Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-10-07, 19:31
Το avatar του χρήστη TeknonSelinis
TeknonSelinis Ο χρήστης TeknonSelinis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-06-2004
Περιοχή: Παντού και πουθενά
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή Ρoζ φυλαχτό και καμμένο στρώμα......

Γεια χαρα σε ολο το φορουμ.
8ελω να αναφερω καποια γεγονοτα και θα με ενδιεφερε να μαθω απο αλλους χρηστες αν εχει συμβει κατι παρομοιο στους ιδιους η σε γνωστους τους.Αν οχι,τουλαχιστον να παραθεσουν την γνωμη τους βασηζομενοι σε προσωπικες εμπειριες η μελετες.

Πριν δυο βδομαδες η αδερφη μου βρηκε κατω απο το καλοριφερ του σαλονιου της [καλα κρὺμενο] ενα ροζ φυλαχτο (βλεπε εικονες).Ειναι φτιαχμενο απο ροζ πανι,μεσα εχει πριονιδια,διαφορους σπορους,και ενα κομματι ασπρο υφασμα το οποιο εχει ¨γατζακια¨ πιθανον για να μενουν κολλημενα απανο του ολα αυτα τα τριματα και τα σπορια.Το φυλαχτο ηταν ραμενο γυρο γυρο με ασπρη κλωστη και στην μια μερια ειναι καμενο (προφανος απο την 8ερμανση του καλοριφερ)
Το στελνουμε ταχυδρομικος στους γονεις μας οι οποιοι με την σειρα τους το πηγαινουν σε μια "μαγισσα" και τους ειπε οτι ειναι μαγια για χωρισμο(ασπρη κλωστη) και αρχισε και ελεγε και αλλα οπως στο τεταρτο σκαλι του σπιτου σου σου εχουν ριξει ενα υγρο και στο πανω δωματιο του σπιτου υπαρχει και κατι αλλο που εχουν βαλει αυτοι που τα εκαναν.Επισης της πηγαν φωτογραφιες απο οσους ηταν υποπτοι και βρηκε 2 προσωπα μανα κ κορη (8εια μας και ξαδερφη μας) Μας ειπε οτι 8α τα λυσει,θα μας δωσει φυλαχτα και ειδικο λιβανι.
Παρεν8εση:Πιστευω στις θετικες και αρνητικες δυναμεις που υπαρχουν στην ατμοσφαιρα και πως αν σκεφτεσε θετικα θα σου πανε ολα καλα,αν εισαι μιζερος και πεσιμιστης 8α σου πηγαινουν ολα αρνητικα.Προσωπικα ειμαι θετικοτατο ατομο, παντα θελω χειροποιαστες αποδειξεις για να πιστεψω σε οτιδηποτε και δεν ασχολουμε με εκκλησιες,θρησκειες,ξορκια,μαγισσες λογο του οτι δεν με εχει πεισει κατι το ουσιαστικο να πιστεψω σ'αυτες τις θεωρειες.

Υστερα απο τη μαγισσα πηγαινουν στο τρικορφο κοριν8ιας (μοναστηρι) και εκει ενας καλογερος διαβαζει το ευρημα και του ριχνει αγιασμο και λεει στους δικους μου να το καψουν και οτι μεινει να το θαψουν.Τους εδωσε και λιβανι και αγιασμο να μας δωσουν εμενα και της αδερφης μου να τα χρησημοποιησουμε στα σπιτια μας καθως και κομποσκινια και απο ενα φυλαχτο του κα8ενος.

Τελος, μετα απο ολα αυτα παραξενευτικα και αρχισα να ψαχνω και εγω τα δικα μου πραγματα και τελικα βρισκω το στρωμα του κρεβατιου μου κομμενο απο αν8ρωπινο χερι.Εχουν κοψει τεσσερα κοματια.Το στρωμα ειναι ενος ετους οποτε λεω αποκλειεται να εχει φθαρει γιατι και να ειχε,8α εβρισκα τα τριματα μεσα στην θηκη του στρωματος (το υλικο του στρωματος ειναι σαν σφουγκαρι και ειναι μεσα σε καλυμα και εχει ζιπερ γυρο γυρο).Ο καλογερος ειπε να αγιασω το κρεβατι και μετα να το τεμαχισω και να το καψω.

Στην ελληνικη παρικοια ακουγετε οτι η 8εια μου ασχολειτε με μαγια και σαν οικογενεια μας ζηλευουν απο ανεκα8εν.Το περασμενο πασχα ειχα ερ8ει Ελλαδα διακοπες ενα μηνα και ειχα δωσει τα κλειδια του σπιτου μου στη θεια μου και την ξαδερφη μου.Αλλος δεν εχει μεινει μονος μεσα στο σπιτι μου.Τα συμπερασματα δικα σας......


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontro_mpizeli : 27-10-07 στις 01:38
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-10-07, 21:54
Το avatar του χρήστη t.ASSOS
t.ASSOS Ο χρήστης t.ASSOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2007
Περιοχή: ΕΛΛΑΣ
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Αγαπητό τέκνο της σελήνης .
Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι αυτό που περιγράφεις ,όπως το περιγράφεις ,είναι μια προσπάθεια κάποιου να σου κάνει μάγια .

Το ζητούμενο όμως είναι εάν εσύ πιστεύεις σ αυτά τα καραγκιοζλίκια , εάν επηρεάζεσαι και τελικά ασχολείσαι μ αυτά .

Η χρήση ταχυδρομείου , η αποστολή φωτογραφιών , η εμπλοκή των γονιών στην ιστορία και οι δαπανηρές επισκέψεις στους «ειδικούς» , θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί εάν απλά πετούσατε τις βρωμιές στα σκουπίδια .
Και οι ζημιές στο σπίτι αν δεν έδινες τα κλειδιά σ όποιον να ναι .

Η διαφορά μεταξύ καφετζούς και καλόγερου , στην προκειμένη περίπτωση , είναι μόνο στην αμφίεση και καλά θα κάνεις να τους αποφεύγεις .

Υ.Γ Λυπάμαι για το στρώμα σου .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-10-07, 19:56
{KELLY} Ο χρήστης {KELLY} δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Εγώ λαμβάνω το πρόβλημά σου λίγο πιο σοβαρά, γιατί πολύ απλά έχω πάθει κάποια πράγματα και έχω ψαχτεί αρκετά. Θεωρώ δεδομένο ότι τα μάγια είναι αρνητική ενέργεια, που όμως δεν γνωρίζουμε ακριβώς τη δύναμή της. Η μαγεία είναι κάτι σαν την ιατρική! Υπάρχουν οι επαγγελματίες και οι ερασιτέχνες, οι πρακτικοί δηλαδή, που επειδή είναι πρακτικοί δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν δουλειά! Οι επισκέψεις στους "ειδικούς" όπως λέει και ο t.ASSOS, είναι περιττές, διότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν την τύφλα τους, που λένε και το πιο πιθανό είναι ή να πάθεις μεγαλύτερο κακό ή να μην σου κάνουν καθόλου καλό! Θα μου επιτρέψεις επίσης, η γνώμη μου για τους καλόγερους και τις καλόγριες να είναι ίδια με αυτή των "ειδικών". Συνήθως, ψαγμένοι είναι οι παπάδες που έχουν ζήσει μεγάλο διάστημα στο Άγιο Όρος και μπορούν με μερικές ευχές να τα ισιώσουν όλα. Δεν συνηθίζεται να καταστρέφεις τα αντικείμενα της μαγείας για να λύσεις τα μάγια, γιτατί δεν θα λυθούν ποτέ. Συνήθως, μετά τις προσευχές τα πετάνε στη θάλασσα γηια να μην μπορέσει ποτέ κανείς να τα ξαναβρεί. Για αρχή σου προτείνω να πας τρεις φορές σε μια εκκλησία να σου διαβάσει κάποιος παπάς την προσευχή "υπέρ υγείας". Ρίξε αγιασμό στις 4 γωνίες του σπιτιού, καθώς και σε όλα τα ανοίγματα ?(πόρτες, παράθυρα) ΄με κατεύθυνση από μέσα προς τα έξω. Όλα θα πάνε καλά, αρκεί να μην σου γίνει εμμονή!
Ελπίζω να βοήθησα κάπως!
Φιλικά,
{KELLY}
__________________
"Οι μικρές λεπτομέρειες μεγαλώνουν το μπόι της ζωής" Γιάννης Ρίτσος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-11-07, 22:36
Το avatar του χρήστη TeknonSelinis
TeknonSelinis Ο χρήστης TeknonSelinis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-06-2004
Περιοχή: Παντού και πουθενά
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Αγαπητε Τ.Ασσος
δεν πιστευω σ'αυτα τα καραγκιοζιλικια,δεν ασχολουμε με αυτα αλλα ναι, επηρεαστικα (και ο καθενας θα επηρεαζοταν αν εβρισκε να λειπουν κοματια απο το στρωμα του).
Μονο και μονο απο το στρωμα και οτι το ευρυμα βρισκοταν εκει απο ανθρωπινο χερι με επηρεασε ψυχολογικα και για το λογο αυτο εγιναν ολες αυτες οι γρηγορες "kινησεις" για να αισ8αν8ω καλυτερα.
Τελικα καηκαν ολα αυτα και απο τοτες ησυχασα,μεσα μου.Εννοειτε πως αυτες οι βλακωδες κινησεις καποιων να κανουν μαγια δεν με επιασαν και ουτε θα μπορουσαν απο τη στιγμη που δεν τα πιστευω.
Οσο για τα κλειδια, δεν νομιζω καποιος/οι που περνας 200 ημερες το χρονο σπιτι τους ειναι οποιος ναναι.



Αγαπητη Κελλy
Πιστευω πως ειτε εισαι παπας στην ηγουμενιτσα ειτε καλογερος στο αγιον ορος το ιδιο πραγμα ειναι.Εκτος κι αν οι καλογεροι στο αγιο ορος ειναι experts γνωριζοντας τεχνικες που εμεις δεν ξερουμε, αλλα ηξεραν οι αρχαιοι μας προγονοι....οσο για το οτι τα "μαγιἁ" τα πεταμε στη θαλασσα για να μην τα βρει κανενας το εχω ξανακουσει καπου οπως επισης ειχα ακουσει οτι η φωτια εξαφανιζει τα παντα.
Τελικα το ευρημα διαβαστικε απο καλογερο σε μοναστηρι [τρικορφο] αγιαστικε και καηκε ολοσχερως.Επισης αγιαστικαν τα δυο σπιτια, λιβανιστικαν και μας εσταλει απο ενα φυλαχτο και ενα βιβλιο του αγ κυπριανου.

Παντως ξερουμε εγω και η sister τα δυο προσωπα που το εκαναν [μανα και κορη] και 8α σταλει ε-μαιλ σε ολους τους φιλους και συγγενεις τους που 8α λεει να τις προσεχουν επιδης ασχολουνται με τετοια και στο μυνημα θα προσθαισουμε και τα ευρυματα τα οποια τα φωτογραφησαμε
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Φιλικα,Τ.Σεληνης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-11-07, 23:00
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Αγαπητέ φίλε, ευχαριστούμε που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας. Τα "μάγια" και οι πρακτικές τους είναι ένα ζήτημα που δεν μπορεί να επαληθευτεί. Περισσότερο έχει να κάνει με το εάν κανείς πιστεύει σε αυτά ή όχι. Θα τολμούσα να πω ότι είναι ζήτημα πίστης όλα αυτά, αν και το θέμα είναι πολύ βαθύ για να στο εξηγήσω σε μερικές αράδες.
Για μένα το γεγονός ότι ασχολήθηκες δεν είναι θέμα ανθρώπινου επηρεασμού. Ασχολήθηκες γιατί βαθιά μέσα σου τα πιστεύεις όλα αυτά. Δεν είναι ντροπή να το παραδεχτεί κανείς και κανείς δεν θα κρίνει κανέναν αν τα πιστεύει.
Ξέρεις, πολλές φορές μέσα εδώ αλλά κυρίως έξω από εδώ, ο κόσμος κρίνει τις προσωπικές εμπειρίες λες και αυτές μπορούν να κριθούν, ενώ δεν είναι έτσι. Μια προσωπική εμπειρία είναι πάντα προσωπική και τις περισσότερες φορές μη επαληθεύσιμη.
Και να σου πω και κάτι άλλο; Σημασία δεν έχει η "τεχνογνωσία", το know how να κάνεις κακό αλλά η ίδια η πρόθεση. Και αν η πρόθεση του προσώπου ή των προσώπων ήταν να κάνουν κακό, ε τότε αυτό από μόνο του είναι μάγια.
Η πίστη στο Καλό από μόνη της, δεν επιτρέπει σε καμια κακή πρόθεση να επικρατήσει.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-11-07, 11:01
axez Ο χρήστης axez δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2004
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

χμ δεν είναι κακό να πιστευεις στα μάγια και στις χαρτορίχτες.Αμα βρίσκεις και τον καλύτερο σε σωστή τιμή τα λύνεις όλα .Βέβαια υπάρχουνε και γιαλατζί μάγοι δεν είναι όλοι σαν τον γκάνταλφ...Τι θέμα είναι τι επιχειρήματα έχεις εσύ που τα πιστεύεις.Το κλασικό πάντως είναι το πιστευει και η γειτόνισσα ξέρει αυτη ,ο παππας (επίσης),χρόνια στα μάγεια .και το alltime το είδα με τα μάτια μου.Βέβαια αυτα βλέπουν ότι τους πείς αλλα δε βαριέσαι ....

με μια κατάρα καθαρίζεις πάντως...Γλυτώνεις και από τις ευθύνες.Γιατι αν είσαι στο μάτι στοχοποιημένος και καταραμένος από την μοίρα τι ευθύνες να έχεις?Δεν φταις σε τιποτα.


Επίσης στον μιχαλη για το ότι η προσωπική εμπειρία δεν κρίνεται. O xainrix bell το έλεγε (Κλόουν 1955) αλλά αναφερόταν σε αλλο πράγμα τελείως .Συναισθηματικές σκέψεις και βιώματα που αρνιόταν να περιγράψει γιατι έχαναν έτσι την ομορφιά τους...Εδώ μιλαμε για πράγματα που αν ισχυουν παραβιάζουν τους νόμους της φυσικής και την ανθρώπινη λογική.Εχουμε σαφως το δικαίωμα να κρίνουμε και να κοροιδεύουμε ενίοτε αφού και ο δράστης επιλέγει την έκθεση τους ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη axez : 04-11-07 στις 11:11
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-11-07, 20:28
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από axez
Επίσης στον μιχαλη για το ότι η προσωπική εμπειρία δεν κρίνεται. O xainrix bell το έλεγε (Κλόουν 1955) αλλά αναφερόταν σε αλλο πράγμα τελείως .Συναισθηματικές σκέψεις και βιώματα που αρνιόταν να περιγράψει γιατι έχαναν έτσι την ομορφιά τους...Εδώ μιλαμε για πράγματα που αν ισχυουν παραβιάζουν τους νόμους της φυσικής και την ανθρώπινη λογική.Εχουμε σαφως το δικαίωμα να κρίνουμε και να κοροιδεύουμε ενίοτε αφού και ο δράστης επιλέγει την έκθεση τους ...
Δεν θα συμφωνήσω. Ο "δράστης", όπως τον αποκαλείς, τολμά να δημοσιοποιήσει την εμπειρία του αλλά αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να τον ειρωνεύεται ή να τον γελοιοποιεί. Παρών ήταν μόνο ο ίδιος και η εμπειρία του και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε καμία απολύτως παράμετρο, πέρα από την υποκειμενικότητα της περιγραφής του. Περί της παραβίασης της φυσικής και της δήθεν ανθρώπινης λογικής, θα μου επιτρέψεις να τα θεωρήσω όλα αυτά καραμέλες που συνηθίζουμε να τις πιπιλίζουμε ελλείψει επιχειρημάτων. Και αυτό δεν αφορά εσένα αλλά πολύ κόσμο.
Όπως και να έχει το πράγμα, στο Μεταφυσικό δεν κοροϊδεύουμε κανέναν...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-11-07, 22:03
axez Ο χρήστης axez δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2004
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Σαφως δεν ενοω τον δράστη αλλα το επιχειρημα του.Αυτο κρίνω έστω και σκληρά μιας και το δημοσιεύει.Προφανως το κάνει για να πάρει την γνώμη μας
Τωρα αν θεωρεις ότι μπορουμε να έχουμε προσωπική εμπειρία σε ζητηματα που απτονται της επιστήμης θα διαφωνήσω..Δηλαδη αν πει καποιος οτι η γη δεν γυριζει θα το θεωρήσω προσωπικη γνωμη κα θα το αφησω έτσι?Και αν δεν εχει η επιστημη γνωμη γι αυτα ποιος έχει ? ο Καθε ρασοφορος με τα απεξω ευαγγέλεια που του μαθαίνουν?Ελεος .Νομιζω ότι η αληθεια πάει πια μακρυα απο τα βιωματα μας. Μπορει να πεις ότι ειναι πολλέ ς αν και δεν συμφωνω. Και για να φανερωθεί απαιτεί ενα πραγμα.Επιχερηματολογία .Που δεν βλέπω να γίνεται σε συζητήσεις που περιλαμβάνουν αυτά τα μεταφυσικα φαινόμενα.Εκτος και αν είναι πολιτικα ορθο και βολικό να λεμε προσωπικη αποψη και να κλεινουμε το κάθε θεμα που δεν μπορουμε να αντιμετωπίσουμε...

και το θεμα είναι οτι αφου καποιος μιλάει καθαρα και υποκειμενικα για προσωπικη εμπειρία που παραβιάζει τη λογικη .-αυτη που δεν μπορουμε να αρνηθούμε γιατι δεν έχουμε επιχειρηματα .-δεν βρισκεται κανενας να πει .Κοιτα θα χαλασεις τη ζωη σου με τις δισιδαιμονιες αυτές ,βάλτα κάτω και δρασε και παρατα τα κατινιστικα . αλλα ψαχνουμε βελόνα στα άχυρα την γνωμη της κάθε θειας και του κάθε παππά ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη axez : 04-11-07 στις 22:10
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-11-07, 13:09
{KELLY} Ο χρήστης {KELLY} δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

ΑΧΕΖ,
Θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι αν δεν υπήρχαν προσωπικές εμπειρίες, δεν θα υπήρχε επιστήμη. Θεωρώ, αν και σχετικά νέο μέλος, πως όλοι εδώ στο μεταφυσικό είμαστε μια παρέα, χωρίς να σημαίνει ότι ο καθένας λέει "ότι του έρθει στο κεφάλι", αλλά οπωσδήποτε μπορεί να μοιραστεί τους προβληματισμούς του με τους υπόλοιπους, όπως κάνουμε ξεχωριστά με τους φίλους του. Κάτι που έζησε κάποιος από μας είναι λογικό να μην μπορεί να το τεκμηριώσει, αφού η εμπειρία είναι καθαρά προσωπική. Επίσης, πιστεύω ότι η λογική σου, όπως και των υπόλοιπων ανθρώπων είναι περιορισμένη σε σχέση με την ικανότητά μας να εκηγήσουμε το καθετί στον κόσμο μας.

Φιλικά,

{KELLY}
__________________
"Οι μικρές λεπτομέρειες μεγαλώνουν το μπόι της ζωής" Γιάννης Ρίτσος
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-11-07, 14:43
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τωρα αν θεωρεις ότι μπορουμε να έχουμε προσωπική εμπειρία σε ζητηματα που απτονται της επιστήμης θα διαφωνήσω..Δηλαδη αν πει καποιος οτι η γη δεν γυριζει θα το θεωρήσω προσωπικη γνωμη κα θα το αφησω έτσι?Και αν δεν εχει η επιστημη γνωμη γι αυτα ποιος έχει ? ο Καθε ρασοφορος με τα απεξω ευαγγέλεια που του μαθαίνουν?Ελεος .Νομιζω ότι η αληθεια πάει πια μακρυα απο τα βιωματα μας. Μπορει να πεις ότι ειναι πολλέ ς αν και δεν συμφωνω. Και για να φανερωθεί απαιτεί ενα πραγμα.Επιχερηματολογία .Που δεν βλέπω να γίνεται σε συζητήσεις που περιλαμβάνουν αυτά τα μεταφυσικα φαινόμενα.Εκτος και αν είναι πολιτικα ορθο και βολικό να λεμε προσωπικη αποψη και να κλεινουμε το κάθε θεμα που δεν μπορουμε να αντιμετωπίσουμε...
αγαπητέ axez...

η επιστήμη έχει γνώμη (και καλά κάνει) γι'αυτό που "βλέπουμε"...
το ότι η γη γυρίζει έχει αποδειχτεί και έχει φανεί οτι γυρίζει...

τώρα οτι έχει να κάνει με το κομμάτι που λέγεται ΑΛΗΘΕΙΑ η επιστήμη με τα εργαστήρια της και τα όργανα της και τα πειραματοζωά της ΔΕΝ μπορεί όχι μόνο να κάνει αλλά και να εξηγήσει πολλά πράγματα...

για τους ρασοφόρους που λές ίσως υπάρχουν πολλοί που έχουν μάθει απ'έξω κάποια κείμενα και απλά τα λένε ...έτσι για να τα λένε...

μην ξεχνάς όμως και ανθρώπους(όχι απαραίτητα ρασοφόρους) που έχουν αγγίξει πολλά μυστήρια της ανθρωπότητας και κάποιοι απο αυτούς είχαν μόνο την στοιχειώδη εκπαίδευση..άνθρωποι απλοί δηλαδή και όχι επιστήμονες...

η αλήθεια είναι μέσα μας και δεν χρειάζομαι καμία ιδιαίτερη γνώση σπουδές και επιχειρήματα για να κατανοήσω εμένα και το σύμπαν μέσα στο οποίο ζω... το μόνο εφόδιο είναι η ελπίδα η αγάπη και η πίστη... Α! και το πιο σημαντικό να ΖΩ αποκτώντας εμπειρίες... απλά πράγματα που έχουμε ξεχάσει να κάνουμε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.