Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-10-09, 16:22
aisopos Ο χρήστης aisopos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή τι να πω

η μυγα οντως εμφανιζετε απτο πουθενα ειτε το πιστευεις ειτε οχι αν ολα αυτα σου φαινονται ακρως γελοια δεν εχεισ παρα να διαβασεις της γητειες. οσο για τη μυγα η μυγα συμβολιζει την καταραμενη ενεργεια που εχει εγκλωβιστει στο χωρο για τον οποιο μιλαμε.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-10-09, 23:09
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aisopos
η μυγα οντως εμφανιζετε απτο πουθενα ειτε το πιστευεις ειτε οχι αν ολα αυτα σου φαινονται ακρως γελοια δεν εχεισ παρα να διαβασεις της γητειες. οσο για τη μυγα η μυγα συμβολιζει την καταραμενη ενεργεια που εχει εγκλωβιστει στο χωρο για τον οποιο μιλαμε.
Και αν σκοτώσεις την μύγα, τί γίνεται; (σοβαρά ρωτάω)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-10-09, 01:51
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aisopos
η μυγα οντως εμφανιζετε απτο πουθενα ειτε το πιστευεις ειτε οχι αν ολα αυτα σου φαινονται ακρως γελοια δεν εχεισ παρα να διαβασεις της γητειες. οσο για τη μυγα η μυγα συμβολιζει την καταραμενη ενεργεια που εχει εγκλωβιστει στο χωρο για τον οποιο μιλαμε.

Με συγχωράς, μπορεί τη μύγα να την ελκύουν ζέστη, έντονες μυρωδιές και βρομιές αλλά είναι γλυκύτατο πλάσμα αν την έβλεπε κανείς από πολύ κοντά.. γιατί μύγα και όχι φίδι? (τα σιχαίνομαι τα φίδια). Σε ποια θρησκεία η μύγα συμβολίζει την αρνητική ενέργεια? Και γιατί όχι φαινόμενο πολτεργκαιστ αντί μια αθώα μύγα?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-10-09, 21:01
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aisopos
η μυγα οντως εμφανιζετε απτο πουθενα ειτε το πιστευεις ειτε οχι αν ολα αυτα σου φαινονται ακρως γελοια δεν εχεισ παρα να διαβασεις της γητειες. οσο για τη μυγα η μυγα συμβολιζει την καταραμενη ενεργεια που εχει εγκλωβιστει στο χωρο για τον οποιο μιλαμε.
Δεν ειπα οτι τα βρισκω ακρως γελοια. Ο,τι δε πιστευω ή βρισκω περιεργο δε σημαινει οτι το θεωρω γελοιο. Επισης δεν εχω ξανακουσει για καταραμενη ενεργεια και το συμβολισμο της μυγας.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-11-09, 15:05
Idhrenniel Ο χρήστης Idhrenniel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παιδια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας στο θέμα!
Για πληροφορίες μου είναι δύσκολο να μάθω γιατί το σπίτι ξέρω λίγα πράματα...
Η σπιτονοικοκυρά μου είναι η τρίτη στη σειρά που το αγοράζει και είχε ζήσει και αυτή μέσα πριν παντρευτεί και μετα το νοίκιαζε...
Τώρα το πως θα μάθω αν είχε γίνει εκει μέσα κάτι παράξενο μου φαίνεται αρκετά δύσκολο...

Θα προσπαθήσω αυτό με το ψωμί...
Αλλα έχω μια απορία...αν η μύγα πάει και στο πιάτο και στο ψωμί τι γίνεται;;;
Και αν πάει στο πιάτο;;Τι κάνω μετά;;
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-11-09, 16:17
aisopos Ο χρήστης aisopos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

αν την δεις να καθετε τοτε σημαινει οτι κατι τη κραταει και δεχετε την αγαπη που της προσφερεις ψωμι=σωμα ψυχη=νερο μπες στο δωματιο ακουμπησε το χερι σου με στο νερο και σκορπα το σα να ραντιζεις στο δωματιο. μετα ανοιξε το παραθυρο και πες της καλο ταξιδι με αγαπη. ετσι θα φυγει με αγαπη
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-11-09, 16:22
Idhrenniel Ο χρήστης Idhrenniel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

θα το προσπαθησω αν και παιζει να φοβηθω αν εμφανιστει η μυγα απο το πουθενα...θα κανω και εναν αγιασμο μετα για καλο και για κακο και βλεπουμε...

Εχω εναν "ευαισθητο" φιλο μου σε κατι παράξενα φαινόμενα και οταν μπηκε στο δωματιο ενιωσε απόρριψη και μου ειπε οτι παιζει να εχει αυτοκτονησει μεσα μια κοπελα...τωρα για το κοπελα δεν ξερω πως του ηρθε και μου το ειπε αλλα τον βλεπω και ειναι σιγουρος...εμενα δεν με ενοχλει και δεν μου κανει κακο απλα συνυπαρχει μαζι μου...που και που νιωθω και καμια κρυαδα η κατι σαν να με αγγιζει...

το θεμα ειναι οτι θα πιαστει και το ιδιο με το πιατο και θα φυγει οτι κ αν ειναι εκει μεσα;;;
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-11-09, 16:24
aisopos Ο χρήστης aisopos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

κατι σαν χαδι σαν ενα κρυο αερα να περναει απαλα απο πανω σου?

το θεμα ειναι οτι θα πιαστει και το ιδιο με το πιατο και θα φυγει οτι κ αν ειναι εκει μεσα;;

οτι και αν ειναι πρεπει να του δειξεις εσυ αγαπη

*τα δύο ποστ του φίλου Αίσωπου ενώθηκαν χωρίς να υπάρξει καμμία αλλαγή στο περιεχόμενό τους. Εκ του Συντονισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 03-11-09 στις 16:34
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-11-09, 10:03
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aisopos
pare ena piato vale nero mesa kai ena kommataki pswmi akrivws dipla. efoson to kaneis katse apo apostasi kai parakoloutha to piato' an deis mia miga na pigainei na kathete sto piato tote kati iparxei. apla esy oti kai an einai auto to ipodexese me agapi tou dineis nero kai trofi . kapoioi mporoun na gelasoun. alla kserw oti pianei
Συγνώμη αλλα εμένα όντως όλο αυτό μου φαίνεται γελοίο. Αν μάλιστα το επιχειρήσει κάποιος καλοκαίρι όχι μόνο μία μύγα θα δεί αλλά σμήνος ολόκληρο, ίσως και τίποτα ποντίκια και κατσαρίδες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aisopos
η μυγα οντως εμφανιζετε απ το πουθενα ειτε το πιστευεις ειτε οχι αν ολα αυτα σου φαινονται ακρως γελοια δεν εχεις παρα να διαβασεις της γητειες. οσο για τη μυγα η μυγα συμβολιζει την καταραμενη ενεργεια που εχει εγκλωβιστει στο χωρο για τον οποιο μιλαμε.
Δηλαδη οι γητείες ειναι πανάκεια και δεν επιδέχονται αμφισβήτηση;
Εάν κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει βρισκόμαστε στο κατώφλι του 2010 και όχι στο μεσαίωνα για να παλεύουμε ακόμα τη ζωή μας με ξόρκια, ματζούνια και δυσιδαιμονίες.
__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-11-09, 10:08
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THE KEEPER OF SECRET
Συγνώμη αλλα εμένα όντως όλο αυτό μου φαίνεται γελοίο. Αν μάλιστα το επιχειρήσει κάποιος καλοκαίρι όχι μόνο μία μύγα θα δεί αλλά σμήνος ολόκληρο, ίσως και τίποτα ποντίκια και κατσαρίδες.



Δηλαδη οι γητείες ειναι πανάκεια και δεν επιδέχονται αμφισβήτηση;
Εάν κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει βρισκόμαστε στο κατώφλι του 2010 και όχι στο μεσαίωνα για να παλεύουμε ακόμα τη ζωή μας με ξόρκια, ματζούνια και δυσιδαιμονίες.
Εγώ ακόμα δεν πήρα απάντηση τι θα συμβεί αν σκοτώσει κάποιος την μύγα, μήπως είναι αόρατα τα posts μου;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.