Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-05-09, 21:54
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Κάτι που διάβασα σήμερα και δείχνει ακόμα μία πλευρά του θέματος:
Απαγωγές παιδιών στη Σρι Λάνκα
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-05-09, 11:42
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φιλοι μου καλημερα σας.

Φιλη Ophelia στο σιτε που κατεθεσες παρουσιαζει μια αλλη παραμετρο που
ομολογουμενος δεν την γνωριζα......

Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-05-09, 13:17
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Για αλλη μια φορα το ανθρωπινο ειδος με εκπλησει αρνητικα..........
Θα σταθω εκει που αναφερετε οτι το κίνητρο των απαγωγέων δεν είναι απολύτως σαφές,γιατι εκει κρυβοντε πολλα.Δεν θεωρω ευκολο να περνουν τα παιδια παραστρατιοτικες οργανοσεις με σκοπο να τα κανουν στρατιωτες.Δεν ειναι απιθανο αλλα ειναι δυσκολο,πιστευω οτι τα ριχνουν πανω τους με σκοπο να κανουν καλυμενα την δουλεια τους που δεν ειναι αλλη απο εμποριο οργανων.....Ειναι ΑΙΣΧΟΣ Α-Ι-Σ-Χ-Ο-Σ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....Εχουν κανει τσιφλικη τους τα παντα και κινουν τα νηματα οπως και οταν θελουν ολοι αυτοι.....Πρεπει να μπει ενα τελος....Δεν γινετε μικρα παιδια (ουτε τα παιδια δεν σεβοντε πια) να γινοντε ερμεο στα χερια του καθε τρελου........
Συγγνωμη για το υφος μου,ξεφυγα λιγο αλλα νιωθω οργη οταν διαβαζω τετοια πραγματα....
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-05-09, 12:28
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Καλημέρα,

Η Ελληνική Αστυνομία με πρόσφατη ανακοίνωσή της (25/05), δημοσίευσε ένα αρχείο pdf με στατιστικά στοιχεία για την χώρα μας, όσον αφορά το έτος 2008.

Ξεχωρίζω τα παρακάτω στοιχεία:

Παράθεση:
Από 1/1/08 έως και 31/12/08 εξαφανίστηκαν συνολικά 401 παιδιά:

•342 παιδία βρέθηκαν
•7 παιδιά ενηλικιώθηκαν
•59 παιδιά αναζητούνται.
Συνοπτικά λοιπόν και με βάση τα στοιχεία, για περίπου κάθε 8 παιδια που εξαφανίζονται, τα 7 στην συνέχεια βρίσκονται.

Επιβεβαιώνεται έτσι αυτό που είπα στην αρχή, ότι δηλαδή οι γονείς δημιουργούν θέμα όταν εξαφανίζεται το παιδί τους (και πολύ καλά κάνουν), δεν κάνουν όμως το ίδιο όταν βρίσκεται. Το αποτέλεσμα είναι ότι δημιουργείται λανθασμένη εικόνα για το θέμα: Συνεχώς ακούμε για εξαφανίσεις ανηλίκων, σπάνια όμως για εύρεση.

Φυσικά, 59 παιδιά που βρίσκονται ακόμα εξαφανισμένα στην χώρα μας, μόνο μικρό νούμερο δεν είναι.

Πάντως και χωρίς να έχω πιο συγκεκριμένα στοιχεία προς το παρόν, μου φαίνεται περίεργο στην Ελλάδα των 11 εκατομμυρίων κατοίκων να εξαφανίζονται 401 παιδιά μέσα σε ένα χρόνο και...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR
Στη Γαλλία, εκτιμάται ότι ετησίως ανακοινώνονται στις αρμόδιες αρχές 45.000 ανησυχητικές εξαφανίσεις ανηλίκων.
...στην Γαλλία των 61 εκατομμυρίων κατοίκων να εξαφανίζονται 45.000. Αναλογικά, και δεδομένου ότι η Γαλλία έχει σαφώς ανώτερη κρατική οργάνωση σε σχέση με την Ελλάδα, ο αντίστοιχος αριθμός θα έπρεπε να βρισκόνταν μεταξύ 2.000 και 3.000. Χωρίς επαναλαμβάνω να έχω συγκεκριμένα στοιχεία για να στηρίξω αυτήν μου την εκτίμηση. Απλώς μου φαίνεται περίεργο. AVATARGR, αν επιτρέπεται πού βρήκες αυτό το νούμερο;

Το Χαμόγελο του Παιδιού έχει και αυτό μερικά στοιχεία στην σελίδα του όσον αφορά την υπηρεσία Ambert Alert στην χώρα μας.

Φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viktor_Belenko : 29-05-09 στις 12:42
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-05-09, 23:55
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε μου Viktor_Belenko όπως έχω αναφέρει τα στοιχεία είναι απο την Child Focus....

Επίσης ο αριθμός που είναι πολυ ποιο μεγάλος προέρχεται απο Ηνωμένο
Βασιλείο όπου και εκτιμούν ότι ετησίως οι περιπτώσεις εξαφάνισης παιδιών
ανέρχονται σε 140.000.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.