Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-12-07, 10:26
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Τι να πω παραπανω
αφου απαντησε ηδη πολυ ευστοχα ο/η jovitaki και αφου συνεχιζετε μαλλον δε το διαβασατε.

Επειδη αναφερετε τη δικη μου εμπειρια ομως δε ξερω αν διαβασατε και κατανοησατε απο αυτη πως εμενα μου εχει συμβει γυρω στις 10 φορες (ισως και παραπανω) σε διαστημα αρκετων ετων (αν σας λεει αυτο κατι) .
Εκτος των αλλων δε μιλησα εγω πρωτη για θεραπεια ουτε την συνεστησα προσωπικα στη φιλη ανασκα
Απλα τη γνωμη μου εξεφρασα
Καλημερα σας
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-12-07, 22:06
Το avatar του χρήστη anaska
anaska Ο χρήστης anaska δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2007
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Καλησπέρα και πάλι
ΞΝΟΧΙΜ δεν νιώθω οτι χρειάζομαι θεραπεία μιας και οι γρατζουνιές μου έχουν εξαφανιστεί πλήρως εκτός αν παρέχεις κάτι οικειοθελώς (ρέικι ή κάτι τέτοιο) οπότε ευχαρίστως θα το απολάμβανα.

Οταν εγώ λοιπόν διάβασα την εμπειρία με το κοντρόλ δεν μπήκα στο τριπάκι να σκεφτώ οτι δεν είναι τηλεμετακίνηση και οτι απλά κάποιος προσπαθεί να κάνει εντύπωση. Γιατί γι' αυτό ακριβώς το λόγο μπήκα στο συγκεκριμένο φόρουμ. Επειδή πιστεύω οτι συμβαίνουνε πράγματα. Και με ενδιαφέρει να ακούω απο τους άλλους τι ανεξήγητο συμβαίνει στις δικές τους ζωές. Και όταν ένιωσα οτι θα μπορούσα να λάβω πληροφορίες για ένα γεγονός που με τρόμαξε και ήταν έξω απο την εμβέλεια των δικών μου γνώσεων αποφάσισα να το μοιραστώ με ανθρώπους που δεν θα έμπαιναν στην διαδικασία της ειρωνίας ή της κριτικής γιατί μιλάμε για φόρουμ του χώρου του μεταφυσικού και του ανεξήγητου, ενός χώρου ανεξερεύνητου που επιδέχεται νέων εμπειριών και γνώσεων.
Το οτι δεν έχει συμβεί σε εμάς κάτι παρόμοιο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί και να συμβεί. Εμένα δεν μου έχει τύχει να ανοίξει η τηλεόραση μόνο και μόνο επειδή θέλω να ανοίξει κι αν συμβαίνει σε κάποιον δεν θεωρώ οτι αυτός είναι ψεύτης ή τρέφει ψευδαισθήσεις για τις ικανότητές του.

Οσον αφορά τον Μπαχ, δεν είμαι μουσικός, είναι όμως ο άντρας μου σολίστ κλασικής κιθάρας και γνωρίζω το σεβασμό που τρέφουνε τόσο οι μουσικοί όσο και οι μελετητές του συγκεκριμένου συνθέτη. Ξέρω λοιπόν οτι διάφοροι μελετητές του εντοπίζουνε μια συγκεκριμένη συχνότητα στα έργα του και σύμφωνα με μαρτυρίες μαθητών του ήταν η συχνότητα που τον κρατούσε συντονισμένο με το σύμπαν είτε το θείο είτε την πηγή.
Η συνχότητα είναι μία "λα ελάσονα μελωδική κατιούσα", πληροφορία που θα μου δώσεις χρόνο να βρω ακριβώς την πηγή της.

Φιλικά πάντα
__________________
Την άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις
και ή πας να παίξεις τρικυμία ή πνίγεσαι


Οδυσσέας Ελύτης
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-12-07, 14:55
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anaska
Καλησπέρα και πάλι
ΞΝΟΧΙΜ δεν νιώθω οτι χρειάζομαι θεραπεία μιας και οι γρατζουνιές μου έχουν εξαφανιστεί πλήρως εκτός αν παρέχεις κάτι οικειοθελώς (ρέικι ή κάτι τέτοιο) οπότε ευχαρίστως θα το απολάμβανα.

Οταν εγώ λοιπόν διάβασα την εμπειρία με το κοντρόλ δεν μπήκα στο τριπάκι να σκεφτώ οτι δεν είναι τηλεμετακίνηση και οτι απλά κάποιος προσπαθεί να κάνει εντύπωση. Γιατί γι' αυτό ακριβώς το λόγο μπήκα στο συγκεκριμένο φόρουμ. Επειδή πιστεύω οτι συμβαίνουνε πράγματα. Και με ενδιαφέρει να ακούω απο τους άλλους τι ανεξήγητο συμβαίνει στις δικές τους ζωές. Και όταν ένιωσα οτι θα μπορούσα να λάβω πληροφορίες για ένα γεγονός που με τρόμαξε και ήταν έξω απο την εμβέλεια των δικών μου γνώσεων αποφάσισα να το μοιραστώ με ανθρώπους που δεν θα έμπαιναν στην διαδικασία της ειρωνίας ή της κριτικής γιατί μιλάμε για φόρουμ του χώρου του μεταφυσικού και του ανεξήγητου, ενός χώρου ανεξερεύνητου που επιδέχεται νέων εμπειριών και γνώσεων.
Το οτι δεν έχει συμβεί σε εμάς κάτι παρόμοιο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί και να συμβεί. Εμένα δεν μου έχει τύχει να ανοίξει η τηλεόραση μόνο και μόνο επειδή θέλω να ανοίξει κι αν συμβαίνει σε κάποιον δεν θεωρώ οτι αυτός είναι ψεύτης ή τρέφει ψευδαισθήσεις για τις ικανότητές του.

Οσον αφορά τον Μπαχ, δεν είμαι μουσικός, είναι όμως ο άντρας μου σολίστ κλασικής κιθάρας και γνωρίζω το σεβασμό που τρέφουνε τόσο οι μουσικοί όσο και οι μελετητές του συγκεκριμένου συνθέτη. Ξέρω λοιπόν οτι διάφοροι μελετητές του εντοπίζουνε μια συγκεκριμένη συχνότητα στα έργα του και σύμφωνα με μαρτυρίες μαθητών του ήταν η συχνότητα που τον κρατούσε συντονισμένο με το σύμπαν είτε το θείο είτε την πηγή.
Η συνχότητα είναι μία "λα ελάσονα μελωδική κατιούσα", πληροφορία που θα μου δώσεις χρόνο να βρω ακριβώς την πηγή της.

Φιλικά πάντα
ανασκα

1) Μα δε μιλησα εγω για θεραπεια καλη μου
2) Ουτε αρχικα αναφερθηκα στον Μπαχ ουτε αλλαξα θεμα ουτε παρεπεμψα τη συζητηση αλωθεν οταν ειδα τα σκουρα
3) Μετα χαρας μου να σου προσφερω μια ωριτσα ρεικι αν το επιθυμεις

4) Οσο για την ιστορια με το κοντρολ και τη συγκριση που κανεις, θελω να σου ξαναθυμισω πως ουτε εγω την εκμυστηρευτηκα σε καποιον απο τη πρωτη φορα που μου συνεβη αλλά αντιθετως περιμενα αν προσεξες καλα γυρω στα 10 χρονια για να σιγουρευτω και να μιλησω σε αγνωστους ωστε να λαβω καποια απαντηση.

5) Η υποφαινομενη ειρωνια μου προς εσενα ειναι απλα μια φαντασιωση σου και τιποτα παραπανω .
6)Δε ξερω το λογο (η μαλλον μπορω να τον καταλαβω) που προτιμας περισσοτερο την ερμηνεια της ατλαντιδας απο τη δικια μου και θεωρεις την απαντηση μου ειρωνικη .
7)Πιστευω πως αν περιελουζα την εκδοχη μου με λιγη μεταφυσικη σαλτσα θα σου ηταν περισσοτερο αρεστη αλλα απ την αλλη αν εκανα κατι τετοιο θα κοροιδευα πρωτα εσενα και μετα τον εαυτο μου και η κοροιδια βρισκεται παρασαγκας μακρια απ το τροπο σκεψης και λειτουργιας μου .

8) Η λα ελάσονα είναι νότα και όχι συχνότητα .

10) και εγω ακουω Μπαχ αλλα δε τον συνδεω με κανενα τηλεκοντρολ η αλλη συσκευη η εστω με καποια περιεργη εμπειρια μου.


Τέλος πες μου αν ενδιαφερεσαι ακομη για το ρεικι
και αν θυμηθεις πες και στον αντρα σου (συζυγος ειναι το ορθον)
πως μιλησες με μια κυρια που ειναι λατρης της Σι μπεμολ !

το 9) το εσβησα για να μη νομισεις πως σε ειρωνευομαι και παλι


αυτά φιλικά .
Ξενιώ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-12-07, 17:08
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
4) Οσο για την ιστορια με το κοντρολ και τη συγκριση που κανεις, θελω να σου ξαναθυμισω πως ουτε εγω την εκμυστηρευτηκα σε καποιον απο τη πρωτη φορα που μου συνεβη αλλά αντιθετως περιμενα αν προσεξες καλα γυρω στα 10 χρονια για να σιγουρευτω και να μιλησω σε αγνωστους ωστε να λαβω καποια απαντηση.
οπότε για όλα τα πράγματα στη ζωή μας καλό είναι να περιμένουμε καμιά δεκαριά χρόνια και μετά να τα ψάχνουμε και να τα ζούμε...αλήθεια για το ρέικι αγαπητή Ξενοχίμ πόσο καιρό το σκεφτόσουν για να αποκτήσεις κάποιον βαθμό?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-12-07, 17:40
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
οπότε για όλα τα πράγματα στη ζωή μας καλό είναι να περιμένουμε καμιά δεκαριά χρόνια και μετά να τα ψάχνουμε και να τα ζούμε...αλήθεια για το ρέικι αγαπητή Ξενοχίμ πόσο καιρό το σκεφτόσουν για να αποκτήσεις κάποιον βαθμό?
αυτα τα 10 χρονια εψαχνα καλη μου
εψαχνα παντου και με καθε τροπο
το ρεικι με βρηκε δε το βρηκα
εκεινο με εψαχνε
και με βρηκε
στη Κινα
μονη
2nd
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-12-07, 18:06
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

αγαπητή Ξενοχίμ...

σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω το να μην "ψάχνουμε" απλά μου φαντάζει περίεργο να θέλω τόσο καιρό (μιλάς για 10 χρόνια) να ψάχνω για ένα συγκεκριμ. πράγμα... στην περίπτωσή σου το τηλεκοντρόλ.

το πολύ ψάξιμο δεν νομίζεις οτι καταστρέφει τη όλη "μαγεία" της υπόθεσης?

Υ.Γ. όσο για το ρέικι είναι λίγο εγωιστικό να εκφράζεις μόνο την άποψη οτι σε βρήκε... αν δεν το έψαχνες και ήθελες εσύ δεν θα γινόταν τίποτα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-12-07, 14:22
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
αγαπητή Ξενοχίμ...

σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω το να μην "ψάχνουμε" απλά μου φαντάζει περίεργο να θέλω τόσο καιρό (μιλάς για 10 χρόνια) να ψάχνω για ένα συγκεκριμ. πράγμα... στην περίπτωσή σου το τηλεκοντρόλ.

το πολύ ψάξιμο δεν νομίζεις οτι καταστρέφει τη όλη "μαγεία" της υπόθεσης?

Υ.Γ. όσο για το ρέικι είναι λίγο εγωιστικό να εκφράζεις μόνο την άποψη οτι σε βρήκε... αν δεν το έψαχνες και ήθελες εσύ δεν θα γινόταν τίποτα
Ελπινικη
οταν λεω ψαχνω 10 η 20 χρονια εννοω πως το εχω υπ οψη μου και αν δω κατι που κολλαει στο συγκεκριμενο θεμα το ψαχνω.
Δεν εννοω πως ψαχνω μονο αυτο και τιποτα αλλο !
και δε προκειται περι μαγειας
περιεργο συμβαν ειναι και το ενα και το αλλο , η μαγεια απουσιαζει και απ τις 2 περιπτωσεις εμπειριων
πραγματικα το ρεικι με βρηκε και δε το βρηκα αφου δε το ηξερα καν τη μερα που το συναντησα
αλλα το θεμα μας ειναι αλλο
σταματω για να μη παρεκτραπουμε απ την εμπειρια της ανασκα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-12-07, 15:22
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
οταν λεω ψαχνω 10 η 20 χρονια εννοω πως το εχω υπ οψη μου και αν δω κατι που κολλαει στο συγκεκριμενο θεμα το ψαχνω.

άλλο αυτό αγαπητή Ξενοχίμ...

τώρα συμφωνούμε...

Υ.Γ. όσο για το ρέικι ίσως κάποια στιγμή να μας δοθεί η ευκαιρία να το κουβεντιάσουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-12-07, 21:53
Το avatar του χρήστη anaska
anaska Ο χρήστης anaska δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2007
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

1) Μίλησα εγώ;
2) Πότε έγινε αυτό;
3) Ευχαρίστως
4) Η αλήθεια είναι οτι δέκα χρόνια είναι πολλά για μένα και ίσως να έχω μετατραπεί σε καχύποπτη και στενόμυαλη.
5) Είπα οτι εσύ προσωπικά με ειρωνεύτηκες; Δεν νομίζω καλή μου...
6) Δεν ένιωσα καμμία απάντηση απο σένα.
7) Μεταφυσική σάλτσα, να μου δώσεις την συνταγή!
8) Λα ελάσονα κατιούσα είναι συχνότητα. Ξαναρώτα.
9) Πως σου κάθισε οτι εννόησα πως εξέφρασες ειρωνία;
10) Α, αυτό είναι η μεταφυσική σάλτσα! Τα ανακατεύεις όλα και τα σερβίρεις ως επιδόρπιο.

Ελπίζω να μην σε πειράζει που δεν θα ξανασχοληθώ με το θέμα, νιώθω οτι αφήνομαι να με παρασύρει ένας τυφώνας απο αποκρουστικούς και πανάσχημους ήχους. Ωχ! Λες να βγήκε το όνειρο;;

Τουλάχιστον κερδίσαμε μια ωρίτσα ρέικι...
Φιλιά Βίκυ
__________________
Την άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις
και ή πας να παίξεις τρικυμία ή πνίγεσαι


Οδυσσέας Ελύτης
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-12-07, 02:45
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Ας... χαλαρώσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!

Γεια σας και από εμένα!

Υπάρχει ένας κόσμος αόρατος γύρω μας, που με τα γήινα μάτια και τα στενά όρια του φυσικού μας σώματος δεν μπορούμε να δούμε!

Από μικρή ηλικία δεχόμουν "επιθέσεις" οι οποίες, κατά το πλείστον, με ακινητοποιούσαν. Τις περισσότερες φορές έβλεπα και τα "πρόσωπά" τους ή το σχήμα τους. Ένιωθα πόνο όταν ασκούσαν σωματική βία και ασφυξία όταν με έπιαναν από το λαιμό. Μετά από ατομική "εργασία" (αυτογνωσίας, ενδυνάμωσης της αύρας μου κ.λ.π.), οι επιθέσεις αυτές σταμάτησαν.

Υπάρχουν πολλές εκδοχές για τις "επιθέσεις" αυτές. Συνήθως, τις βιώνουν άτομα με αρκετά αποθέματα ενέργειας, που ίσως προσελκύουν "χαμηλές" οντότητες με σκοπό να "τραφούν". Επίσης, μπορεί να είναι και κάποια παιχνίδια δύναμης! Η ψυχή, δηλαδή, μέσα από τέτοιες καταστάσεις "αναμέτρησης" να θέλει να ενδυναμωθεί.

Καλό θα ήταν να αποφεύγει κανείς τις αστρικές προβολές, γιατί δεν ξέρει τι μπορεί να συναντήσει βγαίνοντας από το σώμα του (προσωπικά, τις θεωρώ επικίνδυνες για έναν ερασιτέχνη).

Αγαπητή anaska

Έχεις ποτέ σκεφθεί ότι αυτό που σου συνέβη μπορεί να ήταν μία ανάμνηση - αναβίωση από μία προηγούμενή σου ενσάρκωση;;;; Θυμάσαι το μέρος που βρέθηκες; Μήπως έμοιαζε με έναν αρχαίο ναό;;;;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.