Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-09-17, 23:56
aggelos86 Ο χρήστης aggelos86 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2014
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Αισθάνομαι σεισμούς;

Χαζή δήλωση το ξέρω αλλά μήπως και;;

Αργά το βράδι λίγο πριν γίνει ο μεγάλος σεισμός στην Λέσβο, κάτι με έπιασε και δίχως λόγο δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα και άρχισα να σκέφτομαι πολύ έντονα τους σεισμούς και το τι έχει να γίνει στην Ελλάδα έτσι και μας χτυπήσει κανας τέτοιος.
Το σκεφτόμουν τόσο έντονα που θυμάμαι σε μια στιγμή είπα 'μωρε λες να είναι προαίσθηση για καναν σεισμό';; Το πρωί που ξυπνάω λοιπόν ακούω στην τηλεόραση για τον σεισμό στην Λέσβο.
Απ την μια να σκέφτομαι πως ήταν τυχαίο και απ την άλλη να θυμάμαι και πως η μάνα μου ανα περιόδους 'αισθανόταν' σεισμούς βδομάδες πριν γίνουν στην γεωγραφική περιοχή που μένω. Πολλές φορές βέβαια είχε κάνει λάθος και ανησυχούσε άδικα αλλά ασ το αφήσουμε αυτό :P

Χθες το βράδι πάλι κατα κάποιον τρόπο νομίζω πως αισθάνθηκα τον σεισμό στο Μεξικό, κάπου στις 2-4 ώρες χονδρικά πριν συμβεί,
Συγκεκριμένα είδα όνειρο στο οποίο ή βρισκόμουν εγώ στην Αμερική ή το έβλεπα απ την τηλεόραση, δεν κατάλαβα. Έβλεπα λοιπόν μια στενή λωρίδα γης και σε αυτή υπήρχαν μερικοί άνθρωποι και εγώ συγκεκριμένα παρακολουθούσα μια δημοσιογράφο που έκανε κάποιο ρεπορτάζ εκει, πίσω της αρκετά χιλιόμετρα μακριά υπήρχε ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης. Δεν ξέρω τι ήταν. Ξαφνικά κάτι γίνεται και η γη σηκώνεται κατα πάνω και ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης αρχίζει να καταβροχθίζει τα πάντα. Αν και δεν είδα λάβα μου έδωσε την αίσθηση πως ήταν ηφαίστειο, το πρωί μου είπε η μάνα μου για τον σεισμό στο Μεξικό!

Για πείτε τώρα εσείς, γνώμες, παρατηρήσεις, απορείες, συμβουλές για να το ψάξω περισσότερο;;

Εννοείται πως την επόμενη φορά που θα αισθανθώ κάτι τέτοιο θα το γράψω εδώ αρκεί να μην κοιμάμαι και με προλάβει το κακό πριν ξυπνήσω, ας βγω και λάθος

Και λίγο άσχετο αλλά: Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα σε ένα θέμα απ το παλιότερο προς το νεότερο;; Για κάποιον λόγο μου τα δείχνει ανάποδα :/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aggelos86 : 09-09-17 στις 00:00
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-09-17, 22:51
space cowboy Ο χρήστης space cowboy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-03-2013
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelos86 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαζή δήλωση το ξέρω αλλά μήπως και;;

Αργά το βράδι λίγο πριν γίνει ο μεγάλος σεισμός στην Λέσβο, κάτι με έπιασε και δίχως λόγο δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα και άρχισα να σκέφτομαι πολύ έντονα τους σεισμούς και το τι έχει να γίνει στην Ελλάδα έτσι και μας χτυπήσει κανας τέτοιος.
Το σκεφτόμουν τόσο έντονα που θυμάμαι σε μια στιγμή είπα 'μωρε λες να είναι προαίσθηση για καναν σεισμό';; Το πρωί που ξυπνάω λοιπόν ακούω στην τηλεόραση για τον σεισμό στην Λέσβο.
Απ την μια να σκέφτομαι πως ήταν τυχαίο και απ την άλλη να θυμάμαι και πως η μάνα μου ανα περιόδους 'αισθανόταν' σεισμούς βδομάδες πριν γίνουν στην γεωγραφική περιοχή που μένω. Πολλές φορές βέβαια είχε κάνει λάθος και ανησυχούσε άδικα αλλά ασ το αφήσουμε αυτό :P

Χθες το βράδι πάλι κατα κάποιον τρόπο νομίζω πως αισθάνθηκα τον σεισμό στο Μεξικό, κάπου στις 2-4 ώρες χονδρικά πριν συμβεί,
Συγκεκριμένα είδα όνειρο στο οποίο ή βρισκόμουν εγώ στην Αμερική ή το έβλεπα απ την τηλεόραση, δεν κατάλαβα. Έβλεπα λοιπόν μια στενή λωρίδα γης και σε αυτή υπήρχαν μερικοί άνθρωποι και εγώ συγκεκριμένα παρακολουθούσα μια δημοσιογράφο που έκανε κάποιο ρεπορτάζ εκει, πίσω της αρκετά χιλιόμετρα μακριά υπήρχε ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης. Δεν ξέρω τι ήταν. Ξαφνικά κάτι γίνεται και η γη σηκώνεται κατα πάνω και ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης αρχίζει να καταβροχθίζει τα πάντα. Αν και δεν είδα λάβα μου έδωσε την αίσθηση πως ήταν ηφαίστειο, το πρωί μου είπε η μάνα μου για τον σεισμό στο Μεξικό!

Για πείτε τώρα εσείς, γνώμες, παρατηρήσεις, απορείες, συμβουλές για να το ψάξω περισσότερο;;

Εννοείται πως την επόμενη φορά που θα αισθανθώ κάτι τέτοιο θα το γράψω εδώ αρκεί να μην κοιμάμαι και με προλάβει το κακό πριν ξυπνήσω, ας βγω και λάθος

Και λίγο άσχετο αλλά: Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα σε ένα θέμα απ το παλιότερο προς το νεότερο;; Για κάποιον λόγο μου τα δείχνει ανάποδα :/
.Όπως βλέπεις κανείς δεν απαντάει διότι δεν υπάρχει κάτι να απαντηθεί. Οταν ξανανιώσεις κάτι τέτοιο παρε τηλ στο star να το αναφέρεις.,και που ξέρεις ? Αν πέσεις μέσα ίσως γίνεις διάσημος!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-04-18, 02:54
Ἀμερίας Ο χρήστης Ἀμερίας δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelos86 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαζή δήλωση το ξέρω αλλά μήπως και;;

Αργά το βράδι λίγο πριν γίνει ο μεγάλος σεισμός στην Λέσβο, κάτι με έπιασε και δίχως λόγο δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα και άρχισα να σκέφτομαι πολύ έντονα τους σεισμούς και το τι έχει να γίνει στην Ελλάδα έτσι και μας χτυπήσει κανας τέτοιος.
Το σκεφτόμουν τόσο έντονα που θυμάμαι σε μια στιγμή είπα 'μωρε λες να είναι προαίσθηση για καναν σεισμό';; Το πρωί που ξυπνάω λοιπόν ακούω στην τηλεόραση για τον σεισμό στην Λέσβο.
Απ την μια να σκέφτομαι πως ήταν τυχαίο και απ την άλλη να θυμάμαι και πως η μάνα μου ανα περιόδους 'αισθανόταν' σεισμούς βδομάδες πριν γίνουν στην γεωγραφική περιοχή που μένω. Πολλές φορές βέβαια είχε κάνει λάθος και ανησυχούσε άδικα αλλά ασ το αφήσουμε αυτό :P

Χθες το βράδι πάλι κατα κάποιον τρόπο νομίζω πως αισθάνθηκα τον σεισμό στο Μεξικό, κάπου στις 2-4 ώρες χονδρικά πριν συμβεί,
Συγκεκριμένα είδα όνειρο στο οποίο ή βρισκόμουν εγώ στην Αμερική ή το έβλεπα απ την τηλεόραση, δεν κατάλαβα. Έβλεπα λοιπόν μια στενή λωρίδα γης και σε αυτή υπήρχαν μερικοί άνθρωποι και εγώ συγκεκριμένα παρακολουθούσα μια δημοσιογράφο που έκανε κάποιο ρεπορτάζ εκει, πίσω της αρκετά χιλιόμετρα μακριά υπήρχε ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης. Δεν ξέρω τι ήταν. Ξαφνικά κάτι γίνεται και η γη σηκώνεται κατα πάνω και ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης αρχίζει να καταβροχθίζει τα πάντα. Αν και δεν είδα λάβα μου έδωσε την αίσθηση πως ήταν ηφαίστειο, το πρωί μου είπε η μάνα μου για τον σεισμό στο Μεξικό!

Για πείτε τώρα εσείς, γνώμες, παρατηρήσεις, απορείες, συμβουλές για να το ψάξω περισσότερο;;

Εννοείται πως την επόμενη φορά που θα αισθανθώ κάτι τέτοιο θα το γράψω εδώ αρκεί να μην κοιμάμαι και με προλάβει το κακό πριν ξυπνήσω, ας βγω και λάθος

Και λίγο άσχετο αλλά: Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα σε ένα θέμα απ το παλιότερο προς το νεότερο;; Για κάποιον λόγο μου τα δείχνει ανάποδα :/
Το παθαίνουν και άλλοι αυτό.
Μπορείς να βελτιωθείς εάν ζεις ασκητικά.
Μην λες στους άλλους τις περί σεισμών προβλέψεις σου αλλά κοίταξε να προοδεύσεις εσύ και άσε τους άλλους στη δική τους μοίρα. Σπαταλάς καί χρόνο καί ενέργεια όταν προσπαθείς να πείσεις τους άλλους για οποιοδήποτε θέμα.


«Και λίγο άσχετο αλλά: Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα σε ένα θέμα απ το παλιότερο προς το νεότερο;; Για κάποιον λόγο μου τα δείχνει ανάποδα.»
Πήγαινε στο μενού «Τρόποι εμφάνισης», πάνω-δεξιά.

Ερώτηση :
Μπορείς να «βγάζεις» σε πιο γήπεδο γίνεται «σεισμός» στις κερκίδες όταν μπαίνουν γκολ, κι αυτό μια μέρα πριν αρχίσει ο αγώνας ;
Εδώ σε θέλω· να πιάνεις στο Προπο-γκόλ !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-04-18, 10:55
stayros79 Ο χρήστης stayros79 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2018
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ἀμερίας Εμφάνιση μηνυμάτων
Το παθαίνουν και άλλοι αυτό.
Μπορείς να βελτιωθείς εάν ζεις ασκητικά.
Μην λες στους άλλους τις περί σεισμών προβλέψεις σου αλλά κοίταξε να προοδεύσεις εσύ και άσε τους άλλους στη δική τους μοίρα. Σπαταλάς καί χρόνο καί ενέργεια όταν προσπαθείς να πείσεις τους άλλους για οποιοδήποτε θέμα.


«Και λίγο άσχετο αλλά: Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα σε ένα θέμα απ το παλιότερο προς το νεότερο;; Για κάποιον λόγο μου τα δείχνει ανάποδα.»
Πήγαινε στο μενού «Τρόποι εμφάνισης», πάνω-δεξιά.

Ερώτηση :
Μπορείς να «βγάζεις» σε πιο γήπεδο γίνεται «σεισμός» στις κερκίδες όταν μπαίνουν γκολ, κι αυτό μια μέρα πριν αρχίσει ο αγώνας ;
Εδώ σε θέλω· να πιάνεις στο Προπο-γκόλ !
Πολυ ωραια απαντηση συμφωνο σε ολα πουλες θα ηθελα και να γραψω τοσα πολλα αλλα καποιοι κρατανε το σαιτ χαμηλα με ειρωνιες κτλ κτλ ισως και εσκεμμενα.....παντως πολυ βλεπουνε φιλε και πολλοι εν βλεπουνε και ειναι κολλημενοι...αστους στην μοιρα τους οπως το πες..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-04-18, 02:24
Ἀμερίας Ο χρήστης Ἀμερίας δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stayros79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραια απαντηση συμφωνο σε ολα πουλες θα ηθελα και να γραψω τοσα πολλα αλλα καποιοι κρατανε το σαιτ χαμηλα με ειρωνιες κτλ κτλ ισως και εσκεμμενα.....παντως πολυ βλεπουνε φιλε και πολλοι εν βλεπουνε και ειναι κολλημενοι...αστους στην μοιρα τους οπως το πες..
Κοίταξε Σταύρο, εγώ γνωρίζω το τί γίνεται με τα παραψυχολογικά ζητήματα και δεν τρώω τον χρόνο μου για να ακούω τα ίδια και τα ίδια·
π.χ. «βλέπω την αύρα» και ότι «από την αύρα καταλαβαίνω κατά πόσον κάποιος είναι άρρωστος και πιο όργανό του πάσχει» ή ότι
«θα γίνει σεισμός» ή «βλέπω νεφελώδη μωρά να παίζουν γύρω από την μάνα που τα έκανε άμβλωση
(τα σκότωσε) ενώ αυτή δεν βλέπει τίποτε» ή «ότι παράγω υλικές σκεπτομορφές και τις
βλέπουν και οι άλλοι γύρω μου» ή ότι «στο ημίφως, βλέπω χρώματα γύρω από τους μαγνήτες».
Ξέρω ότι γίνονται αυτά κι εύκολα τα επαληθεύει κανείς.

Επειδή δεν σε έχω εδώ δίπλα, κοίτα 'δώ να βγάλουμε κανένα φράγκο πρώτα και μετά θα φροντίσουμε για την πνευματική μας κ.τ.τ. εξέλιξη.
Πρώτα πρέπει να έχουμε τα αναγκαία. Έτσι δεν είναι ;
Από δω και κάτω μίλα μόνον με μένα και αν παρέμβει κανένας είρων, ή τον αγνοούμε ή θα τον τακτοποιήσω εγώ.
Κι ύστερα, ξέρεις άμα μυριστούν φράγκα, πώς θα κάνουν και τί θα λένε ;
Θα λένε «Εγώ από την αρχή έλεγα ότι είναι καλή ιδέα και ότι εσύ είσαι χαρισματικό παιδί, και δεν εννοούσα εκείνο
αλλά το άλλο τότε που έλεγα εκείνα» κι άλλα τέτοια γκαραγκιοζιλίκια και θεολογικά παράξενα.
Τους άλλους δε που παραμένουν πιστοί στις νευρωτικές αντιλήψεις τους, θα τους αφήσουμε στην μοίρα τους.
Αλλά την δική μας μοίρα δεν θα την αφήσουμε έτσι.

Πές μου, είσαι ψυχικό άτομο ;
Τί ιδιότητες και ικανότητες έχεις ;
Πιστεύω να μήν φοβάσαι αυτές τις ιδιότητές σου, διότι πολλοί τις φοβούνται, τις απωθούν, και περνάει η ζωή έτσι· δηλαδή πληκτικά.
Τάχα, μήπως φοβάσαι και ότι εάν βγάλεις λεφτά, θα καταστραφείς από τις πόρνες και τα πιοτά ;

Ομίλησα ευθέως: Ο πρώτος στόχος μας είναι να βγάλουμε κάποια λεφτά και ύστερα τα υπόλοιπα, ή, μετά, άμα θες πήγαινε και στην Γουαδελούπη.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-04-18, 08:59
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Αμερια να σε ρωτήσω : Τι σας έλκει εσάς τα τρολ στο φόρουμ του μεταφυσικού; Και γιατί το τελευταίο χρονικό διάστημα έρχεστε τόσο μαζικά;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-04-18, 10:58
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Ένας @ρας είναι και μόλις τον διαγράψουν φτιάχνει νέο ψευδώνυμο
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-04-18, 01:41
Ἀμερίας Ο χρήστης Ἀμερίας δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμερια να σε ρωτήσω : Τι σας έλκει εσάς τα τρολ στο φόρουμ του μεταφυσικού; Και γιατί το τελευταίο χρονικό διάστημα έρχεστε τόσο μαζικά;
Είναι επειδή αλλάζει η εποχή.
Έρχεται νέα εποχή εις τας διαδικτυακάς λέσχας («φόρουμ» τα λένε οι παλαιοί).

Αν και ο Ράν-Τάν-Πλάν από κάτω σου (με το φίμωτρο στο χέρι . . .εεε στο στὀμα), έγραψε την υπόθεσή του, πες μου κι εσύ τι νομίζεις:
Τι είμαστε 'μεις ;

Κι ύστερα, τι είσαστε 'σεις ;

--------------------------------
Τρόλ δε, δεν ξέρω τι σημαίνει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-04-18, 01:53
Ἀμερίας Ο χρήστης Ἀμερίας δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένας @ρας είναι και μόλις τον διαγράψουν φτιάχνει νέο ψευδώνυμο
«Υποθέσεις δεν διατυπώνω» είπε ο Νέφτων.

Τί εστιν «@ρας» ;
Κάμε την αποκρυπτογράφηση, διότι θα σε αναφέρω στη Διαχείριση.
Αν και, για να κρύβεσαι έτσι, προβλέπω ότι δεν την γλιτώνεις την αναφορά.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-04-18, 08:55
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ἀμερίας Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι επειδή αλλάζει η εποχή.
Έρχεται νέα εποχή εις τας διαδικτυακάς λέσχας («φόρουμ» τα λένε οι παλαιοί).

Αν και ο Ράν-Τάν-Πλάν από κάτω σου (με το φίμωτρο στο χέρι . . .εεε στο στὀμα), έγραψε την υπόθεσή του, πες μου κι εσύ τι νομίζεις:
Τι είμαστε 'μεις ;

Κι ύστερα, τι είσαστε 'σεις ;

--------------------------------
Τρόλ δε, δεν ξέρω τι σημαίνει.
Εσείς μπορεί να είστε πολλά. Στην καλύτερη να έχετε έρθει να σπάσετε πλάκα. Στη χειρότερη άτομα που σταμάτησαν τη φαρμακευτική αγωγή ή δεν έχουν πάει ποτέ να τους κοιτάξει κάποιος ειδικός.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.