Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 05-08-08, 03:47
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και ομολογώ ότι αν κάτσει κάποιος και δει μοναχά τοις ταινίες που κυκλοφορούν θα τα μάθει όλα αυτά που λες.

Το ερώτημα ήταν άλλο στην ουσία αλά ταυτόχρονα του είχα δώσει και μια απάντηση. Αυτά που γράφεις αγαπητέ Μιχάλη το υποστηρίζουν. Δηλαδή ότι η οντότητα δανείζετε στην ουσία κάποια χαρακτηριστικά μας..(συνείδηση… ενέργεια..) (εννοείτε ότι δεν μπαίνει μέσα μας και να αρχίσουμε να βγάζουμε ουρές η φτερά… χιούμορ) Αλλά αυτό δεν απαντά σε μια απορία που στην ουσία έχω απάντηση στον εαυτό μου για το θέμα αυτό…

..Πώς είναι δυνατών ένας άνθρωπος να μπορεί να ελέγξει μια οντότητα τέτοιου βεληνεκούς… και μάλιστα να δημιουργήσει γέφυρα στον υλικό κόσμο με απλά 1-2 βιβλία μαγείας… Πίστεψε με, το πνεύμα σου κάθε αυτού λαβώνεται περισσότερο και η οντότητα αυτή γίνετε ακόμη ποιο ισχυρή.. διότι ταυτόχρονα απορροφά κάθε λογίς ενέργεια και γνώση, όταν βρίσκετε σε αυτό το « συγχρονισμό».
Μην μιλήσω ότι «εσύ» η οποιοσδήποτε ανοίξει αυτή τη γέφυρα από περιέργεια η εγωισμό η από απληστία..από 1000 2 πράγματα, είναι και η αδυναμία μας.. και στο παρών.. την εμφάνιση μας …(ένας λόγος να γίνεις ένα με succubus and incubus)… και δεν προσβάλω αναφέροντας αυτό το στοιχείο!!.. πχ αν είχα οικονομικό πρόβλημα και ήμουν δεκτικός, αδύναμος η ότι άλλο… θα φώναζα ένα σε σχέση με λεφτά..


Θα είχα τότες του κόσμου τα λεφτά..! θα άφηνα οικογένειες να πεινάνε διότι αυτή είναι μια από της (χμμ) επιπτώσεις (πιθανά σενάρια).. Αντί να τα έπαιρναν πολλοί άνθρωποι τα λεφτά έτσι ώστε να υπάρχει «ισορροπία…» τα πείρα όλα εγώ..!! άλλες επιπτώσεις ίσως ότι με έκαναν άπληστο, παρτάκια, είρωνα, γουρούνι προς όλους, όλα για τα λεφτά και τα πάντα αγοράζονται… αα άλλαξα και θεό.. τα λεφτά.
(αυτό ήταν ένα μικρό παράδειγμα).


Όμως ποιες είναι οι επιπτώσεις στης 2 κοπέλες, αν επιθυμούν να μας πουν… μια ίσως έχω διακρίνει (αν όντως το έκαναν και δεν το φαντάστηκαν η φαντασιώθηκαν).. το να αποκαλέσεις το τέλειων μια οντότητα που στο κάτω κάτω της γραφείς το 95% του ανδρικού πληθυσμού δεν το απασχολεί και δεν γνωρίζει… και οι επόμενες σχέσεις της κοπέλας να έχουν ως κριτήριο το «ανύπαρκτο τέλειων» φέρνει και λίγο προς σχιζοφρένεια. Βέβαια δεν είμαι και ειδικώς.. και θα συμβούλευα προσοχή σε αυτό το κομμάτι.

Εκτός αν η κοπέλα εννοεί ότι ο σύντροφος ήταν τόσο πολύ άψογος που η μόνη έκφραση που δικαιολογεί αυτό,(μεταφορικά) είναι αυτή. Εκεί αλλάζει το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 05-08-08 στις 03:52
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 09-11-09, 21:48
Το avatar του χρήστη ophelia1983
ophelia1983 Ο χρήστης ophelia1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2009
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Succubi

Καλησπέρα σε όλους... αν υπάρχει κάποιος εδώ γιατί οι ημερομηνίες που βλέπω είναι αρκετά παλαιότερες. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποια βιβλιογραφία που να αναφέρεται στο τι είναι και από που προήλθαν τα succubi;; Δουλεύω την πτυχιακή μου πάνω σε παρεμφερές θέμα και ενώ βρήκα πχ ότι η ελληνική ονομασία είναι "Σούκουμπους" (έλεος...) δε βρίσκω τίποτα άλλο! Όποιος ξέρει κάτι, ας feel free να μου στείλει προσωπικό μήνυμα!

Ευχαριστώ!
[SIZE=3][COLOR=Purple][B]
__________________
I have crossed oceans of time to find you. [COLOR=Purple][SIZE=3]
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-11-09, 22:46
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Εγώ θα έλεγα ότι είναι ο δαίμονας της ηδονής και κάθε λογής fetish. Τώρα από πού ξεκίνησε το πράγμα και ο κάθε δαίμονας την δουλειά του, κάποιος που ασχολείται με δαιμονολογία μπορεί να απαντήσει.

Και το βιντεακι αυτό, μια σουκουμπους είναι.. απλά σε βίντεο παιχνίδι. Ακριβώς την ίδια μορφή έχει και σε εικονογραφημένα βιβλία.. παντού σε όλο το κόσμο.

http://www.youtube.com/watch?v=UHdDL...eature=related
Αξίζει να βάλεις και ήχο..

Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 27-11-09, 14:14
Jo Loucoumis Ο χρήστης Jo Loucoumis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2004
Μηνύματα: 6
Smile

Καλό μεσημέρι,
αν και θέλω να συμβάλω στην ωραία συζήτηση φοβάμε μήπως σας οδηγήσω σε άλλα μονοπάτια από αυτά που οδεύετε....

Καταρχήν ξεκινώ με μία "Δήλωση"
Δεν υπάρχει καλό ή κακό.. υπάρχει παρατηρητής και παρατηρούμενο, Ο παρατηρητής δημιουργεί ΄και ταυτόχρονα παρατηρείται (συνεπώς η αλλαγή είναι συνεχής μεταξυ παρατηρητή και παρατηρούμενο).
Το ΧΑΟΣ ειναι η μαγιά που πάνω της δημιουργούμε ΤΑΞΗ και το ανάποδο.

Υπό το πρίσμα της παραπάνω δήλωσης η πόλωση (+/-) δεν υφίσταται εκτός και εάν επιθυμείς αυτό.

Αρα η συζήτηση είναι περί των επιθυμιών μας......
__________________
Η γνώση δίδεται δωρεάν σε αυτούς που την αναζητούν.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 27-11-09, 15:04
Το avatar του χρήστη ^GHOST RIDER^
^GHOST RIDER^ Ο χρήστης ^GHOST RIDER^ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Ειχα αναρωτηθει προσφατα γιας εμας του ανθρωπους οτι ισως ειμαστε χειροτεροι απο τους δαιμονες σε πολλες περιπτωσεις
Οι δαιμονες στις περισοτερες περιπτωσεις ειναι απλα να επηρεαζουν τις ζωες μας η και να μας δινουν φοβο στις περιεργες ωρες (γιαυτους που ασχολουνται τουλαχιστον..)
Και φυσικα απο τους δαιμονες μπορεις να παρεις απλα μετρα προφυλαξης,βλεπε μια προσευχη,εναν αγιασμο κτλ.
Ενω οι ανθρωποι δεν γνωριζουν νομο και κανονες πανω στην γη,πιστευω ειμαστε οι χειροτεροι δαιμονες εδω περα
δεν ξερω αν ξεφυγα του θεματος..
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 02-12-09, 16:44
aisopos Ο χρήστης aisopos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή succubus

σημαινει αυτη που καθετε απο κατω για την ακριβεια αθτη που κοιματε απο κατω σου. εχουν περασει γυρω στα 10 χρονια που ειδα κατι τετοιο στο ξυπνιο μου και δεν θα ηθελα να πω τι ειδαν τα ματια μου. δεν νομιζω οτι κανενασ μπορει να γινει κατι τετοιο οσο και αν προσπαθησει. το succubus ειναι ενας βρικολακας σε διεγείρει και ρουφαει την ενεργεια απο την διεγερση σου. εσυ γινεσε παλι βρικολακας αλλα ανθρωπινος αθελα σου θελω να πιστευω εχεις θρεψει το υπερ εγω σου και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να εχεις δημιουργησει μια ενεργειακη τρυπα σεσενα που μην εχοντας να τραβηξει αλλη ενεργεια απο εσενα την ιδια τραβαει την ενεργεια τον γυρω σου.

μια λέξη του ανωτέρω κειμένου τροποποιήθηκε για να μην προσβάλλει τα ήθη. Εκ του συντονισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 02-12-09 στις 17:53
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 21-12-09, 22:42
Dying_Wish Ο χρήστης Dying_Wish δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jo Loucoumis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό μεσημέρι,
αν και θέλω να συμβάλω στην ωραία συζήτηση φοβάμε μήπως σας οδηγήσω σε άλλα μονοπάτια από αυτά που οδεύετε....

Καταρχήν ξεκινώ με μία "Δήλωση"
Δεν υπάρχει καλό ή κακό.. υπάρχει παρατηρητής και παρατηρούμενο, Ο παρατηρητής δημιουργεί ΄και ταυτόχρονα παρατηρείται (συνεπώς η αλλαγή είναι συνεχής μεταξυ παρατηρητή και παρατηρούμενο).
Το ΧΑΟΣ ειναι η μαγιά που πάνω της δημιουργούμε ΤΑΞΗ και το ανάποδο.

Υπό το πρίσμα της παραπάνω δήλωσης η πόλωση (+/-) δεν υφίσταται εκτός και εάν επιθυμείς αυτό.

Αρα η συζήτηση είναι περί των επιθυμιών μας......

Πολύ σωστό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.