Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 08-08-08, 19:51
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

το συντομοτερο δυνατο θα σας δωσω πληρη περιγραφη του γεγονοτος.αν μπορεσει ο πατερας μου θα βρει και την κληση που εγινε στο εκαβ τοτε αλλα δεν το εγγυουμαι διοτι μιλαμε για δεκαετια 80.οτιδηποτε αποτελει αποδειξη θα σας το παραθεσω-μεχρι και ονοματα-.
ευχαριστω για την καλη πιστη
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 31-08-08, 15:30
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

επανερχομαι για να σας δωσω πληροφοριες για την ιστορια της πεντελης.ηταν οκτωβιος του 1967 οταν το 6ταξιο γυμνασιο πειραια ειχε παει εκδρομη στην παλαια πεντελη.τοτε εθεαθει απο τους μαθητες,τους καθηγητες και τους κατοικους της περιοχης,φωτεινο αντικειμενο να πεφτει απο τον ουρανο.κατα τη συγκρουση του με το εδαφος,ο θορυβος ηταν εκκωφαντικος.εντος ολιγων λεπτων,αμερικανικα τζιπ και στρατιωτικα οχηματα του μηχανικου περασαν απο την πλατεια της πεντελης με προορισμο το ατυχημα.η περιοχη τοτε ηταν δυσβατη αφου δεν υπηρχε ουτε ο δρομος που οδηγει στην νεα μακρη.εντος της ημερας κυκλοφορησε η φημη οτι καποιος κομητης ειχε πεσει στην περιοχη.
την επομενη μερα κυκλοφορησε το θεμα στις εφημεριδες αλλα λιγο αλλαγμενο!!ανεφεραν για ιπταμενο αντικειμενο με επιβατες ανθρωπομορφους μεν αλλα πολυ ψηλους εκ των οποιων 2 αρσενικοι και μια θηλυκη.οι αντρες επιβατες βρεθηκαν νεκροι,ενω η γυναικα ασχημα τραυματισμενη.
μετα απο λιγες μερες ξεκινησαν οι εργασιες κατασκευης του δρομου προς τον αγιο πετρο,δρομος που σημερα κρυβει το μυστηριο της ανηφορας-κατηφορας.
οπως καταλαβαινετε,ο πατερας μου τοτε ηταν μαθητης.μετα απο λιγα χρονια προσληφθηκε στο εκαβ και εμαθε απο παλαιοτερους συναδερφους του το εξης:ειχε κληθει σθενοφορο(μαλλον απο καποιον κατοικο που πιστευε οτι ηταν αεροπλανο)το οποιο εφτασε στην περιοχη μια ωρα μετα.φυσικα και δεν μπορουσε να πλησιασει το σημειο λογω της δυσβατης περιοχης.οταν επιχειρησαν οι τραυματιοφορεις να πλησιασουν πεζοι κρατωντας τα βαλιτσακια πρωτων βοηθειων τους απαγορευτηκε η εισοδος με την δικαιολογια οτι δεν υπαρχει τραυματιας,διοτι ηταν απλα ενας μετεωρητης με πολυ ραδιενεργια.
ειναι αξιο αποριας το οτι δεν φορουσε κανενας στρατιωτικος μασκα προστασιας,οπως επισης γιατι ενας μετεωρητης να κρυβεται με τοση μυστηκοτητα.τελος απο που εμπευστηκαν οι εφημεριδες να γραψουν για το σεναριο του ατια.
αυτη ειναι η ιστορια ετσι οπως μου την περιεγραψε ο πατερας μου.οποιος εχει τη δυνατοτητα να ανατρεξει σε παλιες φυλλαδες ας το κανει ωστε να δωσει περισσοτερο φως στην υποθεση
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 31-08-08, 19:59
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Άλλη μία περίπτωση πτώσης εξωγήινου σκάφους στην επιφάνεια του πλανήτη γη...

Α) Τελικά θα πρέπει να είναι βιτσιόζοι όλοι αυτοί οι εξωγήινοι για να έρχονται και να στουκάρουν με αυτό τον ρυθμό στον πλανήτη μας...
Β) Από την άλλη βέβαια κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει πως αναγνώρισαν τα σαϊνια ότι οι επιβαίνοντες ήταν θηλυκοί και αρσενικοί... Έχουν και οι εξωγήινοι τα "εργαλεία" που έχουν και οι άνθρωποι;;;;
Γ) Το σκάφος βρε παίδες - το σκάφος. Πως το πήραν από την δύσβατη περιοχή; Με κουβάδες;;;
Δ) Εάν το σκάφος διαλύθηκε με την σύγκρουση, πως βρήκαν πτώματα; Έχετε δει πως διαμελίζονται οι άνθρωποι μετά από μία παρόμοια σύγκρουση;
Ε) Καλά δεν θα αναφέρω τίποτα από κινητήρες του σκάφους, μικροβιολογικά στοιχεία ή σχετικά επιστημονικά...
Ζ) Πάντα όμως με τρώει η εξής ερώτηση: Εμείς οι ποταποί γήινοι έχουμε ένα περίεργο έθιμο - πραγματοποιούμε αποστολές διάσωσης των πιλότων, των οποίων το σκάφος έχει πέσει ή εάν είναι στρατιωτικό, καταστρέφουμε και το σκάφος... Οι εξωγήινοι γιατί δεν το έχουν κάνει ούτε ΜΙΑ φορά;;;
Δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες τους; Τόσους πολλούς έχουν;;;
Και καλά οι πολίτες.... Τα μυστικά του σκάφους, τόσο εύκολα τα δίνουν σε μία άλλη φυλή;;;

Δικό μου πιστεύω για την υπόθεση: Κομήτης...
Τα υπόλοιπα: παραμύθια, κοινώς urban legent από ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν λογικά...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 01-09-08, 14:53
PAUL.PHOENIX Ο χρήστης PAUL.PHOENIX δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Άλλη μία περίπτωση πτώσης εξωγήινου σκάφους στην επιφάνεια του πλανήτη γη...

Α) Τελικά θα πρέπει να είναι βιτσιόζοι όλοι αυτοί οι εξωγήινοι για να έρχονται και να στουκάρουν με αυτό τον ρυθμό στον πλανήτη μας...
Β) Από την άλλη βέβαια κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει πως αναγνώρισαν τα σαϊνια ότι οι επιβαίνοντες ήταν θηλυκοί και αρσενικοί... Έχουν και οι εξωγήινοι τα "εργαλεία" που έχουν και οι άνθρωποι;;;;
Γ) Το σκάφος βρε παίδες - το σκάφος. Πως το πήραν από την δύσβατη περιοχή; Με κουβάδες;;;
Δ) Εάν το σκάφος διαλύθηκε με την σύγκρουση, πως βρήκαν πτώματα; Έχετε δει πως διαμελίζονται οι άνθρωποι μετά από μία παρόμοια σύγκρουση;
Ε) Καλά δεν θα αναφέρω τίποτα από κινητήρες του σκάφους, μικροβιολογικά στοιχεία ή σχετικά επιστημονικά...
Ζ) Πάντα όμως με τρώει η εξής ερώτηση: Εμείς οι ποταποί γήινοι έχουμε ένα περίεργο έθιμο - πραγματοποιούμε αποστολές διάσωσης των πιλότων, των οποίων το σκάφος έχει πέσει ή εάν είναι στρατιωτικό, καταστρέφουμε και το σκάφος... Οι εξωγήινοι γιατί δεν το έχουν κάνει ούτε ΜΙΑ φορά;;;
Δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες τους; Τόσους πολλούς έχουν;;;
Και καλά οι πολίτες.... Τα μυστικά του σκάφους, τόσο εύκολα τα δίνουν σε μία άλλη φυλή;;;

Δικό μου πιστεύω για την υπόθεση: Κομήτης...
Τα υπόλοιπα: παραμύθια, κοινώς urban legent από ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν λογικά...
Δες αυτό.Απο την στιγμή που μπορούν να συμβούν τέτοια τερατώδη πράγματα αν μου πουν ότι μερικοί εγωγήινοι είναι στην ερμού και κάνουν ψώνια δεν θα μου φανεί παράξενο
δες
http://www.greektube.org/content/view/28483/2/
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 02-09-08, 20:30
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Άλλη μία περίπτωση πτώσης εξωγήινου σκάφους στην επιφάνεια του πλανήτη γη...

Α) Τελικά θα πρέπει να είναι βιτσιόζοι όλοι αυτοί οι εξωγήινοι για να έρχονται και να στουκάρουν με αυτό τον ρυθμό στον πλανήτη μας...
Β) Από την άλλη βέβαια κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει πως αναγνώρισαν τα σαϊνια ότι οι επιβαίνοντες ήταν θηλυκοί και αρσενικοί... Έχουν και οι εξωγήινοι τα "εργαλεία" που έχουν και οι άνθρωποι;;;;
Γ) Το σκάφος βρε παίδες - το σκάφος. Πως το πήραν από την δύσβατη περιοχή; Με κουβάδες;;;
Δ) Εάν το σκάφος διαλύθηκε με την σύγκρουση, πως βρήκαν πτώματα; Έχετε δει πως διαμελίζονται οι άνθρωποι μετά από μία παρόμοια σύγκρουση;
Ε) Καλά δεν θα αναφέρω τίποτα από κινητήρες του σκάφους, μικροβιολογικά στοιχεία ή σχετικά επιστημονικά...
Ζ) Πάντα όμως με τρώει η εξής ερώτηση: Εμείς οι ποταποί γήινοι έχουμε ένα περίεργο έθιμο - πραγματοποιούμε αποστολές διάσωσης των πιλότων, των οποίων το σκάφος έχει πέσει ή εάν είναι στρατιωτικό, καταστρέφουμε και το σκάφος... Οι εξωγήινοι γιατί δεν το έχουν κάνει ούτε ΜΙΑ φορά;;;
Δεν τους ενδιαφέρουν οι πολίτες τους; Τόσους πολλούς έχουν;;;
Και καλά οι πολίτες.... Τα μυστικά του σκάφους, τόσο εύκολα τα δίνουν σε μία άλλη φυλή;;;

Δικό μου πιστεύω για την υπόθεση: Κομήτης...
Τα υπόλοιπα: παραμύθια, κοινώς urban legent από ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν λογικά...

μαλλον OANNHSEA δεν διαβαζεις προσεχτικα τα ποστ.δεν σου ειπα τι ηταν και τι δεν ηταν,σου ειπα τι εγραψαν οι εφημεριδες.ψαχτο αμα θες.και σου λεω να το ψαξεις γιατι διακρινω ειρωνια στο ποστ σου.αυτα που ειδε και ακουσε ο πατερας μου δεν αποτελουν απαραιτητα μυστηριο.δεν μπορει δηλαδη να επεσε ενας μετεωρητης?
και στο φιναλε και γω εχω δει παραξενο αντικειμενο.και οχι μονος μου.ολη η γειτονια ηταν στο ποδι εκεινη τη νυχτα.εδω στα βριλησσια το ειδαμε,οχι σε κανα βουνο.το βλεπαμε το δειχναμε και το σχολιαζαμε.για πολυ ωρα,οχι για ενα δευτερολεπτο.δεν λεω οτι ξερω τι ηταν.ηταν ομως παραξενο.
ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν η ειρωνια σου αναφερεται στους δημοσιογραφους και οχι σε μενα η την πηγη μου
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 02-09-08, 22:33
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Mα αυτό γράφω: ότι ήταν μετεωρίτης...
Άσχετα του τι είδαμε και τι ακούσαμε, υπάρχει πάντα ένα λογικό πλαίσιο πίσω από κάθε ιστορία.
Το κακό είναι ότι οι άσχετοι (κυρίως δημοσιογράφοι και χρηματοθήρες) κάνουν την τρίχα, κάβο και ύστερα άντε να βρεις την αλήθεια εκεί μέσα...
Για αυτό και η ειρωνεία είναι προς όλους αυτούς και όχι προς εσένα...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 06-09-08, 18:48
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

καλησπερα σε ολους..εχω να καταθεσω πως υπηρξα μαρτυρας πολλων παραδοξων (για την ''κοινη'' γνωμη)ομως μετα απο αρκετα χρονια αναζητησης συνηθιζεις..ειμασταν λοιπον μια ομαδα συνταξιδιωτων περιπου 30-40 ατομα στο μουσειο της επιδαυρου..οταν ξαφνικα αντιλαμβανομαστε δυο ''περιεργους'' τυπους.. περπατουσαν με απιστευτο τροπο..μη ανθρωπινο..και οταν ανεβηκαν σκαλοπατια εκει μειναμε ολοι αναυδοι..οι κλειδωσεις τους δεν ηταν οπως οι δικες μας αλλα εκαναν μια κινηση ελαφρα προς το πλαι στα γονατα..αποφασισα να τους ακολουθησω εντος του μουσειου..εκει παρατηρησα πως οτι κινησεις εκανε πρωτα ο ενας τις αντεγραφε ο αλλος μεσως μετα..οταν δε πηγα και πλησιασα κοντα τους παρατηρησα οτι ειχαν κατι σαν οπη στην κορυφη του κεφαλιου κι ετρεχε καποιο υγρο..αν ειχα μαζι μου το αυτοκινητο μου ασφαλως και θα τους ακολουθουσα να δω που πανε μετα,ομως δυστυχως ειμασταν με πουλμαν..τελος να σας πω οτι εμοιαζαν παρα πολυ μεταξυ τους..οχι σαν διδυμοι παντως..δεν λεω με αυτο οτι ηταν εξωγηινοι αλλα ουτε μπορω να το αποκλεισω..ισως ηταν ανθρωποειδη..δεν γνωριζετε αλλωστε πως η τεχνολογια του σημερα εχει κανει τις ''προβες'' της 50 χρονια πριν?
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 07-09-08, 01:35
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
καλησπερα σε ολους..εχω να καταθεσω πως υπηρξα μαρτυρας πολλων παραδοξων (για την ''κοινη'' γνωμη)ομως μετα απο αρκετα χρονια αναζητησης συνηθιζεις..ειμασταν λοιπον μια ομαδα συνταξιδιωτων περιπου 30-40 ατομα στο μουσειο της επιδαυρου..οταν ξαφνικα αντιλαμβανομαστε δυο ''περιεργους'' τυπους.. περπατουσαν με απιστευτο τροπο..μη ανθρωπινο..και οταν ανεβηκαν σκαλοπατια εκει μειναμε ολοι αναυδοι..οι κλειδωσεις τους δεν ηταν οπως οι δικες μας αλλα εκαναν μια κινηση ελαφρα προς το πλαι στα γονατα..αποφασισα να τους ακολουθησω εντος του μουσειου..εκει παρατηρησα πως οτι κινησεις εκανε πρωτα ο ενας τις αντεγραφε ο αλλος μεσως μετα..οταν δε πηγα και πλησιασα κοντα τους παρατηρησα οτι ειχαν κατι σαν οπη στην κορυφη του κεφαλιου κι ετρεχε καποιο υγρο..αν ειχα μαζι μου το αυτοκινητο μου ασφαλως και θα τους ακολουθουσα να δω που πανε μετα,ομως δυστυχως ειμασταν με πουλμαν..τελος να σας πω οτι εμοιαζαν παρα πολυ μεταξυ τους..οχι σαν διδυμοι παντως..δεν λεω με αυτο οτι ηταν εξωγηινοι αλλα ουτε μπορω να το αποκλεισω..ισως ηταν ανθρωποειδη..δεν γνωριζετε αλλωστε πως η τεχνολογια του σημερα εχει κανει τις ''προβες'' της 50 χρονια πριν?

καλα βρε συ,αφησες τετοια ευκαιρια να σου ξεφυγει?επρεπε να εβρισκες καποια προφαση να τους πιασεις την κουβεντα.σιγουρα θα εβγαζες πιο ασφαλη συμπερασματα.

και αυτα τα κινητα τι τα χρυσοπληρωνουμε?τραβα ενα βιντεακι η μια φοτο αυτους και την πινακιδα του αυτοκινητου τους!

αχ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 08-09-08, 09:49
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

ποιος σου ειπε πως δεν εχω φωτο? αλλα πινακιδες κα τα υπολοιπα δεν εχω.. το γκρουπ που ημουν εφυγε νωριτερα απο αυτους.. κι αν καθομουν πως θα γυρνουσα μετα φιλε μου? και πως θα τους ακολουθουσα? με τα ποδια?

αλλωστε ηταν τοσο το ενδιαφερον της παρακολουθησης τους που δεν περνουσε τιποτα αλλο εκεινη την στιγμη απο το μυαλο σου..
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 08-09-08, 10:54
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε Ευρυνοος πολύ ενδιαφέροντα αυτά που αναφέρεις...
Μια και λές πως έχεις φωτό δύνασαι να μας τις καταθέσης ????

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.