Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 07-07-09, 01:27
Το avatar του χρήστη dark angel
dark angel Ο χρήστης dark angel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Μηνύματα: 47
Προεπιλογή

γεια σε όλους σας
Θα ήθελα να θέσω ενα ερωτήμα που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας αυτο το -πραγματικά- μεγάλο θέμα.
1.όταν κάποιος κάνει αστρική προβολή, σε τι μπορεί να το χρησιμοποιήσει για να εποφεληθεί? Εχω ακούσει πως με την αστρική προβολή μπορεις να βρεις κάποιον "δάσκαλο" ο οποιος μπορει να σου μάθει πολλά πράγματα. δεν ξέρω αν ισχύει...

Εγώ η ίδια δεν έχω κάνει ακόμα α.π. οπότε δεν γνωρίζω πολλές από τις γνώσεις που αποκτά κάποιος από την εμπειρια του. Μπορώ να στηριχτώ απλά σε λόγια και όχι σε πράξεις αφου δεν έχω κάνει ακομα...

ευχαριστώ εκ των προτέρων.
__________________
Έτσι τελειώνει ο κόσμος
Όχι μ' ένα πάταγο αλλά μ' ένα λυγμό...
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 07-07-09, 10:46
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Καλημέρα.

Αφήνω στην άκρη εμπειρίες όπως πέταγμα, ταξίδι σε διάφορα μέρη στη γη ή σε πλανήτες. ταξίδι στον χρόνο για να μάθεις πώς χτίστηκαν, πότε και από ποιούς αρχαίοι ναοί (ακρόπολη, πυραμίδες, στόουνχετζ) και πολλά άλλα (πολύ ενδιαφέροντα μεν, λιγότερο "πνευματικά" δε).

Μένω συνοπτικά στις παρακάτω δυνατότητες:

1. Πρώτα απ'όλα βλέπεις προσωπικά εσύ ο ίδιος ότι ο κόσμος που ζούμε δεν είναι απλά ο τρισδιάστατος κόσμος που βλέπουμε. Υπάρχει κάτι παραπάνω, το οποίο δεν είναι αποκύημα της φαντασίας σου ή κάτι νοητικό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις εξάλλου κάνοντας ταυτόχρονη αστρική προβολή με φίλους και επαληθεύοντας την εμπειρία σας ύστερα στο φυσικό.

2. Μπορείς να μάθεις για τα μυστήρια της ζωής και του θανάτου. Γιατί είμαστε σε αυτόν τον κόσμο, πού ήμασταν πριν γεννηθούμε, τι συμβαίνει όταν πεθαίνουμε, υπάρχει κόλαση, παράδεισος κτλ

3. Μπορείς να έρθεις σε επαφή με το ανώτερο θεϊκό σου είναι, μία ενέργεια που υπάρχει αλλά με την οποία επικοινωνείς μόνο έμμεσα στον φυσικό κόσμο αλλά άμεσα στον αστρικό. Αυτή η ενέργεια/οντότητα - οντότητες μπορούν να σε συμβουλεύσουν για την καθημερινότητά σου, τι πρέπει να διορθώσεις ή να κατανοήσεις για τον εαυτό σου έτσι ώστε να προοδεύσεις πνευματικά.

4. Μπορείς να ζητήσεις και να ταξιδεύψεις σε ναούς στο αστρικό και να λάβεις διδασκαλίες από ανώτερα όντα.

5. Μπορείς να ζητήσεις να έρθεις σε επαφή με πνευματικούς δάσκαλους και εκτός ναών. Διαβάζω σε άλλο thread εδώ στο forum μία συζήτηση για το αν ο Ιησούς ήταν ιστορικό πρόσωπο ή όχι. Μπορείς να βγεις στο αστρικό και να παρακαλέσεις να εμφανισθεί μπροστά σου. Αν έρθει τότε μάλλον ξέρεις από πρώτο χέρι ότι υπήρξε.

Προβλήματα/ Κίνδυνοι:
1. Χρειάζεται εξάσκηση και υπομονή για να μάθεις να βγαίνεις. Πολλοί προτιμούν να διαβάσουν ένα βιβλίο για την ιστορικότητα του Ιησού παρά να επιχειρήσουν να ερευνήσουν μόνοι τους.

2. Χρειάζεται εξάσκηση για να φτάσεις σε σημείο να μένεις αρκετή ώρα στο αστρικό και να μην χάνεις στην συνειδητότητά σου. Γι' αυτό και στην αρχή βάζουμε ευκολότερους στόχους όπως οι πυραμίδες

3. Συνήθως χρειάζεται εσωτερική δουλειά για να φτάσεις στο σημείο να λάβεις μία διδασκαλία από κάποιο ανώτερο ον (αυτό όμως πρέπει να το δεις μόνος σου).

4. Κυκλοφορούν αρνητικές οντότητες οι οποίες προσπαθούν αν σε τρομάξουν. Καλό είναι να γνωρίζεις μεθόδους προστασίας για παν ενδεχόμενο.

5. Μπορεί να μπλέξεις σε ατελείωτες νοητικές κουβέντες για το τι είδες, τι σου είπαν κτλ (νομίζω αυτό ισχύει περισσότερο για τις γυναίκες ) και έτσι να φτάσεις σε λάθος συμπεράσματα. Είναι καλό να λειτουργούμε με τη συνείδηση και όχι τη λογική (κυρίως σε τέτοια ζητήματα).

Να ξεκαθαρίσω τέλος ότι προσωπικά πιστεύω ότι μπορείς να προοδεύσεις πνευματικά και χωρίς τη χρήση του αστρικού (βάζω μέσα και τα όνειρα) αλλά χρειάζεται πολύ πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια. Προσωπικά πάλι βλέπω ότι η καθοδήγηση που παίρνεις από κάποιες αστρικές εμπειρίες είναι τόσο σημαντική που αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #213  
Παλιά 07-07-09, 15:47
Το avatar του χρήστη happy-wolf
happy-wolf Ο χρήστης happy-wolf δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-07-2009
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Γεια σας.Ειμαι καινούριο μέλος, γι'αυτό συγχωρέστε μου καποια αργοπορια.Εχετε διαβάσει καποια βιβλία σχετικά?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη happy-wolf : 07-07-09 στις 16:06
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 07-07-09, 17:47
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από happy-wolf
Γεια σας.Ειμαι καινούριο μέλος, γι'αυτό συγχωρέστε μου καποια αργοπορια.Εχετε διαβάσει καποια βιβλία σχετικά?

Το συνειδητό ονείρεμα του Δημήτρη Ευαγγελόπουλου(link) μου φάνηκε αρκετά καλό...είχε και συμβουλές για το αστρικό ταξίδι..
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 07-07-09 στις 17:50
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 07-07-09, 19:43
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από happy-wolf
Γεια σας.Ειμαι καινούριο μέλος, γι'αυτό συγχωρέστε μου καποια αργοπορια.Εχετε διαβάσει καποια βιβλία σχετικά?
Εγώ έχω διαβάσει αυτό (ελληνικά , αγγλικά ) που με κάλυψε πλήρως.
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 07-07-09, 21:15
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb
Εγώ έχω διαβάσει αυτό (ελληνικά , αγγλικά ) που με κάλυψε πλήρως.


Naeb έχεις κανένα e-book από το παρακάτω βιβλιο?? ..αν έχεις στείλε μ Plz
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 07-07-09 στις 21:16
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 08-07-09, 02:40
Το avatar του χρήστη dark angel
dark angel Ο χρήστης dark angel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Μηνύματα: 47
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb
Καλημέρα.

Αφήνω στην άκρη εμπειρίες όπως πέταγμα, ταξίδι σε διάφορα μέρη στη γη ή σε πλανήτες. ταξίδι στον χρόνο για να μάθεις πώς χτίστηκαν, πότε και από ποιούς αρχαίοι ναοί (ακρόπολη, πυραμίδες, στόουνχετζ) και πολλά άλλα (πολύ ενδιαφέροντα μεν, λιγότερο "πνευματικά" δε).

Μένω συνοπτικά στις παρακάτω δυνατότητες:

1. Πρώτα απ'όλα βλέπεις προσωπικά εσύ ο ίδιος ότι ο κόσμος που ζούμε δεν είναι απλά ο τρισδιάστατος κόσμος που βλέπουμε. Υπάρχει κάτι παραπάνω, το οποίο δεν είναι αποκύημα της φαντασίας σου ή κάτι νοητικό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις εξάλλου κάνοντας ταυτόχρονη αστρική προβολή με φίλους και επαληθεύοντας την εμπειρία σας ύστερα στο φυσικό.

2. Μπορείς να μάθεις για τα μυστήρια της ζωής και του θανάτου. Γιατί είμαστε σε αυτόν τον κόσμο, πού ήμασταν πριν γεννηθούμε, τι συμβαίνει όταν πεθαίνουμε, υπάρχει κόλαση, παράδεισος κτλ

3. Μπορείς να έρθεις σε επαφή με το ανώτερο θεϊκό σου είναι, μία ενέργεια που υπάρχει αλλά με την οποία επικοινωνείς μόνο έμμεσα στον φυσικό κόσμο αλλά άμεσα στον αστρικό. Αυτή η ενέργεια/οντότητα - οντότητες μπορούν να σε συμβουλεύσουν για την καθημερινότητά σου, τι πρέπει να διορθώσεις ή να κατανοήσεις για τον εαυτό σου έτσι ώστε να προοδεύσεις πνευματικά.

4. Μπορείς να ζητήσεις και να ταξιδεύψεις σε ναούς στο αστρικό και να λάβεις διδασκαλίες από ανώτερα όντα.

5. Μπορείς να ζητήσεις να έρθεις σε επαφή με πνευματικούς δάσκαλους και εκτός ναών. Διαβάζω σε άλλο thread εδώ στο forum μία συζήτηση για το αν ο Ιησούς ήταν ιστορικό πρόσωπο ή όχι. Μπορείς να βγεις στο αστρικό και να παρακαλέσεις να εμφανισθεί μπροστά σου. Αν έρθει τότε μάλλον ξέρεις από πρώτο χέρι ότι υπήρξε.

Προβλήματα/ Κίνδυνοι:
1. Χρειάζεται εξάσκηση και υπομονή για να μάθεις να βγαίνεις. Πολλοί προτιμούν να διαβάσουν ένα βιβλίο για την ιστορικότητα του Ιησού παρά να επιχειρήσουν να ερευνήσουν μόνοι τους.

2. Χρειάζεται εξάσκηση για να φτάσεις σε σημείο να μένεις αρκετή ώρα στο αστρικό και να μην χάνεις στην συνειδητότητά σου. Γι' αυτό και στην αρχή βάζουμε ευκολότερους στόχους όπως οι πυραμίδες

3. Συνήθως χρειάζεται εσωτερική δουλειά για να φτάσεις στο σημείο να λάβεις μία διδασκαλία από κάποιο ανώτερο ον (αυτό όμως πρέπει να το δεις μόνος σου).

4. Κυκλοφορούν αρνητικές οντότητες οι οποίες προσπαθούν αν σε τρομάξουν. Καλό είναι να γνωρίζεις μεθόδους προστασίας για παν ενδεχόμενο.

5. Μπορεί να μπλέξεις σε ατελείωτες νοητικές κουβέντες για το τι είδες, τι σου είπαν κτλ (νομίζω αυτό ισχύει περισσότερο για τις γυναίκες ) και έτσι να φτάσεις σε λάθος συμπεράσματα. Είναι καλό να λειτουργούμε με τη συνείδηση και όχι τη λογική (κυρίως σε τέτοια ζητήματα).

Να ξεκαθαρίσω τέλος ότι προσωπικά πιστεύω ότι μπορείς να προοδεύσεις πνευματικά και χωρίς τη χρήση του αστρικού (βάζω μέσα και τα όνειρα) αλλά χρειάζεται πολύ πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια. Προσωπικά πάλι βλέπω ότι η καθοδήγηση που παίρνεις από κάποιες αστρικές εμπειρίες είναι τόσο σημαντική που αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.
ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες naeb!
__________________
Έτσι τελειώνει ο κόσμος
Όχι μ' ένα πάταγο αλλά μ' ένα λυγμό...
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 08-07-09, 11:49
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~


Naeb έχεις κανένα e-book από το παρακάτω βιβλιο?? ..αν έχεις στείλε μ Plz
Το έχω μόνο τυπωμένο!
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 11-07-09, 15:30
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Λοιπόν σήμερα ξύπνησα και βρέθηκα στην κατάσταση των κραδασμών....προσπάθησα να συνεχίσω απ αυτό το στάδιο για να πετύχω αστρ προβολή,αλλά πονούσα ανυπόφορα σ ένα μέρος της πλάτης και στο κεφάλι..τόσο ανυπόφορα που αναγκάστηκα να το σταματήσω όλο αυτο!....όταν ψιλοσυνήλθα ο πόνος σταμάτησε....Από κει και πέρα όλα είναι θολά....θυμάμαι που μετά(δεν ξέρω από πόσο χρον διάστημα)το έλεγα στη θεία μου,κτλ...όμως ήμουν ξανά σε όνειρο!..ήμουν στο σπίτι,στο κρεβάτι,έβλεπα πως είχα ξυπνήσει..αλλά ονειρευόμουν(δίχως να πάρω χαμπάρι).....

Πριν ξυπνήσω στην κατάσταση των κραδασμών είχα κάνει συνειδητό ονείρεμα...βρισκόμουν σ ένα σπιτι μπροστά σ ένα πιάνο(ήξερα πως ονειρευόμουν)και έψαχνα κάποια κομμάτια σ ένα βιβλίο μουσικής(το οποίο δεν έχω ξαναδεί)..μετα ένιωθα πως πάω να ξυπνήσω και προσπαθούσα να παρατηρώ έντονα τα αντικείμενα,τα χέρια μου κτλ,για να το αποτρέψω...μόλις έπαιξα 3 νοτες στ πιανο,ξύπνησα και βρέθηκα στην κατάσταση των κραδασμων π είπα πιο πάνω...................

Αυτόν τον πόνο τον έχω ξαναβιώσει παλιότερα στην περιοχή του λαιμού...είχα χαλαρώσει μια μέρα και ένιωθα βαρύ τ κεφάλι μ κ μετά έντονους(και όταν λέω έντονους..πάρα πολύ έντονους!) κραδασμούς οι οποίοι ξεκίνησαν απ τ κεφάλι,πήγαν στ χέρια,αλλά όταν έφτασαν στ περιοχή του λαιμού ένιωθα ανυπόφορο πόνο....δεν περιγράφεται....στενοχωριέμαι μην έχω κανένα πρόβλημα(υγείας) σ αυτές τις περιοχές............

έχεις κανείς ιδέα γτ γίνεται κ τί μπορώ ν κάνω??

Α θέλω να προσθέσω πως δεν είναι ακριβώς πόνος..ένα παράξενο είδος πόνου..ένα συναίσθημα τόσο ενοχλητικό ..χειρότερο κ απ τον πόνο!τον πόνο ίσως τον άντεχα..αυτο όχι!
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 11-07-09 στις 15:34
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 13-07-09, 13:59
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
....θυμάμαι που μετά(δεν ξέρω από πόσο χρον διάστημα)το έλεγα στη θεία μου,κτλ...όμως ήμουν ξανά σε όνειρο!..ήμουν στο σπίτι,στο κρεβάτι,έβλεπα πως είχα ξυπνήσει..αλλά ονειρευόμουν(δίχως να πάρω χαμπάρι).....
Ναι αυτό συμβαίνει και σε εμένα. Νομίζεις ότι ξυπνάς στον φυσικό κόσμο και τελικά ξυπνάς σε άλλο όνειρο


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~

..μετα ένιωθα πως πάω να ξυπνήσω και προσπαθούσα να παρατηρώ έντονα τα αντικείμενα,τα χέρια μου κτλ,για να το αποτρέψω...
Εκτός από την παρατήρηση, για να παραμένεις στο αστρικό βοηθάει και το να κρατιέσαι από κάποιο αντικείμενο που βλέπεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
Αυτόν τον πόνο τον έχω ξαναβιώσει παλιότερα στην περιοχή του λαιμού...είχα χαλαρώσει μια μέρα και ένιωθα βαρύ τ κεφάλι μ κ μετά έντονους(και όταν λέω έντονους..πάρα πολύ έντονους!) κραδασμούς οι οποίοι ξεκίνησαν απ τ κεφάλι,πήγαν στ χέρια,αλλά όταν έφτασαν στ περιοχή του λαιμού ένιωθα ανυπόφορο πόνο....δεν περιγράφεται....στενοχωριέμαι μην έχω κανένα πρόβλημα(υγείας) σ αυτές τις περιοχές............

έχεις κανείς ιδέα γτ γίνεται κ τί μπορώ ν κάνω??
Αυτό με τον πόνο δεν το έχω βιώσει ποτέ. Καλό είναι για να σου φύγει η έγνοια να δεις και κάποιον γιατρό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.