Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 27-08-11, 10:13
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THE KEEPER OF SECRET
Προσωπικα δεν πιστευω ουτε σε μαγους, ουτε σε μαγισσες αρα, ουτε και σε μαγεια.
Την ¨Αρνητικη ενεργεια¨ εσυ ο ιδιος την δημιουργεις στον εαυτο σου και οχι καποιος άλλος.
Απο την τελευταια φράση σου ¨αλλα πιστεψε με το νιωθω και με το παραπανω οτι κατι συμβαινει¨ θα έλεγα οτι πλεον ζεις υπο το καθεστως ενός συνεχους φοβου, οντας πεπεισμένος οτι σου εχουν κανει μαγεια, με αποτελεσμα ακόμη και απλα καθημερινα περιστατικα που συμβαίνουν σε ολους μας να τα αντιμετωπιζεις με καχυποψια. Ποσο μάλλον σοβαροτερες καταστάσεις οπως αρρωστια και θανατος.
Απλη συμβουλη: Χαλάρωσε, διώξε τις κακες σκέψεις και θα δεις πως ολα θα ξαναγίνουν φυσιολογηκα στη ζωή σου.
Xαλαρός ήταν πρίν αρχίσουν να του συμβαίνουν όλα αυτά τα παράξενα οπότε δέν καταλαβαίνω για πιό λόγο ξεκίνησαν, στην κατάσταση αυτή όσο και άν προσπαθήσει να χαλαρώσει είναι απίθανο ειδικά άν δέν περάσει πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς να έχουν ακολουθήσει νέα νταραβέρια.
Ακούγεται για πολλούς βαρύ το θέμα της μαγείας αλλά είναι ένα φαινόμενο διαχρονικό οτι φύγαμε απο τον μεσαίωνα και περάσαμε στην διαστημική εποχή δέν σημαίνει οτι η μαγεία εκσυγχρονίστηκε παραμένει πάντα ίδια, οτι μεθόδους λοιπόν χρησιμοποιούσαν τις παλιές εποχές με τον ίδιο πετυχημένο τρόπο μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν και τώρα.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-09-11, 08:23
noname Ο χρήστης noname δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2011
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Ρε παιδια δεν ξερω απο που να αρχισω να ψαχνομαι και τι να κανω....συνεχως βλεπω να μου συμβαινουν πραγματα σε μενα και στους δικους μου που δεν μου φαινονται φυσιολογικα....και ιδιως οι σχεσεις μεταξυ μας γινονται ολο και χειροτερες χωρις να συμβαινουν συγκεκριμενα πραγματα....... οταν λεω οτι κατι μας εχουν κανουν μου στραβωνουν τα μουτρα και δεν με πιστευουν....για δωστε μου καμια βοηθεια,απο που να αρχισω και τι να κανω....φοβαμαι τα ατομα που υποτιθεται οτι λυνουν μαγεια κλπ κλπ γιατι εκτος του οτι "ξεβρακωνουν" τον κοσμο δεν τους πολυπιστευω και μπορει να κανουν και μεγαλυτερο κακο.....οσο για το αν αποφευγωτα ατομα που πιστευω οτι μου κανανε το κακο,ΝΑΙ τα αποφευγω σαν το διαολο....απο τοτε που εγινε το κακο με τον πατερα μου εχω κανονισει και δεν τους εχω ξαναδει μπροστα μου.....
Και κατι ακομα, την προηγουμενη βδομαδα με πλησιασε μια τσιγγανα απο το πουθενα και αρχισε να μου λεει απο μονη της πραγματα για μενα! Χωρις πλακα,τα βρηκε ολα ακομα και τα ονοματα και ολα οσα σας εχω αναφερει εδω μεσα......το αν ειχε καποιο χαρισμα,ή απλως μπορει να διαβαζει το μυαλο και τις σκεψεις τον ανθρωπων αυτο και το γνωριζω.....αλλα σιγουρα δεν τους εμπιστευομαιγια κατι παραπανω....Παντως φοβαμαι και εχω την αισθηση παλι οτι κατι κακο θα συμβει....χρειαζομαι βοηθεια...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-09-11, 09:30
Campeon3 Ο χρήστης Campeon3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2007
Περιοχή: Κοζάνη
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Καταρχήν αν θεωρείς ότι είναι τόσο πολύ πιθανό να έγιναν μάγια, συνεννοήσου με τους γονείς ή γενικά με άτομα του πολύ στενού οικογενειακού περιβάλλοντός σου και ψάξτε στο σπίτι σε σημεία που ανέφερε και η Μιρέλλα προηγουμένως. Οπωσδήποτε μακριά από χαρτορίχτρες, μάγους, μάγισσες, αστρολόγους που υπόσχονται βοήθεια. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις μπόλικα ευρώ. Δεν γνωρίζω τη σχέση σου με την θρησκεία, κατά τη γνώμη μου πάντως, ανά τακτά χρονικά διαστήματα καλό θα ήταν να έρχεται κάποιος ιερέας να διαβάζει ευχές στο χώρο. Κ πιστεύω ότι σιγά σιγά όλα θα πάνε καλά...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-09-11, 11:26
noname Ο χρήστης noname δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2011
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Κατι ακομα που με κανει να πιστευω οτι μας εχουν κανει μαγεια,ειναι το εξης.....η μανα μου ανεκαθεν ηταν ανθρωπος της εκκλησιας,οχι να τρεχει συνεχεια με παππαδες εκκλησιες κλπ κλπ αλλα ειχε απο μικρη πολυ καλη επαφη με ανθρωπους της εκκλησιας!!! πριν περιπου 2 χρονια που ειχε γινει κατι κακο στον πατερα μου, της ειπα το τι πραγματικα πιστευω οτι γινεται,ολα αυτα δηλαδη που σας λεω κι εδω μεσα!Ημουν σιγουρος οτι θα φωναξει καποιον ιερεα στο σπιτι για ευχελαιο κλπ κλπ ,αλλα αρνηθηκε πεισματικα......απο τοτε την εχω παρακαλεσει πολλες φορες να παμε σε εναν θειο μας πνευματικο,πολυ καλος ανθρωπος και με χαρισμα, οπως και να φωναξουμε καποιον ιερεα στο σπιτι αλλα ,χωρις αποτελεσμα!!!Λες και κατι την κανει να αποστρεφεται απο την πιστη της!!!αυτο συμβαινει εδω και 2 χρονια......και ξερω πολυ καλα τη μανα μου ,δεν ηταν ποτε τετοιος ανθρωπος!
Στο σπιτι το πατρικο μου εχω κρεμασμενο στον τοιχο ενα διακοσμιτικο,που ηταν δωρο απο τα ατομα που θεωρω οτι μας εχουν κανει κακο......θελω να το πεταξω αλλα δεν ξερω που και πως!!!να το καψω ή να κανω τιποτε αλλο?
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-09-11, 13:56
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από noname Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Κατι ακομα που με κανει να πιστευω οτι μας εχουν κανει μαγεια,ειναι το εξης.....η μανα μου ανεκαθεν ηταν ανθρωπος της εκκλησιας,οχι να τρεχει συνεχεια με παππαδες εκκλησιες κλπ κλπ αλλα ειχε απο μικρη πολυ καλη επαφη με ανθρωπους της εκκλησιας!!! πριν περιπου 2 χρονια που ειχε γινει κατι κακο στον πατερα μου, της ειπα το τι πραγματικα πιστευω οτι γινεται,ολα αυτα δηλαδη που σας λεω κι εδω μεσα!Ημουν σιγουρος οτι θα φωναξει καποιον ιερεα στο σπιτι για ευχελαιο κλπ κλπ ,αλλα αρνηθηκε πεισματικα......απο τοτε την εχω παρακαλεσει πολλες φορες να παμε σε εναν θειο μας πνευματικο,πολυ καλος ανθρωπος και με χαρισμα, οπως και να φωναξουμε καποιον ιερεα στο σπιτι αλλα ,χωρις αποτελεσμα!!!Λες και κατι την κανει να αποστρεφεται απο την πιστη της!!!αυτο συμβαινει εδω και 2 χρονια......και ξερω πολυ καλα τη μανα μου ,δεν ηταν ποτε τετοιος ανθρωπος!
Στο σπιτι το πατρικο μου εχω κρεμασμενο στον τοιχο ενα διακοσμιτικο,που ηταν δωρο απο τα ατομα που θεωρω οτι μας εχουν κανει κακο......θελω να το πεταξω αλλα δεν ξερω που και πως!!!να το καψω ή να κανω τιποτε αλλο?
Προσωπικη μου αποψη ειναι να το πεταξεις στην θαλασσα.
Λενε οτι το αλμυρο νερο λογω του αλατιου ειναι ακρως εναντιον της μαγειας.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-09-11, 21:03
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικη μου αποψη ειναι να το πεταξεις στην θαλασσα.
Λενε οτι το αλμυρο νερο λογω του αλατιου ειναι ακρως εναντιον της μαγειας.
Σε αυτό με το νερό συμφωνώ και γω αυτό βέβαια ισχύει και σε περίπτωση που χουν κάνει μάγια και τα χουν ρίξει σε νερό.Για παράδειγμα αν κάνουν μάγια και τα ρίξουν σε πηγάδι πάλι δε βρίσκονται ποτέ και δε λύνονται αναφέρομαι σχετικά με αυτό που λέχθηκε πριν.
Μήπως υπάρχει υποβολή και μαγεία δε ξέρω κιόλας αν γίνεται και αυτό λέω εγώ.
Ξεκίνα από τον Άγιο Κυπριανό και ρώτησε και κάποιον παπά εκεί να δεις τι θα σου πει.Σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-09-11, 15:29
Politis Ο χρήστης Politis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2011
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Μπορείς λίγο να μας διαφωτίσεις τι διακοσμητικό ειναι;
Σε ρωτάω γιατι πριν κάποια χρονια ειχαν κάνει δώρο στην μανα μου ενα γυάλινο διακοσμητικό σε σχήμα διαμαντιού.Εκεινη το έβαλε στο δωμάτιο της και απο τότε (ενω ποτε όσο θυμαμαι τους γονεις μου,δεν ειχε γινει κάτι ανάλογο) ο πατέρας μου άρχισε να την ζηλεύει παθολογικά σε σημείο να τσακώνονται αν για παράδειγμα περνούσαν 2 ωρες χωρις να πάρει η μητέρα μου τηλέφωνο από την δουλειά.
Σε κάποια φάση το είχα πιάσει αυτο το αντικείμενο στα χέρια μου αυτό το αντικείμενο και για κάποιο λόγο ήθελα να το πετάξω κάτω,να σπάσει.Φυσικά το θεώρησα απλά μια παρόρμηση της στιγμης να το δω να διαλύεται σε μικρα κομματια.Μετα από κανένα μήνα,άγνωστο το γιατί,ο πατέρας μου λέει στην μητερα μου οτι "φταιει" αυτό,(γιατι η γυναικα που το εκανε δωρο στην μητερα μου ηταν άτομο ζηλοφθων και κακό).Η μητερα μου το έσπασε και το πέταξε στα σκουπιδια με συνοπτικες διαδικασίες.Απο τοτε δεν είχαμε αναλογα περιστατικα ζηλιας.Υπάρχουν πολλες άλλες εξηγήσεις για το συμβαν,αλλά για κάποιο λόγο θελω να πιστεψω την μεταφυσικη...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 22-09-11, 10:08
noname Ο χρήστης noname δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2011
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Μου το ειχαν κανει δωρο τα ατομα που πιστευω οτι ευθυνονται οσο ημουν σε αλλη πολη στην οποια σπουδαζα!Ειναι σαν ενα πορτρετο ινδιανου...η αληθεια ειναι οτι ειχα αρχισει και στην αλλη πολη που ημουν να εχω διαφορα προβληματα και τσακωμους με την κοπελα μου.....σκεφτειται οτι πριν μου το κανουν δωρο,ειχε γνωριστει με την κοπελα μου η "ακατανομαστη" και της ειπε ξεκαθαρα και χωρις δισταγμο οτι "ενα τετοιο αγορι ηθελα σαν το δικο σου".....(ημασταν φιλοι απο παλια με αυτην....) Δεν ξερω αν ολα αυτα σχετιζονται με αυτον τον Ινδιανο,αλλα τα μεγαλυτερα προβληματα μας αρχισαν απο τη στιγμη που γυρισα στην Πολη μου,και φυσικα εφερα μαζι μου και αυτον τον Ινδιανο......δεν λεω οτι ειναι καταραμενος φυσικα,αλλα μπορει να ισχυει αυτο που λες κι εσυ,το οτι δηλαδη προερχεται απο ατομα "κακα" και φθονυρα......θα παρει ποδι σιγουρα απο το σπιτι μου.....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 27-09-11, 18:37
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Σχετικά με το που μπορούν να βρίσκονται τα μάγια,στο χωριό της μητέρας μου συχνά τα πιο παλιά χρόνια,έβαζαν διαφορα ήδη σκόνης κάτω από πατάκια και χαλιά για να πατήσει πάνω το άτομο ή τα άτομα και να ποιάσουν έτσι τα μάγια..
Μια ακόμη κλασσική θεωρία για τα ξόρκια είναι να τα ρίχνει το άτομο που θέλει να κάνει μάγια σε κάποιον μέσα σε αυτό που πίνει!..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.