Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-06-10, 21:14
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Arrow Διαμαρτυρίες για την ακύρωση του FlashForward (+video)



Μπορεί το FlashForward να μην πήρε το εισιτήριο για δεύτερη χρονιά από το ABC λόγω της χαμηλής τηλεθέασης που φαίνεται να είχε, κάποιοι θαυμαστές του όμως δεν λένε να το βάλουν κάτω. Βρήκαν, λοιπόν, έναν αρκετά ευφάνταστο τρόπο για να δείξουν την αντίδρασή τους, ευελπιστώντας ότι οι κινήσεις τους θα ευαισθητοποιήσουν τους υπεύθυνους. Διαβάστε την ολοκληρωμένη είδηση στη Fantasy Gate, όπου μπορείτε να δείτε και σχετικό video στο παρακάτω λινκ:


και σχολιάστε το σε αυτό εδώ το νήμα.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-06-10, 00:13
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Thumbs down

Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα και προβλήματα στον κόσμο για να διαμαρτυρηθεί κάποιος απότι μια σειρά!!!Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη σειρά-μπορεί να είναι πολύ καλή- αλλά μιλάμε για τηλεόραση!Άραγε τα συγκεκριμένα άτομα έκαναν κάτι παρόμοιο για τον πόλεμο στο Ιράκ?Ή μάλλον ξέρουν τίποτα για το θέμα αυτό ή ζουν στον γεμάτο ψευδαισθήσεις κόσμο της τηλεόρασης?
Μπορεί να ακούγομαι υπερβολική΄κατανοώ τη δυσαρέστηση αλλά μέχρι εκεί!
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-06-10, 01:48
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από friedman Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα και προβλήματα στον κόσμο για να διαμαρτυρηθεί κάποιος απότι μια σειρά!!!
Σίγουρα.

Απλά... υπάρχουν και αυτά τα θέματα, για το οποία οι funs διαμαρτύρονται!

Εγώ το βρίσκω πολύ ωραίο και πρωτότυπο αυτό, όταν μάλιστα αφορά μία μορφή τέχνης όπως εδώ, που έχει να κάνει με μία τηλεοπτική σειρά!

Είμαι σίγουρος, friedman, ότι και εσύ μπορεί να διαμαρτυρηθείς για κάτι ανάλογο που το αγαπάς πάρα πολύ!

Οκ, ο πόλεμος στο Ιράκ ή άλλα σοβαρά θέματα της καθημερινότητας είναι σημαντικά, αλλά φαντάσου τι θα γινόταν αν ασχολούμασταν μόνο με αυτά τα θέματα.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις αυτό που έγραψα παραπάνω.

Φιλικά,
Μπιζ
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-06-10, 01:32
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Μπιζέλι ήμουν σίγουρη πως κάποιος θα αναφέρει αυτή την άποψη και είναι δεκτή!!Ούτε εγώ ασχολούμαι μόνο με τα δεινά της εποχής μας!Αυτό που ήθελα να τονίσω- και ίσως ο αυθορμητισμός μου δεν με άφησε- είναι το ότι χαραμίζουμε πολύτιμο χρόνο στο κουτί των ψευδαισθήσεων και χάνουμε την πραγματικότητα!!Επίσης θέλω να τονίσω ότι η λάθος ιεραρχία των προτεραιοτήτων μας οδήγησαν στο χάλι που βιώνουμε!!Δεν πιστεύω οτι όποιος παρακολουθεί σειρές μανιωδώς έχει λάθος προτεραιότητες, αλλά όταν φτάνεις στο σημείο που έφτασαν οι συγκεκριμένοι φαν, νομίζω είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει αυτό!Το ξέρω οτι ακούγομαι απόλυτη απλά το θέμα το θεωρό ασήμαντο!

Φιλικά friedman
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-10, 14:24
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Η συγκεκριμένη σειρά παίζει στο FX.. Πολύ όμορφη ιδέα αλλά σαν σειρά το θεωρό βαρετό.. Όλη την ώρα ξανά και ξανά επαναλαμβάνετε η ίδια ερώτηση.. «πότε θα ξαναγίνει, πότε θα ξαναγίνει» .. 2 φορές το είδα και δεν μου έκανε κέφι να το ξαναδώ..

Το Lost Room, είναι πολύ καλύτερο.. αν και μικρό σε διάρκεια.. 7-8 επεισόδια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 04-09-10 στις 14:24
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.