Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-02-10, 23:27
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Άκου Ελπινίκη… Μέχρι τα 13 μου βίωσα διάφορα (δεν έχει σημασία) οπτικό ακουστικά (και για τους ψυχολόγους, σε μορφή dolby pro logic 7.1). Άκουγα και μουσική όταν ήμουν θλιμμένος σαν παιδάκι από το πουθενά με πνευστά όργανα.. όπως.. τρομπέτα, φλογέρα… τέτοιου τύπου όργανο αλλά χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω το όργανο η ακόμη και να σφυρίξω με το στόμα την μελωδία αυτή αργότερα.

Βίωσα αρκετά πράγματα και πιστεύω στο μεταφυσικό. Είχα πολλών τύπου οράματα και είδα και το μαύρο Και το άσπρο. . Μετά τα 13-14 (δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς) σταμάτησε το έντονο οπτικό ακουστικό

Ναι πιστεύω στην ύπαρξη θεού και κακού (ότι όνομα έχει αυτό). Επέλεξα με απόλυτη σιγουριά αυτό που μου έδωσε χαρά και ασφάλεια και μην μπούμε στην διαδικασία το πώς το επέλεξα και με τι κριτήριο, ας πούμε ένα παράδειγμα, όπως ξέρεις ότι διψάς και θα απλώσεις ένα ποτήρι στην βρύση να το γεμίσεις με νερό και πιεις, έτσι και εγώ ήξερα τη ήθελα να ακολουθήσω.
Όλα αυτά ήταν η ύστατη απόδειξη για εμένα της ύπαρξης τους, και σου λέω με απόλυτη σιγουριά ότι υπάρχει και το άσπρο και το μαύρο, μας και έχω νοιώσει παρουσία ατελείωτης αγωνίας επίσης.

Γιαυτο ποτέ κανείς δεν μου τον έδειξε,
Ποτέ κανείς δεν μου είπε τι να πιστεύω,
Ποτέ κανείς μου είπε, τι να ακολουθώ διότι δεν το ρώτησα και δεν υπήρξε ανάγκη να ακούσω από κανένα.
και όσοι μου λένε τη να κάνω, εγώ κάνω το αντίθετο. λόγο αντίδρασης… έτσι είμαι από γεννησιμιού. Είμαι κάθετο μαχαίρι στα πιστεύω μου και ποτέ δεν ασχολήθηκα να διαβάσω κανένα βιβλίο. Ποτέ δεν εμπιστεύομαι τα πιστεύω ΚΑΝΕΝΟΣ μιας και τα δικά μου πιστεύω τα βίωσα και αυτό μου αρκεί.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 06-02-10 στις 23:31
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.