Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-04-10, 21:34
meropas Ο χρήστης meropas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-03-2008
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Τι είναι τα "χιόνια" στο mega channel;

Όσοι είναι λίγο παρατηρητικοί θα έχουν διαπιστώσει ότι κατά τη διάρκεια του προγράμματος του Mega η εκπομπή φαίνεται να διακόπτεται από ένα παράσιτο σαν τα γνωστά χιόνια.
Το περίεργο είναι ότι: α) το παράσιτο αυτό συμβαίνει μόνο κατά τη διάρκεια κάποιων απογευματινών εκπομπών (κυρίως τις Κυριακές) β) το παράσιτο αυτό είναι το ίδιο σε όλους τους τύπους τηλεοράσεων ακόμα και στις νέες ψηφιακές lcd. Ως γνωστό οι ψηφιακές τηλοράσεις όταν δεν λαμβάνουν σήμα, δεν προβάλουν το ραστερ αλλά μια μαύρη οθόνη. Το raster στις παλιές crt τηλεοράσεις οφείλεται στην πλέξη της δέσμης ηλεκτρονίων που σχηματίζει την εικόνα, τέτοια όμως διαδικασία δεν υπάρχει στις σύγχρονες τηλεοράσεις. γ)τα "χιόνια" αυτά του Mega είναι υπερβολικά φωτισμένα κάτι που διαλύει τις εικασίες για έλλειψη σήματος

Το έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς; Τι λέτε; Πρόκειται μήπως για εμβόλιμη εικόνα;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-04-10, 11:41
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Μήπως φταίει η τηλεόραση σου? Νομίζω σε όλες μπορείς να δεις χιόνια αν είναι συνδεδεμένη με απλό καλώδιο κεραίας. Αν και εγώ βλέπω μόνο ειδήσεις και αυτό όχι πάντα.. Δεν έχω εμπειρία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 20-04-10 στις 11:47
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.