Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-06-15, 21:24
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BlueGhost Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους και σε ολες. Εχτες το βραδυ καθομουν στο μπαλκονι μου και ξαφνικα ακουσα το ονομα μου. Στην αρχη νομιζα πως ηταν η ιδεα μου , αλλα μετα το ακουσα και δευτερη φορα..Ηταν σαν μια αποκοσμη φωνη που δεν μπορω να εξηγησω..Περιμενω τις απαντησεις σας..
Αν το ξανακούσεις απάντησε "ορίστε ποιος είναι;"
Γενικά αυτή η εμπειρία δεν είναι ασυνήθιστη και τις περισσότερες φορές δεν είναι τίποτα. Ιδέα μας ή κατά σύμπτωση κάποιος τριγύρω φωνάζει το όνομα.
Μερικοί λένε ότι το φαινόμενο παρατηρείται σε τόπους με κάποια παραφυσική δραστηριότητα (αλλά σε σένα αυτό μάλλον δεν ισχύει αφού ήσουν στο μπαλκόνι σου.)
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-06-15, 17:47
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Λοιπον με το να απαντησεις ανοιγεις πορτα στο δαιμονιο και κολλαει στην αυρα σου.
εχω μια ιστορια απο την θεια μου σε καταραμενο μερος με νεκρα παιδια του αγα επι οθωμανικης αυτοκρατοριας και λιρες, ηταν καθημερινο φαινομενο και οχι μονο αυτο αλλα και την ωρα του υπνου φωναζαν ονοματα

Οσων αφορα τις σφραγιδες γινετε κανονικη επικληση με αυτες, μια τεχνικη που κανουν ειναι να τις ζωγραφισουν σε χαρτι και να τις κοιτουν μπροστα τους με αφοσιωση ζητωντας απο τον δαιμονα της σφραφιδας αυτο που θελουν.
οταν η σφραγιδα αρχισει να μετακινειτε , να αναβοσβηνει , σπινθιροβολλα η να κανει γενικα περιεργα κολπα ειναι οτι ο δαιμονας πηρε το αιτημα σου.

δεν ειναι αστειο , η πληρωμη θα ειναι να χασετε την ψυχη σας και οχι μονο αυτο αλλα κι εδω θα σας καταστρεψει την ζωη.

ο heretic εβαλε λινκ με σφραγιδα, ειναι πολυ αστειο μπραβο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-06-15, 20:06
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Προσωπικά δεν γνωρίζω τον heretic και δεν ξέρω τι και πως. Πρέπει όμως να αναγνωρίσουμε το στυλ του ως προς ισορροπημένο άτομο
ασχέτως του τι πιστεύει ή όχι ή αν τυχόν συμφωνούμε/διαφωνούμε.

Αυτό που έγραψες το έχω διαβάσει κι αλλού από άλλα μέλη, μου φαίνεται πολύ τρελλό και περίεργο αλλά εγώ είμαι άσχετος.
Κάποιοι το παραδέχονται και το σέβονται ή και φοβούνται ενώ άλλοι γελούν και κοροιδεύουν. Εσύ που έχεις δηλώσει πρώην σατανιστής
αν δεν απατώμαι (άρα και σχετικά έμπειρος), πες παραπάνω πράγματα και κάνε την διαφορά στην εξήγηση.
Έτσι που τα έγραψες τώρα, απλά δημιούργησες κλίμα αποφυγής ή (αν θες) απορίας.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 23-06-15 στις 20:07
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-06-15, 21:41
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Radical, αυτό που πάντα θα φοβάσαι στην ζωή σου, αυτό και θα σου συμβαίνει. Και σε αυτήν και στις άλλες. Τις πρωην και τις επόμενες (για όλα φταινε οι γκόμενες). Είναι νομοτέλεια αυτό. Να σου το θέσω και μεταφυσικά:
Είσαι Βουδιστής και σε βασανίζει το κάρμα σου; Θα είσαι κολλημένος στην Σαμσάρα εσαεί. Είσαι Χριστιανός με ενοχές; Εχεις εξασφαλίσει μετάβαση στο Καθαρτήριο, το δικό σου ατομικό καθαρτήριο, μέχρι την επόμενη γύρα. Βρίσκεστε σε μια κατάσταση μεταφυσικού BDSM και πρέπει να το καταλαβετε.
Γι' αυτό απέβαλε την μεταφυσική βλακεία που έχεις ασπαστεί, αυτή που σε έχουν πείσει οτι ισχύει, οι σατανόπληκτοι και οι παπαδόπληκτοι (είναι τα ίδια άτομα βασικά, με άλλη μουτσούνα) και θα αρχίσει η πνευματική σου ανύψωση. Ακόμα κι αν χρειαστεί να περάσεις απο την πλήρη αθεΐα και υλισμό (διαλεκτικό ή μη). Θα περάσεις πολύ καλύτερα γενικά, απο έτσι που το πάς. Το έχουν γράψει κι άλλοι πολλοί, εκτός απ' τον heretic. Ψαξε λίγο και θα βρείς δρόμους.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 23-06-15 στις 21:46
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-06-15, 00:27
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Ειναι βλακια για σενα. Εγω γραφω πραγματα που ξερω και φυσικα ισχυουν
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-06-15, 08:13
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Ομοίως κι εγώ!
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.