Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-08-14, 16:29
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Και να απαντήσω εν συντομία για κάποια κακά και πονηρά σχόλια που ειπώθηκαν έτσι ώστε να μην επανέλθουμε.

Το βιβλίο απευθύνεται σε απλούς ανθρώπους. Αν είμαστε ανίκανοι να καταλάβουμε επιστήμη τότε δεν θα διδασκόμαστε φυσική κτλ στο σχολείο. Επίσης οι επιστήμονες είναι ανθρωπάκια όπως και εμείς με πιστεύω, συναισθήματα και θρησκευτικές αντιλήψεις. Και αν θέλουμε να πιστεύουμε στην ισότητα και την δικαιοσύνη... όπως διδάσκεται η Εξέλιξη έτσι θα έπρεπε να διδάσκεται ο Ευφιής Σχεδιασμός, όση δημοτικότητα έχει ο Ηλιοκεντρισμός άλλη τόση έπρεπε να έχει ο Γεωκεντρισμός.

Από εκεί και πέρα ένας ελεύθερος ερευνητής θα το ψάξει. Για μένα ένας αληθινός ερευνητής θα ψάξει ακόμη να δει και πόση κακομεταχείριση ή όχι έλαβαν οι Γαλιλαίος, Κοπέρνικος και το συνάφι τους. Όμως οι άθεοι κάνουν μεροληπτική αναζήτηση... σιγά μην ψάξουν τώρα για τον γεωκεντρισμό...είναι εξαιρετικά biased για απόψεις που αρνούνται την κοσμοθεωρία τους. Αυτοί μόνο ταρακουνιούνται και στραβώνουν αν ακούνε τέτοια.... μεταφυσική αναζήτηση...

Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-08-14, 18:30
Ευσταθια Ο χρήστης Ευσταθια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-08-2013
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Φιλε Χριστος ελ, πραγματικα εχω απορια να μου απαντησεις ξεκαθαρα και χωρις περιστροφες, που αποσκοπει ολη αυτη η προσπαθεια σου ; Ποια ειναι τα βαθυτερα κινητρα σου ; Γιατι επιμενεις σε κατι που δεν το γνωριζεις καλα και εξ αιτιας αυτου μπορεις να περιελθεις σε πολλες αντιφασεις ;

Φιλε μου , εκει εξω υπαρχουν παρα πολλα εμπορικα βιβλια που υποσχονται τον ουρανο με τα αστρα. Αν τα περναμε στα σοβαρα, ολα αυτα που γραφουν στα εμπορικα τους βιβλια , τοτε οι συγγραφεις αυτων των βιβλιων θα γινοντουσαν βαθυπλουτοι.

Εχω την εντυπωση , οτι δεν εισαι τοσο ανοητος ωστε να πιστευεις οτι αυτοι οι συγγραφεις που γραφουν ολα αυτα τα βιβλια, δεν κινουνται απο ιδιοτελη εμπορικα κινητρα, και θεωρω οτι απλα συμβαινει κατι αλλο που προς στιγμην μου διαφευγει .
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-08-14, 19:03
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευσταθια Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Χριστος ελ, πραγματικα εχω απορια να μου απαντησεις ξεκαθαρα και χωρις περιστροφες, που αποσκοπει ολη αυτη η προσπαθεια σου ; Ποια ειναι τα βαθυτερα κινητρα σου ; Γιατι επιμενεις σε κατι που δεν το γνωριζεις καλα και εξ αιτιας αυτου μπορεις να περιελθεις σε πολλες αντιφασεις ;

Φιλε μου , εκει εξω υπαρχουν παρα πολλα εμπορικα βιβλια που υποσχονται τον ουρανο με τα αστρα. Αν τα περναμε στα σοβαρα, ολα αυτα που γραφουν στα εμπορικα τους βιβλια , τοτε οι συγγραφεις αυτων των βιβλιων θα γινοντουσαν βαθυπλουτοι.

Εχω την εντυπωση , οτι δεν εισαι τοσο ανοητος ωστε να πιστευεις οτι αυτοι οι συγγραφεις που γραφουν ολα αυτα τα βιβλια, δεν κινουνται απο ιδιοτελη εμπορικα κινητρα, και θεωρω οτι απλα συμβαινει κατι αλλο που προς στιγμην μου διαφευγει .
Αν έχεις κάτι αντικειμενικό να προσθέσεις στο θέμα πολύ ευχαρίστως να το σχολιάσω.

Τα άλλα...τί είμαι(σκοταδιστής, δογματιστής, φονταμενταλιστής, χουλιγκάνος, διαμαρτυρόμενος, ισλαμιστής, χρυσαυγίτης), πόσα ξέρω, τί πτυχία έχω... είναι προσωπικά και άσχετα με το θέμα. Επίσης άσχετο με το θέμα είναι τα βαθύτερα κίνητρα που με κάνουν να μπω σε φόρουμ και να συζητώ. Δεν έφτιαξα το θέμα για να συζητήσω για το άτομό μου.

Παρεπιμπτόντως αν είσαι στο δρόμο της αλήθειας... το να ασχοληθείς με "δογματιστές" είναι αλλαγή πορείας και χάσιμο χρόνου.

ΥΓ Φυσικά καθένας που βγάζει βιβλίο θέλει να βγάλει και λεφτά. Ο μοναδικός είναι; Δεν με απασχολούν τα οικονομικά προβλήματα του συγγραφέα. Με νοιάζει το αντικείμενο. Εμένα απλώς μου άρεσε και το αγόρασα με paypal 15 ευρώ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-08-14, 21:35
Το avatar του χρήστη Old Guard Grenadier
Old Guard Grenadier Ο χρήστης Old Guard Grenadier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-03-2013
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
όπως διδάσκεται η Εξέλιξη έτσι θα έπρεπε να διδάσκεται ο Ευφιής Σχεδιασμός, όση δημοτικότητα έχει ο Ηλιοκεντρισμός άλλη τόση έπρεπε να έχει ο Γεωκεντρισμός.
Η Εξελικτική Θεωρία δεν διδάσκεται στον βαθμό που θα έπρεπε και γιατί να έχει δημοτικότητα μια λανθασμένη άποψη σχετικά την κίνηση των ουράνιων σωμάτων?
__________________
Nothing is true, Everything is permitted
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-08-14, 06:16
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλοκαιριάτικα θα μου έλθει κανένα εγκεφαλικό και είμαι σε κρίσιμη ηλικία...
Εγώ που δεν έχω πάρει άδεια ακόμη και διαβάζω αυτά που διαβάζω εν ετη 2014 τι να πω;;;Ε;;;

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Το έκαψα για άλλη μια φορά προσπαθώντας να κατανοήσω τις παραπομπές του Χρίστου Ελ και κατέληξα στα εξής:
Και αυτό το κείμενο όπως και τα κείμενα που δημοσίευσε στο νήμα με την απόδειξη της ύπαρξης του θεού με βάση το dna είναι σε γενικές γραμμές δυσνόητα και παίζουν με τις λέξεις. Παρουσιάζονται ως επιστημονικά ( χρησιμοποιούν μια και καλά επιστημονική ορολογία για κύρος) όμως η μεθοδολογία τους ουδεμία σχέση έχει με το επιστημονικό πνεύμα. Όταν έγραψα οτι η επιστήμη οφείλει να είναι διαλεκτική εννοούσα οτι ο ερευνητής που κάνει την οποιαδήποτε πρόταση θα πρέπει να παρουσιάζει όχι μόνο τους λόγους για τους οποίους αυτή ισχύει αλλά και τους πιθανούς λόγους για τους οποίους αυτή η πρόταση αναιρείται.

Οι θεωρίες αυτού του τύπου , δοσμένες με αυτό το στύλ έχουν ως χώρα προέλευσης συνήθως τις ΗΠΑ. H χρηματοδότηση των εκδόσεων γίνεται μάλλον από θρησκευτικούς παράγοντες. Ο συγκεκριμένος που έγραψε αυτό το βιβλίο Yasser Shaban , παρ΄ολο που στο βιογραφικό του αναφέρει οτι εργάστηκε στην NASA και οτι έχει "δέκα" διδακτορικά εν τούτοις δεν κατάφερα να βρώ και τίποτα άλλο γι αυτόν.

Η θεωρία του αναφέρει ότι ο ήλιος μαζί με τον υπόλοιπο ουράνιο θόλο όντως περιστρέφεται γύρω από την γή γιατί κάθε μέρα τον βλέπουμε να διαγράφει μια σταθερή τροχιά πάνω από τα κεφάλια μας. Αν η γή στ΄αλήθεια περιστρέφονταν γύρω από τον ήλιο τότε αυτό που θα βλέπαμε θα ήταν έναν ήλιο να διαγράφει μια πιο κάθετη τροχιά και να αυξομειώνεται το μέγεθός του κατα την διάρκεια της ημέρας. Θα έπρεπε να τον βλέπαμε να πλησιάζει και να απομακρύνεται. Το σημείο της ανατολής και της δύσης θα εμφάνιζε μια τάση σύγκλισης στο βάθος του ορίζοντα...

Χρίστο Ελ!!! Αν υποθέσουμε οτι ο Yasser τα λέει σωστά τότε απάντησέ μου στα εξής :
1) Η γη είναι επίπεδη ή στρογγυλή; ( Ω ναι φτάσαμε μέχρι εδώ....)
2) Πως εξηγείς οτι την ίδια ημέρομηνία η διάρκεια της ημέρας αυξομειώνεται ανάλογα με το γεωγραφικό πλάτος;
3) Πως δικαιολογείς την ύπαρξη των εποχών;
4)Γιατί όταν στο βόρειο ημισφαίριο έχουμε καλοκαίρι στο νότιο έχουν χειμώνα και το αντίθετο
5) Γιατί το καλοκαίρι διαρκεί δύο ημέρες παραπάνω από τον χειμώνα;
6) Γιατί η Σελήνη περνάει από φάσεις (εννοώ γιατί μεταβάλλεται η σκιά που καλύπτει την επιφάνειά της), γιατί βλέπουμε πάντα την μία της πλευρά και γιατί υπάρχουν νύχτες χωρίς φεγγάρι;
7) Πώς εξηγείς την ανάδρομη κίνηση των πλανητών;
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-08-14, 08:37
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν έγραψα οτι η επιστήμη οφείλει να είναι διαλεκτική εννοούσα οτι ο ερευνητής που κάνει την οποιαδήποτε πρόταση θα πρέπει να παρουσιάζει όχι μόνο τους λόγους για τους οποίους αυτή ισχύει αλλά και τους πιθανούς λόγους για τους οποίους αυτή η πρόταση αναιρείται.
Θα απαντήσω μόνο σε ότι αξίζει.

Τί εννοείς με αυτό που λες; Μετά την απόδειξη που δείνει θα πρέπει να σου δώσει και λόγους για τους οποίος δεν ισχύει αυτό που είπε;;! Και αν δεν υπάρχουν; Αν πάλι έχεις αυτό που λέμε "objections", στέλνεις ερώτηση και σου απαντάει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι θεωρίες αυτού του τύπου , δοσμένες με αυτό το στύλ έχουν ως χώρα προέλευσης συνήθως τις ΗΠΑ. H χρηματοδότηση των εκδόσεων γίνεται μάλλον από θρησκευτικούς παράγοντες. Ο συγκεκριμένος που έγραψε αυτό το βιβλίο Yasser Shaban , παρ΄ολο που στο βιογραφικό του αναφέρει οτι εργάστηκε στην NASA και οτι έχει "δέκα" διδακτορικά εν τούτοις δεν κατάφερα να βρώ και τίποτα άλλο γι αυτόν.
Για τελευταία φορά απαντώ σε τέτοια σχόλια. Οι ΗΠΑ δεν είναι θεϊστικές ούτε γεωκεντρικές. Το βιβλίο του εκδίδει μέσω του εκδοτικού οίκου της γυναίκας του που είναι λογοτέχνης. Δεν τον ξέρεις για να τον χαρακτηρίσεις και όπως και να' χει δεν έχει σημασία τί είναι, αλλά το βιβλίο του έχει σημασία.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Η θεωρία του αναφέρει ότι ο ήλιος μαζί με τον υπόλοιπο ουράνιο θόλο όντως περιστρέφεται γύρω από την γή γιατί κάθε μέρα τον βλέπουμε να διαγράφει μια σταθερή τροχιά πάνω από τα κεφάλια μας. Αν η γή στ΄αλήθεια περιστρέφονταν γύρω από τον ήλιο τότε αυτό που θα βλέπαμε θα ήταν έναν ήλιο να διαγράφει μια πιο κάθετη τροχιά και να αυξομειώνεται το μέγεθός του κατα την διάρκεια της ημέρας. Θα έπρεπε να τον βλέπαμε να πλησιάζει και να απομακρύνεται. Το σημείο της ανατολής και της δύσης θα εμφάνιζε μια τάση σύγκλισης στο βάθος του ορίζοντα...
Δεν κατάλαβα το συμπέρασμα που έβγαλες. Εγώ παρουσίασα 2-3 σελίδες που δίνουν τις διαφορές στην παρατήρηση ανάμεσα σε μια αληθινή περιφορά σώματος και σε μια φαινομενική(που οφείλεται δηλαδή στην περιστροφή του σώματος πάνω στο οποίο βρισκόμαστε). Από εκεί και πέρα η πρώτη σειρά του βιβλίου του έχει 7 κεφάλαια γεμάτα αποδείξεις και φυσική που καταρρίπτουν την ηλιοκεντρική θεωρία.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρίστο Ελ!!! Αν υποθέσουμε οτι ο Yasser τα λέει σωστά τότε απάντησέ μου στα εξής :
1) Η γη είναι επίπεδη ή στρογγυλή; ( Ω ναι φτάσαμε μέχρι εδώ....)
2) Πως εξηγείς οτι την ίδια ημέρομηνία η διάρκεια της ημέρας αυξομειώνεται ανάλογα με το γεωγραφικό πλάτος;
3) Πως δικαιολογείς την ύπαρξη των εποχών;
4)Γιατί όταν στο βόρειο ημισφαίριο έχουμε καλοκαίρι στο νότιο έχουν χειμώνα και το αντίθετο
5) Γιατί το καλοκαίρι διαρκεί δύο ημέρες παραπάνω από τον χειμώνα;
6) Γιατί η Σελήνη περνάει από φάσεις (εννοώ γιατί μεταβάλλεται η σκιά που καλύπτει την επιφάνειά της), γιατί βλέπουμε πάντα την μία της πλευρά και γιατί υπάρχουν νύχτες χωρίς φεγγάρι;
7) Πώς εξηγείς την ανάδρομη κίνηση των πλανητών;

Με μια πρώτη ματιά δεν μου φαίνεται αυτά που λες να αποδεικνύουν κάτι κατά του γεωκεντρικού συστήματος αλλά θα απαντήσω. Θα απαντήσω σε ότι καταλαβαίνω

1)Ο Yasser Shaban ην θεωρεί σφαιρική, αλλά υπάρχουν και γεωκεντριστές που πιστεύουν στην επίπεδη Γη.

2) Γιατί ο Ήλιος δεν είναι τις ίδιες ακριβώς ώρες ορατός από όλα τα γεωγραφικά πλάτη. Σε κάποιο γεωγραφικό πλάτος αφού ανατείλει θα ανέβει χαμηλότερα και θα δύσει γρηγορότερα. Εξαρτάται από το γεωγραφικό πλάτος και την θέση του Ήλιου.

3)Υπάρχουν εξαιτίας της πορείας και θέσης του Ήλιου.

4)Το καλοκαίρι στο Βόρειο Ημισφαίριο οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι στον Τροπικό του Καρκίνου και πάνω από το γεωγραφικό πλάτος 23.5 μοίρες βόρεια του Ισημερινού. Έτσι στο Νότιο έχουμε χειμώνα.

Το καλοκαίρι στο Νότιο Ημισφαίριο οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι τώρα στον Τροπικό του Αιγόκερω και πάνω από γεωγραφικό πλάτος 23.5 μοίρες νότια του Ισημερινού. Έτσι στον Βορρά έχουμε χειμώνα.

5) ;;;; 21/22 Δεκεμβρίου ο Χειμώνας, 21/22 Ιουνίου το Καλοκαίρι. Και;;;

6)Γιατί η Σελήνη κινείται και παίρνει διαφορετικές όψεις, ανάλογα με την θέση της την χτυπάει διαφορετικά ο Ήλιος. ;;;; Γιατί πάντα μια είναι γυρισμένη προς εμάς. Γιατί η Σελήνη μπαίνει μπροστά, κρύβωντας τον Ήλιο

7)Υπάρχει βίντεο στο youtube από διαφορετικό γεωκεντριστή. Στο 1ο βιβλίο της σειράς του, δεν ασχολείται με την ανάδρομη κίνηση αλλά με παρόμοια θέματα αστρική παράλλαξη, διάθλαση του φωτός κτλ
Ελπίζω στο δεύτερο να γράψει.

Δεν μπορεί να καλύψει όλα τα θέματα σε ένα βιβλίο μόνο. Στο πρώτο βιβλίο αποδεικνύει κυρίως πως δεν υφίσταται περιστροφή(rotation) γύρω από τον πολικό άξονα, και περιφορά της Γης γύρω από τον Ήλιο εξαιτίας της υποθετικής και ανύπαρκτης δύναμης της βαρύτητας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρίστος Έλ : 28-08-14 στις 08:38
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-08-14, 15:52
Το avatar του χρήστη libero
libero Ο χρήστης libero δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-06-2008
Περιοχή: ...πολη
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
4)Το καλοκαίρι στο Βόρειο Ημισφαίριο οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι στον Τροπικό του Καρκίνου και πάνω από το γεωγραφικό πλάτος 23.5 μοίρες βόρεια του Ισημερινού. Έτσι στο Νότιο έχουμε χειμώνα.

Το καλοκαίρι στο Νότιο Ημισφαίριο οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι τώρα στον Τροπικό του Αιγόκερω και πάνω από γεωγραφικό πλάτος 23.5 μοίρες νότια του Ισημερινού. Έτσι στον Βορρά έχουμε χειμώνα.
Πως ο Ήλιος, καθώς περιστρέφεται γύρω από την Γη, περνάει από τον Τροπικό του Καρκίνου στον Τροπικό του Αιγόκερου και τούμπαλιν; Ποια δύναμη τον αναγκάζει να το κάνει αυτό;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορεί να καλύψει όλα τα θέματα σε ένα βιβλίο μόνο. Στο πρώτο βιβλίο αποδεικνύει κυρίως πως δεν υφίσταται περιστροφή(rotation) γύρω από τον πολικό άξονα, και περιφορά της Γης γύρω από τον Ήλιο εξαιτίας της υποθετικής και ανύπαρκτης δύναμης της βαρύτητας.

Στο γεωκεντρικό σύστημα δεν υπάρχει βαρύτητα; Πως περιστρέφεται η Ήλιος γύρω από την Γη;

Ο Γιασσέρ Σαμπάν έχει υπολόγισε την απόσταση Γης -Σελήνης και Γης - Ήλιου;
__________________
Ubi Dubium, Ibi Libertas
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-08-14, 16:11
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως ο Ήλιος, καθώς περιστρέφεται γύρω από την Γη, περνάει από τον Τροπικό του Καρκίνου στον Τροπικό του Αιγόκερου και τούμπαλιν; Ποια δύναμη τον αναγκάζει να το κάνει αυτό;



Στο γεωκεντρικό σύστημα δεν υπάρχει βαρύτητα; Πως περιστρέφεται η Ήλιος γύρω από την Γη;

Ο Γιασσέρ Σαμπάν έχει υπολόγισε την απόσταση Γης -Σελήνης και Γης - Ήλιου;

Δεν υπάρχει καμμιά φανταστική δύναμη που λέγεται βαρύτητα και εξαιτίας της οποίας το μεγάλο έλκει το μικρό. Εξάλλου στο διάστημα υπάρχει κενό και δεν μετράει η μάζα του καθενός.

Στην ατμόσφαιρα της Γης αυτό που υπάρχει είναι η ατμοσφαιρική πίεση, η βαρύτητα είναι εφεύρεση/ιδέα του Νεύτωνα για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη περιφορά της Γης γύρω από τον Ήλιο.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-08-14, 16:46
Το avatar του χρήστη libero
libero Ο χρήστης libero δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-06-2008
Περιοχή: ...πολη
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει καμμιά φανταστική δύναμη που λέγεται βαρύτητα και εξαιτίας της οποίας το μεγάλο έλκει το μικρό. Εξάλλου στο διάστημα υπάρχει κενό και δεν μετράει η μάζα του καθενός.

Στην ατμόσφαιρα της Γης αυτό που υπάρχει είναι η ατμοσφαιρική πίεση, η βαρύτητα είναι εφεύρεση/ιδέα του Νεύτωνα για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη περιφορά της Γης γύρω από τον Ήλιο.
Χιουμορίστας είσαι;
__________________
Ubi Dubium, Ibi Libertas
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-08-14, 17:19
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Στέλνω ολόκληρο το 2ο κεφάλαιο που αποδεικνύει πως δεν υπάρχει περιστροφή της Γης και του Αέρα(ατμόσφαιρας). Ήταν μια υπόθεση, έμεινε μια υπόθεση και τελικά καταρρίφθηκε

http://www.megafileupload.com/en/fil...pter2-pdf.html
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.