Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-12-14, 02:12
johnB Ο χρήστης johnB δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-11-2014
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

δεν ειναι καθολου υπερβολη η λεξη <<δογμα>> για το big bang,,,,, αποδειξη ειναι η σχεδον <<θρησκευτικη>> λατρεια αυτησ τησ θεωριασ,,,,, απο επιστημονεσ αλλα και απο <<fans>>,,,,,,,, οπωσ και το οτι καναμε 3 μερεσ για να συμφωνησουμε στο αυταποδεικτο,,,,,,, οτι δηλαδη ειναι το κυριαρχο θεωρητικο μοντελο και οχι κατι το αποδεδειγμενο,,,,,,,,,,, και αυτο με το ζορι,,,,,,,

και το οτι το <<δογμα>> αυτο ενδεχεται καποτε να αντικατασταθει,,,,,, αυτο μας οδηγει πισω στην αποψη μου οτι το ιδιο συμβαινει και στισ θρησκειεσ με τα δικα τουσ δογματα,,,,,,,

χμμμμ δεν ειναι ετσι ακριβωσ οπωσ τα λεσ,,,,, παλι με ερμηνευεισ λαθοσ,,,,,,, δεν υποστηριξα οτι η νευτωνεια μηχανικη δεν δουλευει <<ρολοι>>,,,,,, ουτε οτι καταρριφτηκε,,,, αλλα οτι <<αναχαιτιστηκε>>,,,,, ημουν πολυ προσεκτικοσ,,,,,,, και αυτο θα επρεπε να το ξερεισ εσυ τουλαχιστον,,,,,,,, με ψιλοαπογοητευεισ τωρα λιγο χαχαχα,,,,,, ειναι δυνατον να σου τα μαθω εγω αυτα,,,,,??? σε ειχα για πιο <<διαβασμενο>>,,,,,,,, δεν ξερεισ δηλαδη για παραδειγμα οτι οι προσθαφαιρεσεισ ταχυτητων της νευτωνειασ μηχανικησ απλα <<δεν>> ισχύουν με τη θεωρια τησ σχετικοτητασ,,,,??? οποτε μπορει να δουλευει ρολοι εδω στα πιο <<γηινα>>,,,,, αλλα σε αλλεσ <<φωτεινεσ>> περιπτωσεισ δεν δουλευει καν,,,,,,, οπωσ απεδειξαν οι νεεσ ανακαλυψεισ,,,,,,,, αρα και <<αναχαιτιστηκε>>,,,,,,,,,,

οσο για τη <<επιστροφη>> τησ θρησκειασ,,,,,,, μα δεν γινομαι φυσικα μονοπλευροσ επειδη κανω μια παρατηρηση,,,,,, αν δηλαδη κανω μια παρατηρηση οτι καποιοσ ειναι μονοπλευροσ σημαινει οτι ειμαι κι εγω μονοπλευροσ,,,,,,????? αν παρατηρησω οτι κατι μονοπλευρο θα φερει αντιρροπα αποτελεσματα,,,,,,, τοτε παλι θα ειμαι μονοπλευροσ,,,,,,??? χεχεχε δε νομιζω,,,,,,, αλλο πραγμα να κανεισ παρατηρηση και αλλο το να <<κανεισ>> εσυ ο ιδιοσ κατι,,,,, παλι με μπερδευεισ μου φαινεται,,,,,,,,,,

το τελευταιο που ειπεσ ειναι και το σωστο,,,,,, η θρησκεια στη θεση τησ,,,,, και η επιστημη στη δικη τησ,,,,,,,,
συμφωνω απολυτωσ,,, αλλα,,,,,,, μου φαινεται οτι εφτασεσ με το <<ζορι>> σε αυτη τη δηλωση,,,,,,,
εγω ειχα την εντυπωση οτι δεν ηθελεσ την θρησκεια σε καμια θεση,,,,,
ενω ταυτοχρονα ηθελεσ την επιστημη στον μοναδικο θρονο τησ ανθρωποτητασ χαχαχαχ
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.