Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 14-10-18, 13:03
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το βασίζεις στην εκτεταμένη εμπειρία σου πάνω στον διαλογισμό;;
Όποιος είναι έξω από το χορό, πολλά τραγούδια ξέρει...
Αυτό το βασίζεις στην εκτεταμένη εμπειρία σου πάνω σε αστικό περιβάλλον (φωνές από γείτονες, μηχανές που γκαζώνουν με πειραγμένες εξατμίσεις); Με τέτοια φρούτα γύρω σου κάνεις διαλογισμό εσύ;

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω, δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι... στο ξαναλέω για 3η φορά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 14-10-18 στις 13:04
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 14-10-18, 13:08
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το βασίζεις στην εκτεταμένη εμπειρία σου πάνω σε αστικό περιβάλλον (φωνές από γείτονες, μηχανές που γκαζώνουν με πειραγμένες εξατμίσεις); Με τέτοια φρούτα γύρω σου κάνεις διαλογισμό εσύ;

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω, δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι... στο ξαναλέω για 3η φορά.
Ο Βούδας, ασχετε, έδωσε οδηγίες για τον μέσο άνθρωπο που έχει οικογένεια. Εσύ μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Μπορείς να συνεχίσεις να γελοιοποιείσαι απλώς μην περιμένεις απάντηση.
Απάντηση με παράθεση
  #213  
Παλιά 14-10-18, 13:11
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Βούδας, ασχετε, έδωσε οδηγίες για τον μέσο άνθρωπο που έχει οικογένεια. Εσύ μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Μπορείς να συνεχίσεις να γελοιοποιείσαι απλώς μην περιμένεις απάντηση.
Τις τεχνικές που εφαρμόζεις σε άλλους να μην τις εφαρμόζεις σε εμένα.

Κατάλαβες γ@μημένε;

Νομίζω μέχρι πριν από αυτό το post σου μιλούσα πολύ όμορφα & ευγενικά και τώρα μου επιτίθεσαι άνευ λόγου και αιτίας! Δεν ντρέπεσαι λίγο;

Είμαι πολύ υπομονετικός άνθρωπος (ακόμα και με σπαμ-ο-φρούτα), αλλά μην τεστάρεις τα όρια μου...

Τράβα εσύ και κάνε διαλογισμό στην μέση της παραλιακής με τις οδηγίες του Βούδα! Για να σε δω!

ΥΓ: Αν έχεις νεύρα Κυριακάτικα από την γυναικούλα σου (έπεσε παντόφλα σήμερα, ε?) να μην ξεσπάς σε άλλους, πόσο μάλλον σε άτομα που δεν σου φταίνε και δεν σου έκαναν τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 14-10-18 στις 13:12
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 14-10-18, 13:13
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις τεχνικές που εφαρμόζεις σε άλλους να μην τις εφαρμόζεις σε εμένα.

Κατάλαβες γ@μημένε;

Νομίζω μέχρι πριν από αυτό το post σου μιλούσα πολύ όμορφα & ευγενικά και τώρα μου επιτίθεσαι άνευ λόγου και αιτίας! Δεν ντρέπεσαι λίγο;

Είμαι πολύ υπομονετικός άνθρωπος (ακόμα και με σπαμ-ο-φρούτα), αλλά μην τεστάρεις τα όρια μου...

Τράβα εσύ και κάνε διαλογισμό στην μέση της παραλιακής με τις οδηγίες του Βούδα! Για να σε δω!

ΥΓ: Αν έχεις νεύρα Κυριακάτικα από την γυναικούλα σου (έπεσε παντόφλα σήμερα, ε?) να μην ξεσπάς σε άλλους, πόσο μάλλον σε άτομα που δεν σου φταίνε και δεν σου έκαναν τίποτα.
Συνέχισε παλικάρι μου. Όποιος είναι εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 14-10-18, 13:16
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνέχισε παλικάρι μου. Όποιος είναι εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει
Να συνεχίσω να σε ξεφτιλίζω; Μπα, μια φορά φτάνει.

Δεν είσαι καθόλου συνεπής με όσα λες. Είπες να μην περιμένω απάντηση, αλλά συνεχίζεις να απαντάς.

Ακόμα και τον seismic είπες ότι δήθεν τον έκανες ignore, αλλά διαβάζεις κάθε post του (μέχρι και υπογραφή του έφτιαξες, τόσο πολύ "δεν" σε ενδιαφέρουν τα posts του).

Ο λόγος σου συμβόλαιο, λίρα εκατό!
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 14-10-18, 13:19
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το βασίζεις στην εκτεταμένη εμπειρία σου πάνω σε αστικό περιβάλλον (φωνές από γείτονες, μηχανές που γκαζώνουν με πειραγμένες εξατμίσεις); Με τέτοια φρούτα γύρω σου κάνεις διαλογισμό εσύ;

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω, δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι... στο ξαναλέω για 3η φορά.
Μπορείς να βρεις και χώρο και χρόνο σε αστικό περιβάλλον και με τους γρήγορους και αγχωτικούς ρυθμούς της ζωής σε μεγαλουπόλεις. Εμπειρικά μιλάω...
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 14-10-18, 13:21
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να βρεις και χώρο και χρόνο σε αστικό περιβάλλον και με τους γρήγορους και αγχωτικούς ρυθμούς της ζωής σε μεγαλουπόλεις. Εμπειρικά μιλάω...
Που πήγε η ignore list βρε ψευταρά του ελέους;

Ναι, μπορείς να βρεις ηχομονωμένο ειδικά διαμορφωμένο δωμάτιο μέσα στην πόλη (π.χ. studio ηχογράφησης).

Εσύ όμως μίλησες για τον μέσο άνθρωπο της πόλης που μένει στο διαμέρισμα του με μηδέν ηχομόνωση... ο μέσος άνθρωπος θα τρέχει σε επαγγελματικούς χώρους;

Πού πήγε το ignore τελικά; Ο Βούδας στα είπε αυτά;

edit: Sorry Ηλία, εκ παραδρομής νόμιζα ότι απάντησε ο ψεύτης.

Θα μπορούσε να είχε απαντήσει έτσι από την αρχή, αντί για ειρωνείες και υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς. Πόσο δύσκολο είναι;

Κι εγώ γνωρίζω ότι υπάρχουν τέτοιοι χώροι, αλλά δεν λέει κάτι αυτό...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 14-10-18 στις 13:28
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 14-10-18, 13:28
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Που πήγε η ignore list βρε ψευταρά του ελέους;

Ναι, μπορείς να βρεις ηχομονωμένο ειδικά διαμορφωμένο δωμάτιο μέσα στην πόλη (π.χ. studio ηχογράφησης).

Εσύ όμως μίλησες για τον μέσο άνθρωπο της πόλης που μένει στο διαμέρισμα του με μηδέν ηχομόνωση... ο μέσος άνθρωπος θα τρέχει σε επαγγελματικούς χώρους;

Πού πήγε το ignore τελικά; Ο Βούδας στα είπε αυτά;
Άλλος είμαι, χαλάρωσε. Για τον μέσο άνθρωπο σου μιλάω κι εγώ , σε συνθήκες που αναφέρεις. Δεν χρειάζεται απόλυτη ησυχία για να κάνεις διαλογισμό. Γενικότερα, η ιδέα είναι να προσαρμόζεσαι στις υπάρχουσες συνθήκες, όποιες κι αν είναι αυτές. Όποιος πραγματικά θέλει και διαλογισμό και προσευχή και οποιαδήποτε πνευματική ενασχόληση θα ακολουθήσει.
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 14-10-18, 13:29
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλος είμαι, χαλάρωσε. Για τον μέσο άνθρωπο σου μιλάω κι εγώ , σε συνθήκες που αναφέρεις. Δεν χρειάζεται απόλυτη ησυχία για να κάνεις διαλογισμό. Γενικότερα, η ιδέα είναι να προσαρμόζεσαι στις υπάρχουσες συνθήκες, όποιες κι αν είναι αυτές. Όποιος πραγματικά θέλει και διαλογισμό και προσευχή και οποιαδήποτε πνευματική ενασχόληση θα ακολουθήσει.
Δες το edit στο από πάνω post.
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 14-10-18, 13:31
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Δες το edit στο από πάνω post.
Το'δα, δεν τρέχει τίποτα. Κάτι τελευταίο : Σίγουρα είναι πιο εύκολο όταν είσαι σε ήσυχο περιβάλλον και ακόμα καλύτερο , όταν βρίσκεσαι κοντά στη φύση.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.