Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #301  
Παλιά 07-06-10, 22:18
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Φιλε naeb μου ελυσες μερικες απο τις αποριες οπου και ειχα.......... Μια ακομη ερωτηση (συγγνωμη αν γινομε κουραστικος)! Μπορει δηλαδη μετα απο καποιο διαστημα να εχω εξελιχθει σε αυτον τον τομεα και μια μερα να μην εχω παει στο λυκειο πχ. Ε.....μπορω δηλαδη να κανω μια αστρικη προβολη και να παρακολουθησω μαθημα μεσα στην ταξη ενω δεν κοιμαμε στο σπιτι????? Λιγο τρελη ερωτηση αλλα αυτη δινει την πυλη για απαντηση πολλων αλλων......
Απάντηση με παράθεση
  #302  
Παλιά 07-06-10, 22:59
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex The Sceptic =] Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ παλιο και πολυ ωραιο θεμα...εκατσα και διαβασα ολες τις σελιδες επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ να κανω αστρικη προβολη...για την ακριβεια εδω και 4 μερες καθημερινα ξαπλωνω στο κρεβατι οταν εχει απολυτη ησυχεια προσπαθωντας να τα καταφερω...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κοντευω πολυ...θα ηθελα αν μπορει καποιος απο εσας να μου πει πως φτανω στο σημειο των κραδασμων...ειμαι νομιζω 1 βημα πισω...χαλαρωνω απολυτα πολλες φορες νιωθω ολο το σωμα μου να μουδιαζει αλλα ποτε δε φτανω στο σημειο κραδασμων...αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμισω παρα πολυ
Μην περιμένεις να νοιώσεις τους κραδασμούς. Συγκεντρώσου σε αυτό που κάνεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε naeb μου ελυσες μερικες απο τις αποριες οπου και ειχα.......... Μια ακομη ερωτηση (συγγνωμη αν γινομε κουραστικος)! Μπορει δηλαδη μετα απο καποιο διαστημα να εχω εξελιχθει σε αυτον τον τομεα και μια μερα να μην εχω παει στο λυκειο πχ. Ε.....μπορω δηλαδη να κανω μια αστρικη προβολη και να παρακολουθησω μαθημα μεσα στην ταξη ενω δεν κοιμαμε στο σπιτι????? Λιγο τρελη ερωτηση αλλα αυτη δινει την πυλη για απαντηση πολλων αλλων......
Είναι σημαντικό αυτό που ρωτάς και δε γίνεσαι καθόλου κουραστικός.
Η απάντησή είναι ότι ναι αυτό είναι εφικτό. Και δεν είναι κάτι δύσκολο να το δεις και μόνος σου (με τις πρώτες εμπειρίες εννοώ).

Υπάρχουν βέβαια κάποια θέματα. Θέλει εξάσκηση για να έχεις εμπειρίες μεγάλης διάρκειας και να μην χάνεις τη συγκέντρωσή σου.
Επίσης θέλει εξάσκηση για να μην προβάλεις τις δικές σου σκέψεις σε αυτό που βλέπεις (γιατί έτσι αλλοιώνεις αυτό που πραγματικά υπάρχει).
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #303  
Παλιά 07-06-10, 23:06
Alex The Sceptic =] Ο χρήστης Alex The Sceptic =] δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2009
Περιοχή: Peireas
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην περιμένεις να νοιώσεις τους κραδασμούς. Συγκεντρώσου σε αυτό που κάνεις.
Οκ , ευχαριστω για την απαντηση...η αληθεια ειναι οτι το προσπαθω παρα πολυ σκληρα...γενικα θελω παρα πολυ να το πετυχω...δε ξερω γιατι αλλα με τραβαει σαν θεμα παρα πολυ.
Αν εχεις να μου δωσεις καποια συμβουλη πανω στο θεμα θα το εκτιμισω πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #304  
Παλιά 08-06-10, 13:49
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Φιλε naeb αναφαιρεις οτι υπαρχουν καποια θεματακια......... Πια ειναι αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #305  
Παλιά 08-06-10, 17:42
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Εννοώ ότι θέλει εξάσκηση για να έχεις εμπειρίες μεγάλης διάρκειας και να μην χάνεις τη συγκέντρωσή σου.
Επίσης θέλει εξάσκηση για να μην προβάλεις τις δικές σου σκέψεις σε αυτό που βλέπεις (γιατί έτσι αλλοιώνεις αυτό που πραγματικά υπάρχει).
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #306  
Παλιά 09-06-10, 14:01
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Α, ναι τωρα καταλαβαινω.........Το μονο που με προβληματιζει αυτην την στιγμη, ειναι οι οντοτητες που υπαρχουν εκει......Αλλωστε αυτος και αυτος ειναι ενας μεγαλος παραγον για τον οποιο φοβαμε να παω εκει αλλα ταυτοχρονα εχω πολυ μεγαλη περιεργεια!!!!!!! Σε τι μορφη θας τις διακρινω?
Απάντηση με παράθεση
  #307  
Παλιά 09-06-10, 21:30
Alex The Sceptic =] Ο χρήστης Alex The Sceptic =] δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2009
Περιοχή: Peireas
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, ναι τωρα καταλαβαινω.........Το μονο που με προβληματιζει αυτην την στιγμη, ειναι οι οντοτητες που υπαρχουν εκει......Αλλωστε αυτος και αυτος ειναι ενας μεγαλος παραγον για τον οποιο φοβαμε να παω εκει αλλα ταυτοχρονα εχω πολυ μεγαλη περιεργεια!!!!!!! Σε τι μορφη θας τις διακρινω?
Φιλε μου , απο ο,τι εχω ακουσει οσο ψαχνω το θεμα αυτες οι οντοτητες δεν μπορουν να σου κανουν απολυτως τιποτα...στα κατωτερα στρωματα , δηλαδη μολις βγεις απτο σωμα σου στο δωματιο σου , ειναι καποιες οντοτητες οι οποιες θα προσπαθησουν να σε τρομαξουν....το κολπο ειναι να μην φοβηθεις...αρκετα δυσκολο αλλα αν φοβηθεις θα χασεις την αυτοσθγκεντρωση σου και αντε παλι απτην αρχη

Εκτος απο αυτες τις οντοτητες υπαρχουν και αλλες οι οποιες θα μπορεσεις να επικοινωνησεις , αλλες φορες καλες και αλλες φορες κακες , υπαρχουν και οντοτητες που θα σου δωσουν γνωση μεσω μεγαλων συνομιλιων...

Αυτα απο μενα...ειναι ο,τι ξερω πανω στο θεμα...τα υπολοιπα θα τα ακουσουμε απο καποιον πιο εμπειρο φανταζομαι
Απάντηση με παράθεση
  #308  
Παλιά 10-06-10, 09:15
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

ALEX THE SCEPTIC =) με βοήθησες αρκετά.......... Δηλαδή ίσος μολις κανω έξοδο απο το σώμα μου να υπάρχουν αυτες οι οντοτιτες μεσα στο ιδιο μου το δωματιο? Μπορεις να με βοηθησεις και να μου εξηγησεις λιγο πως το ενοεις αυτο? Επισης θα ειναι οντοτιτες αληθηνες, ή οντοτητες τις οποιες φτιαχνω εγω μεσω συνεσθηματων και τα λιπα? Και οταν λες θα σε τρομαξουν.....με ποιον τροπο ενοεις οτι θα με τρομαξουν....ισος πως να το προσπαθησουν αυτο...?
ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #309  
Παλιά 10-06-10, 13:42
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
ALEX THE SCEPTIC =) με βοήθησες αρκετά.......... Δηλαδή ίσος μολις κανω έξοδο απο το σώμα μου να υπάρχουν αυτες οι οντοτιτες μεσα στο ιδιο μου το δωματιο? Μπορεις να με βοηθησεις και να μου εξηγησεις λιγο πως το ενοεις αυτο? Επισης θα ειναι οντοτιτες αληθηνες, ή οντοτητες τις οποιες φτιαχνω εγω μεσω συνεσθηματων και τα λιπα? Και οταν λες θα σε τρομαξουν.....με ποιον τροπο ενοεις οτι θα με τρομαξουν....ισος πως να το προσπαθησουν αυτο...?
ευχαριστω
Οι περισσότερες οντότητες που συναντούμε (τουλάχιστον απ'όσα έχω δει εγώ) προέρχονται όπως λες από συναισθήματα και σκέψεις δικές μας ή ανθρώπων που ζουν μαζί μας.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #310  
Παλιά 10-06-10, 14:30
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Ευχαριστω παντα παιδια....μου λινετε πολλες αποριες..........αλλα αφου ειναι προιοντα της δικιας μας φαντασιας τοτε δεν υπαρχουν πραγματικα οντα εκει??????????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.