Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-10-14, 11:54
wazek Ο χρήστης wazek δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2014
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή εκτιναγμα ολου μου του σωματος μεσα στην νυχτα...

καλημερα παιδια,λοιπον θα ειμαι συντομος λογω ελειψης χρονου αλλα θα επανελθω συντομα στο θεμα αναζητώντας απαντήσεις και δινοντας πληρη λεπτομερεια σε οτι μου ζητηθεί.
απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου (8-9 ετων περιπου ειχα ενα θεμα που ποτε δεν μιλησα σε κανεναν για αυτο για να μην με χλευάζουν...μου συνεβει 5-7 φορές στην ζωη μου.επεφτα κανωνικα για υπνο,ποτε δεν εβλεπα θριλερ κτλπ αν παιζει ρολο αυτο,και ξαφνικα μεσα στον υπνο μου ''πεταγομαι'' ολοκληρος,ολο μου το σώμα απο τα νυχια τον ποδιων μεχρι το κεφάλι,θα το χαρακτηρηζα ισως και ανυψωμα,αλλα πολυ αποτομο,τοσο πολυ που πονουσαν οι μυς μου απο το πεταγμα..αυτο συναιβει 5-7 φορες οπως προανέφερα ΑΛΛΑ αλλες 2 φορες συνεβει κατι παρομοιο,αλλα με εκανε να πεσω απο το κρεβατι,και τις δυο φορες επεσα κατω,σαν να με σκουντουσε κατι; αμυδρά το θυμάμαι..απλα εχει διατυπωθει στο μυαλο μου σαν ανεξηγητο φαινομενο στο οποιο ζηταω απαντήσεις τις οποιες δεν βρηκα-δεν εψαξα αρκετα ποτε για αυτές..μια λεπτομερεια που ξεχασα ειναι οτι το ''εκτιναγμα'' ηταν 5-10 εκατοστά πανω απο το κρεβάτι,και δεν εβλεπα κανενα ονειρο.ειμουν πολυ ψηλος για την ηληκία μου,περιπου 1.89 αν θυμαμαι καλα(τωρα ειμαι 2.01)
αυτα φιλοι μου,ζητω συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη,και οποιαδιποτε αλλη πληροφορια χρειαστείτε θα σας την δώσω,θελω επιτελους να μαθω τι ακριβως ηταν ολο αυτό και που οφειλώταν..να πω επισης οτι σταματησε στα 15 περιπου ετη της ζωης μου,τωρα ειμαι στα 21. ευχαριστω εκ των προτερων
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-10-14, 16:42
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή

Ήταν μάλλον υπναγωγικοί σπασμοί υπερτιμημένοι από τη μνήμη σου.

Υπάρχουν και βίντεο, όλος ο κόσμος το παθαίνει λίγο-πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-10-14, 17:01
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wazek Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα παιδια,λοιπον θα ειμαι συντομος λογω ελειψης χρονου αλλα θα επανελθω συντομα στο θεμα αναζητώντας απαντήσεις και δινοντας πληρη λεπτομερεια σε οτι μου ζητηθεί.
απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου (8-9 ετων περιπου ειχα ενα θεμα που ποτε δεν μιλησα σε κανεναν για αυτο για να μην με χλευάζουν...μου συνεβει 5-7 φορές στην ζωη μου.επεφτα κανωνικα για υπνο,ποτε δεν εβλεπα θριλερ κτλπ αν παιζει ρολο αυτο,και ξαφνικα μεσα στον υπνο μου ''πεταγομαι'' ολοκληρος,ολο μου το σώμα απο τα νυχια τον ποδιων μεχρι το κεφάλι,θα το χαρακτηρηζα ισως και ανυψωμα,αλλα πολυ αποτομο,τοσο πολυ που πονουσαν οι μυς μου απο το πεταγμα..αυτο συναιβει 5-7 φορες οπως προανέφερα ΑΛΛΑ αλλες 2 φορες συνεβει κατι παρομοιο,αλλα με εκανε να πεσω απο το κρεβατι,και τις δυο φορες επεσα κατω,σαν να με σκουντουσε κατι; αμυδρά το θυμάμαι..απλα εχει διατυπωθει στο μυαλο μου σαν ανεξηγητο φαινομενο στο οποιο ζηταω απαντήσεις τις οποιες δεν βρηκα-δεν εψαξα αρκετα ποτε για αυτές..μια λεπτομερεια που ξεχασα ειναι οτι το ''εκτιναγμα'' ηταν 5-10 εκατοστά πανω απο το κρεβάτι,και δεν εβλεπα κανενα ονειρο.ειμουν πολυ ψηλος για την ηληκία μου,περιπου 1.89 αν θυμαμαι καλα(τωρα ειμαι 2.01)
αυτα φιλοι μου,ζητω συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη,και οποιαδιποτε αλλη πληροφορια χρειαστείτε θα σας την δώσω,θελω επιτελους να μαθω τι ακριβως ηταν ολο αυτό και που οφειλώταν..να πω επισης οτι σταματησε στα 15 περιπου ετη της ζωης μου,τωρα ειμαι στα 21. ευχαριστω εκ των προτερων
Όπως έχει ειπωθεί και άλλοτε, χωρίς να μπορεί να εξεταστεί με λεπτομέρεια ένα περιστατικό ή κάποια περίπτωση δεν μπορούμε να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη. Τέτοια φαινόμενα μπορούν έχουν φυσική εξήγηση (θεωρητικά) αλλά αλλά δεν ξέρουμε αν αυτό ισχύει την δική σου περίπτση. Στην πράξη υπάρχουν και παράγοντες που μπορεί να μας κάνουν να υποψιαστούμε μεταφυσικά πράγματα.
Ακόμα και τα φυσικά αίτια δεν ξέρουμε αν είναι εκδήλωση άλλων άγνωστων αίτιων.

Αν το φαινόμενο που παρατηρείς κατά διαστήματα δεν σε έχει βλάψει και δεν επιρρεάζει αρνητικά τη ζωή σου, τότε λιγότερη σημασία έχει η τυχόν λογική ή μη-λογική του εξήγηση και περισσότερη σημασία έχει να βρεις (αν υπάρχει) κάποια σύνδεση που μπορεί να έχει με όσα σου συμβαίνουν λίγο πριν ή λίγο μετά από τέτοια περιστατικά. Παρατήρησε τη ζωή σου και δες. Μόνο εσύ τελικά ξέρεις αρκετά για σένα ή μπορείς να μάθεις αρκετά για να βγάλεις κάποιο νόημα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pholarchos : 22-10-14 στις 17:01
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-10-14, 20:39
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wazek Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα παιδια,λοιπον θα ειμαι συντομος λογω ελειψης χρονου αλλα θα επανελθω συντομα στο θεμα αναζητώντας απαντήσεις και δινοντας πληρη λεπτομερεια σε οτι μου ζητηθεί.
απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου (8-9 ετων περιπου ειχα ενα θεμα που ποτε δεν μιλησα σε κανεναν για αυτο για να μην με χλευάζουν...μου συνεβει 5-7 φορές στην ζωη μου.επεφτα κανωνικα για υπνο,ποτε δεν εβλεπα θριλερ κτλπ αν παιζει ρολο αυτο,και ξαφνικα μεσα στον υπνο μου ''πεταγομαι'' ολοκληρος,ολο μου το σώμα απο τα νυχια τον ποδιων μεχρι το κεφάλι,θα το χαρακτηρηζα ισως και ανυψωμα,αλλα πολυ αποτομο,τοσο πολυ που πονουσαν οι μυς μου απο το πεταγμα..αυτο συναιβει 5-7 φορες οπως προανέφερα ΑΛΛΑ αλλες 2 φορες συνεβει κατι παρομοιο,αλλα με εκανε να πεσω απο το κρεβατι,και τις δυο φορες επεσα κατω,σαν να με σκουντουσε κατι; αμυδρά το θυμάμαι..απλα εχει διατυπωθει στο μυαλο μου σαν ανεξηγητο φαινομενο στο οποιο ζηταω απαντήσεις τις οποιες δεν βρηκα-δεν εψαξα αρκετα ποτε για αυτές..μια λεπτομερεια που ξεχασα ειναι οτι το ''εκτιναγμα'' ηταν 5-10 εκατοστά πανω απο το κρεβάτι,και δεν εβλεπα κανενα ονειρο.ειμουν πολυ ψηλος για την ηληκία μου,περιπου 1.89 αν θυμαμαι καλα(τωρα ειμαι 2.01)
αυτα φιλοι μου,ζητω συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη,και οποιαδιποτε αλλη πληροφορια χρειαστείτε θα σας την δώσω,θελω επιτελους να μαθω τι ακριβως ηταν ολο αυτό και που οφειλώταν..να πω επισης οτι σταματησε στα 15 περιπου ετη της ζωης μου,τωρα ειμαι στα 21. ευχαριστω εκ των προτερων
Hταν προαγγελος αστρικης προβολης.Δηλαδη εξοδου του αστρικου σωματος απο το φυσικο...
Στους περισσοτερους συμβαινει μονο στα ποδια.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-10-14, 11:11
wazek Ο χρήστης wazek δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2014
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..δεν ειχε γινει κατι πολυ κακο στην ζωη μου εκεινη την περιοδο με 2 εξερέσεις μοναχα,1 οτι η αδερφη μου η οποια ηταν 7 χρονια μικροτερη αρωστενε βδομαδα παρα εβδομαδα και αλλο ενα περιστατικο το οποιο θα ακουστει ''χαζο'' αλλα πηγα να κανω μια πλακα στην ξαδερφη μου τραβωντας αποτομα το κρεβατι (ειναι διπλο,και το βγάζεις και μετα το ανεβαζεις με μια σιδερενια λαβη,αυτην τραβηξα αποτομα)με αποτελεσμα να πεσει επανω στο δαχτυλο μου και να κοπει..ευτυχως το προλαβαν στο νοσοκομειο με εραψαν και ολα πηγαν καλα με μια μικρη εξερεση οτι εχει μεινει αρκετα μεγαλο σημαδι και εχει γινει πιο ''παχυ'' το δαχτυλο...

edit: @nikodhmos διαβασα τα κόμεντ στο βιντεο,και η αληθεια ειναι πως ακομη και σήμερα αρκετες φορες παθαινω αυτο το φαινομενο σε πολυ μικροτερο βαθμο απο αυτον που περιεγραψα για τις 7 φορες οταν ειμουν μικρος,δηλαδη οταν εχω ελλειψη υπνου και ειμαι καθησμενος πχ σε μια καρεκλα,νιωθω το σωμα μου να ''πεταγετε'' ελαφρος,για κλασματα,ενα απλο εκτιναγμα..μερικες φορες ειδικα μου συμβαινει και πολλαπλες φορες,πχ εβλεπα μια ταινια με την κοπελα μου,εγινε αυτο το φαινομενο που πεταγετε το σωμα μου και μου λεει ''σταματα να κανεις βλακειες'' της λεω δεν εκανα τιποτα και μετα το συνηδειτοποιησα..μετα απο λιγο ξαναγινετε,και εγινε και σε αλλες μερες,ειναι κατι κακο;; επισης,Pholarchos,ολα ειναι σχετικα καλα στην ζωη μου,με μια εξαιρεση οτι οσες ωρες και να κοιμηθω,μου φαινωντε λιγες,ειμαι ολη μερα καθημερινα κουρασμενος και σπανια νιωθω ξεκουραστος..θα μου πεις αυτο δεν εχει σχεση με μεταφυσικο,απλα το αναφερω μηπως υπαρχει καποια εξηγηση απο πισω..ευχαριστω

@edit 2: διαβασα το αρθρο απο wikipedia..περιγράφει εμενα ουσιαστικα,και το παθαινω απο ελληψη υπνου,αλλα το θεμα ειναι πως το παθαινω ακομα και οταν κοιμαμε πανω απο 8-9 ωρες!! και χωρις να εχω κανει καποια βαρια δραστηριοτητα!! παντα νιωθω κουρασμενος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wazek : 24-10-14 στις 11:22
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-10-14, 00:30
Το avatar του χρήστη Ane3igito
Ane3igito Ο χρήστης Ane3igito δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2012
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

Αυτό το παθαίνω ώρες - ώρες όταν κοιμάμαι σε κανένα τραπέζι ... πετάγομαι σαν "βάτραχος" πάνω και κοιτάζω γύρω μου μπας και με είδε κανείς και κοροϊδεύει :P
Τις περισσότερες φορές θυμάμαι να ονειρεύομαι ότι είμαι στο τρενάκι του λούνα-παρκ και κατεβαίνω απότομα είτε είμαι στον πύργο του Άιφελ προσπαθώντας να αυτοκτονήσω για κάποιο λόγο ...
__________________
Άμα δεν ξέρεις μην μιλάς !!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.