Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 18-04-08, 12:42
Το avatar του χρήστη LOBO1453
LOBO1453 Ο χρήστης LOBO1453 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2008
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

φιλτατε γηγενη ολα τα φυσικα χαρακτηριστικα του πλανητη μας οπως και ολων των πλανητων αλλαζουν με τα χρονια. Ο δορυφορος (της γης) που λες ξερεις οτι δεν υπηρχε απο την αρχη αλλα εχει καποια χρονια (13.000-15.000) ζωης. Αρα 2 επιχειρηματα σου ειναι ασταθη. Οπως θα επρεπε να γνωριζεις οτι δεν ειναι το ιδιο αποτελεσμα το πειραμα εργαστηριου με το πειραμα σε φυσικο περιβαλον.
Τελος παντων κατα καιρους εχουν αναφερθει πολλες μαρτυριες-αναφορες για ερπετομορφους. Μεχρι και στο παλατι του ουινσδωρ. Η' μαλλον ολο το παλατι !!!
Οπως και να εχει, εχω ξαναπει οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια. Δεν μπορουμε να λεμε οτι ειναι φανταστικα ή οτι δεν υπαρχουν,αυτο που δεν μπορουμε να αποδειξουμε ειναι το αν αυτα τα πλασματα ανηκουν σε αλλες διαστασεις ή αν υπηρχαν πριν απο εμας σε τουτη τη γη.
__________________
"Some people say that I must be a terrible person, but it’s not true. I have the heart of a young boy.............. in a jar on my desk"


...and the Earth becomes my throne..
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 18-04-08, 14:57
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
φιλτατε γηγενη ολα τα φυσικα χαρακτηριστικα του πλανητη μας οπως και ολων των πλανητων αλλαζουν με τα χρονια.
γι αυτο ακριβως αν βαλουμε ανθρωπους σε εναν αλλον πλανητη μετα απο χ χρονια δεν θα ειναι πλεον ανθρωποι αλλα ενα αλλο ειδος

Παράθεση:
Ο δορυφορος (της γης) που λες ξερεις οτι δεν υπηρχε απο την αρχη αλλα εχει καποια χρονια (13.000-15.000) ζωης.
παρακαλω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι λες βρες παλικαρι για ψαξε τι ρολο παιζει το φεγγαρι στην ζωη που υπαρχει στην γη και μετα πες μου αν υπηρχε η οχι απο την αρχη
http://www.astronomos.gr/SEISMO/TIDES.html


Παράθεση:
Οπως θα επρεπε να γνωριζεις οτι δεν ειναι το ιδιο αποτελεσμα το πειραμα εργαστηριου με το πειραμα σε φυσικο περιβαλον.
κοιτα αν υπαρχει νοημον οντοτητα που εχει την δυνατοτητα να φτιαξει ανθρωπους τοτε θα εχει και την δυνατοτητα να παρεχει σε εργαστηρια της οποιες "φυσικες" περιβαλοντολογικες καταστασεις θελει




Παράθεση:
Τελος παντων κατα καιρους εχουν αναφερθει πολλες μαρτυριες-αναφορες για ερπετομορφους. Μεχρι και στο παλατι του ουινσδωρ. Η' μαλλον ολο το παλατι !!!Οπως και να εχει, εχω ξαναπει οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια. Δεν μπορουμε να λεμε οτι ειναι φανταστικα ή οτι δεν υπαρχουν,αυτο που δεν μπορουμε να αποδειξουμε ειναι το αν αυτα τα πλασματα ανηκουν σε αλλες διαστασεις ή αν υπηρχαν πριν απο εμας σε τουτη τη γη.
και για τον ανιψιο μου η μαμουνα ειναι κατι το υπαρκτο αν και απροσδιοριστο

απο εκει και περα το τι παραμενει ειναι αυτο που τεκμηριωνεται
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 18-04-08, 15:44
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Αγαπητοί μου φίλοι. Το forum αυτό που βρισκόμαστε φαντάζομαι ότι το διέπει ένα δημοκρατικό πνεύμα. Καθένας από εμάς μπορί να εκφράζει αβίαστα τις απόψεις του. Χαίρομαι που υπάρχει διάλογος επί του θέματος καθώς και διαφωνίες, διότι αυτό θα μας οδηγήσει πιο κοντά στην αλήθεια. Χρειάζεται λοιπόν για έναν εποικοδομητικό διάλογο, η θέση και η αντίθεση.

Όμως θέλω να κάνω μία ρητορική ερώτηση: Το forum του μεταφυσικού, μήπως δηλώνει ότι εδώ μέσα καταγράφονται καταστάσεις που δεν μπορούν να εξηγηθούν επιστημονικά; (μεταφυσικό = μετά + φυσικό)

Σας ευχαριστώ φίλοι μου που συμμετέχετε τόσο ενεργά, σε ένα τέτοιο θέμα όπως η ύπαρξη εξωγήϊνης ζωής και κατά πόσο υπάρχει ανάμεσά μας.

Φιλικά και εγκάρδια
(και που και που, αν θέλετε, ρίχνετε κα μια ματιά στην υπογραφή μου)
Φιλιά πολλά
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 18-04-08, 23:23
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όμως θέλω να κάνω μία ρητορική ερώτηση: Το forum του μεταφυσικού, μήπως δηλώνει ότι εδώ μέσα καταγράφονται καταστάσεις που δεν μπορούν να εξηγηθούν επιστημονικά; (μεταφυσικό = μετά + φυσικό)
ΟΧΙ
κατ' αρχην ο ορος μεταφυσικο ειναι αδοκιμος γιατι τιποτε δεν ειναι μετα/περα/εκτος φυσης

αλλα παμε και παρα κατω ας δεχτουμε οτι με τον ορο μετασφυσικο εννοουμε οτι παραξενο,μη καταγεγραμενο πιστοποιημενο απο την επιστημονικη κοινοτητα

πχ ενα γετι ανοικει στο μεταφυσικο τουλαχιστον μεχρι να βρεθει δειγμα του

με λιγα λογια εδω μεσα εξεταζουμε τις πιθανοτητες αυτα που εχουμε ακουσει για φαντασματα,βρικολακες,παραξενα ζωα,ξεχασμενα απο τον χρονο ζωα,εξωγηινοι και λοιπα αξιοπεριεγα να ειναι υπαρκτα
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 18-04-08, 23:36
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Ρε παιδιά μην του δίνετε τροφή του ανθρώπου αγνοήστε τον.. ή είναι ο Βρίλ και βγαίνει με άλλο όνομα ή κολλήτός του Βρίλ...
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 18-04-08, 23:43
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Ρε παιδιά μην του δίνετε τροφή του ανθρώπου αγνοήστε τον.. ή είναι ο Βρίλ και βγαίνει με άλλο όνομα ή κολλήτός του Βρίλ...

1)δεν ειμαι ο βριλ ειμαι ο γηγενης

2)για να μην μου δινουν τροφη θα πρεπει να γραφουν και βασιμα πραγματα να δινουν τις αποδειξεις για το οτι καταθετουν

πχ

<<μέχρι πριν λίγα χρόνια πιστεύαμε όλοι πως όλη η ζωή βασίζεται στον ήλιο και το οξυγόνο. όλα τα ζώα, τα φυτά, οι μικροοργανισμοί που ξέραμε χρησιμοποιούσαν το οξυγόνο ως «καύσιμο» για να ζήσουν. μια ανακάλυψη όμως στα βάθη του ατλαντικού, έμελε να ανατρέψει αυτή την θεωρία. κάποιοι μικροοργανισμοί μεταβολίζουν θείο αντί οξυγόνου. αυτό για τον Richard Dawkins πέρα από το γεγονός ότι επιβεβαιώνεται (για μια κόμη φορά) η θεωρία του δαρβίνου μια εκπληκτική αποκάλυψη: μπορεί να υπάρξει διαφορετική βιοχημεία της ζωής, άρα μπορεί να υπάρξει και ζωή σε άλλους πλανήτες που δεν έχουν τα χαρακτηριστικά της γης.>>

εδω βλεπουμε να καταρριπτεται η αποψη οτι χρειαζεται οξυγονο και ηλιακο φως για να δημιουργηθει ζωη

απλα πραγματακια


3)τοσο ζημια σου εχει κανει ο βριλ;;;;;;
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 19-04-08, 13:03
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Παράθεση:
κατ' αρχην ο ορος μεταφυσικο ειναι αδοκιμος γιατι τιποτε δεν ειναι μετα/περα/εκτος φυσης
O Aριστοτέλης τον χρησιμοποίησε. Θα σου πρότεινα να τον διαβάσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 19-04-08, 18:17
wasd Ο χρήστης wasd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2007
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Μήπως δεν είναι δόκιμος όπως εννοείται και χρησιμοποιείται εδώ;
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 19-04-08, 19:49
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wasd
Μήπως δεν είναι δόκιμος όπως εννοείται και χρησιμοποιείται εδώ;

ακριβως δεν ειναι καθολου δοκιμος οπως εννοειται εδω μεσα

και ο ορισμος της μεταφυσικης για τον αριστοτελη διαφερει κατα πολυ απο τον ορισμο που δινει ο καθε ενας στον συχρονο κοσμο
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 22-04-08, 12:02
Το avatar του χρήστη LOBO1453
LOBO1453 Ο χρήστης LOBO1453 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2008
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γηγενης
παρακαλω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι λες βρες παλικαρι για ψαξε τι ρολο παιζει το φεγγαρι στην ζωη που υπαρχει στην γη και μετα πες μου αν υπηρχε η οχι απο την αρχη
http://www.astronomos.gr/SEISMO/TIDES.html
συμφωνα με τον γηγενη ο πλατων ελεγε μπαρουφες. (περι σεληνης στον τιμαιο)
συμφωνα με τον γηγενη οτι μας εχουν σερβιρει απο μικρα παιδια ισχυει παραδειγμα, η κατακτηση της σεληνης, και η βαρυτητα που ασκει στην γη και τετοια. φιλε γηγενη αφου τα πιστευεις αυτα και ειναι η προσωπικη σου γνωμη σεβαστα. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω. Σου αφιερωνω το παρακατω τραγουδι.

http://www.youtube.com/watch?v=4w9EksAo5hY

υ.γ. δωσε βαση στα σκηνικα και στο background
__________________
"Some people say that I must be a terrible person, but it’s not true. I have the heart of a young boy.............. in a jar on my desk"


...and the Earth becomes my throne..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.