανείς δεν τους ανάγκασε να τις δεχθούν(παράδειγμα ότι είμαι εθνικιστής και πιστεύω ότι η Ελλάδα και η Γη είναι στο κέντρο του κόσμου), τότε αυτοί έχουν το ίδιο φασιστικό πρόβλημα με εσάς και τους κατακρίνω.

Οπότε δεν γλύφω τους υπόλοιπους χριστιανούς να με κάνουν παρέα αν δεν θέλουν.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 05-12-16, 10:42
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Logical Faith Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έρθω σαν Μεσσίας αυτό δεν θα γίνει από ένα φόρουμ.
Άσε μεγάλε, στην αυλή του νοσοκομείου υπάρχουν ήδη δύο Μεσσίες. Διάλεξε κάτι άλλο, θα τσακώνεστε όλη μέρα. Ναπολέοντα έχω να δω καιρό τώρα, αν και προτείνω να ντυθείς Ντούτσε! Σου ταιριάζει.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 05-12-16, 11:38
Logical Faith Ο χρήστης Logical Faith δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2016
Μηνύματα: 764
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Άσε μεγάλε, στην αυλή του νοσοκομείου υπάρχουν ήδη δύο Μεσσίες. Διάλεξε κάτι άλλο, θα τσακώνεστε όλη μέρα. Ναπολέοντα έχω να δω καιρό τώρα, αν και προτείνω να ντυθείς Ντούτσε! Σου ταιριάζει.
Συνεχίζεις το ίδιο βιολί εσύ. Όχι δεν γουστάρω τους μεσσίες σας τον Μουσολίνι, τον Χίτλερ και την Χρυσή Αυγή. Προτιμώ έναν Κολοκοτρώνη.

Φυσικά και μπορεί να διαφωνεί ο ilias1990 μαζί μου, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΣΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙ.

Και μακάρι να μην είστε Έλληνες, γιατί αν είστε και τα λέτε αυτά είναι η απόλυτη ξεφτίλα για εσάς.

Συγκρατώντας λοιπόν την τελευταία πρότασή σου που λες για ένα <<αγαθιάρη Χριστό>> που δεν τον μιμούμαστε αλλά πιστεύουμε στην βία, θα σου πω το εξής.

Το ότι περπατάει σήμερα κανείς σε πολυτελή εμπορικά κέντρα, το ότι έχει πρόσβαση στο ίντερνετ, ακόμα και το ότι μπορεί να πάει στην συναγωγή αν είναι ελληνοεβραίος, το οφείλει σε κάτι <<ψυχοπαθείς ψευτοΧριστιανούς>> σαν τον Κολοκοτρώνη που έπιασε τα ΟΠΛΑ έναντι στους τύραννους και φασίστες οθωμανούς.

Εσύ δηλαδή θες τους Χριστιανούς αδύναμα πλάσματα και είδη υπό εξαφάνιση που πρέπει να τηρήσουν μια στάση σφαγμένου αρνιού στην αιωνιότητα. Μα έτσι δεν θα υπήρχε ακόμα Χριστιανισμός. Αλλά για τους ισλαμιστές και τους σιωνιστές δεν σε πειράζει, αυτούς είναι <<ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ>> να τους αναφέρουμε αν χρησιμοποιούν βία. Ακόμα και οι Βουδιστές κρύβουν την κατάνα και οι μπουσίντο παίρνουν κεφάλια.

Και από όλους αυτούς οι βλάκες της υπόθεσης είναι οι Χριστιανοί. Αυτοί πρέπει να καθήσουν να σφαχτούν στον εχθρό τους, "αλλιώς δεν είναι Χριστιανοί". Αν το έκαναν αυτό οι πρόγονοί μας οι Χριστιανοί ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΤΩΡΑ. Ούτε χριστιανοί Μάρτυρες του Ιεχωβά που λένε ότι δεν πιάνουν όπλα και αγνοούν όχι χάρη στους θυσιασμένους ήρωες πάνε στην συνάθροισή τους και όχι στο τέμενος του Αλλάχ.

Να λέμε λοιπόν για τους <<κακούς και φασίστες>> Σταυροφόρους και Ιεροεξεταστές και για τα <<αρρωστημένα>> εσχατολογικά σενάρια των Χριστιανών που <<ντροπιάζουν>> τους υπόλοιπους νεοχριστιανούς, επειδή θέλανε να σώσουνε την Ευρώπη. Να αφήσουμε τα επικίνδυνα εσχατολογικά σπορ του Ισλάμ και του Ισραήλ, που μιλάνε για παγκόσμια κυριαρχία έναντι στα άπιστα γκόυμ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ, έκαστος...

Ωραίος είσαι εσύ και η λογική σου!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.