Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 31-08-06, 08:19
Το avatar του χρήστη Deepest_Emotion
Deepest_Emotion Ο χρήστης Deepest_Emotion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2005
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Καλημέρα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου..Το σίγουρο είναι οτι δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο γιατί δεν το επιδίωξα. Προσευχή, η μάλλον προσευχές έκανα στην αρχή όταν άκουσα το γέλιο της γυναίκας και ξέχασα να το επισημάνω. Αλλά μετά που σκέφτηκα τι μπορεί να ήταν λειτούργησε η ψυχραιμία μου.
Ναι, βιώνω τη μόρα απο μικρή και μακάρι να την είχα συνηθίσει γιατι κάθε φορά με τρομάζει. Επειδή όμως τα συναισθήματά μου ήτανε διαφορετικά, γι' αυτό και σκέφτηκα οτι δεν ήτανε η μόρα. Και ίσως να έχεις δίκιο.
Δεν ξέρω που σε βοήθησα και πως, αλλά αν το έχω κάνει αυτό, δεν μπορεί παρά να με χαροποιήσει.
__________________
If in the dark...You lose your friends...Hold my hand and have no fear...Cause I...I will be there...
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 15-07-07, 17:59
mystic Ο χρήστης mystic δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Αργος
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Γεια σας παιδια.
Ειχα κ εγω μια εμπειρια α.π. υστερα απο πολλους μηνες εξασκησης,
επεσα για υπνο λοιπον κανοντας την πρακτικη μου κ εως που καπου με κουρασε κ κοιμηθηκα. Ξαφνικα με "ξυπνησε" ενα συνεχομενο σφυριγμα-βουητο. Ανοιξα τα ματια μου, νομιζα δηλαδη οτι ανοιξα τα ματια μου κ κοιτοντας το ταβανι συνεχιζα να ακουω αυτο το σφυριγα,εχοντας καταλαβει οτι ειμαι κοντα σε προβολη. Σε αντιθεση με αλλες μικρο εμπειριες μου εκεινη τη στιγμη ημουν παρα πολυ ηρεμος λες κ γινοταν κατι που το εχω κανει χιλιαδες φορες. Εκει λοιπον αρχιζω να νιωθω οτι βγαινω απο το σωμα μου κ σταθηκα ορθιος λιγα εκατοστα πανω απο το κρεβατι. Θελησα να κουνηθω, να παω στο αλλο δωματιο κ δυστηχως δεν μπορουσα, μετα προσπαθησα να κουνησω το χερι μου αλλα ουτε αυτο γινοταν. Ειπα επειδη ηταν πρωτη φορα να μην το παρακανω κ απλα αφησα να πεσω αργα αργα παλι πισω. Τα επομενα βραδια δεν καταφερα τιποτα μετα απο κανα δυο βδομαδες τα παρατησα κιολας. Απο τοτε εχει περασει ενας μηνας, τις τελευταιες μερες εχω αρχισει παλι να το παλευω....
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 16-07-07, 14:20
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Να κάνεις ένα τεστ.
Να πεις σε ένα έμπιστο σου άτομο να βάλει σε ένα δωμάτιο του σπιτιού σου ένα αντικείμενο πριν κοιμηθείς. Να μη σου πει τι αντικείμενο είναι αλλά να σου πει που ακριβώς το έβαλε.
Αφού κοιμηθείς προσπάθησε να κάνεις αυτό που κάνεις και ψάξε να "βρεις" το αντικείμενο χρησιμοποιώντας αυτό που λέτε "αστρική προβολή".
Αν μπορέσεις να το βρεις τότε θα χει ενδιαφέρον, ειδάλως αυτό που νοιώθεις δεν είναι τίποτε περισσότερο από προβολή της φαντασίας σου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 16-07-07 στις 14:20
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 18-07-07, 13:06
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Αν μπορέσεις να το βρεις τότε θα χει ενδιαφέρον, ειδάλως αυτό που νοιώθεις δεν είναι τίποτε περισσότερο από προβολή της φαντασίας σου.
Mην το λες αυτο....οταν εισαι σε αρχικα σταδια τπτ δεν ειναι ιδιο.....σχεδον δλδ...βλεπεις πολλα ''κουφα'' που ενω σου φενονται φυσιολογικα εκεινη την ωρα όταν ''ξυπνας'' το καταλαβαινεις οτι δεν ισχυουν.

Μιλαω πάντα για τα αρχικα σταδια της α.π αυτα που βιωσα δλδ...δεν ξερω αν εννοουσες τα προχωρημενα και αυτα που εχεις πετυχει επειτα απο πολλη εξασκηση και διαλογισμο..
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 20-07-07, 13:17
Το avatar του χρήστη burzum
burzum Ο χρήστης burzum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2005
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Να κάνεις ένα τεστ.
Να πεις σε ένα έμπιστο σου άτομο να βάλει σε ένα δωμάτιο του σπιτιού σου ένα αντικείμενο πριν κοιμηθείς. Να μη σου πει τι αντικείμενο είναι αλλά να σου πει που ακριβώς το έβαλε.
Αφού κοιμηθείς προσπάθησε να κάνεις αυτό που κάνεις και ψάξε να "βρεις" το αντικείμενο χρησιμοποιώντας αυτό που λέτε "αστρική προβολή".
Αν μπορέσεις να το βρεις τότε θα χει ενδιαφέρον, ειδάλως αυτό που νοιώθεις δεν είναι τίποτε περισσότερο από προβολή της φαντασίας σου.

Σωστό αυτό περισσότερο απ'οσο νομίζετε..
__________________
AD SATANAS QUI LAETIFICAT JUVENTUTEM MEAM
PONE DIABOLUS CUSTODIAM
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 20-07-07, 23:10
Το avatar του χρήστη Eagle's Ascension
Eagle's Ascension Ο χρήστης Eagle's Ascension δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2007
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Το να πετύχεις αστρική προβολή και να ψάχνεις για τσιγαρόκουτα μάλλον φαντάζει αφελές. Έτσι και αλλιώς η 4η διάσταση είναι κάτι το ρευστό. Στην πόλη υπάρχουν 'κατασκευασμένα' αστρικά matrixes και 'περίεργες' ενέργειες... η εξόχη είναι πολύ πιο πρόσφορο και ασφαλές μέρος για πείραματα.
Σε τελίκη ανάλυση όμως το σίγουρο είναι ότι αν θες περισσότερο συνείδηση στα ονείρα σου πρέπει να την καλλιεργήσεις και να την 'ανεβάσεις' στην φυσική πραγματικότητα.
Οι τεχνικές θα σε 'βγαλουν' εκτός σώματος και θα είσαι ξυπόλητος στα αγκάθια.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 05-09-07, 14:58
LeonDegrelle Ο χρήστης LeonDegrelle δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2007
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή θα μπορούσε καποιος απο εσάς να με βοηθήσει

ωστε να πετύχω συνηδειτή αστρική προβολή;θέλω να το κάνω αλλά δεν ξέρω το τρόπο για αυτό σασ παρακαλώ να μου δώσετε μερικές συμβουλές!
Ευχαριστώ πολλύ....
__________________
Fur Valterland Kaisser und Odin

May the glory of Valhalla rise once again upon the world and the Gods show their power to forces of our enemy helping us to beat em to the Final Battle!

I shall not ask to forgive me from my enemies,or my Country enemies and i shall pray to my Gods
Leon Degrelle Commander of east Battalion
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 07-09-07, 19:00
Nadir Ο χρήστης Nadir δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

To "αστρικο" πεδιο χωριζεται σε κατωτερο & ανωτερο ,οπως επισεις & στις παραδιαστασεις.Ο μεσως ανθρωπος "παγιδευεται" στις τελευταιες ,καθως ειναι πολυ δυσκολη η "εισοδος" ακομα & στο κατωτερο με πληρη & καθαρη συνηδηση.
Οι παραδιαστασεις ειναι καθαρα δικο μας δημιουργημα & γι 'αυτο λεγονται και "κολασιες"
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 15-05-08, 10:29
Το avatar του χρήστη GALANDRIEL
GALANDRIEL Ο χρήστης GALANDRIEL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2008
Περιοχή: woods
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

διαβαζοντας αυτα που γραφεται νιωθω πως πρεπει να σας διηγηθω την προσωπικη μου εμπειρια.ενα βραδυ λοιπον, αφου ξαπλωσα, δευτερολεπτα αφοτου επεσα σε ληθαργο, ενιωσα μια οντοτητα να με εχει πιασει απο το χερι κ το λαιμο κ να με τραβαει προς το μερος της. ενιωσα να βγαινει η ψυχη μου απο το σωμα. καθως με εφερε σε σταση που να στηριζομαι στα γονατα μου δεν εβλεπα τοσωμα μου αλλα ενιωθα πως ημουν απο πανω...η αληθεια ειναι πως τρομαξα παρα πολυ και προσπαθουσα να γυρισω πισω αλλα δε με αφηνε...προσπαθησα να φωναξω την αδερφη μου αλλα δεν μπορουσα...το μονο που ακουγα ηταν ενασ ηχοσ τετοιος:μπμπμπβουουου,θα σας φανει ισως αστειο αλλα εγω τρομοκρατηθηκα!!!ειχα συναισθηση του χωρου αν κ τα ματια μου τα ενιωθα κλειστα...γυρω μου σκοταδι αλλα οχι πισσα ηξερα που ημουν κ τι ηταν γυρω μου...φοβουμενη τοσο πολυ, σκεφτηκα πως κανω το σταυρο μου,δεν το εκανα ομως σωματικα,ηταν κατι το πνευματικο και κατ'ευθειαν πεφτω με δυναμη πισω στο σωμα μου...ανοιγω τα ματια ταραγμενη, σκοταδι γυρω μου,νιωθω μια παρουσια να με κοιταζει...ανοιγοντας το φως ενιωσα πως ολα ειχαν τελειωσει...δεν ξερω αν αυτο ειναι αστρικη προβολη κ το εκανα κατα λαθος, ευχομαι να μη μου ξανασυμβει,νομισα πως θα πεθαινα...ελπιζω καποιος να μπορεσει να μου εξηγησει τι μπορει να ηταν...η μητερα μου που το συζητησα μου ειπε οτι ισως ηταν η μορα...δεν νομιζω διοτι την προηγουμενη φορα που ηρθε η μορα,ημουν σε μικρη ηλικια, απλα προσπαθουσα να φωναξω μπαμπα κ δεν μπορουσα,ενιωθα να πνιγομαι...
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 15-05-08, 11:05
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες Galandriel!
Αν ήταν η μόρα πιστεύω θα προσπαθούσε να σε σκάσει και θα καθόταν πάνω σου, θα σε ακινητοποιούσε ή και θα σε έπιοανε από τον λαιμό, γενικά δεν θα έννοιωθες να φεύγεις αλλά να μην μπορείς να κινηθείς...
Η μητέρα μου είχε παρόμοιες εμπειρίες, κάποιος ερχόταν και της έλεγε να πάει μαζί του να κάνουν ταξίδια. Η αστρική προβολή δεν θεωρείτε κάτι ιδιαίτερα επικίνδυνο εφ όσων όμως το πραγματοποιήσεις μόνη σου. Καλά έκανες και αντιστάθηκες, σε περιπτώσεις που αισθάνεσαι κάποια παρουσία να ρωτά ποιος είναι και τι θέλει. Μπορεί να σου απαντήσει <με ξέρεις>,<ξέρεις ποιος είμαι> εσύ όμως έπέμεινε ή όπως έκανες κάνε τον σταυρό σου ή ζήτα του να επαναλάβει μετά από σένα το Άγιος ο Θεός. Αν είναι σκωτεινή οντότητα δεν θα μπορέσει.
Ότι κι αν είναι προσπάθησε να μην φοβηθείς, έτσι θα μπορέσεις να το ελένξεις, θα σε συμβούλευα όμως να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική αν αισθανθείς άλλες παρουσίες, πάντως αν είναι αγγελική ή θεία, δεν θα αισθανθείς φόβο...
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.