Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-06-15, 16:17
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Εγώ τον διάολο λυπάμαι που πρωταγωνιστεί έτσι..και εκπεσών και σε νοσοκομείο ο άρρωστος και με νυστέρι ....μου θυμίζει τον άλλο κυριούλη που πυροβολούσε τον εξαποδώ με περίστροφο για να μη βιάσει την παρθένο κόρη που είχε βρει καταφύγιο στην εκκλησία κάποια χρόνια πριν.. Μα καλά τέτοιο ξεπεσμό ο Μεφίστο;; Και εσύ καλέ μου/ καλή μου αμα νιώσεις ξανά την ανάγκη να γράψεις πήγαινε για μπάνιο, γυμναστήριο, για ποτό, βόλτα. Στο προτείνω χωρίς ίχνος σαρκασμού και ειρωνείας. Σταμάτα εδώ αλλιώς γράψε κάπου αλλού..
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-06-15, 15:51
Το avatar του χρήστη paranoidguru
paranoidguru Ο χρήστης paranoidguru δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-02-2015
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τον διάολο λυπάμαι που πρωταγωνιστεί έτσι..και εκπεσών και σε νοσοκομείο ο άρρωστος και με νυστέρι ....μου θυμίζει τον άλλο κυριούλη που πυροβολούσε τον εξαποδώ με περίστροφο για να μη βιάσει την παρθένο κόρη που είχε βρει καταφύγιο στην εκκλησία κάποια χρόνια πριν.. Μα καλά τέτοιο ξεπεσμό ο Μεφίστο;; Και εσύ καλέ μου/ καλή μου αμα νιώσεις ξανά την ανάγκη να γράψεις πήγαινε για μπάνιο, γυμναστήριο, για ποτό, βόλτα. Στο προτείνω χωρίς ίχνος σαρκασμού και ειρωνείας. Σταμάτα εδώ αλλιώς γράψε κάπου αλλού..
Το μήνυμά σου το είδα τώρα...γιατί κάπου αλλού τι εννοείς; το να γράφεις γι αυτούς που τους αρέσει ειναι τρόπος εκφρασης και εκτόνωσης και κανένας δεν θα μου πει που πότε και γιατί να γραψω και πόσο μαλλον το αν.
__________________
“Sometimes human places, create inhuman monsters.”
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-06-15, 16:39
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paranoidguru Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μήνυμά σου το είδα τώρα...γιατί κάπου αλλού τι εννοείς; το να γράφεις γι αυτούς που τους αρέσει ειναι τρόπος εκφρασης και εκτόνωσης και κανένας δεν θα μου πει που πότε και γιατί να γραψω και πόσο μαλλον το αν.

Συμφωνώ! Ο καθένας έχει το δικαίωμα να λέει ότι θέλει και να πιστεύει ότι θέλει ανεξάρτητα αν άλλοι δεν συμφωνούν!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-06-15, 17:16
elenitsa Ο χρήστης elenitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

εγώ βλέπω ότι επαναλαμβάνεται πολύ συχνά το 'ξυπνάω' στο κείμενο. ο συγγραφέας του θέλει πολύ να ξυπνήσει αλλά είναι δύσκολο. πιστεύω ότι τα σοου των οθονών κάνουν δυσκολότερο το ξύπνημα. πιστεύω με τις απλές κοντινές μας αλήθειες και την εμπειρία μπορούμε να ξυπνήσουμε. ο σατανάς υποτίθεται πως προσφέρει ευκολα πολλές ικανότητες και γνώσεις . όμως όπως διάβαζα και σε ένα κείμενο θέλει δεσμεύσεις. το κείμενο δεν ανέφερε ποια δέσμευση ακριβώς...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-06-15, 17:40
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ βλέπω ότι επαναλαμβάνεται πολύ συχνά το 'ξυπνάω' στο κείμενο. ο συγγραφέας του θέλει πολύ να ξυπνήσει αλλά είναι δύσκολο. πιστεύω ότι τα σοου των οθονών κάνουν δυσκολότερο το ξύπνημα. πιστεύω με τις απλές κοντινές μας αλήθειες και την εμπειρία μπορούμε να ξυπνήσουμε. ο σατανάς υποτίθεται πως προσφέρει ευκολα πολλές ικανότητες και γνώσεις . όμως όπως διάβαζα και σε ένα κείμενο θέλει δεσμεύσεις. το κείμενο δεν ανέφερε ποια δέσμευση ακριβώς...
Καλύτερα είναι χωρίς δεσμεύσεις λοιπόν...

Να-για δες εδώ =======> https://www.youtube.com/watch?v=HrX0ohmu1zw

ούτε παρακαλετή προστασία-ούτε τίποτα. Πρόκειται για απόλυτη ελευθερία με υπερπήδηση όλων των κινδύνων. Όχι σαν κάτι "άλλους" που όλο στα γόνατα είναι.

Σιχαίνομαι την παρακαλετή προστασία κι έτσι προχωρώ κι εγώ τον δικό μου δρόμο με κάθε αντίτιμο.

(δεν το προτείνω φυσικά σε κανέναν)



Υ.Γ Ακόμα κι αν κάποιοι από αυτούς τους ανθρώπους κάπου πιστεύουν (και που είμαι σίγουρος ότι δεν εξαρτώνται άμεσα), το γεγονός είναι ξεκάθαρο.
Και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, φυσικά κάποιοι κουβαλούν μικρό αλεξίπτωτο αλλά αυτό δεν φτάνει όπως καταλαβαίνετε.
__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 21-06-15 στις 18:04
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-06-15, 18:11
elenitsa Ο χρήστης elenitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

apofasismene,
η προσέγγιση του θεού και τα πνευματικά ακροβατικά είναι πολύ σημαντικότερα από τα σωματικά ακροβατικά, που τα βρίσκω χωρίς ουσία
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-06-15, 18:39
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
apofasismene,
η προσέγγιση του θεού και τα πνευματικά ακροβατικά είναι πολύ σημαντικότερα από τα σωματικά ακροβατικά, που τα βρίσκω χωρίς ουσία
2015 χρόνια μ.χ κι ακόμα τίποτα φανερό στον ορίζοντα. Ούτε στις άλλες θρησκείες.
Αυτά τα μεμονωμένα "είδα" κι "άκουσα" δεν φτουράνε, είναι πολύς ο κόσμος στην γη που πατάμε (ομοιοκαταληξία).

Η άποψή σου είναι αυτή που πιστεύεις ή σε βολεύει, ομοίως κι εγώ έτσι λειτουργώ. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ βασίζομαι σε ξεκάθαρα γεγονότα
ενώ εσύ (όπως καταλαβαίνω) σε θεωρίες, που εύχομαι κάποτε να αποδειχθούν. Αλλά δεν αναφέρθηκα μόνο σε γονατιστές Χριστιανούς
(έχει γενικώς πολύ γονατιλίκι η μεταφυσική όπως διαβάζω). Σιχαίνομαι (όλο) το γονατιλίκι και το παρακάλεμα.
Δεν είναι θέμα εγωισμού, με τους ανθρώπους μια χαρά συμβιώνω. Εκεί μάλιστα και κάνω αλλά και μου κάνουν "εξυπηρετήσεις"
καθημερινής φύσεως. Δεν μου ζητούν κάτι αιώνιο όμως. Δεν το κάνω κέφι αυτό ξέρεις. Αγριεύω.

Υ.Γ Ορειβασία είναι αυτό, όχι ακροβατικά, μην μπερδεύεσαι...και είναι ξεκάθαρο γεγονός.


__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 21-06-15 στις 18:45
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-06-15, 14:56
elenitsa Ο χρήστης elenitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

apofasismene,
εγώ σχολίασα ο κείμενο ενώ εσύ γράφεις τις γενικές σου απόψεις και με κατηγορείς για δικούς σου λόγους ότι εγώ μπερδεύομαι. Το μόνο που μπορείς να με κατηγορήσεις είναι ότι απάντησα στο προηγούμενο ασυνάρτητο ποστ σου. Προτιμώ να είσαι εντός θέματος.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-06-15, 20:17
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
apofasismene,
εγώ σχολίασα ο κείμενο ενώ εσύ γράφεις τις γενικές σου απόψεις και με κατηγορείς για δικούς σου λόγους ότι εγώ μπερδεύομαι. Το μόνο που μπορείς να με κατηγορήσεις είναι ότι απάντησα στο προηγούμενο ασυνάρτητο ποστ σου. Προτιμώ να είσαι εντός θέματος.
Είναι γεγονός ότι "μπερδεύτηκες" (τώρα είναι καλύτερα) προσπαθώντας να παρουσιάσεις την ορειβασία ως "ακροβατικά" για να μπορέσεις να συγκρίνεις
τα πνευματικά όπως είπες με τα σωματικά. Επιπλέον δεν βλέπω καμιά κατηγορία ούτε και ασυναρτησία. Εσύ απάντησες σε εμένα κι εγώ σε'σένα.
Ας μην δημιουργούμε εντυπώσεις. Αν θες κάτι σημαντικό να πεις μπορείς να παραθέσεις κάποια απόδειξη περί Θεού κτλ.
Σέβομαι το ότι υπεραμύνεσαι, έτσι γίνεται με τις επιλογές των ανθρώπων, ειδικά των γυναικών elenitsa.
Κάποιες φορές οι έντονες ανασφάλειες βασιλεύουν μέσα τους πολύ πιο έντονα, ίσως να ευθύνεται ο εγωισμός τους. Ποιος ξέρει;

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 22-06-15 στις 20:17
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-06-15, 22:23
elenitsa Ο χρήστης elenitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

apofasismene,
δεν σέβεσαι καθόλου το ότι υπάρχει συγκεκριμένο θέμα συζήτησης.
ΣΤΑΜάτα να με προσβάλεις λέγοντας ότι μπερδεύτηκα και ότι υπεραμύνομαι και υποννοώντας οτι είμαι εγωίστρια και ανασφαλής!!!!!
δεν ζήτησα ποτέ μα ποτέ την γνώμη σου για εμένα. μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.