Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-12-14, 17:34
Theunseenblade Ο χρήστης Theunseenblade δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2014
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Προσωπική εμπειρία

Καλησπέρα σας..Κάτι παράξενο μου είχε συμβεί πριν κάτι μέρες..Για να μην πολυλογώ ας μπούμε στο θέμα. Καθώς ήμουν στο δωμάτιό μου ξαφνικά (χωρίς να ξέρω γιατί) κοίταξα αριστερά και κάτι σαν μια μαύρη σκιά φάνηκε στο τέλος του διαδρόμου..Αυτό εξαφανίστηκε πολύ γρήγορα .. Δηλαδή ( δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω) είχε μεγάλη ταχύτητα..Ευχαριστώ πολύ περιμένω τις απαντήσεις σας.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-12-14, 01:52
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Γειά σου Theunseenblade! Είχε κάποιο σχήμα η σκιά; Έχει τύχει να ξαναδείς κάτι άλλο περίεργο στο σπίτι σου;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-12-14, 12:38
Theunseenblade Ο χρήστης Theunseenblade δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2014
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Theunseenblade! Είχε κάποιο σχήμα η σκιά; Έχει τύχει να ξαναδείς κάτι άλλο περίεργο στο σπίτι σου;
Δεν Κατάφερα να δω καλά την σκιά..Φάνηκε να είχε ανθρώπινο σχήμα. Νομίζω πως έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο στο σπίτι μου..
__________________
Εαν δεν μαθαινεις πανω στα δικα σου λαθη τοτε δεν εχει νοημα να τα κανεις..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-12-14, 00:50
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Theunseenblade Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν Κατάφερα να δω καλά την σκιά..Φάνηκε να είχε ανθρώπινο σχήμα. Νομίζω πως έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο στο σπίτι μου..
Κατά τη γνώμη μου μπορεί να είναι και κάποιο πνεύμα (μπορεί και να σου φάνηκε όμως). Αυτό δεν σημαίνει πως θα έχεις προβλήματα ή πως το σπίτι είναι στοιχειωμένο, απλά μπορεί να βρίσκει εκεί περιστασιακά καταφύγιο αυτό το "πνεύμα", αν μπορούμε να το πούμε έτσι, ή να περνάει από το σπίτι. Συνήθως δεν είναι θετικές οντότητες, όμως μη δίνεις πολλή σημασία. Μπορείς, αν θέλεις, προληπτικά, να λιβανίζεις για μερικές μέρες αν το ξαναδείς, τους είναι δυσάρεστο και φεύγουν απ΄ ότι ξέρω. Την ημέρα των Θεοφανείων πάρε Μεγάλο Αγιασμό και ράντισε όλο το σπίτι, μπορείς επίσης να φέρεις και κάποιον ιερέα να κάνει Αγιασμό αν σε πολυζαλίσει με "επισκέψεις". Το πιο πιθανό όμως, είναι να μην το ξαναδείς. Επίσης, μην αρχίσεις να το φοβάσαι και να σκέπτεσαι ότι μπορεί να το ξαναδείς ανά πάσα στιγμή, γιατί περιέργως τα ελκύει και τα τρέφει ο φόβος μας και γινόμαστε γενικά πιο ευαίσθητοι απέναντι σε τέτοιες οντότητες.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-12-14, 10:52
Theunseenblade Ο χρήστης Theunseenblade δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2014
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά τη γνώμη μου μπορεί να είναι και κάποιο πνεύμα (μπορεί και να σου φάνηκε όμως). Αυτό δεν σημαίνει πως θα έχεις προβλήματα ή πως το σπίτι είναι στοιχειωμένο, απλά μπορεί να βρίσκει εκεί περιστασιακά καταφύγιο αυτό το "πνεύμα", αν μπορούμε να το πούμε έτσι, ή να περνάει από το σπίτι. Συνήθως δεν είναι θετικές οντότητες, όμως μη δίνεις πολλή σημασία. Μπορείς, αν θέλεις, προληπτικά, να λιβανίζεις για μερικές μέρες αν το ξαναδείς, τους είναι δυσάρεστο και φεύγουν απ΄ ότι ξέρω. Την ημέρα των Θεοφανείων πάρε Μεγάλο Αγιασμό και ράντισε όλο το σπίτι, μπορείς επίσης να φέρεις και κάποιον ιερέα να κάνει Αγιασμό αν σε πολυζαλίσει με "επισκέψεις". Το πιο πιθανό όμως, είναι να μην το ξαναδείς. Επίσης, μην αρχίσεις να το φοβάσαι και να σκέπτεσαι ότι μπορεί να το ξαναδείς ανά πάσα στιγμή, γιατί περιέργως τα ελκύει και τα τρέφει ο φόβος μας και γινόμαστε γενικά πιο ευαίσθητοι απέναντι σε τέτοιες οντότητες.
Σε ευχαριστώ πολύ !!
__________________
Εαν δεν μαθαινεις πανω στα δικα σου λαθη τοτε δεν εχει νοημα να τα κανεις..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-12-14, 11:43
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Το εχω παθει κι εγω. Δεν ειναι φαντασμα αλλα αλλοιωσεις στο υαλωδες του ματιου. Τις εχουν ολοι οι ανθρωποι απλα ο εγκεφαλος τις σβηνει, οπως κανει με τους ηχους των παλμων της καρδιας και αλλα. Μερικες φορρες οταν εισαι κουρασμενος εμφανιζονται στην περιφερειακη σου οραση. Γι αυτο οταν κινεις τα ματια σου σου φαινεται σαν να πλεουν. Γινεται μεσα στο ματι αυτο. Αγνοησε το και δεν θα σε ξαναενοχλησει πιστευω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-12-14, 11:49
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Σου το έχει διαγνώσει γιατρός αυτό, ή ειναι εικασία δική σου;
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-12-14, 15:09
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Το εχω παθει κι εγω. Δεν ειναι φαντασμα αλλα αλλοιωσεις στο υαλωδες του ματιου. Τις εχουν ολοι οι ανθρωποι απλα ο εγκεφαλος τις σβηνει, οπως κανει με τους ηχους των παλμων της καρδιας και αλλα. Μερικες φορρες οταν εισαι κουρασμενος εμφανιζονται στην περιφερειακη σου οραση. Γι αυτο οταν κινεις τα ματια σου σου φαινεται σαν να πλεουν. Γινεται μεσα στο ματι αυτο. Αγνοησε το και δεν θα σε ξαναενοχλησει πιστευω.
Λαθος!

Με την περιφερειακη οραση εχουμε την ικανοτητα να κανουμε μια κλεφτη ματια
σε αλλους κοσμους.
Μου εχει συμβει και μενα.Μονο που οταν γυρισα ειδα μια λεπτοφυη γυναικεια παρουσια πεντακαθαρα...Ηταν τοσο τελεια σχηματισμενη που δεν μπορει να ηταν του μυαλου μου...

Επισης,αναφορικα με το επιχειρημα ''οταν εισαι κουρασμενος''...
οταν εισαι κουρασμενος το μυαλο δεν λειτουργει εντονα και ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΙΔΕΕΣ.Οι ιδεες ειναι τειχη και εμποδια στις ψυχεδελικες εμπειριες.

Αρα οσο λιγοτερες ιδεες εχεις ,τοσο πιο δεκτικος εισαι σε ψυχεδελικες εμπειριες και αρα η κουραση μπορει να σε βοηθησει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-12-14, 11:54
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian Εμφάνιση μηνυμάτων
Λαθος!

Με την περιφερειακη οραση εχουμε την ικανοτητα να κανουμε μια κλεφτη ματια
σε αλλους κοσμους.
Μου εχει συμβει και μενα.Μονο που οταν γυρισα ειδα μια λεπτοφυη γυναικεια παρουσια πεντακαθαρα...Ηταν τοσο τελεια σχηματισμενη που δεν μπορει να ηταν του μυαλου μου...

....
Όλα όσα βλέπεις και βλέπω και βλέπουμε είναι του μυαλού μας - εκεί τα δεδομένα από τις αισθήσεις μεταφράζονται σε νοητική πληροφορία. άρα η πιστότητα του φαινομένου δεν είναι αναγκαστικά ένδειξη της ποιότητας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.