Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 12-10-08, 19:02
Το avatar του χρήστη Daughter of God
Daughter of God Ο χρήστης Daughter of God δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-05-2008
Περιοχή: Amaliada, N. Hleias.
Μηνύματα: 57
Exclamation Σσσσσ...

Τωρα λεω να ριξω μια βομβα και να διαλυσω λιγο το θεμα ξεφευγοντας....αλλα το θεμα μου θα ειναι το τσιπακι...
Ισως να ταιριαζε και στο τοπικ με την αποκαλυψη αυτο που θα πω...αλλα θελω να το παραθεσω εδω.

Λοιπον πριν λιγο καιρο διαβασα ενα καταπληκτικο βιβλιο (λεω καταπληκτικο γιατι οτι και να πιστευεις τα βομβαρδιζει ολα μεσα σου!) του Γεωργου Ιεροδιακονου : ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ : ΤΟ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΘΥΠΟΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

Στο συγκεκριμενο βιβλιο, μας παροτρυνει να ξεχασουμε οσα ξερουμε σχετικα με την αποκαλυψη και να την θεωρησουμε σαν ενα οχι θεοπνευστο βιβλιο, αλλα σαν ενχειριδιο με οδηγιες χρησεις για την Παγκοσμιοποιηση και καθαρα αντιθετο προς τον Χριστιανισμο. Πολλες φορες η Αποκαλυψη μαζι με την συντελεια του κοσμου εχει προσαρμοστει σε διαφορες περιοδους τις ανθρωπινης ιστοριας γιατι απλα ταιριαζε. (Βλεπε μετα την Ανασταση του Ιησου και των διωγμο των χριστιανων, και το 1000 μετα Χριστον που περιμεναν παλι συντελεια). Μονο τωρα ειναι κοντα η Αποκαλυψη σε οσα προφητευε ,δηλαδη παντα συνεβαιναν πολεμοι και φυσικες καταστροφες, αλλα το χαραγμα=τσιπακι, τωρα ηρθε. Μηπως ομως δεν ειναι απλες προφητειες αλλα σχεδια και σκοποι που καποιοι προετοιμαζουν για εμας πριν απο εμας?
Για να το κανω πιο ξεκαθαρο οπως το θετει και μεσα στο βιβλιο...

Ολοι ξερουμε μεσα απο την Αποκαλυψη για το χαραγμα και για το 666. Και ενω ολοι γνωριζουμε αυτο τον αριθμο τι πρεσβευει, λες και μας εχει πιασει παγκοσμια τρελα, αυτον βαζουμε! ΠΑΝΤΟΥ!
Σε barcodes, σε τσιπακια σε ετικετες εταιριων ...Παντου!
Κατι ομως βρωμαει εδω δεν νομιζεται?


Μηπως οντως η Αποκαλυψη δεν ειναι θεοπνευστη και καθαρα εναντια στους χριστιανους, αφου θα επιτρεψει το σημερινο καθεστος να σφραγισθουμε με αυτο τον τροπο, το τσιπακι που ηδη εχει προαναγγελθει αιωνες τωρα, και μαλιστα μεσα στην θρησκεια του Χριστιανισμου.
Δεν ειναι αυτο σκετη παρανοια? Ο Νομος δηλαδη θα περασει μεσω του Χριστιανισμου, γιατι ενω η θρησκεια εχει τοση δυναμη σημερα και καθοδηγει τα πληθη και τα εκφοβιζει, δεν μπορει τωρα να εμποδισει κατι που ηδη γνωριζει απο αιωνες?

Μηπως αυτος ειναι ο σκοπος τους? Να καταριψουν καθε εννοια θρησκειας και πιστης και να μας πουν οτι το κακο βγηκε μεσα απο τον ιδιο τον χριστιανισμο, την στιγμη μαλιστα που η Αποκαλυψη αργησε πολυ να ενσωματωθει στα υπολοιπα βιβλια της Καινης Διαθηκης και απο πολλους Αγιους θεωρουνταν σατανικη?..

Με καταλαβαινετε τι θελω να πω? Εχετε ποτε μπει σε αυτη την λογικη?
Ολο αυτο ηθελα να το αναφερω μιας και πολλοι ειπαν οτι πρωτος ο Χριστιανισμος εθιξε το θεμα του σφραγισματος...
__________________
You have to see to believe, or you have to believe to see?
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 13-10-08, 02:31
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μηπως οντως η Αποκαλυψη δεν ειναι θεοπνευστη και καθαρα εναντια στους χριστιανους, αφου θα επιτρεψει το σημερινο καθεστος να σφραγισθουμε με αυτο τον τροπο, το τσιπακι που ηδη εχει προαναγγελθει αιωνες τωρα, και μαλιστα μεσα στην θρησκεια του Χριστιανισμου.
φιλη, Daughter of God

ποιος σου ειπε οτι η αποκαλυψη δοθηκε για να μπορεσουμε να αλλαξουμε τα γεγονοτα?συμφωνα με τον χριστιανισμο,τα γεγονοτα θα γινουν ειτε το θελουμε ειτε οχι και καμια εκκλησια δεν μπορει να το αλλαξει αυτο.

ακομα ομως και αν μπορουσαμε να αλλαξουμε τα γεγονοτα,ποιος σου ειπε οτι μπορει και η εκκλησια.ποιους καθοδηγουν βρε παιδια εν ετη 2008?μονο παππουδες και γιαγιαδες.μηπως καθοδηγει η εκκλησια τους σημερινους καριεριστες νεους,που εργαζονται σε πολυεθνικες,ψωνιζουν απο το ιντερνετ και κλεινουν πρωτο τραπεζι πιστα?αστειο μου φαινεται.ολοι αυτοι οι νεοι,ειναι οι πρωτοι που θα ηθελαν το τσιπ για ακομη μεγαλυτερη ανεση στην καθημερινοτητα τους και η εκκλησια ειναι ανημπορη να τους επηρρεασει.

φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 13-10-08, 02:37
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

πάλι συναντώ μπροστά μου το θρησκευτικό θέμα βλέπω..

πάντως δεν είδα ο χριστιανισμός να υποστηρίζει το chip.. αν δεν κάνω λάθος είναι εναντίον και ακόμη και οι παπαροκάδες τραγούδησαν γι αυτό..

μήπως κάτι άλλο ήθελες να διατυπώσεις daughter of god (ποιανού god άραγε), και δεν μας έδωσες καλά να το καταλάβουμε;

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 13-10-08, 04:08
Το avatar του χρήστη Daughter of God
Daughter of God Ο χρήστης Daughter of God δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-05-2008
Περιοχή: Amaliada, N. Hleias.
Μηνύματα: 57
Exclamation Οπα...

Εδω μαλλον εγινε μια ψιλοπαρεξηγηση... Φυσικα και δεν ανηκω σε καμια αιρεση και ο Θεος που λατρευω δεν εχει ονομα. Ειναι ο δημιουργος των παντων απλα. Αυτον που πρεσβευει και ο Χριστιανισμος αλλα και ο Πλατωνας (οπως τον αποκαλουσε Αγαθο). Τελος με αυτο! Δεν θελω ξανα υπονειες ποιανου Θεου(?)!

Δευτερον, ο Χριστιανισμος σημερα εχει μεγαλη δυναμη, και μπορει να κατευθηνει ολοκληρες μαζες, και οχι δεν ειναι η γιαγιες που αναλαμβανουν την ευθυνη..αλλα ειναι ο πλανηταρχης και ολο το συναφη του, που και καλα σκοτωνουν τον κοσμο και μετα με κροκοδειλια δακρυα σου λενε οτι ο θεος το ηθελε και να πιστευεις σε αυτον (εδω ειναι να αναρωτιεσαι ποιος θεος!). Για αυτο το ειδος "χριστιανισμου" μιλαω.

Τωρα ειλικρινα το αν μπορουμε να αλλαξουμε τα γεγονοτα της Αποκαλυψης, ειλικρινα δεν ειμαι αρμοδια να απαντησω σε αυτο, αφου εγω εθεσα το παραπανω ποστ μου, ως αφορμη το βιβλιο του Γεωργιου Ιεροδιακονου. Παντως απορια μου προκαλει και το αποσπασμα που αναφερεται στο Τσερνομπιλ, που οντως η καταστροφη ειναι καταγραμμενη μεσα στην Αποκαλυψη και το Τσερνομπιλ με την ελληνικη του ονομασια λεγεται Αψινθος. Αν πουμε οτι η πυρινικη εκρηξη δεν ηταν τοσο ατυχημα, αλλα προσχεδιασμενη απο καποιους, τοτε φροντισαν να της δωσουν και το καταλληλο ονομα, κατι που ηδη ηταν γνωστο....


Εγω δεν σκοπευω να σας πεισω οτι ολα αυτα ειναι αληθεια, απλα να σας βαλω σε σκεψεις....οπως μπηκα και εγω (ελπιζω αυτο να μην θεωρειται εγωιστικο εκ μερους μου!)
__________________
You have to see to believe, or you have to believe to see?
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 13-10-08, 10:28
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

daughter of god,

έχω υπ'όψην μου το συγκεκριμένο βιβλίο, απλά δεν το έχω στην κατοχή μου ακόμη ώστε να μπώ στο πνεύμα και της απορίας σου..

όσο για την ερώτησή μου (ποιανού god άραγε), ήταν ο πιό ''γρήγορος'' τρόπος να μάθω σε ποιά πνευματική κατεύθυνση κινήσαι.. δηλαδή ήταν ερώτηση τρύκ..

πάντως σε πληροφορώ απ'ότι αντιλαμβάνομαι, οτι κινούμαστε στο ίδιο μήκος κύματος, οπότε συγχώρησε μου αυτήν την ''ατασθαλία''..

πιό πάνω αναφέρω οτι δεν θα ήθελα να αναμειχθούν θρησκευτικά ζητήματα ωστε να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις μεταξύ των συνομιλητών, και μετατραπεί η συζήτηση σε καυγά μεταξύ αλλοθρήσκων, το οποίον δεν οδηγεί πουθενά..

ελαφριές αποκλίσεις σε αυτό δεκτές, αρκεί να μην ασχολούμαστε μόνο με αυτό..

ευχαριστώ που συμμετέχεις κι εσύ στην συζήτηση..

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 14-10-08, 00:26
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

κι όμως δεν μου το βγάζεις απ'το μυαλό οτι τίποτα δεν θα σταματήσει αυτό που θα'ρθει..
και βλέπουμε τι δυνατότητες έχει το ''chip''..
βλέπω κεραία, ή κάνω λάθος?

http://www.av1611.org/666/biochip.html


και, κάπως έτσι μπορεί να ξεκινήσουν όλα..
με μια παγκόσμια επιδημία..
άλλωστε και στο zeitgeist παρόμοια ξεκίνησε η στέρηση της ελευθερίας του κόσμου..

http://tovima.dolnet.gr/print_articl...737&m=A61&aa=2

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 16-10-08, 20:02
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

τελικά, ίσως αυτοί, να είναι η λύση...

http://www.metafysiko.gr/forum/showp...55&postcount=1

δεν νομίζω να τους αγγίξουν όλα αυτά, εκτός κι αν ήδη τούς έχουν εξημερώσει με mc donalds + coca cola...
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 16-10-08, 20:27
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
τελικά, ίσως αυτοί, να είναι η λύση...

http://www.metafysiko.gr/forum/showp...55&postcount=1

δεν νομίζω να τους αγγίξουν όλα αυτά, εκτός κι αν ήδη τούς έχουν εξημερώσει με mc donalds + coca cola...
Ειναι μια λυση αλλα δυστυχως ποσα μερη ξερεις απομομωνομενα?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 16-10-08, 20:51
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

τα μέρη αυτά, όπως λέει και κάποιος τηλεπλασιέ..

ζούν ανάμεσά μας...

είναι κάτω απ'την μύτη μας..

δυστυχώς όπως έχω θίξει εγώ, και άλλοι προηγούμενα σε αυτό το θέμα, άνθρωποι δεν υπάρχουν που να ακολουθούν αυτόν τον δρόμο...

και ξέρεις, είναι η καλύτερη ''εποχή'' για δημιουργία υποδομών, σε ένα νέο τόπο, τώρα ακόμα, που δεν είναι υποψιασμένοι πολλοί..

αν κάποιοι νομίζουν οτι μιλώ για σπηλιές και πρωτόγονους τρόπους ζωής, έχει λάθος...

οι άνθρωποι δεν αφήνουν τον καναπέ εύκολα, ούτε την τηλεόραση...κι έτσι συνεχίζεται η αποβλάκωση..

έχετε νομίζω ακούσει οτι έρευνες απέδειξαν, πως η παρακολούθηση τηλεόρασης κάνει τον εγκέφαλο να αδρανεί περισσότερο ακόμη κι απο όταν κοιμάται..

άσχετο, αλλά προτιμώ το ραδιόφωνο..

διασκέδαση είναι αυτό που μας ''έμαθαν'' να είναι..

ψυχαγωγία είναι μεγάλη κουβέντα, που χάθηκε στον δρόμο..

αρχές επίσης..

αξίες επίσης..

πόλεμοι με πολλούς νεκρούς..

απο την λειτουργία του μυαλού, μέχρι γλώσσα, ελευθερία, αξιοπρέπεια, συνείδηση, σεβασμός,ελπίδα, όνειρα, ευτυχία, ειρήνη, αγάπη, αγάπη, αγάπη...

ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ευρυνοος : 16-10-08 στις 21:00
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 18-10-08, 23:07
Το avatar του χρήστη Indigocy
Indigocy Ο χρήστης Indigocy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: Λεμεσος / Αθηνα.
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Φιλε Ευρυνοε ετσι οπως τα λες ειναι. Στο πρωτο zeitgeist δειχνει αποσπασματα απο μια ταινια, την ταινια "network". Την εχω κατεβασει, και λεει πολλες αληθειες για την τηλεοραση, κι ας ειναι ταινια. Απο τοτε που ανακαληφθηκε το "κουτι" ο ανθρωπος κοιμηθηκε. Δεν εχει ελευθερη βουληση.
Μας ειπαν οτι αυτο εγινε ετσι, τελος, ετσι εγινε! Κι ας μην εχουμε απτες "αποδειξεις"... Μιας και το λεει το κουτι, αληθεια ειναι. Μας ειπαν για διδυμους πυργους..Ολος ο κοσμος μιλαει για τρομοκρατια..Ερχεται ενα ντοκυμαντερ (το γνωστο), και μας αποδικνυει μια συνομοσια απατης..Δεν προβαλλεται απο τα ΜΜΕ! Ουτε καν απο καποιο τοπικο καναλι, ουτε καν απο καποια "ψαγμενη" εκπομπη! Θελουν μονο να μας δειχνουν πολιτικους να δινουν ρεσιταλ ηθοποιιας, ψευτικες υποσχεσεις για πραγματα που δεν προκειτε να γινουν, καταστροφες, επερχομενες καταστροφες, φονους, πολυ αιμα, κτλ... Και οταν καποιοι ξεσπουν σε αντισταση, τους αποκαλουν χουλιγκανς, σκουπιδια της "κοινωνιας", κ.α. Η συνωμοσια των ΜΜΕ, βρισκεται παντου, στο σπιτι του καθενος μας. Εξαρτημενοι ολοι απο το κουτι, και το κινητο, εχουμε ξεχασει πιο ειναι το νοημα της υπαρξης μας, κι ας μην το ξερουμε ή μαθουμε ποτε.. Μας εχουν πλασει ενα κοσμο στο μυαλο, με τριπλες παρωπιδες, και δεν μας αφηνουν να ψαξουμε παραπερα. Το κουτι μας λεει πως να ντυνομαστε, τι να τρωμε, τι κινητο θα παρουμε, τι αυτοκινητο θα παρουμε, πως να σκεφτομαστε, πιο κομμα θα ψηφισουμε, τι μουσικη θα ακουμε, και τι βιβλια θα διαβαζουμε.. Δεν ελεγχουμε τον εαυτο μας πλεον. Δεν ειναι αναγκη να ερθει το τσιπακι για να μας ελεγχουν.. Το εχουν κανει ηδη, απλα το τσιπακι θα ειναι το κερασακι στην τουρτα.
Οσο για το φακελωμα, αυτη τη στιγμη υφισταται σε μεγαλο βαθμο. Βλεπε facebook, e-mail, ip address, παρακολουθουν την καθε αγορα μας στο διαδυκτιο με πιστωτικη, την καθε μας συναλλαγη, καμερες παντου, δακτυλικα αποτυπωματα, DNA κ.α. Ισως ακομα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο, υπαρχουν αρκετα ατομα που δεν συμμετεχουν σε αυτο τον φακελωμενο κοσμο.. Γιαυτο θα δωσει τη "λυση" το τσιπακι. Μας προετοιμαζουν σιγα σιγα, για να αντιδρασει οσο το δυνατο λιγοτερος κοσμος. Οσοι αντιδρασουν θα ειναι παλι οι "αλητες" αναρχικοι, χουλιγκανς, πρεζακια, αντιεξουσιαστες, και ο,τι αλλο επιθετο σκεφτει ο μεσος ανθρωπος επηρεασμενος κυριως απο τα ΜΜΕ.
Αλλη τεχνικη, ειναι να μας κανουν να αμφησβητουμε και να χλευαζουμε οτιδηποτε εχει σχεση με το "μεταφυσικο". Μας εδωσαν το youtube για ελευθερη παρακολουθηση και αποβλακωση για οτιδηποτε βιντεο θελουμε να δουμε, και μετα μας εδωσαν το photoshop, adobe premiere, για να μπορουμε να φτιαχνουμε πλαστα βιντεο και εικονες, και στη συνεχεια, οτιδηποτε δεν το δειχνει στο "κουτι", και ειναι απλα απο μια ερασιτεχνικη καμερα, να το λεμε πλαστο. Δεν ειναι λιγοι αυτοι που ακομα και σε αυτον τον ιστοχωρο, εχουν μονη εγνοια το πως θα χλευασουν καποιες προσωπικες εμπειριες χρηστων, να πουνε με την πρωτη πως καποια φωτο ειναι πλαστη, πως ητανε μαστουρωμενος την ωρα που ειπε πως βιωσε "κατι", ή οτι απλα πως λεει μαλακιες για να πουλησει πνευμα. Οκ υπαρχουν και αυτα, πως γινεται αλλωστε να μην υπηρχαν.. Αλλα για αυτα που λεει ο καθε δημοσιογραφος, σκηνοθετης, πολιτικος, παπας, "ερευνητης", και ξερωγω τι αλλο υπαρχει στο κουτι, τα "τρωμε" ολα. Οποιος ομως βγει στο κουτι και πει κατι "διαφορετικο" αμεσως χωρις δευτερη σκεψη, ερχεται ο χλευασμος και η κοροιδια. Βλεπε τηλεπλασιε..χωρις να ξερω αν αυτα που λεει ειναι αληθεια ή ψεμα, και ουτε θα βρω ποτε αποδειξεις, το 95% του πληθυσμου τον χλευαζει, και κοροιδευει οσους τον πιστευουν..αυτο ειναι φασισμος, διοτι δεν εχει κανεις αποδειξεις για να καταρριψει αυτα που λεει, αλλα παραλληλα πιστευουν σε καποια θρησκεια τυφλα. Δεν ειμαι υποστιρηκτης του, οπως και κανενος αλλου, αλλα απο τα λεγομενα του, θα κρατησω αυτο που λεει σε γενικες γραμμες πως υπαρχει μια "υποχθονια" συνωμοσια (και παλι με επιφυλαξεις). Τεσπα, αυτο ενα παραδειγματακι ειναι, και εδωσα αυτο μιας και "πουλαει" αρκετα.

Μακαρι να ξυπνησουμε μια μερα αν και χλωμο το βλεπω πλην καποιων εξαιρεσεων. Ο χρονος θα δειξει, αν δεν εχει ηδη δειξει, και το τσιπακι θα ερθει ειτε το θελουμε ειτε οχι, σαν κερασακι στην τουρτα. Αυτα απο μενα φιλοι μου προς το παρων.

Φιλικα, Γιωργος.
__________________
"Γυρω σου κουκλες χλωμες ανικανες ν'ακουσουν τη φωνη σου, κι'αληθειες σου να σερνονται στο πατωμα γυμνες..."

Παυλος Σιδηροπουλος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.