Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-10-18, 15:53
Dementor Ο χρήστης Dementor δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2018
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Τρομακτικό όνειρο

Καλησπέρα πρόσφατα ήμουν με την γυναίκα μου διακοπές και ξύπνησα το βράδυ από εφιάλτη.Ειδα την νεκρή αδερφή της γιαγιάς μου να μου μιλάει ακαταλαβιστικα και την σκότωσα αλλά συνέχισε να με κυνηγάει.Ξυπνώντας το πρωί μου τηλεφώνησε η μητέρα μου και μου είπε να προσέχω γιατί είδε άσχημο όνειρο και την ρώτησα γιατί και μου είπε είδα την αδερφή της γιαγιάς σου να μου χαμογελάει και την ρώτησα αυτό μόνο και μου λέει ότι χαμογελάει επειδή μόνο εσύ ξέρεις και πως περιμένω παιδί.Εκανα με την γυναίκα μου τέστ εγκυμοσύνης αλλά τίποτα να σημειώσω ότι η όλη εμπειρία αποκλείεται να είναι τυχαία μιας και δεν ανέφερα στην μητέρα μου τι είδα και την αδερφή της γιαγιάς μου την είχα δει τελευταία φορά όντας 12 χρόνων
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-10-18, 16:15
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Το τέστ εγκυμοσύνης δεν είναι 100% αξιόπιστο. Υπάρχει περίπτωση να είναι και να μην δείχνει. Μόνο το τεστ αίματος είναι 100%.
Παρόλα αυτά υπάρχει ισχυρή περίπτωση να λέει ανοησίες το όνειρο και να μην ισχύει τίποτα. Ιδίως αν έχεις lucid dreaming και "περπατάς" ανάμεσα στα όνειρα όλοι ακαταλαβίστικα μιλάνε.
Μόνο τα "πραγματικά" όνειρα βγάζουν νόημα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-10-18, 18:03
Dementor Ο χρήστης Dementor δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2018
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τέστ εγκυμοσύνης δεν είναι 100% αξιόπιστο. Υπάρχει περίπτωση να είναι και να μην δείχνει. Μόνο το τεστ αίματος είναι 100%.
Παρόλα αυτά υπάρχει ισχυρή περίπτωση να λέει ανοησίες το όνειρο και να μην ισχύει τίποτα. Ιδίως αν έχεις lucid dreaming και "περπατάς" ανάμεσα στα όνειρα όλοι ακαταλαβίστικα μιλάνε.
Μόνο τα "πραγματικά" όνειρα βγάζουν νόημα.
Δεν με νοιάζει η εγκυμοσύνη.Με νοιάζει το πως είδαμε ταυτόχρονα με την μητέρα μου κάτι τέτοιο και από το ενα όνειρο η αδερφή της γιαγιάς είχε επιρροή στο αλλο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-10-18, 18:10
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dementor Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με νοιάζει η εγκυμοσύνη.Με νοιάζει το πως είδαμε ταυτόχρονα με την μητέρα μου κάτι τέτοιο και από το ενα όνειρο η αδερφή της γιαγιάς είχε επιρροή στο αλλο
Υπάρχει περίπτωση κάποιος από τους δύο σας να είναι dreamwalker. Το όνειρο φαίνεται εκ πρώτης όψεως να μην έχει κάποια σημασία.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.