Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-11-12, 07:46
Το avatar του χρήστη Παλαιστής
Παλαιστής Ο χρήστης Παλαιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2011
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Το πρόβλημα είναι ότι έψαχνα για κάποιο πρόβλημα υγείας και δεν είχα τίποτα. Και γιατί πρόβλημα ; Γιατί δεν έχω θετική απάντηση στο αν είμαι τρελός ούτε αρνητική απάντηση στο αν είμαι υγιής. Δηλαδή, δεν είμαι τρελός και είμαι υγιής. Οπότε τι συνέβαινε ; Στο όνειρο/εφιάλτης πάντως είχα τρείς ημερομηνίες. (Μην τυχόν και δω ένα ξεκάθαρο όνειρο, όλα να αφήνουν κάτι να ψάχνομαι) Δεν ξέρω πως να τις ψάξω (δεν είμαι καλός σε αναζητήσεις και δεν ξέρω τι ψάχνω) οπότε απλά έκανα μια τυχαία αναζήτηση στο ίντερνετ αλλά δεν βγάζω άκρη. Είχα τρία πλακίδια ξύλινα με 3 ημερομηνίες. Η πρώτη ήταν 17 Ιουνίου. Η δεύτερη ήταν 1η Μαίου. Και η τρίτη, η χρονολογία 1901. Στο όνειρο έβαλα 17 Ιουνίου και 1η Μαίου μαζί στα δεξιά και αριστερά την χρονολογία 1901.
__________________
Η Άποψη Μου Αποτελεί Μόνο Άποψη Και Δεν Εκπροσωπεί Τίποτα Πέρα Του Αποτελέσματος Των Σκέψεών Μου
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-11-15, 22:28
olaf Ο χρήστης olaf δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2015
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ερωτηση

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω καταφερες το ελυσες το προβλημα??? και πως???Γιατι εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-12-15, 21:25
Το avatar του χρήστη Παλαιστής
Παλαιστής Ο χρήστης Παλαιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2011
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

@olaf :
Δεν βρήκα κάτι που να λύνει τα προβλήματα απλά με την πάροδο του χρόνου μειώθηκαν τα γεγονότα αλλά δεν έκλειψαν εν τέλει. Δηλαδη ακόμα έχω κάποια πράγματα αλλά όχι στον ίδιο βαθμό.
Όλο αυτό στην αρχή μου προκάλεσε φόβο αλλά σιγά σιγά τον ξεπερνούσα και ίσως να ήταν αυτό που έκανε τα γεγονότα να μειωθούν. Δεν ξεκίνησε από φόβο αλλά πιθανολογώ ότι επειδή άλλαξε μόνο αυτό, αυτό ήταν και που σταμάτησε την όλη συχνότητα.

Ακόμα δεν έχω βρει τίποτα για αυτό το μάτιασμα που έχω το οποίο μεν πλεόν εμφανίζεται αραιά αλλά με "σκοτώνει"...
Είμαι μόνος μου, ξαφνικά νιώθω σαν να τρώω μπουνιά στο κεφάλι, η εικόνα αλλοιώνεται προσωρινά στο μάτι μου για 2-3" μόνο πλέον, αρχίζω να ζαλίζομαι λες και έχω πιεί 1 μπουκάλι Βότκα μόνος και νιώθω μεγάλο βάρος στο στήθος λες και έχει καθήσει 200κιλά πράγμα πάνω μου. Και φυσικά πονάει το κεφάλι μου λες και έχω τρακάρει με φορτηγό.
Αυτό το πράγμα δεν το έχω λύσει τι είναι και το ξεμάτιασμα δεν είναι 100% λύση. Κάτι που άλλαξε με τον καιρό είναι αυτό.

Εν κατακλείδι, δεν έλυσα τίποτα απλά έχουν μειωθεί σε συχνότητα τα γεγονότα.
__________________
Η Άποψη Μου Αποτελεί Μόνο Άποψη Και Δεν Εκπροσωπεί Τίποτα Πέρα Του Αποτελέσματος Των Σκέψεών Μου
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-12-15, 19:14
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Έχεις ασχοληθεί καθόλου με μαγεία? Έχεις βρει κανένα περίεργο αντικείμενο σπίτι σου? Κανένα παράξενο <δώρο> από κάποιον? Η κοπέλα που ξεματιάζει πια προσευχή λέει? κάτι περίεργο πρωτού ξεκινήσουν όλα αυτά?
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-12-15, 11:47
Το avatar του χρήστη Παλαιστής
Παλαιστής Ο χρήστης Παλαιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2011
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

@Raistlin
1. Μαγεία: Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με μαγεία. Είχα κατά καιρούς φίλους και φίλες που δήλωναν πως ασχολιόνταν με αυτά, είχα δανειστεί και ένα βιβλίο περί λευκής και μαύρης μαγείας να διαβάσω το οποίο απλά προσπαθούσε να ορίσει τι είναι το καθένα, αλλά δεν πιστεύω ότι κατάφεραν κάτι πραγματικά πέρα από το να τρελένονται...
2. Δώρα στην ζωή μου έχω σπάνια οπότε αν είχα λάβει κανά περίεργο θα μου είχε κινήσει πραγματικά την περιέργεια γιατί ένα τέτοιο.
3. Τώρα αυτό για το ξεμάτιασμα, τι να σου πω. Πολύ μυστικοπάθεια με τα λόγια. Όλοι μου λένε ότι δεν κάνει να πουν σε άλλους τα λόγια που λένε. Οπότε και δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό.
4. Αυτό ακριβώς ψάχνω, όσο μπορώ δηλαδή.
Και εγώ αναρωτιέμαι τι ενεργοποιεί αυτό που συμβαίνει και όταν έχω κάτι τέτοιο, προσπαθώ να βρω όλα τα στοιχεία που να οδηγούν στο γιατί. Το μόνο που έχω σαν στοιχείο είναι ότι κάθε φορά που μου συμβαίνει αυτό, είμαι σε φάση που "φιλοσοφώ" (μία τελείως άλλη ιστορία η φιλοσοφία) αλλά δεν συμβαίνει κάθε φορά που κάνω κάτι τέτοιο, ούτε έχει συμβεί μόνο εν ώρα που πιάνω κάποιο συγκεκριμένο θέμα. Με απασχολεί ένα μεγάλο πλήθος από ζητήματα...
Ας πούμε ότι την ώρα που φιλοσοφώ και πάω να αγγίξω κάτι που δεν αγγίζει σχεδόν κανείς, εκεί μου συμβαίνει. Τουλάχιστον έπειτα από μερικά χρόνια αυτό είδα. Όταν φιλοσοφούσα και ήμουν κοντά στο να βγάλω ένα ,ας το πούμε, συμπέρασμα τότε με "χτυπάει" αυτό το πράγμα...

(!) Εδώ να προσθέσω πληροφοριακά ότι έχω μια ιδιαίτερη σχέση με την φιλοσοφία. Γράφω βιβλίο απάνω στα συμπεράσματα (γνωμικά) που έχω βγάλει και αν όλα πάνε καλά, σύντομα θα το δημοσιεύσω κιόλας.
__________________
Η Άποψη Μου Αποτελεί Μόνο Άποψη Και Δεν Εκπροσωπεί Τίποτα Πέρα Του Αποτελέσματος Των Σκέψεών Μου
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 31-12-15, 14:59
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παλαιστής Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Τώρα αυτό για το ξεμάτιασμα, τι να σου πω. Πολύ μυστικοπάθεια με τα λόγια. Όλοι μου λένε ότι δεν κάνει να πουν σε άλλους τα λόγια που λένε. Οπότε και δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό.
Το περίμενα ότι χρησημοποιούσε <<αυτήν>> την προσευχή ή κάποια παραλλαγή... Είναι πιθανό να είναι και η αιτία που συνεχίζεις να ματιάζεσαι. Η συγκεκριμένη είναι ας το πούμε ξόρκι και όχι προσευχή οπότε δεν βοηθάει και πολύ, αντιθέτως αισθάνεσαι για κάποιο διάστημα καλά και μετά πάλι τα ίδια. Το ίδιο (ή κάτι παρόμοιο) χρησιμοποιεί ο πατέρας μου και η αδελφή μου όταν κάποιος ματιάζεται και έχει τα ίδια αποτελέσματα (όχι όμως τόσο ακραίο επίπεδο ματιάσματος). Εκτός από εμένα. Είμαι ο μόνος στην οικογένειά μου που δεν ματιάζομαι καθόλου εύκολα, και όταν τύχει κάτι τέτοιο δεν το λέω. Το αποτέλεσμα είναι όσοι από την οικογένειά μου δέχονται ξεματιάσματα, να το παθαίνουν πολύ συχνά.
Η ορθοδοξία πάντως έχει προσευχές για το μάτιασμα και δεν έχουν καθόλου μυστικοπάθεια...
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raistlin : 31-12-15 στις 15:00
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-01-16, 15:37
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Για το ξεμάτιασμα παραδοσιακή αντιμετώπιση είναι και με τον Ψαλμό ΡΚΑ' (121, κατά τους Εβδομήκοντα, σε Δυτική αρίθμιση είναι ο Ψαλμός 122)
Παράθεση:
ᾨδὴ τῶν ἀναβαθμῶν.

1 Εὐφράνθην ἐπὶ τοῖς εἰρηκόσιν μοι, εἰς οἶκον κυρίου πορπορευσόμεθα.2 ἑστῶτες ἦσαν οἱ πόδες ἡμῶν ἐν ταῖς αὐλαῖς σου, Ἱερουσαλήμ. 3 Ἱερουσαλὴμ οἰκοδομουμένη ὡς πόλις ἧς ἡ μετοχὴ αὐτῆς ἐπὶ τὸ αὐτό. 4 ἐκεῖ γὰρ ἀνέβησαν αἱ φυλαί, φυλαὶ κυρίου μαρτύριον τῷ Ἰσραὴλ τοῦ ἐξομολογήσασθαι τῷ ὀνόματι κυρίου· 5 ὅτι ἐκεῖ ἐκάθισαν θρόνοι εἰς κρίσιν, θρόνοι ἐπὶ οἶκον Δαυίδ.

6 Ἐρωτήσατε δὴ τὰ εἰς εἰρήνην τὴν Ἱερουσαλήμ, καὶ εὐθηνία τοῖς ἀγαπῶσίν σὲ· 7 γενέσθω δὴ εἰρήνη ἐν τῇ δυνάμει σου καὶ εὐθηνία ἐν ταῖς πυργοβάρεσίν σου. 8 ἕνεκα τῶν ἀδελφῶν μου καὶ τῶν πλησίον μου ἐλάλουν δὴ εἰρήνην περὶ σοῦ· 9 ἕνεκα τοῦ οἴκου κυρίου τοῦ θεοῦ ἡμῶν ἐξεζήτησα ἀγαθά σοὶ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.