Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-09-05, 01:40
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Arrow Πύλες του Ανεξήγητου: Η συνέχεια

Απο αυτη την Κυριακη 18 Σεπτεμβριου ξεκινα για 2η συνεχομενη χρονια η τηλεοπτικη εκπομπη "Πυλες του Ανεξηγητου".

Οπως ευστοχα θα παρατηρησει κανεις η μερα προβολης της αλλαξε (απο Σαββατο σε Κυριακη) γεγονος που καταδεικνυει πως οι υπευθυνοι του καναλιου εχουν πειστει πλεον για την εξασφαλισμενη υψηλη θεαματικοτητα της (κατι το απολυτως λογικο).
Εμεις απ την πλευρα μας ευχομαστε καλη και δημιουργικη χρονια στον δημοσιογραφο Κωστα Χαρδαβελλα και το επιτελειο του. Αναγνωριζουμε οτι η εκπομπη αυτη στηνεται καθε εβδομαδα για να μπορουν να την παρακολουθουν ολοι οι Ελληνες (ανεξαρτητως μορφωσης ή ενασχολησης τους με αυτα τα θεματα). Ως εκ τουτου φυσικα και δεν πρεπει να εχει την απαιτηση κανεις να μεταμορφωθει σε φωτεινο παντογνωστη παρακολουθωντας την. Η υπαρξη της και μονον μαρτυρει μια αλλαγη στασης της ελληνικης κοινωνιας πανω σε θεματα που δεν τολμουσαμε ουτε με τον ιδιο μας τον εαυτο να συζηταμε λιγες δεκαετιες πριν.Οπως εχω τονισει και παλι ,τοσο αυτου του ειδους οι εκπομπες ,οσο και τα βιβλια και περιοδικα ,πρεπει απλα να αποτελουν το εναυσμα καθε ανησυχης ψυχης για την ερευνα του Αγνωστου.

Και ενα tip για τους φιλους του μεταφυσικου:

Ειχα μια τηλεφωνικη επαφη με τον κ. Χαρδαβελλα πριν 2 εβδομαδες.
"Βρισκομαι δεκαδες μετρα κατω απο τη Γη στην Ελβετια!" μου ειπε.
Ως εκ τουτου πολυ συντομα θα δουμε στις οθονες μας εικονες απο το ξακουστο Cern της Γενευης εκει οπου γινονται πειραματα και προσομoιωσεις της εξελιξης του συμπαντος.


Για επικοινωνία με την εκπομπή:
2105707850-2
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epimytheas : 13-09-05 στις 13:36
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-09-05, 16:32
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

epitelous tha katafero na parakolouthiso kati to endiaferon ti ores einai i ekpompi?
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-09-05, 23:05
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Το καλό για μένα είναι που άλλαξε η μέρα της εκπομπής.
Καλύτερα Κυριακή βράδυ παρά Σάββατο βράδυ...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-09-05, 05:40
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Κυριακη στις 23:00-23:00 ωρα Ελλαδος Γιωργο.

Η εκπομπη ξεκινησε προχτες με θεμα το tip που σας ειχα δωσει. Με την περιηγηση δηλαδη στο Cern και τα πειραματα που γινονται εκει και που αναμενεται να δωσουν καποιες απαντησεις στα ερωτηματα που ακομη εχουμε σχετικα με τη λειτουργια του συμπαντος. Οι εικονες και τα ρεπορταζ που ειδαμε απο την Ελβετια ηταν ισως οτι καλυτερο εχει να επιδειξει η εκπομπη μεχρι τωρα.
Το μεγαλο φαουλ (κατα την ταπεινη μου γνωμη) που εκανε ο κ. Χαρδαβελλας ηταν στην επιλογη του πανελ και γενικοτερα στον τροπο με τον οποιο εξελιχτηκε η συζητηση στο στουντιο. Ενας Μεταλληνος( για οσους δε γνωριζουν προκειται για ιερεα καθηγητη πανεπιστημιου!) ο οποιος επιασε (οπως ηταν λογικο) απο τη μυτη ολους τους ακαδημαϊκους εκει μεσα και τους εκανε οτι ηθελε ,καταφερε να μετατρεψει μια σχεδον καθαρα επιστημονικη συζητηση σε "αναλυτικη θεολογια"!Αποψη του βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι μονο μια αποψη! Ειδαμε επισης και γνωστο (μεσα απο τις εκπομπες του Χαρδαβελλα ) καθηγητη πανεπιστημιου να ξεφευγει εντελως (πλεον!) και να κανει πολιτικη προπαγανδα μεσα στο στουντιο σε ανυποπτες στιγμες (αναρωτιεμαι ποσες φορες χρησιμοποιησε τη λεξη "δεξια"!). Υποθετω οτι θα τον δουμε και υποψηφιο στις επομενες εκλογες;
Επισης (ισως το σημαντικοτερο!) στο πανελ δεν υπηρχε κανεις ο οποιος και θα μπορουσε να κανει μια αναλυση του τι ακριβως πιστευαν οι Ελληνες για τη δημιουργια του κοσμου. Ηταν αθλιο το θεαμα να ακουμε περι Αδαμ και Ευας τη στιγμη που η συγχρονη επιστημη αρχιζει να στρεφει ολοενα και περισσοτερο τα ματια της στα λεγομενα του Πλατωνα ,του Δημοκριτου και του Ορφεα... Μονο ο καθηγητης Παπαμαρινοπουλος πηγε να πει καποια στιγμη κατι περι Πλατωνος και στα καπακια ο Μεταλληνος (σ.σ. ξερει πολυ καλα τι κανει) ,βγηκε αμεσως να μιλησει περι καποιου Νηση ο οποιος και καλα αποτελει τη συνεχεια του μεγαλου Πλατωνος... Ακουσαμε δε και περι του Μεγαλου Αγιου Βασιλειου (ναι του ανθελληνα!) και τα "μεγαλα επιστημονικα συμπερασματα του" (εδω πηγαν να μου πεσουν τα μαλλια!).
Τελος παντων ... Στην εκπομπη ειδαμε και πρωτη φορα ζωντανη ψηφοφορια με sms (0,9 ευρω το sms!) . Μικρες παρεμβασεις στο στουντιο (με μια κοκκινη μηχανη να ξεχωριζει ) ,νεες μορφες λεζαντας και τα περιεχομενα της εκπομπης να σκρολαρουν καθε τοσο απο κατω κρινονται και αυτα στα +.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-09-05 στις 06:32
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-09-05, 18:37
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Ο καθένας κοιτάει να κάνει τη δουλειά του φίλε Σκαθαροζούμη...
Όπως εσύ και εγώ, έτσι κ αυτός ο κύριος που ήταν στην εκπομπή του κ. Χαρδαβέλα...
Καλό θα ήταν λοιπόν να μην κρίνουμε τους άλλους, ό,τι και αν λένε, γιατί μπορεί να είμαστε εμείς λάθος...
Θα μου πεις και εδώ που γράφουμε φόρουμ είναι οπότε δεκτό.
Τέλος πάντων...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-09-05, 19:56
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Aγαπητο μπιζελι ,

ακουσα ,σκεφτηκα και εκρινα και αυτο νομιζω ειναι ενα αναυθαιρετο δικαιωμα μου. Νομιζω σε καθε προταση μου επιχειρηματολογησα. Εαν ειδες την εκπομπη και διαφωνεις με την κριτικη μου θα χαρω να ακουσω την αποψη σου.

Παράθεση:
Ο καθένας κοιτάει να κάνει τη δουλειά του φίλε Σκαθαροζούμη...

Εαν η δουλεια ορισμενων ειναι να κανουν την προπαγανδα τους σε εκπομπες αναζητησης δημιουργειται μειζoν θεμα...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-09-05 στις 20:10
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-09-05, 02:38
Το avatar του χρήστη mrpv
mrpv Ο χρήστης mrpv δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2003
Μηνύματα: 389
Exclamation Δέστε Πάνια - Δέστε Πανιά

Beetlejuice παρ’ ότι προσπάθησα πέρυσι να δω τις εκπομπές, δεν είχα επιτυχία. Αυτό οφειλόταν σε δύο λόγους. Ο πρώτος ήταν αντικειμενικός, δεν είχα πάντα χρόνο για να δω την εκπομπή. Ο δεύτερος ήταν αξιακός, ο εγκέφαλος μου αρνιόταν να συμμετάσχει στο παρατραβηγμένο, χρονικά, και ανούσιο διάλογο.

Η εκπομπές αυτές δεν θυμίζουν έρευνα, αλλά όσο περνούσαν τα επεισόδια έμοιαζαν με της άλλες βραδινές της Πάνια. Με μια διαφορά, η κ. Πάνια είναι πιο ειλικρινής με το κοινό της. Η εκπομπές του κ Χαρδαβέλα δεν έδιναν τις πληροφορίες μιας σωστής έρευνας αλλά ούτε και οι καλεσμένοι του. Οι πληροφορίες δε είναι παιδαριώδεις και δίνονται πολύ μα πολύ αργά.

Αν πιστεύετε ότι είσαστε έξυπνοι σας προτείνω να μην τις παρακολουθήσετε. Προσβάλετε την ίδια την αντίληψη σας αλλά και την προσωπικότητά σας. Δεν χρειάζεται να γνωρίζετε τι άποψη έχει η θρησκεία π.χ. σε ένα θέμα όπως το προηγούμενο. Δεν χρειάζεται να γνωρίζετε την άποψη κανενός μη ευθέως εμπλεκόμενου με το εκάστοτε θέμα. Μην τελικά γεμίζετε το μυαλό σας με σκουπίδια.

Εγώ δεν πρόκειται
__________________
Mr PV
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-09-05, 08:18
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους.

MrPV, εγώ, αντίθετα από εσένα, για διάφορους λόγους, είχα πολλά Σαββατόβραδα ελεύθερα κι έβλεπα την εκπομπή. Θα συμφωνήσω μαζί σου στο εξής :

Παράθεση:
στο παρατραβηγμένο, χρονικά, και ανούσιο διάλογο.
Θα διαφωνήσω, ωστόσο, στο κάτωθι :

Παράθεση:
Η εκπομπές αυτές δεν θυμίζουν έρευνα, αλλά όσο περνούσαν τα επεισόδια έμοιαζαν με της άλλες βραδινές της Πάνια. ... Η εκπομπές του κ Χαρδαβέλα δεν έδιναν τις πληροφορίες μιας σωστής έρευνας αλλά ούτε και οι καλεσμένοι του. Οι πληροφορίες δε είναι παιδαριώδεις και δίνονται πολύ μα πολύ αργά.
Δεν είναι πάντα, βέβαια, ρόδινα τα πράγματα, αλλά υπήρχαν κι εκπομπές με επίπεδο στην κουβέντα και στοιχεία που για κάποιους ίσως είναι καινούργια. Χαρακτηριστικά, θα πω για μένα, μία από τις τελευταίες εκπομπές που αφορούσε την Ατλαντίδα. Ακούστηκαν νέα, για μένα, πράγματα, οι καλεσμένοι δεν μιλούσαν ο ένας πάνω στον άλλο και φυσικά δεν τσακώθηκαν.

Εν κατακλείδι, να πω κάτι. Βαρέθηκα την γκρίνια. Φίλε MrPV έφερες ως παράδειγμα την Πάνια. Η αντίληψη και η προσωπικότητά μου προσβάλλεται επειδή υπάρχει η Πάνια, η Τατιάνα, ο Χίος κλπ. Προσβάλλεται, γιατί εκεί έξω κάποιοι νομίζουν πως υπάρχουν μόνο τέτοιοι τηλεθεατές, κι έχουν γραμμένους όλους τους υπόλοιπους.

Θεωρώ πως θα 'πρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι που υπάρχει αυτή η εκπομπή, έστω και σ' αυτή τη μορφή, και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να της δώσουμε μια ευκαιρία και να γεμίσουμε με e-mail τον υπολογιστή τους, δίνοντας συμβουλές ή κάνοντας κριτική, είτε μεμονωμένα είτε και ως metafysiko αν το συμφωνήσουμε.

Και στην τελική, αν δεν κάνει βήματα βελτίωσης, υπάρχει πάντα το τηλεχειριστήριο ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 24-09-05, 13:03
Το avatar του χρήστη mrpv
mrpv Ο χρήστης mrpv δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2003
Μηνύματα: 389
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK
...Εν κατακλείδι, να πω κάτι. Βαρέθηκα την γκρίνια. Φίλε MrPV έφερες ως παράδειγμα την Πάνια. Η αντίληψη και η προσωπικότητά μου προσβάλλεται επειδή υπάρχει η Πάνια, η Τατιάνα, ο Χίος κλπ. Προσβάλλεται, γιατί εκεί έξω κάποιοι νομίζουν πως υπάρχουν μόνο τέτοιοι τηλεθεατές, κι έχουν γραμμένους όλους τους υπόλοιπους.
Δεν γκρίνιαξα, δεν είμαι γκρινιάρης γενικότερα. Και δεν περιμένω να κάνει κάποιος μια εκπομπή στην τηλεόραση όπως θα την έκανα ή ήθελα εγώ. Οπότε το βαρέθηκα την γκρίνια ελπίζω να το ανακαλέσεις.
Η γκρίνια είναι μια μορφή διαμαρτυρίας δίχως επιχειρηματολογία. Η δημοσίευσή μου ήταν γεμάτη επιχειρήματα, σε αυτό δεν μπορείς να διαφωνήσεις.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK
Θεωρώ πως θα 'πρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι που υπάρχει αυτή η εκπομπή, έστω και σ' αυτή τη μορφή, και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να της δώσουμε μια ευκαιρία και να γεμίσουμε με e-mail τον υπολογιστή τους, δίνοντας συμβουλές ή κάνοντας κριτική, είτε μεμονωμένα είτε και ως metafysiko αν το συμφωνήσουμε.
Η κα Πάνια κάνει μια εκπομπή στην τηλεόραση και δεν επιθυμώ να σταματήσει όπως ούτε του κ Χαρδαβέλα , κανάλια υπάρχουν συμφέροντα επίσης τηλεθέαση κλπ κλπ. Την κα Πάνια που ως κατάπτυστη την παρουσιάζετε την πληρώνουν κάποιοι για να κάνει αυτό που κάνει όπως κα τον κύριο Χαρδαβέλα. Και την κα Πάνια την παρακολουθεί κοινό και τον κ. Χαρδαβέλα. Μάλιστα οι εκπομπές τους έχουν μεγάλη τηλεθέαση γι’ αυτό και συνεχίζονται τόσο καιρό. Το γεγονός ότι παρακολουθήσαμε την εκπομπή του Χαρδαβέλα δεν μας κάνει καλύτερους από άλλους που παρακολούθησαν την εκπομπή της κυρίας. Το υπέρ που έχει η κυρία αυτή είναι ότι με το κοινό της είναι απόλυτα ειλικρινής, ελάτε να ξεφτιλιστούμε δημόσια. Τίποτα το ανήθικο εφόσον κανένας δεν υποκρίνεται και το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης δεν έχει πρόβλημα. Το ανήθικο στην εκπομπή μας όμως είναι ότι προσπαθεί να δείξει κάτι που δεν είναι. Σοβαρή, αφού σου αρέσει αυτή η έκφραση, θα ήταν όταν οι συμμετέχοντες στην συντριπτική πλειοψηφία των εκπομπών ήταν σχετικοί με το θέμα, και δεν διαπληκτίζονταν.

Όσο για το άλλο που αναφέρεις , να προσπαθήσουμε να την βελτιώσουμε αλλάξουμε αυτό δεν γίνετε, είναι ουτοπική αντίληψη. Όταν δημιουργείται κάτι λάθος δεν γίνετε να το μεταμορφώσεις, όσο και να το στολίσεις όσο και να το διορθώσεις πάντα θα είναι προβληματικό και μειονεκτικό.

Ο χώρος της αναζήτησης πρέπει να προστατευθεί, η εκπομπή του Χαρδαβέλα είναι εκπομπή για τους εκτός της αναζήτησης, για τους αμύητους. Για αυτούς, τους πολλούς, είναι δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι για τους λίγους.
__________________
Mr PV
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-09-05, 08:32
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Καλημέρες.

Παράθεση:
Δεν γκρίνιαξα, δεν είμαι γκρινιάρης γενικότερα. Και δεν περιμένω να κάνει κάποιος μια εκπομπή στην τηλεόραση όπως θα την έκανα ή ήθελα εγώ. Οπότε το βαρέθηκα την γκρίνια ελπίζω να το ανακαλέσεις.
Δεν ήταν για σένα προσωπικά. Ξαναδιαβάζοντας το μήνυμά μου, όμως, είδα ότι έτσι δείχνει. Sorry!!

Παράθεση:
Το γεγονός ότι παρακολουθήσαμε την εκπομπή του Χαρδαβέλα δεν μας κάνει καλύτερους από άλλους που παρακολούθησαν την εκπομπή της κυρίας. Το υπέρ που έχει η κυρία αυτή είναι ότι με το κοινό της είναι απόλυτα ειλικρινής, ελάτε να ξεφτιλιστούμε δημόσια. Τίποτα το ανήθικο εφόσον κανένας δεν υποκρίνεται και το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης δεν έχει πρόβλημα. Το ανήθικο στην εκπομπή μας όμως είναι ότι προσπαθεί να δείξει κάτι που δεν είναι. Σοβαρή, αφού σου αρέσει αυτή η έκφραση, θα ήταν όταν οι συμμετέχοντες στην συντριπτική πλειοψηφία των εκπομπών ήταν σχετικοί με το θέμα, και δεν διαπληκτίζονταν.
Δεν θα ήθελα να διαχωρήσω τους συνανθρώπους μου σε "καλούς" και "κακούς", σύμφωνα με τις τηλεοπτικές τους προτιμήσεις, αλλά σε καμμία περίπτωση οι δύο εκπομπές και το κοινό τους δεν είναι ίδιες/ο. Θα διαφωνήσω για τους συμμετέχοντες. Οι περισσότεροι, όχι όλοι και πάντοτε, είναι σχετικοί. Απλώς, έχουν το κακό της φυλής, να μην μπορούν να συζητήσουν ήρεμα. Νομίζω πως είναι άδικο να παίρνει το χαρακτηρισμό "ασόβαρη" εξαιτίας της μη-ηρεμίας στη συζήτηση (πράγμα που δεν ισχύει πάντα).

Παράθεση:
Ο χώρος της αναζήτησης πρέπει να προστατευθεί, η εκπομπή του Χαρδαβέλα είναι εκπομπή για τους εκτός της αναζήτησης, για τους αμύητους. Για αυτούς, τους πολλούς, είναι δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι για τους λίγους.
Μια εκπομπή στην τηλεόραση δεν μπορεί να είναι για λίγους. Στο ραδιόφωνο, ίσως. Και τελικά, δεν έχω την άποψη ότι κάνει κακό στο χώρο της αναζήτησης. Τουλάχιστον, όχι τόσο όσο πολλά άρθρα (ή και περιοδικά ολόκληρα) και συγκεκριμένοι συγγραφείς με βιβλία που διεκδικούν βραβεία HUGO ή NEBULA.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.