Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-12-14, 00:08
pmp23 Ο χρήστης pmp23 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-12-2014
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ''ηλεκτροφορος'' υπνος

Καλησπερα σε ολους

Ειμαι φοιτητης και σπουδαζω στην επαρχεια εχω δικο μου σπιτι κατα συνεπεια επειδη μενω και μονος μου εχω απλετη ησυχια.
Πριν ενα μηνα ειχα ξαλωσει στο κρεβατι μου και ενιωθα οτι ειχα υπερχαλαρωσει ηταν βραδυ με ανοιχτο πορτατιφ μεσα στο δωματιο.Ημουν πολυ κουρασμενος και ενιωθα την αναγκη να κοιμηθω οσο τιποτε αλλο.
Ενω λοιπον ειχα κλεισει τα ματια μου μ ενα ελαφρο φως οπως προειπα προηγουμενως ειχα φτασει μεταξυ πραγματικοτητας και υπνου στο σημειο που απλα θελει ενα μονο 'κλικ' και κοιμασαι.
Ξαφνικα για καποιο λογο εκεινη τη στιγμη που απλα ελειπε το ενα κλικ να με παρει ο υπνος προσπαθησα ν ανοιξω τα ματια μου ελαφρως και παραλογως αρχισαν να τρεμουν και αδυνατουσα σε μεγαλο βαθμο να το κανω.Στη προσπαθεια μου να ξυπνησω τρομοκρατημενος προσπαθησα να κουνηθω ολοκληρος, διαπιστωσα οτι δε μπορουσα να κανω ουτε αυτο και ξαφνικα αρχισε ολο μου το σωμα να τρεμει αλλα με ενα τοσο δυνατο παλμο ,ρυθμο να το πω συχνοτητα λεσ και με διαπερνουσε ηλεκτρικο ρευμα απο το λαιμο και κατω ωσ τα δακτυλα των ποδιων στη προσπαθεια μου να κουνηθω-ξυπνησω!
Αυτο διηρκησε περιπου αν θυμαμαι καλα και αν καταλαβα καλα γυρω στα 2-3 δευτερα..
Και ρωτω εγω ειναι καποιο ειδος αρχικου σταδιου για να βγεις απο το σωμα σου ?Ειναι τελειως τυχαιο?
Ειχα διαβασει καποια στιγμη πως οσον αφορα το out of body experience στα αρχικα σταδια του να βγεισ απο το σωμα σου συγκαταλλεγεται το σταδιο μ ενα ειδοσ τρεμουλου η κατι τετοιο ...
Ηταν πολυ τρομακτικο και επαναλαμβανω ηταν σαν να ηλεκτριζοταν δυνατα ολο μου το σωμα..Μου εχει συμβει δυο φορες μεχρι τωρα αλλα δε με ειχε αποσχολησει τοσο μεχρι που βρηκα το σαιτ σας και αποφασισα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου .

Γνωμες ,αποψεις ,συμβουλες και συζητηση καλοδεχουμενα ολα

Πανος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-12-14, 15:24
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pmp23 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι καποιο ειδος αρχικου σταδιου για να βγεις απο το σωμα σου ?
Πιο πολύ για τελικό στάδιο φαίνεται.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-01-15, 09:55
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Μου είχε συμβεί κι εμένα πολλές φορές στο παρελθόν αλλά έχει 15 χρόνια να με πιάσει. Κάθε φορά που το πάθαινα μετά αισθανόμουν μιά όμορφη χαλάρωση, αλλά σαν εμπειρία καθαυτή μου ήταν δυσάρεστη. Φοβόμουν και πολλές φορές προηγείτο κάποιο όνειρο, συνήθως κάποιος ψηλός άντρας με γαλάζια μάτια και κάποιες φορές ένα άγαλμα απέναντί μου με κοιτούσε στα μάτια και μετά άρχιζε αυτό το τρέμουλο-ηλεκτροσόκ. Ξεκίνησε από την εφηβεία μου και σε κάποιες φάσεις της ζωής μου στα 18-19 είχε γίνει πάρα πολύ συχνό ( μία φορά την εβδομάδα, ή και κάθε 3-4 μέρες). Πάντοτε λίγο πριν ξυπνήσω εντελώς ή μόλις λίγο πριν με πάρει ο ύπνος. Πάντως δεν έπαθα τίποτα από αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ : 24-01-15 στις 09:56
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.