Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-10-07, 11:38
open mind Ο χρήστης open mind δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

Βεβαία αυτό καταργεί την ατομικότητα και μας περιορίζει την πλήρη ελευθερία
Όπως στο παράδειγμα που ανέφερα με τον οργανισμό όπως πχ το κύτταρο έχει
Συγκεκριμένα πράγματα να κάνει έτσι και εμείς σαν μέρος της αυτής της θεϊκής ενεργείας θα έχουμε κάποια όρια και ίσως κάποια συγκεκριμένα πράγματα που θα
Πρέπει να κάνουμε.
__________________
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 23-10-07, 18:29
Δημήτρης Μπρικιάτης
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Κάρμα, έρηξα μια ματιά στα χαρακτηριστηκα και βρήκα οτι έχω τα εξης:

- Μαγνητικό βλέμμα (ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. ΟΤΑΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ, ΤΟ ΔΕΙΧΝΩ ΠΟΛΥ. ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΟΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΡΙΣΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ... )
- Χαρισματική προσωπικότητα(ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ Η ΓΛΥΠΤΙΚΗ. ΣΧΕΔΙΑΖΑ ΕΠΙΣΗΣ, ΕΝΩ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΓΕΙΝΩ ΚΩΜΙΚΟΣ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ, Η ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ)
- Θερμοκρασία σώματος χαμηλότερη της κανονικής (ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΕΛΕΓΞΕΙ...)
- Ασυνήθιστος τύπος αίματος ή ακόμα και συνδυασμός ομάδας αίματος (ΠΙΘΑΝΟΝ)
- Μεταβατικός σπόνδυλος, επιπλέον σπόνδυλος ή ψευτοσπόνδυλος, επιπλέον ή ανώμαλη πλευρά (Ο ΑΝΤΙΧΕΙΡΑΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΛΗΓΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ...)
- Υπερευαισθησία στον ηλεκτρισμό, στα ηλεκτρομαγνητικά πεδία κ.λ.π. (ΕΙΜΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΣΤΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ. ΤΑ ΜΙΣΩ...)
- Πίεση αίματος χαμηλότερη της κανονικής (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ)
- Αρκούνται σε λίγο ύπνο και αποδίδουν περισσότερο τις νυχτερινές ώρες (ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ...ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΣΤΙΣ 6.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΟΝΑ.)
- Υπήρξαν μη αναμενόμενα από τους γονείς τους παιδιά (ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...)
- Αν και γενικά, εκφράζουν την αγάπη τους για τους γονείς τους, αισθάνονται ότι η μητέρα και ο πατέρας τους δεν είναι οι πραγματικοί τους γονείς (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.)
- Αισθάνοντάι ότι οι πραγματικοί τους πρόγονοι ήρθαν από έναν άλλο κόσμο, από μία άλλη διάσταση, από ένα άλλο επίπεδο συνειδητότητας και νοσταλγούν την αληθινή τους πατρίδα, εκεί «πέρα από τ’ άστρα» (ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...)
- Έχουν ένα συναίσθημα «επείγοντος», μία έλλειψη χρόνου για την εκπλήρωση σπουδαίων σκοπών και μίας ειδικής αποστολής (ΟΧΙ ΤΟΣΟ. ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ...ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ...)
- Έχουν την αίσθηση ενός βόμβου ή μηχανικού ήχου υψηλής συχνότητας στα αυτιά τους πριν ή κατά τη διάρκεια κάποιου ψυχικού γεγονότος ή προειδοποίησης κινδύνου (ΜΠΟΡΕΙ...)
- Αόρατοι σύντροφοι κατά την παιδική τους ηλικία, που τους πρόσφεραν καθοδήγηση, πληροφορίες ή συμπαράσταση και διατήρησή τους στη συνέχεια, σαν οδηγούς, προστάτες κ.λ.π. (ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΛΥ "ΖΩΝΤΑΝΟΣ" ΠΑΛΑΙΩΤΕΡΑ...)
- Είχαν ένα σοβαρό ατύχημα, ασθένεια ή τραυματική εμπειρία γύρω στα 11 ή 12 που τους ενθάρρυνε να στραφούν «προς τα μέσα» (ΣΤΑ 10 ΜΟΥ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΉ ΟΥΛΗ ΣΤΟ ΔΕΞΙΌ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ ΜΟΥ. ΣΤΑ 14 ΜΕΤΑΚΩΜΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΞΥΛΟΚΣΤΡΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ. ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ.)
- Φαίνεται να έχουν ασυνήθιστες ικανότητες που θεωρούνται παραφυσικές από την οικογένειά τους και τους συνομήλικούς τους. Επίσης, φαίνεται να έχουν ασυνήθιστες ικανότητες σε τομείς όπως οι τέχνες, τα μαθηματικά, η μουσική, το δράμα, οι φυσικές επιστήμες ή η θεραπεία (ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ...Π.Χ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΓΕΝΝΟΥΣΑ, Η ΑΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ...ΕΠΙΣΗΣ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ. ΜΠΟΡΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΔΩ.)
- Βρίσκουν ότι τα μικρά παιδιά και τα ζώα, έλκονται από αυτούς (ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ! )
- Ίσως έχουν μυστικιστικές διασταυρώσεις στις παλάμες τους (ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΑ Χ )
- Αισθάνονται ασυνήθιστη έλξη για τα κρύσταλλα και ορισμένα είδη πέτρας (ΕΛΑΧΙΣΤΑ...ΤΑ ΠΛΟΥΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΥΠΩΣΙΑΖΟΥΝ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ...)
- Έχουν συχνά όνειρα πτήσεων, στα οποία κινούνται ελεύθερα στον αέρα
(ΟΧΙ ΕΓΩ, Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ.)
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 25-10-07, 15:18
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

όμορφα και ελπιδοφόρα

είναι αυτά που γράφεις karma...και συμφωνώ μαζί σου απλά η δική μου απορία στο θέμα αυτό είναι γιατί να έχουν μόνο κάποιοι την δυνατότητα ή έστω μόνο κάποιοι να έχουν γεννηθεί με σκοπό να σώσουν την ανθρωπότητα ή να αφυπνίσουν τους υπόλοιπους???

αν κάποιοι επιλέγονται αυτό δεν είναι άδικο για τους υπόλοιπους? (είναι δίκιο μόνο αν δεχτούμε οτι υπάρχει προηγούμενη ζωή και ο καθένας κρίνεται ανάλογα...)

πιστεύω στους εργάτες του φωτός,στους πνευματικούς πολεμιστές κ.τ.λ. αλλά πιστεύω οτι όλοι οι άνθρωποι που δεν θα θελήσουν να αποφύγουν αλλά να δεχτούν και να προχωρήσουν τον "δρόμο αυτόν" (που είναι "δύσκολος") <<βαφτίζονται>> και <<δέχονται>> να φέρουν εις πέρας τον σκοπό τους που έχει να κάνει και με τους ίδιους αλλά και με την ανθρωπότητα όλη...

φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 25-10-07, 17:36
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
όμορφα και ελπιδοφόρα

είναι αυτά που γράφεις karma...και συμφωνώ μαζί σου απλά η δική μου απορία στο θέμα αυτό είναι γιατί να έχουν μόνο κάποιοι την δυνατότητα ή έστω μόνο κάποιοι να έχουν γεννηθεί με σκοπό να σώσουν την ανθρωπότητα ή να αφυπνίσουν τους υπόλοιπους???

αν κάποιοι επιλέγονται αυτό δεν είναι άδικο για τους υπόλοιπους? (είναι δίκιο μόνο αν δεχτούμε οτι υπάρχει προηγούμενη ζωή και ο καθένας κρίνεται ανάλογα...)

πιστεύω στους εργάτες του φωτός,στους πνευματικούς πολεμιστές κ.τ.λ. αλλά πιστεύω οτι όλοι οι άνθρωποι που δεν θα θελήσουν να αποφύγουν αλλά να δεχτούν και να προχωρήσουν τον "δρόμο αυτόν" (που είναι "δύσκολος") <<βαφτίζονται>> και <<δέχονται>> να φέρουν εις πέρας τον σκοπό τους που έχει να κάνει και με τους ίδιους αλλά και με την ανθρωπότητα όλη...

φιλικά.
Αγαπητή ELPINIKI

Καλώς ήρθες στο θέμα και σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Πολύ σωστά αυτά που γράφεις και εύλογη η απορία σου! Το θέμα αυτό το έχω ερευνήσει και η ίδια, επειδή κάποτε μου προξένησε την ίδια απορία... Αυτό που προέκυψε ήταν.... ΟΤΙ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΥΤΗ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ! Βάσει, δηλαδή, της δικής τους βούλησης και επιθυμίας.

Μιλάμε, βέβαια, για εξελιγμένες ψυχές που έχουν τη δυνατότητα να κάνουν και δικές τους επιλογές!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 26-10-07, 17:08
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

γειά σου karma!

όταν λές οτι οι ψυχές αυτές δέχονται να εκτελέσουν τις όποιες αποστολές εθελοντικά, αυτή, (ας την πω συμφωνία) γίνεται πριν ενσαρκωθούν σε σώματα? ή σαν άνθρωποι αναγνωρίζουν την αποστολή τους και επιλέγουν να την φέρουν εις πέρας?

ελπίζω να γίνομαι κατανοητή...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 26-10-07, 18:35
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
γειά σου karma!

όταν λές οτι οι ψυχές αυτές δέχονται να εκτελέσουν τις όποιες αποστολές εθελοντικά, αυτή, (ας την πω συμφωνία) γίνεται πριν ενσαρκωθούν σε σώματα? ή σαν άνθρωποι αναγνωρίζουν την αποστολή τους και επιλέγουν να την φέρουν εις πέρας?

ελπίζω να γίνομαι κατανοητή...
Αγαπητή ELPINIKI

Είσαι κατανοητή και μ' ενδιαφέρουσες απορίες!

Η "συμφωνία" που γράφεις, γίνεται πριν οι ψυχές αυτές ενσαρκωθούν σε σώματα, για ποιο λόγο άλλωστε, να ενσαρκωθούν;;;

Σαν άνθρωποι, οι πληροφορία αυτή υπάρχει στο υποσυνείδητό τους, σαν ένα είδος μηχανισμού "επαγρύπνησης", που στην κατάλληλη στιγμή ή τις κατάλληλες συνθήκες έρχεται στην επιφάνεια.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 01-12-07, 14:23
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karma
Αγαπητέ Μιχάλη

Θα παραθέσω σύντομα κάποια αποσπάσματα. Το βιβλίο δεν ήταν δικό μου και ήταν αγορασμένο στο εξωτερικό. Έχω φωτοτυπήσει κάποιες σελίδες. Μόλις βρω χρόνο θα τις μεταφράσω και τις μεταφέρω!

Φιλικά
Πάντως, λίγο χρόνο να μεταφέρεις τις φωτοτυπίες δεν βρήκες, ούτε σκαν δε μπορείς να τις κάνεις;
Πως θα πεισθούν όσοι διαβάζουν για την αξιοπιστία αυτών γράφονται εδώ;
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 01-12-07, 14:35
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Πάντως, λίγο χρόνο να μεταφέρεις τις φωτοτυπίες δεν βρήκες, ούτε σκαν δε μπορείς να τις κάνεις;
Πως θα πεισθούν όσοι διαβάζουν για την αξιοπιστία αυτών γράφονται εδώ;
Αγαπητή Litsa

Άλλαξα υπολογιστή και ο σαρωτής μου δεν είναι συμβατός με τα Vista. Θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο!

Είναι στο πρόγραμμα, πάντως...

Εν αναμονή... λοιπόν!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-07-08, 13:40
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karma
Αγαπητή Litsa

Άλλαξα υπολογιστή και ο σαρωτής μου δεν είναι συμβατός με τα Vista. Θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο!

Είναι στο πρόγραμμα, πάντως...

Εν αναμονή... λοιπόν!!!!!
Είναι ακόμα στο πρόγραμμα "εν αναμονή" ή να μην περιμένουμε άδικα Κάρμα;

Φαντάζομαι θα το ξέχασες αν και το υποσχέθηκες
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-07-08, 15:32
Το avatar του χρήστη anti
anti Ο χρήστης anti δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2004
Μηνύματα: 847
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον θέμα...
Όλοι έχουμε την ανάγκη να πιστέψουμε σε κάτι, ίσως αυτή η ανάγκη να δημιούργησε τους ουράνιους τύπους και όλων των ειδών τους τύπους που θα σώσουν τον κόσμο ή θα τον κάνουν καλύτερο...

Πραγματικά θα χαιρόμουν αν ήταν αληθινή η ύπαρξη αυτών των ανθρώπων, αλλά όπως σε όλα τα πράγματα τίποτα δεν είναι σίγουρο και όλα εξαρτώνται από τον παρατηρητή, έτσι και οι ουράνιοι τύποι ίσως να μην είναι τίποτα άλλο από μια κρυφή ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον ....


Φιλικά
Άντη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.