Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-09-08, 16:25
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ματ11
Γεια.
Οταν λες διαφορα περιεργα, τι εννοεις?
Πιστευεις οτι προκαλεις αυτο το φαινομενο οταν εισαι νευριασμενος?
Οταν εισουν με την αδελφη σου προχθες μαλλωνατε?
Με την αδερφή μου δεν μαλώναμε .
Απλός μιλάγαμε για το ouija board... το οποιο δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε πρόκειται .. αν και ήρθα σε επαφή μαζί του διότι το είχε κάποιος γνωστός μου από το εξωτερικό.Δεν νομίζω να τα προκαλώ εγώ αν και υπάρχει μια μηδαμινή περίπτωση και για αυτό. Ας το εξηγήσω καλύτερα όμως. Από πολύ μικρή ηλικία ήμουν σχετικά ήμουν καλο και ήσυχο παιδάκι και όλοι έχουν να το λένε . Όμως κάτι
περίεργο γίνετε και από πολύ μικρός που ήμουν η μάνα μου τα αδέρφια μου όταν με εκνεύριζαν αν και δεν θυμάμαι και πολύ καλά τα αποτελέσματα του εκνευρισμού μου. Χαρακτηριστικά με θυμάμαι τρίτη δημοτικού να γυρίζω σπίτι
και να συνειδητοποιώ ότι το γατάκι μου έχει βγει στον δρόμο.Η πόρτα μας είχε φρακάρει και εκείνη την στιγμή κάπως ένιωσα για λίγο και πραγματικά το χέρι μου διαπέρασε την ξύλινη πόρτα ...θυμάμαι χαρακτηριστικά την μάνα μου να λέει σας είχα πει ότι "δεν κάνει" να τον "εκνεριζετε"
..ενώ κρυφάκουσα μετά ...γιατί όπως καταλαβαίνετε με μάλωσε για την σπασμένη πόρτα.. αλλα και ταυτοχρόνως φρίκαρε .. γιατί η πόρτα ήταν ασφαλειας και πολύ γερή και εγώ ένα μικρόσωμο και αδύνατο αγοράκι
και δεν ένιωσα τίποτα αλλα ούτε το χέρι μου έπαθε τίποτα .. ήταν λες και βάρεσα χαρτί ενώ η πόρτα ήταν από συμπαγές ξύλο ...
Όλα αυτά τα χρονια ένιωθα ότι κάτι θα πάθω αν εμενα μονος μέσα στο σπίτι. Όμως αυτά εξαφανίστηκαν ξαφνικά πριν 3 χρονια ..Ήταν καλοκαίρι περίπου 2:30 με 3:00 την νύχτα και έβλεπα στην tv άγονες wrc . άκουσα ένα περίεργο ήχο από έξω και είπα να δω τι είναι.. έκανα τον γύρο του σπιτιού μας στον κήπο .. δεν ξέρω πως το έκανα αυτό ξαφνικά με τόσο φόβο που είχα άλλες φορες δεν θα έβγαινα καν έξω.. κάτι είδα μονο που δεν είμαι σίγουρος αν όντως το είδα η αν κοιμόμουν! Δεν μπορεί να ήταν αληθινό ... και από εκεί και πέρα αρχίσανε τα περίεργα... γενικά φοβόμουν ότι έχει να κάνει με σατανιστικά σύμβολα ,εικόνες κλπ. αλλα για κάποιο λόγο με τραβάνε... δεν ξέρω τι να πω .. ίσος πρέπει να με δει ένας γιατρός .. το μονο που με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι τρελός είναι ότι πολλά πράγματα τα έχουν δει και άλλοι που βρίσκονταν μαζί μου.Κάποιες φορες λέω από μέσα μου σιγά more η φαντασία μου είναι ας παο για ύπνο, αλλα αν δεν είναι ?

edit : Θυμάμαι μικρός την μάνα μου να μου λέει ότι έχω κάτι ξεχωριστό πάνω μου .. ότι αυτό που έχω είναι πολύ καλο.. δεν μπορώ να σας πω περισσότερα όμως διότι τώρα δεν μου λέει τίποτα και αν της ανοίξω συζήτηση την αποφεύγει ..Μια φορα πριν 1 χρόνο περίπου έγινε κάτι και ήμουν συναισθηματικά φορτισμένος όσο ποτε άλλοτε .. έβαλα στο τέρμα μουσική .. Death metall συγκεκριμένα .. δεν ξέρω πως έγινε αλλα ότι υπήρχε στην βιβλιοθήκη μου είχε κολλήσει στον άλλο τύχω ... 3 μετρα περίπου περίπου μακριά ... τα βιβλία άρχισαν να πετάγονται από εκεί στον τύχω όσο μεγάλωνε ο θυμος μου. Προσωπικά πιστεύω ότι κάτι άλλο τα πετούσε .. δεν πιστεύω ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο και να μην το ξέρω ο ίδιος ότι μπορώ...
απλά πιστεύω ότι κάτι παίρνει δύμανη από τον θυμο μου και αυτό είναι πιστεύω που μου μίλησε τότε ...Ζητω συγγνώμη αν βγήκα εκτος θέματος αλλα πιστεύω ότι τα μισά είναι εντός θέματος ... δηλαδή η ομιλία

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 22-09-08 στις 16:39
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-09-08, 16:33
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Aγαπητε/η Ματ11.Νομιζω πως σε καταλαβαινω σε αυτο το τελευτεο που ειπες το οτι παντα σε τραβαγαν.Το εχω απο τα 12 μου ενω δεν μου ειχε συμβει τιποτα μεταφυσικο.Εκτος απο αυτο που με βρικε εδω που ηρθα...
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-09-08, 16:40
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Καλη μου Elfelia ειναι χμμμ πως να το πω?...ΟυΑου! Που καταφερες να ελεγξεις την φοβια με τις κουκλες.Να σου πω οτι ειδα τη διαφημιση απο μια νεα σειρα με πορσελανινες κουκλες που 8α κυκλοφορησει και σκεφτηκα εσενα αλλα οκ!παραειναι να κανεις και συλλογη απο πανω!

Xμμ.. τωρα σχετικα με τον Radzoor
Με κανεις να σε ρωτησω τι ειδες στον κηπο αλλα μιας και δεν το ανεφερες ισως δεν 8ελεις να το πεις οποτε αγνοησε την ερωτηση!
Πραγματι δεν ειναι συνη8ισμενο να σπαει καποιος-ποσο μαλλον ενα παιδι- μια πορτα με το χερι του, εδω στο καρατε και πιο πολλες φορες εσπαγα το χερι παρα τη σανιδα
Ισως αυτο ειναι μια εξηγηση, οταν ενας αν8ρωπος με καποια ικανοτητα ή μεγαλη ψυχικη δυναμη αναστατωνεται μπορει να προκλη8ουν διαφορα α8ελα του.Και πολλες φορες δεν ξερουμε ουτε εμεις οι ιδιοι οτι εχουμε τετοια ικανοτητα.
Ολες οι μητερες λενε κατι αναλογο στα παιδια τους αλλα ειναι περιεργο που τωρα αποφευγει να απαντησει...Ισως αυτο σε βοη8ουσε πολυ περισσοτερο απο οτι σου πουμε εμεις.
Το να σε ελκυει το ιδιο που σε απω8ει ειναι πολυ συνη8ισμενο στους αν8ρωπους! Αλλα γιατι σε φοβιζουν ολα τοσο πολυ; Εχεις κατα νου καποια πρωταρχικη αιτια?
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηιδα : 22-09-08 στις 16:44
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-09-08, 16:47
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Όμως αυτά εξαφανίστηκαν ξαφνικά πριν 3 χρονια ..
Ήταν καλοκαίρι περίπου 2:30 με 3:00 την νύχτα και έβλεπα στην tv άγονες wrc . άκουσα ένα περίεργο ήχο από έξω και είπα να δω τι είναι.. έκανα τον γύρο του σπιτιού μας στον κήπο .. δεν ξέρω πως το έκανα αυτό ξαφνικά με τόσο φόβο που είχα άλλες φορες δεν θα έβγαινα καν έξω.. κάτι είδα μονο που δεν είμαι σίγουρος αν όντως το είδα η αν κοιμόμουν! Δεν μπορεί να ήταν αληθινό ... και από εκεί και πέρα αρχίσανε τα περίεργα... γενικά φοβόμουν ότι έχει να κάνει με σατανιστικά σύμβολα ,εικόνες κλπ. αλλα για κάποιο λόγο με τραβάνε... δεν ξέρω τι να πω .. ίσος πρέπει να με δει ένας γιατρός .. το μονο που με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι τρελός είναι ότι πολλά πράγματα τα έχουν δει και άλλοι που βρίσκονταν μαζί μου.
Κάποιες φορες λέω από μέσα μου σιγά more η φαντασία μου είναι ας παο για ύπνο, αλλα αν δεν είναι ? :
Δεν εγραψες τι ειδες εκεινο το βραδυ ηταν δεν ηταν ονειρο.
Γιατι δεν ρωτας την μητερα σου μεγαλος εισαι πεισε την να σου πει την αληθεια.
Αλλα περιστατικα?

Παράθεση:
Elfelia Aγαπητε/η Ματ11.Νομιζω πως σε καταλαβαινω σε αυτο το τελευτεο που ειπες το οτι παντα σε τραβαγαν.Το εχω απο τα 12 μου ενω δεν μου ειχε συμβει τιποτα μεταφυσικο.Εκτος απο αυτο που με βρικε εδω που ηρθα...
Το μεταφυσικο με τραβαει απο την ηλικια των .....παντα γυρω στα 5 να πω?
Αλλα αγαπητη μου Ελφελια νομιζω οτι απευθυνεσαι στο/η Radzoor
Μην στεναχωριεσαι το εχω παθει και εγω
Φιλακια
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-09-08, 16:53
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

ουψ....εχεις δικιο sorry
Iσως μπορεις να ρωτησεις τον πατερα σου ή και ακομα την μεγαλητερη αδερφη σου(παρολο που ειναι ελαχιστα μεγαλητερη)μπορει κατι παραπανω να εχει παρει το αυτη της(μπορει και να ειπα κοτσανα)

Νηριηδα οντος απορισα με τον εαυτο μου αλλα δεν ξερω νιθω οτι οντος εχω ξακινησει νεα ζωη χωρις φοβους ποιο οριμη πως να το πω νοιωθω σαν να μην μπορει να με εμποδισει τιποτα και κανενας.Παρολο αυτο που μου συνεβει η ανιδραση αυτου τελος παντων που μου απαντησε με εκανε ποιο δυνατη αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν με προβληματιζει ή οτι δεν φοβαμε απλα δεν τρομοκρατουμε...οπως πριν λιγους μηνες...

Τωρα ο καθενας σας μπορει να πιστεψει οτι θελει και να δωσει την δικη του εξηγηση εγω θα ειμαι εδω για να σας ακουσω κ να απαντησω σε οτι θελετε...
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elfelia : 22-09-08 στις 16:55
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-09-08, 16:54
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Καλη μου Elfelia ειναι χμμμ πως να το πω?...ΟυΑου! Που καταφερες να ελεγξεις την φοβια με τις κουκλες.Να σου πω οτι ειδα τη διαφημιση απο μια νεα σειρα με πορσελανινες κουκλες που 8α κυκλοφορησει και σκεφτηκα εσενα αλλα οκ!παραειναι να κανεις και συλλογη απο πανω!

Xμμ.. τωρα σχετικα με τον Radzoor
Με κανεις να σε ρωτησω τι ειδες στον κηπο αλλα μιας και δεν το ανεφερες ισως δεν 8ελεις να το πεις οποτε αγνοησε την ερωτηση!
Πραγματι δεν ειναι συνη8ισμενο να σπαει καποιος-ποσο μαλλον ενα παιδι- μια πορτα με το χερι του, εδω στο καρατε και πιο πολλες φορες εσπαγα το χερι παρα τη σανιδα
Ισως αυτο ειναι μια εξηγηση, οταν ενας αν8ρωπος με καποια ικανοτητα ή μεγαλη ψυχικη δυναμη αναστατωνεται μπορει να προκλη8ουν διαφορα α8ελα του.
Το να σε ελκυει το ιδιο που σε απω8ει ειναι πολυ συνη8ισμενο στους αν8ρωπους! Αλλα γιατι σε φοβιζουν ολα τοσο πολυ; Εχεις κατα νου καποια αιτια?
Από μικρός έβλεπα στο όνειρο μου μια πύλη ανοιχτή στο δωμάτιο του αδερφού μου στο οποιο κοιμάμαι τώρα και έξω από αυτήν 2 δαίμονες να με πιάνουν και να μου λένε θα έρθεις μαζί μας, είσαι ένας από εμάς ... αυτό το έβλεπα πολύ μικρός στο νηπιαγωγείο ! Ενώ δεν είχα ουδεμία σχέση με videogames και με ταινίες τρόμου/έστω βίας. σε αυτό που λες γιατί με φόβιζαν τα σατανιστικά σύμβολα κλπ είναι γιατί ήταν οι εφιάλτες μου από μικρό παιδάκι τώρα πια με τραβάνε όλα αυτά.Έχω δει κάποιες πληροφορίες για τα vampire .. επειδή μου αρέσουν όσο τίποτε άλλο και κάποιος έλεγε ότι μπορούν να μυρίσουν το αίμα από απόσταση .. και πάνω σε αυτό επίσης μου συμβαίνει κάτι περίεργο.. μπορώ να μυρίσω το αίμα από πολύ μακριά .. δεν ξέρω πως και γιατί . Ελπίζω να μην με πάρετε για τρελό ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 22-09-08 στις 16:57
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-09-08, 16:58
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

coooooooollllllllllll.Εδω μεσα δεν θα σε πει κανενας τρελο
Οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν να πουν κατι το οποιο ο καθενας θα ελεγε τρελο.
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-09-08, 17:12
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Συμφωνω απολυτα με την Elfelia! Αν αρχισω να σου λεω τους δικους μου εφιαλτες μονο,8α δεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πιστεψω οτι εισαι τρελος!
Κι εμενα με γοητευε ο μυθος(?) των vampire αλλα αυτο που ειπες για την ικανοτητα σου να το μυριζεις απο μακρια ειναι πραγματικα περιεργο!Πως το διαπιστωσες?
Ολα αυτα δεν μπορει να ειναι ασχετα με την προηγουμενη εμπειρια. Δεν 8ελω να πω ετσι ευκολα οτι υπαρχει πι8ανοτητα να ησουν κατι στην προηγουμενη ζωη που σε ακολου8ησε στην νεα-αν φυσικα αποδεχτουμε οτι υπαρχουν προηγουμενες ζωες-ή κατι εξισου τρομαχτικο.
Απο την αλλη η μητερα σου ειπε οτι ειναι κατι καλο αυτο,αρα αν ξερει κατι παραπανω τα λογια της ηταν σημαντικα.ξερω οτι δεν ειναι τοσο ευκολο οσο το λεμε αλλα δοκιμασε να την πεισεις να σου μιλησει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-09-08, 17:16
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Και οταν μαθεις κανενα νεο πες μας και εμας
Μην μας αφησεις με την απορια
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-09-08, 17:42
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Λοιπον πηρα μια μεγαλη αποφαση:Κατεβαινω να ρωτησω την απο κατω.Ας ελπισουμε οτι δεν θα μου κλεισει την πορτα καταμουτρα κ ας ελπισουμε οτι θα παει συζητησει προς τα κει που θελουμε..............
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.