Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-11-08, 22:13
Y1annis Ο χρήστης Y1annis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2007
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Περίεργες εταιρείες

Τον τελευταίο καιρό είδα κάποια φυλλάδια σχετικά με την AM--WAY, μία Αμερικάνικη εταιρεία network marketing.

Επειδή έχω ακούσει πολλά αρνητικά, αλλά δεν ξέρω που αρχίζει η αλήθεια και που ο μύθος, μήπως έχετε τίποτα υπ' όψη σας?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-11-08, 00:45
Fox_Mulder Ο χρήστης Fox_Mulder δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-12-2004
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή

Η Amway είναι απ'όσο ξέρω η μεγαλύτερη εταιρεία Πολυεπίπεδου Μαρκετινγκ (Multi-Level Marketing) παγκοσμίως, με ετήσιο τζίρο μεγαλύτερο από 7 δισεκατομμύρια δολλάρια..

Πριν αναφέρω όμως κάτι συγκεκριμένο για την Amway, θα πρέπει να δώσουμε έναν ορισμό στο Πολυεπίπεδο Μαρκετινγκ...

Όπως είναι γνωστό, κάθε προιόν ακολουθεί την εξής διαδρομή (απλοποιημένη) : Κατασκευαστής ->Δίκτυο Διανομής -> Έμπορος -> Καταναλωτής. Ανάμεσα σε αυτά βέβαια παρεμβάλλεται και η προώθηση/διαφήμιση του προιόντος που στοχεύει κυρίως σε αύξηση των πωλήσεων και συνεπώς του κέρδους .

Στο Πολυεπίπεδο Μάρκετινγκ η δομή αυτή διαφέρει σημαντικά και μοιάζει με την περίφημη "πυραμίδα" : η εταιρεία - κατασκευαστής βρίσκεται στην κορυφή και πωλεί τα προιόντα της σε πελάτες που βρίσκονται στα χαμηλότερα επίπεδα , οι οποίοι με τη σειρά τους λειτουργούν ως διαφημιστές και προωθούν τα εν λόγω προιόντα στα κατώτερα επίπεδα, παίρνοντας κάποιο ποσοστό επί των πωλήσεων. Οι νέοι πελάτες στη συνέχεια προχωρούν σε αναζήτηση νέων πελατών, από τους οποίους παίρνουν ποσοστά τόσο οι ίδιοι όσο και ο ανάδοχος τους κτλ κτλ. Με άλλα λόγια, κάθε επίπεδο της "πυραμίδας" κερδίζει χρήματα από τις αγορές όσων βρίσκονται στα χαμηλότερα από αυτούς επίπεδα και φυσικά, ο πραγματικός κερδισμένος είναι αυτός που βρίσκεται στην κορυφή ... δηλαδή η εταιρεία!

Πρόκειται για μια πανέξυπνη τακτική κάποιων επιχειρήσεων, που πετυχαίνουν να έχουν μια σταθερή και πιστή πελατεία, χωρίς κανένα κόστος προώθησης , διαφήμισης και διανομής και μάλιστα μια πελατεία που λειτουργεί ως πωλητής/διαφημιστής με μεγάλα κίνητρα για όσο το δυνατόν υψηλότερη απόδοση! Προφανώς, τα λειτουργικά έξοδα της εταιρείας (στη θεωρία τουλάχιστον) ελαχιστοποιούνται και άρα τα κέρδη φτάνουν σε αστρονομικά ποσά.

Πόσο εφαρμόσιμη είναι όμως η τακτική αυτή στην Ελλάδα;

Ας υποθέσουμε ότι για να βγάζει κάποιος ... ας πούμε ένα ικανοποιητικό ποσό , θα πρέπει να πείσει 10 άτομα να αγοράσουν προιόντα μιας εταιρείας MLM. Άρα η δομή θα έχει ως εξής:

Επίπεδο 1 - 10 άτομα

Επίπεδο 2 - 100 άτομα

Επίπεδο 3 - 1000 άτομα

Επίπεδο 4 - 10.000 άτομα

Επίπεδο 5 - 100.000 άτομα

Επίπεδο 6 - 1.000.000 άτομα

Στη δομή αυτή έχουμε 1.111.110 άτομα που συμμετέχουν ενεργά και αγοράζουν προιόντα της εταιρείας. Με μια πρώτη ματιά φαίνεται ότι το 90% των συμμετεχόντων βρίσκονται στο τελευταίο επίπεδο, όπου βέβαια δεν έχουν κανένα περιθώριο κέρδους αφού το Επίπεδο 7 (αν υπήρχε) θα προυπόθετε την ένταξη στην "πυραμίδα" κάθε Έλληνα, ανεξαρτήτως ηλικίας, αγοραστικής ικανότητας κτλ, ή με άλλα λόγια μερίδιο αγοράς που αγγίζει το 100% σε όλοκληρο τον πληθυσμό. Το επίπεδο 6 λοιπόν είναι οι "κακομοίρηδες¨" της υπόθεσης, που σε καμιά περίπτωση δε μπορούν να αποκτήσουν ικανοποιητικό εισόδημα και ουσιαστικά εντάσσονται στο σχήμα χωρίς κέρδος. Εδώ ακριβώς βρίσκεται και ο κίνδυνος κατάρρευσης της "πυραμίδας", καθώς αν τα μέλη του 6ου επιπέδου αποχωρήσουν από το σχήμα, το Επίπεδο 5 παίρνει τη θέση του 6 και σιγά σιγά η δομή καταρρέει από κάτω προς τα πάνω.

Προκειμένου να αντιμετωπίσουν αυτό τον κίνδυνο, οι εταιρείες MLM εφαρμόζουν ένα πανέξυπνο σύστημα προώθησης των προιόντων τους χρησιμοποιώντας BSMs, δηλαδή Business Support Materials. Τι είναι αυτά; Μια σειρά από κασέτες, cd, βιβλία, συνέδρια τα οποία συνήθως προβάλλουν ιστορίες επιτυχημένων μελών της δομής και πως αυτοί κατάφεραν να βγάλουν αστρονομικά ποσά από το τίποτα κτλ. Το πλέον εντυπωσιακό είναι πως ο συμμετέχων καλείται να πληρώσει τις κασέτες αυτές κτλ, δηλαδή ο ίδιος ο πελάτης πληρώνει την προώθηση που στην τελική απευθύνεται σε αυτόν! Η ταρίφα είναι στάνταρ και καθόλου αμελητέα, ένα cd με τίτλο "Έτσι έγινα εκατομμυριούχος μέσω του MLM" μπορει να κοστίζει 10 ευρώ, ένα εισιτήριο για συνέδριο στο οποίο θα ομιλεί κάποιος άλλος πετυχημένος 100 ευρώ κτλ. Οι μέθοδοι αυτοί, που κατά πολλούς αγγίζουν τα όρια της πλύσης εγκεφάλου, προσθέτουν ακόμα περισσότερα κέρδη στη μητρική εταιρεία.

Αν τώρα έχετε αναρωτηθεί κατά πόσο νόμιμες είναι αυτές οι δραστηριότητες... Είναι! Αν και το MLM έχει πυραμιδοειδή μορφή, δεν είναι παράνομο διότι εμπεριέχεται η πώληση προιόντων σε αυτό, ενώ στις κλασικές πυραμίδες τύπου Μπερίσα υπάρχουν μόνο χρήματα και στρατολόγηση μελών - χρηματοδοτών.

Η Amway εντάσσεται στην κατηγορία των MLM πολυεθνικών, οπότε ότι ανέφερα παραπάνω ισχύει. Εγώ δε θα πω σε σένα ή στους άλλους τι να κάνετε, αυτή είναι δική σας απόφαση. Πάντως αν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις κάτι με την Amway σκέψου το καλά, ξεχώρισε τα συν και τα πλην και πάρε την απόφαση σου ώριμα, χωρίς τον ενθουσιασμό που σου προκαλούν τα φυλλάδια της εταιρείας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-11-08, 12:21
Knight_Of_Creation Ο χρήστης Knight_Of_Creation δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 310
Προεπιλογή

Να προσθέσω μόνο το εξής...

Εκτός της AM-WAY στην Ελλάδα υπάρχει και η Herbal Life ...Εταιρεία με "Φυσικά" προιόντα διατροφής και υγιεινής...


Η πλύση εγκεφάλου που συντελείται είναι απλά απίστευτη στους κλάδους αυτών των εταιρειών...το ψέμα και η πλύση εγκεφάλου είναι σε τεράστια επίπεδα...

Οπότε προσοχή...

Τίποτα άλλο απο εμένα
__________________
Ο Εχθρός είναι ενας πολύ καλός Δάσκαλος " Δαλάι Λάμα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-11-08, 21:03
Y1annis Ο χρήστης Y1annis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2007
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν ήταν της πρόθεσης μου να ενταχθώ σε κάτι τέτοιο, απλά υπέπεσε στην αντίληψη μου και ήθελα την γνώμη σας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-11-08, 23:51
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η ταρίφα είναι στάνταρ και καθόλου αμελητέα, ένα cd με τίτλο "Έτσι έγινα εκατομμυριούχος μέσω του MLM" μπορει να κοστίζει 10 ευρώ, ένα εισιτήριο για συνέδριο στο οποίο θα ομιλεί κάποιος άλλος πετυχημένος 100 ευρώ κτλ. Οι μέθοδοι αυτοί, που κατά πολλούς αγγίζουν τα όρια της πλύσης εγκεφάλου, προσθέτουν ακόμα περισσότερα κέρδη στη μητρική εταιρεία.
αυτο το κομματι φιλοι μου,ειναι πολυ σημαντικο.νομιζω οτι, καλο θα ηταν να γενικευσουμε το προβλημα της σημερινης εποχης,περα απο τις πυραμοειδες εταιριες.να μιλησουμε γενικοτερα για την ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.

πλυση εγκεφαλου λοιπον.μια φραση που τη λεμε τοσο συχνα σημερα,οπου και δεν μας κανει καμια αισθηση.και ομως,ειναι τοσο επικινδυνη,ισως χειροτερη και απο πυρηνικα οπλα.οταν καταφερουν και μας <<πλενουν>>το μυαλο μας,γινομαστε ερμαια της...πλυστρας!

το κακο ειναι οτι η πλυστρα δεν ειναι μονο μια, αλλα πολλες.τις βλεπουμε στο εμποριο,στις θρησκειες στην πολιτικη και στην επιστημη.ολες θελουν να επηρεασουν την γνωμη μας και να καθοδηγησουν τις πραξεις μας.γιατι ομως να θελουν τοσο πολυ τον ελεγχο μας?ειναι καθαρα οικονομικο το ζητημα?μα,αν ηταν μονο το οικονομικο,τοτε γιατι ολες οι πλυστρες δεν ερχονται σε αντιπαραθεση μεταξυ τους?γιατι σιωπα η μια πλυστρα οταν εργαζεται η αλλη?

φαινεται λοιπον,οτι τα βρισκουν μεταξυ τους,αφου ο στοχος ειναι κοινος.ΡΟΜΠΟΤΑΝΘΡΩΠΟΜΗΧΑΝΣΗ ΚΑΙ ΞΥΠΝΟΠΝΕΥΜΑΤΥΠΝΩΣΗ ΚΑΙ...ΧΡΥΣΟΜΕΝΟ ΧΑΠΙ.εκτος και αν.........δεν υπαρχουν τελικα πολλες πλυστρες αλλα μονο ΜΙΑ.

ποσο δικιο ειχε ο νικολας οταν ελεγε το ρεφρενακι

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ
ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ
ΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
ΘΑ ΠΛΕΕΙΣ ΣΕ ΕΥΦΟΡΙΑ
(για οπτιακουστικο υλικο,σας παραπεμπω στην υπογραφη μου)
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-12-08, 15:22
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

φίλε μου no slave

άλλη μια "εταιρία"

monsanto..

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=964494

αν ψάξετε βαθιά, θα καταλάβετε πολλά για το ποιόν της..

http://xesemesa.blogspot.com/2008/12/7.html

φιλικά, ευρύνοος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-12-08, 23:23
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Y1annis
Τον τελευταίο καιρό είδα κάποια φυλλάδια σχετικά με την AM--WAY, μία Αμερικάνικη εταιρεία network marketing.

Επειδή έχω ακούσει πολλά αρνητικά, αλλά δεν ξέρω που αρχίζει η αλήθεια και που ο μύθος, μήπως έχετε τίποτα υπ' όψη σας?

Πάνε περίπου 8 χρόνια από την συμμετοχή μου στην AMWAY...
Δεν την ήξερα απλά ένας φίλος μου μίλησε γι αυτήν που και αυτός την είχε μάθει από μια φίλη του.Τοτε για να γίνεις μέλος έπρεπε να αγοράσεις το πακέτο προϊόντων που είχαν έκανε 12.000 δραχμές η 17.000 αν δεν κάνω λάθος, αυτό αποτελούνταν από οδοντόκρεμες ,καθαριστικά, σαμπουάν και διάφορα παρόμοια. Συνήθως διοργάνωναν κάποια σεμινάρια σε χώρους ξενοδοχείων και εκεί υπήρχαν πολλοί δικοί τους και λίγα θύματα όπως ήμουν και γω ένα από αυτά. Στην κεντρική σκηνή υπήρχε ένας τύπος που μιλούσε για το σύστημα και πως εμείς οι νέοι θα μπορούσαμε να το κοροϊδέψουμε και να βγάλουμε λεφτά εύκολα μόνο και μόνο φέρνοντας νέους αγοραστές των προϊόντων τους σ αυτούς. Το σύστημα λειτουργούσε πυραμιδικά δηλαδή όσους πιο πολλούς έφερνες τόσο ανέβαινες στην πυραμίδα, είχαν και ονόματα που έδιναν στους ανερχόμενους όπως αργυρό διαμάντι, χρυσό μηλο και άλλα...
Η όλη τους φιλοσοφία ήταν ότι έχουν πολύ καλά προϊόντα αλλά φθηνά ετσι εσύ , εγώ και ο καθένας γινόταν ο μεταπωλητής αυτών των πακέτων παίρνοντας σε κάθε νέα πώληση πακέτου ένα ποσοστό που ξεκινούσε από 3% και αναλόγως την πορεία σου αυτό αυξάνονταν. Το θέμα ήταν ότι ενώ στο πρώτο σεμινάριο ο τύπος που ήταν στην κεντρική σκηνή μιλούσε πολύ ωραία και σε κέρδιζε με τα λεγόμενα του...Στην δεύτερη μου επίσκεψη άκουσα από τον ίδιο άνθρωπο τα ίδια ακριβώς πράγματα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ,κάνοντας τις ίδιες κινήσεις τονίζοντας τις ίδιες λέξεις γελώντας στα ίδια αστεία...Και η συμπεριφορά του κοινού; Η ίδια! γέλαγαν στα ίδια αστεία χειροκροτούσαν τις ίδιες στιγμές και μάλιστα για να δείξουν σ εμάς τους υπόλοιπος ότι έχουν αγοράσει το πακέτο ανα τακτά χρονικά διαστήματα έβγαζαν ένα σπρέι στόματος και ψεκαζόντουσαν !Απίστευτες εικόνες μ....κιας. Φίλε αν θες την άποψη μου...Μην τσιμπάς από δολώματα που πρόλαβαν άλλοι πριν από σένα να δοκιμάσουν...

http://paysanias.blogspot.com/
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 16-12-08 στις 23:26
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-12-08, 00:31
Y1annis Ο χρήστης Y1annis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2007
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Ευχαριστώ φίλε Χρόνε.

Μία ερώτηση έχω. Κάποιοι γνωστοί έχουν σε όλο τους το σπίτι εικόνες από διαμάντια. Σε τι επίπεδο είναι?

Επίσης μπορεί να γίνουν απειλητικοί? Γνωρίζεις κάτι?

Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-12-08, 01:10
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Φέτος τον Φεβρουάριο, με προσέγγισαν κάποια άτομα ενώ μιλούσα σε πελάτες μας σε περίπτερο της ΔΕΘ. Ήταν 3 και με dress code που απέπνεε "επαγγελματισμό"... Μου μίλησαν για 10-15 λεπτά γενικότερα περί εναλλακτικών μεθόδων αύξησης του εισοδήματός μου και ο ένας που προΐστατο, μου ζητούσε επίμονα να κλείσω μαζί του μία συνάντηση για πιο εκτενή συζήτηση.

Μετά από μερικές ημέρες, βρεθήκαμε σε κεντρικό ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης και μου μίλησε για την Amway. Η αλήθεια είναι πως δεν τη γνώριζα ως Amway αλλά ως "Δίκτυο 21" (αν δεν κάνω λάθος...). Ακολούθησε μία συνάντηση σε διαμέρισμα κοντά στο Διοικητήριο που νοίκιαζε η ομάδα του για να οργανώνει μικρές συγκεντρώσεις. Αν κάτι μου έμεινε από τη συνάντηση ήταν πως αυτοί οι άνθρωποι πουλούσαν ελπίδα κι όχι πραγματική ουσία ή παροχή υπηρεσιών...

Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση και άρχισε να με βάζει σε σκέψεις ήταν πως ο "προϊστάμενος" της ομάδας, μας μιλούσε (εμένα και 3-4 άλλα άτομα) για τα άμεσα και σημαντικά οικονομικά οφέλη από την απασχόλησή μας στην ομάδα του. Την ίδια στιγμή, ο ίδιος φορούσε παπούτσια φανερά ταλαιπωρημένα, ρολόϊ αξίας λιγότερο από 50 ευρώ και κοστούμι που κραύγαζε "φθηνό"... Τα ενεργά μέλη της ομάδας, φορούσαν (κυριολεκτικά) ένα πλαστικό χαμόγελο και δεν ήταν δύσκολο να καταλάβεις πως όλα εκεί μέσα ήταν ένα θέατρο...

Στην ανάλυση που έγινε, μας είπαν πως είναι πολύ εύκολο να αυξήσεις σημαντικά το εισόδημά σου και το δικό τους "σημαντικά" βρίσκονταν κάπου στα 3000 ευρώ μηνιαίως. Μας πρόβαλλαν διάφορα βίντεο που έβριθαν από φράσεις ψυχολογικής παρακίνησης και στη συνέχεια μία σειρά κλειστών ερωτήσεων μας οδηγούσε τεχνιέντως στο να παραδεχτούμε-αποδεχτούμε πως πραγματικά η Amway ήταν το κλειδί της ευτυχίας μας...

Το ίδιο μέλος μας μοίρασε επαγγελματικές του κάρτες όπου υπήρχαν και τα στοιχεία για την ιστοσελίδα που είχε φτιάξει. Η συνάντηση έγινε τον Φεβρουάριο του 2008 και η ιστοσελίδα που είχε φτιάξει, είχε να ενημερωθεί από το 2004...

Δεν συνέχισα τις επαφές μαζί τους και σε συζήτηση που το ανέφερα σε φίλο μου δικηγόρο, μου είπε πως κάποτε προσεγγίστηκε κι εκείνος αλλά περισσότερο για θέματα "ψυχικής ενδυνάμωσης"...

Συνοψίζω στα εξής:

1. Προωθούν ένα μονοπωλειακό καθεστώς γιατί με το πρόσχημα του κέρδους προσπαθούν να μετατρέψουν το σπίτι μας σε αποθήκη της Amway και να μας δείξουν πως πραγματικά μπορούν να καλύψουν κάθε οικιακή ανάγκη.

2. Η ψεύτικη φιλική συμπεριφορά τους ήταν αντιληπτή ακόμα και σε 5χρονο παιδί...

3. Εφαρμόζουν το "δεν δουλεύω γιατί δουλεύουν άλλοι για λογαριασμό μου"...

4. Σκοπός τους είναι το να πουλήσουν στα μέλη τους την ελπίδα της αλλαγής ενός αποτυχημένου βιοπορισμού εφοδιάζοντας παράλληλα τον άνθρωπο αυτό με ευρύ πληροφοριακό υλικό. Είναι κάτι ανάλογο με το βιβλίο "Το Μυστικό", για το οποίο σας έχω έτοιμο ένα κείμενο-ανάλυση όπου εξετάζω εκτενώς τις πολλές παγίδες του...

5. Θεωρώ πως σταδιακά προωθούν ένα μοντέλο ψυχολογικής στήριξης που ενδυναμώνεται μετά από συμμετοχή σε μεγαλειώδεις συναντήσεις σε ξενοδοχεία κλπ. και απευθύνεται σε άτομα με μικράς αντοχές σε προβλήματα βιοπορισμού.

6. Ο μόνος τρόπος για να σου αποφέρει κάποιο ικανό εισόδημα αυτή τη δουλειά, είναι το να τη μετατρέψεις (τελικά και αναγκαστικά) σε κύριο επάγγελμα, να αφήσεις στην άκρη την κύρια εργασία σου και να ασχοληθείς ενεργά με αυτό και φυσικά με δικά σου έξοδα...

*1: ας μην ξεχνάμε πως στην Αμερική, η Amway έχει γίνει ουκ ολίγες φορές θέμα στις ειδήσεις και είναι επίσης πολλές οι αναφορές σε δικαστικές διαμάχες με ιδιώτες, στοιχεία που ουδέποτε μας αποκάλυψαν τότε στη συνάντηση...

*2: Δεν υπάρχουν λύσεις για να βγάζουμε χρήματα άμεσα και νόμιμα από το κρεβάτι μας...

*3: κι εδώ ισχύει το ρητό: "Η διαφορά της θεωρίας από την πράξη είναι μικρή στη θεωρία αλλά μεγάλη στην πράξη"...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 20-12-08 στις 01:15
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-12-08, 15:50
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Y1annis
Ευχαριστώ φίλε Χρόνε.

Μία ερώτηση έχω. Κάποιοι γνωστοί έχουν σε όλο τους το σπίτι εικόνες από διαμάντια. Σε τι επίπεδο είναι?

Επίσης μπορεί να γίνουν απειλητικοί? Γνωρίζεις κάτι?

Ευχαριστώ!
Απειλητικοί; χα χα όχι φίλε μου είναι χέστες αν τους πεις ότι θα τους καταγγείλεις. Πρόβατα ψάχνουν να βάλλουν στο μαντρί τους αλλά το γάλα το πίνει μόνο ο βοσκός
Βασικά δεν υπάρχει λόγος ν ασχοληθείς άλλο με αυτό το θέμα...Αν θες να γίνεις πλούσιος...θωράκισε τον εαυτό σου με γνώσεις...
Οσο αφορα το επιπεδο μαλλον ειναι στο μεγιστο επιπεδο ¨γροθιας¨............

http://paysanias.blogspot.com/
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 20-12-08 στις 15:56
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.