Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-01-10, 17:15
ANAX Ο χρήστης ANAX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2010
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ

ΚΟΙΜΌΜΟΥΝ και ξαφνικά βλέπω το σώμα μου κάτω και εγώ ήμουν στο ταβάνι, είχα πολύ καλύτερη αντίληψή του χώρου αργότερα την ονόμασα αίσθηση αντίληψη. Οτι ήθελα να δω μεταφερόμουν αυτόματα εκεί .Εβλεπα τα αυτοκίνητα έξω και τα δωμάτια.Φοβήθηκα και πριν ξυπνήσω είδα το ρολόι μου κατω ήταν 3 και 47 λεπτά όταν ξύπνησα είδα το ρολόι μου ακριβως 3 47 λεπτά και όλα τα αυτοκίνητα έξω και τα δωμάτια ήταν όπως τα είχα δει.-----ΜΙΑ μέρα στο δωμάτιο μου εμφανίστηκε ένα κοντό, τριχωτό, γύρο στα 60 εκατοστά δαιμόνιο που είχε δυο μικρά κέρατα κόκκινα μάτια, ουρά και δείχνοντας τα δόντια του μου είπε, θα δεις τι θα σου κάνω όταν μπορώ όταν έρθει η ώρα αυτή θα δεις και εξαφανίστηκε. -------. Άλλη φορά ενώ είχα ξαπλώσει εμφανίστηκε απέναντι μου ένας ηλικιωμένος άντρας με πολλά άσπρα γένια μέσα σε αχλή.---------Καποια στιγμη μεταφέρθηκα σε ένα τόπο που ονομάζουμε κόλαση, εκεί ήμουν ακριβως ο ίδιος αλλά η ουσία του εκεί σώματος μου είχε γίνει τα πάθει μου και η αμαρτίες μου.Είχα απόλυτη Ελευθερία να κάνω και να πω ότι Θέλω αλλά εμένα το μυαλό μου ήταν μόνο σε μια σκέψη, πως να κάνω μια αμαρτία, να εκπληρώσω μια μνήμη ηδονής αλλά τι τραγικό αυτό προϋπόθετε ένα σώμα που δεν είχα πλέων να εκφράσει αυτό που ήθελα και να μου δόση ηδονή, έτσι κάθε μου σκέψη ήταν ανεκπλήρωτοι ηδονή, φωτιά που έκαιγε τα σωθικά μου αλλά εγώ επέμενε να ψάχνω τρόπους να εκφράσω της αμαρτίες μου - χωρίς να πω ένα κύριε ελέησον - ούτε που με ενδιέφερε εγώ ήμουν πλέων τα πάθη μου ανεκπλήρωτα σε ένα ΜΗ υλικό κόσμο..---------Μια μέρα κατηγόρησα το Θεό κλαίγοντας, ότι ούτε 30 εκατομμύρια[σε δραχμές] ούτε 10 ούτε εκατό χιλιάδες δεν μου έδωσες εκείνη τι μέρα έτυχα εκατό χιλιάδες στο προτο, ακριβός 100.----------.Φοβόμουν να μείνω στα Λαιονς στα ΡΟΤΑΡΥ και ΣΤΟΥΣ ΡΟΔΟΣΤΑΥΡΟΥΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ πήγα τοτε και βρήκα το ν ΠΆΤΕΡ ΠΑΐΣΙΟ στο όρος τοτε ήμουν 27 μου είπε να φύγω από τους χώρους αυτούς και ο Θεός θα μου δώσει 100 φορές παραπάνω από ότι θα έπαιρνα από αυτούς τους χώρους, μου είπε ότι από τα 40 μέχρι τα 50 θα ασχοληθώ με εμπόριο και θα κάνω χρήματα τα οποία ο Θεός θα μου τα δώσει για να μοιραστούν στα πολύ δύσκολα χρόνια που θα έρθουν μου είπε ότι στα 50 με 55 θα γίνω πολιτικός και θα δω την πόλη ελεύθερη Μου είπε ότι θα κανο ένα Μωρό με κόπο και μετά πολα χρόνια και η γυναίκα μου θα είναι από νησί.Νομίζω ότι μέχρι τώρα όλα έχουν βγει κατά γράμμα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-01-10, 17:30
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν καλωσήλθες στο φόρουμ "καταιγιστικέ" ΑΝΑΧ!

Από όσα αναφέρεις, θέλω να σταθώ σε 2-3 σημεία. Γράφεις:
Παράθεση:
Φοβόμουν να μείνω στα Λαιονς στα ΡΟΤΑΡΥ και ΣΤΟΥΣ ΡΟΔΟΣΤΑΥΡΟΥΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ πήγα τοτε και βρήκα το ν ΠΆΤΕΡ ΠΑΐΣΙΟ στο όρος τοτε ήμουν 27 μου είπε να φύγω από τους χώρους αυτούς και ο Θεός θα μου δώσει 100 φορές παραπάνω από ότι θα έπαιρνα από αυτούς τους χώρους,
Επειδή έχω ίδια γνώση και από τις τρεις ομάδες, θεωρώ την άποψη του Παΐσιου εξόχως αυθαίρετη ακόμα και ως διατύπωση. Σε αυτές τις ομάδες (ειδικά στις πρώτες 2 που αναφέρεις) δεν γίνεσαι μέλος για να λάβεις αλλά για να δώσεις και μάλιστα όχι για να μάθεις πως είναι να δίνεις αλλά για να κάνεις πράξη με αποτελεσματικό τρόπο την αυτοφυή σου ανάγκη της αυτοδιάθεσης. Αν δεν το "έχεις" μην ασχολείσαι καθόλου

Σε κάθε περίπτωση, το "έλα εδώ, μην πας εκεί" μου προκαλεί ούτως ή άλλως μία δυσανεξία...

Παράθεση:
μου είπε ότι στα 50 με 55 θα γίνω πολιτικός και θα δω την πόλη ελεύθερη
Αναφέρεσαι στην Κωνσταντινούπολη;

Σχετικά με τις υπόλοιπες "προφητείες" του Παΐσιου, αν θέλεις, να μοιραστείς μαζί μας το που και πως αυτά που σου προφήτεψε έχουν γίνει πράξη. Πόσα χρόνια έχουν περάσει από τότε που τον επισκέφτηκες στο όρος;
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 11-01-10 στις 17:42
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-01-10, 20:06
ANAX Ο χρήστης ANAX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2010
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

-- Ο ΓΈΡΩΝ ΠΑΐΣΙΟΣ δεν μου είπε τότε που να πάω αλλά απλά να φύγω ------ναι ενοουσε την Κωνσταντινούπολη-------τώρα είμαι 46 και δεν είπε ότι στα 55 θα δω την πόλη ελεύθερη αλλά ότι θα το δω όσο ζω-----χμμμμ τα Λαιον και τα Ροταρυ -στη Ζωή μου δεν φοβάμαι τίποτα ούτε και το θάνατο αυτό που φοβόμουν τότε δεν ήταν μην πάθω κάτι άλλα η στέρηση της ελευθερίας μου ----- αυτά περί προσφοράς τα τρως και εσύ- το πρόγραμμα για τους τυφλούς ---αυτό που έζησα εγώ μέσα από όλα αυτά είναι η διαπίστωση ότι ειναι παγκόσμια οικονομικά και όχι μόνο συμφέροντα που καθοδηγούνται καθαρά από ανώτερα εβραϊκά στελέχη-----έχουν χωρίσει τον κόσμο σε επαρχίες και θέματα [ΕΛΛΆΔΑ ΚΎΠΡΟΣ ΘΈΜΑ 117]για την ωρα εκείνη που θα έρθει η κυβερνήσει που ετοιμάζουν πυρετωδώς πλέων----σαφώς και υπάρχουν αγνοί άνθρωποι μέσα σε αυτούς τους χώρους----να μου δώσει ο Θεός 100 φορές παραπάνω δεν μιλούσε για χρήματα άλλα για αληθινή γνώση και ευτυχία αυτό που ΠΆΝΤΟΤΕ ΕΨΑΧΝΑ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-01-10, 20:31
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Έχω λόγο για αυτές τις οργανώσεις και μπορώ να σου πω πολλά όμως εδώ δεν είναι σκόπιμο να γίνει μεγαλύτερη ανάπτυξη επ' αυτών.

Σχετικά με την επιστροφή της Πόλης, επομένως μιλάμε για έναν ορίζοντα κάπου 50+ χρόνων...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-01-10, 21:00
ANAX Ο χρήστης ANAX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2010
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΠΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΜΟΣ-ΑΝΕΜΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑ Ι ΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΤΑΡΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-01-10, 23:11
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Γιατί είσαι στο κόσμο ανάχ?
Σε ποιο σκοπό θα αφιερώσεις όσα έμαθες και τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σου?
Θα πιάσεις τόπο... ή θα κάνεις μόνο για τον εαυτό σου?

Μην απαντάς εδώ.. δε σε ρωτώ για να απαντήσεις εμένα, αλλά τον εαυτό σου
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-10, 17:26
ANAX Ο χρήστης ANAX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2010
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

[QUOTE=paul;77802]Γιατί είσαι στο κόσμο ανάχ?
Σε ποιο σκοπό θα αφιερώσεις όσα έμαθες και τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σου?
Θα πιάσεις τόπο... ή θα κάνεις μόνο για τον εαυτό σου?

Μην απαντάς εδώ.. δε σε ρωτώ για να απαντήσεις εμένα, αλλά τον εαυτό σου [/QU ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-01-10, 16:08
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Πρέπει όμως μιας και βγάζεις στο φόρουμ αυτό το πιστεύω σου ότι, λυπάμαι αφάνταστα στα άτομα που θα μεταφέρεις αυτό το πιστεύω. Πόσο ετών είσαι αλήθεια? Στο να μεταδίδεις μέλλον χωρίς ιδανικά, μιας και δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε τίποτα απολύτως και όλα είναι αέρας σε σακί.
Έχω ένα φίλο που πιστεύει σε αυτό και ότι όλα είναι μια σύμπτωση Και μετά από πολύ πολύ συζήτηση με αυτόν, όταν τον πίεσα να μου πει ένα πράγμα που πιστεύει σε αυτή τη ζωή. Εκείνος μου είπε 2. Το ένα είναι πρέπων να το αναφέρω. Το δεύτερο είναι τα λεφτά.. Είναι 18 ετών και τον λυπάμαι βλέποντας και τι ζωή κάνει. Ανήκει σε μια μικρή «σφάλμα» γενιά που δεν θα ξεπεράσει τα 40. Αλλά σίγουρα κάποιος του το μετέδωσε αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 13-01-10 στις 16:12
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-01-10, 17:20
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Διόρθωση του παραπάνω.. το ένα που ανέφερε ΔΕΝ είναι πρέπων να το αναφέρω.. Άρα έτσι και αλλιώς, κάπου πιστεύεται εσείς της σύμπτωσης. Έτσι δεν είναι?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 13-01-10 στις 17:21
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-01-10, 23:48
ANAX Ο χρήστης ANAX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2010
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Διόρθωση του παραπάνω.. το ένα που ανέφερε ΔΕΝ είναι πρέπων να το αναφέρω.. Άρα έτσι και αλλιώς, κάπου πιστεύεται εσείς της σύμπτωσης. Έτσι δεν είναι?
Ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς,για ποια ηθική μιλάς, αλίμονο αν ο καθένας δεν μπορεί να εκφρασθεί με θέσεις
και απόψεις.
Τέλος πάντων η θέσεις μου είναι για να μην παρεξηγηθώ.
1. Μακριά από κάθε οργάνωση βρομώ εβραϊκών λόμπι όπως είναι τα ΛΑ Ι ΟΝ και τα ΡΟΤΑΡΥ
2.Η μαγεία βλάπτει. Κάθε επίκληση στο μεγαλύτερο ποσοστό της είναι μια δαιμόνων επαφή και πιστέψτε με πρέπει να
έχεις γνώσης για να μπεις στους χώρους του μυστικού
3 Επιστροφή στη μαγεία του φυσικού
4 Πάνω από όλα η ελευθέρια του νου μας.
Εν συντομία αυτά με εκφράζουν, αν τώρα έχεις κάποια αντίρρηση είσαι στο επίπεδο 4 των πιστεύω μου και καλά κάνεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.