Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-03-08, 14:26
Ierofantis Ο χρήστης Ierofantis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2006
Περιοχή: Volos
Μηνύματα: 246
Exclamation Όλη η Αλήθεια για τους Εμβολιασμούς... (καλώς την γρίπη των χοίρων!)

Ένα έγκλημα που επηρεάζει εμάς και τα παιδιά μας άμεσα...

Παραθέτω ένα σχετικό video (link) που βρήκα σχετικά στο youtube και προτείνω σε όλους εσάς να το δείτε με προσοχή....Δέν ξέρω κατα πόσο μπορεί να ισχύει αλλά με έβαλε σε έντονες σκέψεις...

http://www.youtube.com/watch?v=ELx2eX_kM-w



The Truth About Vaccines(.)

A dedication to the many mothers and fathers who lost there babies and children as a result vaccination injection. For the millions who have been diseased and torn apart on the inside. And, for the millions who seek the truth, and want justice.

[Disclaimer: This video is not meant to convince you, but to move you to do the research. This video may not be perfect, but it's a good place to start, to get the word out

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ierofantis : 18-03-08 στις 14:47
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-03-08, 18:17
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Είναι μπούρδες αυτά που ισχυρίζονται στο βίντεο. Σκεφτείτε το εξής απλό. Οι γύφτοι ώς συνήθως δεν εμβολιάζουν τα παιδιά τους με αποτέλεσμα αφενός να πεθαίνουν από παιδικές ασθένειες αφετέρου να επανεμφανίζονται ασθένειες που είχαν εξαφανιστεί. Στην τελική οι γύφτοι θα έπρεπε να ζουν πολύ περισσότερο απο τους έλληνες κ όμως πεθαίνουν νέοι σχετικά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-03-08, 18:43
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ----

Ίσως θα μπορούσε ο Ιεροφάντης να μας εξηγήσει με αυτό το βίντεο γιατί το προσδόκιμο ζωής τον τελευταίο αιώνα αυξήθηκε τόσο πολύ, μια και οι εμβολιασμοί είναι πλέον συστηματικοί... Και ίσως θα μπορούσε να μας εξηγήσει, και πάλι με βάση τις ανοησίες του βίντεο αυτού, γιατί εγω που έχω κάνει όλα μου τα εμβόλια δεν έχω αρρωστήσει ούτε μια φορά τα τελευταία 16-17 περίπου χρόνια, απο τότε που ήμουν ακόμα στο Δημοτικό (μεσολάβησαν και άλλοι εμβολιασμοί φυσικά).....
Λυπάμαι, αλλά αυτό το βίντεο είναι επικίνδυνο......
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-03-08, 15:59
Knight_Of_Creation Ο χρήστης Knight_Of_Creation δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 310
Προεπιλογή

(Ο Ιεροφάντης είμαι με νέο ψευδώνυμο άν και το ανακοίνωσα εχθές στους χαιρετισμούς νέων μελών)

Φίλε Γρηγόριος ο Έλλην δέν μπορώ να γνωρίζω εάν αυτό το video είναι ανοησία ή εμπεριέχει αλήθειες...εγώ το παραθέτω για κριτική και για να πεί ο κάθε ένας τί γνωρίζει και την άποψη του... Δέν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δέν γνωρίζω επι του συγκεκριμένου ζητήματος...απλώς ανατρίχιασα στην σκέψη να ισχύουν όσα το video ισχυρίζεται....Εγώ είμαι διστακτικός στο να απορρίψω ή να καταρίψω την εν λόγω άποψη του video...
__________________
Ο Εχθρός είναι ενας πολύ καλός Δάσκαλος " Δαλάι Λάμα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-03-08, 16:18
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ------

Τότε να τροποποιήσω κι εγώ τα λεγόμενα μου, και να πώ απλά ότι θεωρώ το βίντεο αυτό ύποπτο, μη μπορώντας να κατανοήσω τη σκεπτικό της δημιουργίας και κυκλοφορίας του.
Ναί, η επιστήμη καμιά φορά χρησιμοποιεί και μεθόδους αμφιλεγόμενες αν τις ακούς πρώτη φορά, αλλά τα αποτελέσματα τους εν τέλει αποδεικνύουν ότι οι αρχικές ανησυχίες ήταν άδικες. Χαρακτηριστικό τέτοιο παράδειγμα έιναι ο τρόπος με τον οποίο συνέθεσε ο Τζένερ το πρώτο εμβόλιο κατά της ευλογιάς, και όλοι τον κατηγορήσαν για κομπογιαννίτη, το εμβόλιο όμως πέτυχε και έσωσε τον κόσμο απο μια μάστιγα (προς το παρόν τουλάχιστον).
Όσον αφορά εμένα τουλάχιστον, δε μπορώ παρά να καταδικάσω τέτοιου είδους οπτικοακουστικές παραγωγές.
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-05-09, 11:12
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή Ιος των χοίρων..

Καλημέρα! Πιστεύω πως ταιριάζει σε αυτό το thread αυτή η είδηση. Είναι ενα απο τα κλασσικά παραδείγματα θα έλεγα. Ενα απο αυτά που ποτέ δεν θα συνηθίσουμε όμως.

"O...κατασκευασμένος ιος των χοίρων που φθάνει πλέον με ελάχιστους θανάτους αλλά πολλά κρούσματα μέσω του τρόμου των ΜΜΕ σε όλα τα σπίτια κάνει αναγκαίο το φάρμακο tamiflu. Και ενώ υπάρχουν και άλλα αντιικα φάρμακα που αντιμετωπίζουν την νόσο μόνο αυτό έχει βγει παγκοσμίως ως το φάρμακο στο οποίο ο ιος είναι ευαίσθητος. Η ROCHE κάνει τρελές πωλήσεις και από πίσω βρίσκεται ο πρώην αντιπρόεδρος των ΗΠΑ. Το «γεράκι του Πενταγώνου», ο υπουργός Αμυνας των ΗΠΑ, Ντόναλντ Ράμσφελντ! Και γιατί; Διότι είναι μεγαλομέτοχος της εταιρίας βιοτεχνολογίας «Gilead Sciens», η....
οποία έχει τα δικαιώματα του περιζήτητου φαρμάκου tamiflou (ταμιφλού) - παίρνει από την ελβετική «Roche» («Ρος») το 10% των πωλήσεων - του μόνου που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την καταπολέμηση της νόσου στους ανθρώπους.
Το Tamiflu είναι ένα φάρμακο που περιέχει τη δραστική ουσία οσελταμιβίρη.
Κάποτε αυτό πήγε να γίνει με την νόσο των πουλερικών όταν και πάλι αναστατώθηκε όλος ο πλανήτης αλλά το tamiflu δεν έκανε καλή δουλειά. Τώρα όμως ο ιος είναι στα μέτρα του φαρμάκου. Το φάρμακο έγινε για τον ιό ή ο ιός για τον φάρμακο; "

Πηγή : http://troktiko.blogspot.com/2009/04/tamiflu.html
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-05-09, 13:17
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Καλησπερα αδερφια....
Μα ειναι δυνατον να πιστεψουμε οτι αυτη η νοσος ειναι κατι φυσιολογικο?Ειναι καθαρα αποτελεσμα του εργαστιριου!!!!!!!!!!Οπως εμφανιστικε ετσι και θα εξαφανιστει αμεσα χωρις να το καταλαβουμε γιατι αδειασαν τα φαρμακεια!Ειχαν αποθεματα φαρμακων απο τα πουλερικα και πολυ απλα οι καταραμενες φαρμακοβιομηχανιες ηθελαν να τα σπρωξουν!!!!!!!!!Καταντια για αλλη μια φορα αδερφια.........150 ΘΑΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΝΤΟΡΟΣ,ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΙΕς ΑΠΟ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 150 ΘΑΝΑΤΟΥΣ!!!!!!!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ,ΕΣΠΕΙΡΑΝ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΣΥΜΑΝΤΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΕΝΧΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΟΜΙΣΟΥΕ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ...!
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-05-09, 15:28
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Συμφωνώ lestat αλλα ξέρεις κάτι; Αν δε γινόταν ντόρος με 150 θανάτους, θα εξασφάλιζαν μεγαλύτερο νούμερο ωστε να γίνει ντόρος...
Οπότε, πάλι καλά που πούλησαν τα φάρμακα με μόνο 150 νεκρούς...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-05-09, 15:36
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Ναι αδερφε εχεις δικιο μονο που για να μην ειχαμε 150 νεκρους θα επρεπε οχι να πουλησουν τα φαρμακα για να σωθουν οι υπολοιποι αλλα να μην αφηναν τον ιο που κατασκεβασαν να μας επηρεασει γιατι κατα την αποψη μου αυτο ηθελαν να γινει ......Τα φαρμακα ειναι το αποτελεσμα σε αυτο που εκαναν!!!!!!!!
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-05-09, 13:29
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Όντως! Αλλα τι να κάνεις απο τι στιγμή που έχουν μάθει να ζουν στο φόβο και την ανασφάλεια οι περισσότεροι..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.