Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 31-10-10, 11:21
Το avatar του χρήστη Angelus
Angelus Ο χρήστης Angelus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2010
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
απο πειρα. εχω να πω οτι δεν ειναι ευκολο να δεις τα χρωματα της αυρας... τις πιο πολλες φορες οταν προσπαθω να δω , βλεπω ενα ημιλευκο φωτεινο στεφανι γυρω απο το ατομο η το αντικειμενο και καμια φορα το βλεπω σαν καπνο καφε η σκουρο γκρι η μαυρο....τα χρωματα, τουλάχιστον σε μενα, ερχονται ξαφνικα και φυσικα παιζει μεγαλο ρολο η κατασταση στην οποια βρισκομαι...παρολο που εχω εξασκηθει πανω στο θεμα, τα χρωματα συνεχιζουν να με προβληματιζουν...

στην θεση σου angelus, δεν θα ανησυχουσα και τοσο πολυ...
βεβαια δεν την ξερω την φιλη σου και κατα ποσο το εχει εξελιξει η ιδια, αλλα θεωρω οτι απλα σου λεει αυτο που προσπαθει να δει και το οποιο ειναι φυσιολογικο...dont worry
Πως μπορω να γνωριζω τα χρωματα της αυρας τι σημαινουν;
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 01-11-10, 08:46
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Angelus Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως μπορω να γνωριζω τα χρωματα της αυρας τι σημαινουν;


χμμ...αυτο ειναι ενα θεμα...υπαρχουν πολλες εξηγησεις για το σημαινουν τα χρωματα δυστυχως...οποτε δεν μπορεις να βγαλεις ακρη...αυτο που κανω εγω ειναι να εμπιστευομαι την διαισθηση μου. ενας συνδιασμος δηλαδη, απο το χρωμα που βλεπω, αν ειναι σκουρο, ανοιχτο, μουντο ή φωτεινο, αν πιανει μεγαλη εκταση γυρω απο το σωμα, με αυτο που μου λεει εκεινη την στιγμη η διαισθηση μου... τι να σου πω...συνηθως πεφτω μεσα

παντως αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις εξηγησεις για τα χρωματα
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 04-02-11, 19:58
troll666 Ο χρήστης troll666 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Το έκανα και εγώ αυτό το πείραμα και είδα κάτι γκρι προς μαύρο! Να αρχίσω να ανησυχώ ή είναι λογικό?
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 03-09-11, 08:53
Το avatar του χρήστη nightwalker
nightwalker Ο χρήστης nightwalker δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Καλημερα σας! θα ηθελα να πω κατι σχετικα με το θεμα αυτο..

Ηταν καλοκαιρι 2010, ειχα παει στο σπιτι ενως πρωην μου (ειχαμε ηδη χωρισει και πιγα για μια τελευταια συζητηση που ηθελε να κανουμε. Τον μισουσα παρα πολυ και αν μου δινοταν η ευκαιρια με τον παραμικρο τροπο θα τον σκοτωνα! (χιχι)

Ας μπω στο ψητο λοιπον, τελικα εμεινα εκει επειδη τα ταξι ειχαν απεργεια, αυτος κοιμηθικε εγω οχι αφου δεν κοιμαμε τα βραδια και δεν νυσταζα. καθομουν λοιπον διπλα του μεσα στην κακη ενεργεια και με πολυ μισος για αυτον και σε καποια φαση τον εβλεπα. Τον εβλεπα για πολυ ωρα καθως κοιμωταν. Ασυνιδητα τον εβλεπα για πανω απο μια ωρα μεχρι που ειδα την αυρα του η οποια ηταν ενα ξεθωριασμενο λαχανι.. (δεν ξερω τι σημαινει αυτο).

Για καποια στιγμη ενιωσα οτι αυτο το φωτινο πραγμα (δεν ηξερα τοτε τι ηταν) μπορω να το φερω προς το μερος μου. Ετσι και εκανα λοιπον μιας και δεν ειχα και τον πολυ ελενχο του εαυτου μου ετσι ωστε να σταματησω και να πω "μα τι κανω?" αντιθετως νομιζω οτι δεν μπορουσα να σταματησω μεχρι να ερχοταν σε εμενα η αυρα του..

Καταφερα να την παρω (το πως εγινε δεν ξερω, το μονο που θυμαμαι, ειναι αυτη η φωτινη λαμψη να μειωνετε μεχρι που εσβισε τελειως).

Εκεινη την στιγμη ενιωσα μεγαλη ευχαριστηση και χαρα.
Το πρωι ομως που ξυπνησε μου ειπε οτι εκανε τον χειροτερο υπνο και οτι πονουσε σε ολο του το σωμα..

Τον ματιασα ή οντως πηρα την αυρα του??
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 28-09-11, 03:10
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Το πιο πιθανό ήταν να του μετέφερες κακή ενέργεια!..Το να ''κλέψεις'' την αύρα του δε θα του χάλαγε απλά τον ύπνο πιστεύω..!!
Το να βλέπω την αύρα ήταν κάτι που έκανα και εγώ από μικρή..Το άφησα για λίγο και από εκείνη τη στιγμή δυσκολεύομαι πολύ να το κάνω..Ερμηνείες χρωμάτων δεν ήξερα ποτέ και ούτε τα συσχέτισα ποτέ με τους ανθρώπους..
Μπορεί κάποιος γνώστης να μου εξηγήσει τι μπορεί να σημαίνει το κίτρινο χρώμα;(Για την ακρίβεια τίνει προς το πράσινο ορισμένες φορές αλλά κυρίως είναι κίτρινο!)
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 14-10-11, 17:44
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον πείραμα.
Ας δοκιμάσουμε να δούμε τώρα την "αύρα" στην επόμενη εικόνα. Εγώ την βλέπω εύκολα σε λίγα δευτερόλεπτα.
Έκανα και δοκιμές με χρώματα, δοκιμάστε το, δίνει πολύ ενδιαφέρουσες αποχρώσεις αύρας.
Από ότι φαίνεται και τα ψηφιακά αντικείμενα έχουν αύρα.
(Μάλλον μου βγήκε λίγο μεγάλη η εικόνα. Αν μπορεί κάποιος συντονιστής να την μικρύνει λίγο για να μην "τρώει" το νήμα)
http://www.metafysiko.gr/forum/attac...1&d=1318606708
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Untitled-1.jpg (49,2 KB, 128 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rados : 14-10-11 στις 17:45
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 14-10-11, 18:01
Angelika28970 Ο χρήστης Angelika28970 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-02-2011
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

δεν ξερω αν αυτο που ειδα στον κυκλο ηταν αυρα,παντως ειχε χρωμα στην αρχη ασπρο και μετα ανοιχτο ροζ...εσεις τι ειδατε?
__________________
το οτι δεν βλεπουμε κατι,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelika28970 : 14-10-11 στις 18:02
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 15-10-11, 17:44
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Και'γω αντζέλικα κάτι παρόμοιο είδα!..Ροζ προς το κόκκινο για την ακρίβεια!..
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 17-10-11, 11:02
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Το πείραμα που προτείνει ο νηματοθέτης σας επιτρέπει να δείτε border contrast effects (πιθανά και afterimage effects). Το αν σας βοηθά να δείτε και αύρα δεν το γνωρίζω.
Το ερώτημα λοιπόν είναι πως θα ξέρει κάποιος ότι βλέπει όντως αύρα και όχι κάποιο border contrast ή afterimage effects
http://www.amsciepub.com/doi/abs/10.....1978.47.2.653
webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KNdOV_kSPfUJ:cognet.mit.edu/library/erefs/chalupa/c056/section3.html+%22BORDER+CONTRAST+EFFECTS%22&cd=7&h l=el&ct=clnk&gl=gr&lr=lang_en%7Clang_el
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 01-07-12, 16:49
Angelo Custode Ο χρήστης Angelo Custode δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά είναι ότι εγώ ΔΕΝ το πιστεύω... μπορώ να το αποδείξω.

Εσύ μπορείς να αποδείξεις όλα αυτά που λες;


Μάλλον όχι... εκτός και εάν μπορείς όπου θα σε συμβούλευα να δημοσιεύσεις την
απόδειξή σου σε κάποιο διεθνές συνέδριο ή/και επιστημονικό περιοδικό.


Συνεπώς, κράτα τα "ΜΗΝ" και τα λοιπά για τους όμοιούς σου. Όκι ντόκι ;

Το ότι κάποιος δεν μπορεί να σου αποδείξει κάτι δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει αυτό το κάτι αγαπητέ Ενώχ. Κοίτα να δεις που πίστευα πως οι περισσότεροι σε αυτό το σάιτ δεν είναι στενόμυαλοι !
__________________
O καλυτερος τροπος να αντιμετωπισεις το τρομο ειναι ισως να αφεθεις στα νυχια του!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.