Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-02-08, 14:50
Το avatar του χρήστη alet
alet Ο χρήστης alet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή Κριτική

Αν μου ζητούσε κάποιος μέχρι σήμερα το πρωί να πω κάτι για τις αποχωρήσεις από το metafysiko.gr και τα μηνύματα που είδαμε τις τελευταίες ημέρες, θα χρησιμοποιούσα αυτό που έγραψε ο tsilof στις 18 Φεβρουαρίου:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsilof
Ηρεμία παιδιά, it just a forum.
αλλά δυστυχώς αυτά που έκπληκτοι διαβάζουμε εμείς που γίναμε εκ των πραγμάτων κοινωνοί («ματάκηδες») μιας διαφωνίας (κόντρας, καυγά, ή όπως θέλετε πείτε το) μας δείχνουν πως δεν μετέχουμε σ’ ένα forum συζητήσεων, αλλά λειτουργούμε συμπληρωματικά σε μια «παρέα» που δεν είναι η δική μας.

Το forum αυτό έχει αυτή τη στιγμή 4954 μέλη (ενεργά ή ανενεργά) και πάρα πολλούς επισκέπτες αλλά δυστυχώς αποδεικνύεται (με αι όχι με ε) πως η «παρέα» δεν μπόρεσε να διαχειριστεί το μέγεθος και/ή την επιτυχία.

Για την «παρέα» οι ανταλλαγές μηνυμάτων για τις μεταξύ τους διαφορές (ανοιχτά ή κεκαλυμμένα) μπορεί να έχουν ενδιαφέρον (για πολλούς λόγους) σε εμάς <τη μάζα των μελών> δείχνουν πως το metafysiko.gr δεν είναι το forum των μελών του αλλά το site της «παρέας».… τα αλλεπάλληλα κλειδώματα θεμάτων και οι διαγραφές μηνυμάτων το αποδεικνύουν.

Με τα παραπάνω δεν λέω πως αποχωρώ (στο κάτω-κάτω ποιόν ενδιαφέρει τι θα κάνω) απλά διαπιστώνω πως ενώ στην πρώτη σελίδα του forum γράφετε πως το τμήμα «Συζητήσεις» είναι η καρδιά του forum του μεταφυσικού, μάλλον δεν το πιστέψατε ποτέ …
__________________
Cogito ergo sum
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-02-08, 15:01
Ierofantis Ο χρήστης Ierofantis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2006
Περιοχή: Volos
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΣ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ...ΑΔΙΑΦΟΡΩ

Το Φόρουμ ΗΘΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΘΑΝΕ...
Μόλις διάβασα το κείμενο του Μιχάλη στο blog του που εξηγεί τους λόγους παραίτησης του απο την ομάδα Gateway... Είναι πραγματικά εξωφρενικό όλο το σκηνικό... Εμάς τους 5.000 χρήστες και μέλη της κοινότητος τι μας αφορά η προσωπική διαμάχη ή διαφωνία (όποιας φύσεως κιαν ήταν και για όποιο λόγο κιαν υπήρξε) μεταξύ του Σκαθαροζούμη και της Αντωνίας ; Είσαστε με τα καλά σας ; επικοινωνείτε με την κοινή λογική η πρέπει να συνδεθείτε μέσω κάιρο ; Εδώ είναι Forum όχι παρεούλα κύριοι..Και το Φόρουμ ανηκει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ...Το ότι κάποιοι το ξεκινήσανε δέν σημαίνει ότι είναι και τσιφλίκι τους... Για να σοβαρευόμαστε λιγάκι εδώ πέρα.. Δέν με αφορά ή όποια διαμάχη του οποιουνδήποτε..Δέν με ενδιαφέρει εάν το κάνατε beverly hills ή Χριστίνα Λαμπίρη ...Σοβαρευτείτε επιτέλους.

Και εσύ αγαπητέ Μιχάλη κακώς αποχώρησες για τέτοιο λόγο... Είναι φυγή ενώπιων μιάς αδικίας. Εδώ να μείνεις να ανταποκριθείς στον ρόλο σου και απέναντι στο δίκαιο. Ούτως η άλλος στην σελίδα σου κάνεις ακριβώς με το ίδιο μεράκι και με την ίδια αγάπη ότι έκανες και εδώ.

ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ.. Εάν είναι έτσι κλείστε το.. Διαχειρίζεστε καταστάσεις όχι τα θέματα όπως σας βολεύει..Δέν είναι εδώ προπύργιο της βούλησης του Ενός ή του οποιουδήποτε... Άλλο τάξη ..Πειθαρχία και Κανόνες και άλλο Κάνω ότι μου γουστάρει.

Και ζητώ η Αντωνία να επιστρέψει... Εάν δέν αρέσει στον οποιοδήποτε να βλέπει την γραφίδα της εδώ να μήν την κοιτάει απλά...

Για να σοβαρευόμαστε λιγουλάκι



Υ.Γ

Εσύ Διαχειριστά όποιος κιάν είσαι που διέγραψες το μύνημα μου στο Θέμα (Kλειδώματα θεμάτων και λογοκρισία στο μεταφυσικό) ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΣΚΟΤΩΣΕΣ ΗΘΙΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ με τις πράξεις σου αυτές....

ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΣ....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ... 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΟΥ DELETE...

ΣΕ ΣΥΝΧΑΙΡΩ...


ΕΥΓΕ...

ΜΙΧΑΛΗ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ...


Ξαναδιέγραψε το... Διέγραψε με και απο χρήστη...

ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΣΟΥ...

Ψευτό δημοκράτη της πλάκας
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-02-08, 15:02
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Μεχρι στιγμης εχουν κλειδωθει δεκαδες μηνυματα μου, σήμερα μονο και όλα αυτά γιατί, επειδή είπα την αλήθεια;
Ας βγει η ομαδα και να ξεκαθαρισει όλα αυτα που τοσα μελη ζητουν να ξεκαθαριστουν. Δε νομιζω πως το μηνυμα που γραφω αυτη τη στιγμη ειναι αντιδεοντολογικο. Ετσι κι αλλιως μεχρι το βραδυ το πολυ θα εχω μπαναριστει. Αλλα την αληθεια δεν θα την μπαναρει κανεις.
Ηρθαμε εδω για να ασχοληθουμε με το μεταφυσικο, ετσι δεν ειναι;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-02-08, 15:05
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παιδια συνιστω ηρεμια γιατι ειμαστε συναισθηματικα φορτισμενοι ολοι.

Ελπιζω να μη διαγραφει και αυτο το θεμα μηπως και βγαλουμε καμια ακρη και τελειωσει αυτο το θεατρο του παραλογου.

Ευχαριστω.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-02-08, 15:09
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Αυτή είναι η ηθική για την οποία μιλούσα και έσκιζαν τα ιμάτια τους κάποιοι ότι δεν ξέρω τι λέω.. Γιατί προσωπικές προστριβές υπάρχουν παντού, αλλά δεν μπορούν αυτά να παρεμβαίνουν στην εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ, ούτε να κανονίζουν το ποιοι θα συμμετέχουν σ' αυτό. Αυτά είναι που ήξερα, και που συμβαίνουν χρόνια τώρα στον χώρο και έχουν οδηγήσει πολλά μέλη σε τυπική ή άτυπη αποχώρηση..

Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτό δεν με καλύπτει και γι' αυτό είχα επιλέξει την σιωπή.
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-02-08, 15:12
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Γράφω σε αυτό το θέμα για να πω τις σκέψεις μου. Αρχικά αδιαφόρησα για το ότι γίνεται. Μετά όμως, που κατάλαβα τί γίνεται δεν κρατήθηκα από το να μην δώσω σημασία. Είμαστε σε αυτό το forum όπως λέει και ο μιχάλης για να ασχοληθούμε με το μεταφυσικό. Όχι για να το κάνουμε παρείτσα. Δεν με ενδιαφέρει τί γίνεται έξω από δω. Εμένα (και τον κάθε χρήστη στο μεταφυσικό) τον ενδιαφέρει να συμμετάσχει στις συζητήσεις και στους προβληματισμούς. Όχι στο κάθε προσωπικό πρόβλημα συντονιστή ή και μη. Δεν ξέρω μπορεί το μήνυμα να σβηστεί. Ακόμα και να γίνει ΔΕΝ με ενδιαφέρει. Έτσι μόνο το επίπεδο του forum μπορεί να πέσει. Και το είδα με λύπη αφού διεγράφη το μήνυμα του ιεροφάντη που χε απόλυτο δίκιο. Τί δημοκράτες είστε; Έτσι σας επιτάσσουν; Να γίνεται συγκάληψη; Όταν είδα πως διαγράψατε έτσι ένα μήνυμα δεν μου έκανε σε τίποτα διαφορά από έναν κοινό που θέλει να καλύπτει την αλήθεια.

Να σχολιάσω άλλο πάνω στο θέμα δεν μπορώ. Η τόση μεγάλη προσπάθεια έγινε ξέφραγο αμπέλι. Ως μέλος του forum αυτού, ζητάω δεύτερος μετά τον ιεροφάντη να επιστρέψει η Αντωνία και ο Μιχάλης. Αν δεν μπορούμε να χουμε διάλογο τίποτα δεν είμαστε. Αυτά είχα να πω. Κάντε το μήνυμα ότι θέλετε, απλά χρειάζονταν να ειπωθούν....
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lifo : 20-02-08 στις 15:14
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-02-08, 15:19
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από galadriel
Αυτή είναι η ηθική για την οποία μιλούσα και έσκιζαν τα ιμάτια τους κάποιοι ότι δεν ξέρω τι λέω.. Γιατί προσωπικές προστριβές υπάρχουν παντού, αλλά δεν μπορούν αυτά να παρεμβαίνουν στην εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ, ούτε να κανονίζουν το ποιοι θα συμμετέχουν σ' αυτό. Αυτά είναι που ήξερα, και που συμβαίνουν χρόνια τώρα στον χώρο και έχουν οδηγήσει πολλά μέλη σε τυπική ή άτυπη αποχώρηση..

Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτό δεν με καλύπτει και γι' αυτό είχα επιλέξει την σιωπή.

Κοψε το παραμυθι και οτι προβλημα εχεις με τη Gateway στειλε p.m. σε αυτους.

Ο alet ανοιξε το θεμα αυτο απο αληθινο ενδιαφερον και οχι για να ''χτυπησει'' καποιον.Ανοιχτηκε για να κανουμε κουβεντα μηπως και βγαλουμε ακρη απο τον σημερινο χαμο και οχι για να πουμε οτι ''εμεις τα λεγαμε αλλα δεν μας ακουγατε''...

Θα συζητηθουν οι αποριες αλλα απο ενδιαφερον για το site αυτο και οχι απο εμπαθεια σε καποια ατομα,που τυχαινει μερικοι να εχουν.

Αυτα.

Υ.Γ.Συγχωρεστε με για τον τονο μου αλλα το αστειο παρατραβηξε.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-02-08, 15:30
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Ποια εμπάθεια leo morpheus? Εχαψες το χαπάκι που σου σέρβιραν? Οταν έγραφα μόλις χθες στον θέμα για την παραίτηση του Μιχάλη ότι μπερδεύουν την ηθική με την διακριτικότητα σε τι αναφερόμουν νομίζεις?

Εμπάθεια είναι που δεν βγήκα να τα πω? Μάλλον λάθος έχεις καταλάβει, όπως λάθος θα είχες καταλάβει αν δεν μιλουσε κι ο Μιχάλης. Ποια εμπάθεια που έχω κάνει μόκο τόσα χρόνια για να μη μας στεναχωρηθεί κανείς? Την κρίση που έχεις βγάλει για μένα για ψάξε να βρεις ποιοι στην πέρασαν και πότε..

Ενώ το καλό του φόρουμ ποιο είναι? Ο όποιος "άρχων" να κόβει και να ράβει μέλη αναλόγως του τι κάνει στο κρεβάτι του? Του να προσβάλλει μέλη αναλόγως τι ξέρουν ή δεν ξέρουν για όσα κάνει? Και τι νομίζεις ότι είναι χειρότερο ? το να κάνουν πρωινάδικο κάποιοι το φόρουμ ή αυτοί που το λένε?

Για συνέλθετε λίγο παρακαλώ
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-02-08, 15:30
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Είναι δυνατό να δεχτούμε με σοβαρότητα την κλειδωμένη ανακοίνωσή σου Μηνά; Μόνος σου κοινοποίησες την προσωπική σου ζωή. Τα μέλη της κοινότητας πλέον έχουν πολύ καλά καταλάβει τι ακριβώς συνέβη, καθώς και την απεγνωσμένη σου προσπάθεια να συμμαζέψεις τα προβλήματα που μόνος σου δημιούργησες. Εσύ μετέτρεψες την κοινότητα σε... Τατιάνα. Άσε τις γνωστές σοφιστείες και για μια φορά δες την αλήθεια κατάματα. Εσύ ευθύνεσαι για όλο αυτό που γίνεται, κανένας άλλος. Θερίζεις αυτά που έσπειρες και είμαι εδώ για να σου λέω συνεχώς την αλήθεια. Εκτός και με μπανάρετε, φυσικά, πράγμα το οποίο δνε επιθυμώ.
Το φόρουμ αυτό θα ξαναγίνει μεταφυσικό γιατί το θέλουμε όλοι. Εγώ δεν φεύγω από απλό μέλος.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-02-08, 15:36
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από galadriel
Ποια εμπάθεια leo morpheus? Εχαψες το χαπάκι που σου σέρβιραν? Οταν έγραφα μόλις χθες στον θέμα για την παραίτηση του Μιχάλη ότι μπερδεύουν την ηθική με την διακριτικότητα σε τι αναφερόμουν νομίζεις?

Εμπάθεια είναι που δεν βγήκα να τα πω? Μάλλον λάθος έχεις καταλάβει, όπως λάθος θα είχες καταλάβει αν δεν μιλουσε κι ο Μιχάλης. Ποια εμπάθεια που έχω κάνει μόκο τόσα χρόνια για να μη μας στεναχωρηθεί κανείς? Την κρίση που έχεις βγάλει για μένα για ψάξε να βρεις ποιοι στην πέρασαν και πότε..

Ενώ το καλό του φόρουμ ποιο είναι? Ο όποιος "άρχων" να κόβει και να ράβει μέλη αναλόγως του τι κάνει στο κρεβάτι του? Του να προσβάλλει μέλη αναλόγως τι ξέρουν ή δεν ξέρουν για όσα κάνει? Και τι νομίζεις ότι είναι χειρότερο ? το να κάνουν πρωινάδικο κάποιοι το φόρουμ ή αυτοί που το λένε?

Για συνέλθετε λίγο παρακαλώ

Κοιτα,απο τον αριθμο των μηνυματων σου και απο το γεγονος οτι δεν εχεις παρευρεθει σε καμια εκδηλωση του forum λεει πολλα...Δεν εισαι κι απ τους φανατικους θαυμαστες του site...

Προσωπικα δεν σε γνωριζω και δεν μπορω να καταλαβω γιατι θιγεσαι τοσο με οσα συμβαινουν ενω αλλα ατομα που γραφουν καθημερινα και τους βλεπω συχνα δεν εχουν πει κατι...Γι αυτο με προβληματιζει η σταση σου...

Αυτα.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.