Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-09-09, 18:26
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή Θύμα απαγωγής από UFO η σύζυγος του νέου Ιάπωνα πρωθυπουργού!



Ακόμα και η Κάρλα Μπρούνι θα ζήλευε ένα τόσο πλούσιο βιογραφικό. Η Μιγιούκι Χατογιάμα, η νέα πρώτη κυρία της Ιαπωνίας, υπήρξε ηθοποιός, σχεδιάστρια, «πανελίστρια» της ιαπωνικής τηλεόρασης και, το κυριότερο, θύμα απαγωγής από εξωγήινους που μετέφεραν την ψυχή της στην Αφροδίτη.

«Ενώ το σώμα μου κοιμόταν, νομίζω πως το πνεύμα μου πέταξε με ένα τριγωνικό UFΟ στην Αφροδίτη» εξηγεί η κ. Χατογιάμα σε βιβλίο που εκδόθηκε το 2008 με τίτλο Τα πιο περίεργα πράγματα που έχω συναντήσει. «Ήταν ένα εξαιρετικά όμορφο, πράσινο μέρος» θυμάται.

Ο νέος πρωθυπουργός Γιούκιο Χατογιάμα, του οποίο το Δημοκρατικό Κόμμα εκθρόνισε τους Φιλελεύθερους Δημοκράτες έπειτα από μισό αιώνα και πλέον στην εξουσία, αντιμετωπίζει με συγκρατημένο σκεπτικισμό τις παραξενιές τις γυναίκας του, παραδέχεται όμως ότι τη λατρεύει και την αφήνει να του περιποιείται τα μαλλιά και τα ρούχα για τις δημόσιες εμφανίσεις του.

«Μπορώ να το καταλάβω ως ένα βαθμό [την ύπαρξη των UFO]. Το να μου λέει όμως η σύζυγός μου 'Πήγα στην Αφροδίτη και γύρισα' ακόμα με σαστίζει» έχει δηλώσει ο Χατογιάμα σύμφωνα με το περιοδικό Time.

Η Μιγιούκι Χατογιάμα, σήμερα 66 ετών (τέσσερα χρόνια μεγαλύτερη από το σύζυγο), γεννήθηκε στη Σαγκάη όταν η πόλη βρισκόταν υπό ιαπωνική κατοχή. Υπήρξε ηθοποιός του Θεάτρου Τακαραζούκα, ένα μάλλον κιτς γυναικείο ιαπωνικό συγκρότημα, και αργότερα έζησε στις ΗΠΑ μαζί με τον εστιάτορα σύζυγό της.

Στο εστιατόριο γνώρισε και τον Γιούκιο Χατογιάμα, με τον οποίο παντρεύτηκε στις ΗΠΑ το 1975.

Ακόμα και πριν την άνοδο του άντρα της στην εξουσία, η κ. Χατογιάμα ήταν γνωστή από τοκ σόου ποικίλης θεματολογίας, από τη μαγειρική μέχρι την παραφυσική. Σήμερα συνεχίζει την καριέρα της ως «σχεδιάστρια ζωής», που ασχολείται με τη μόδα, την διακόσμηση και τη μαγειρική.

Η ίδια προσθέτει στο βιογραφικό της και τη γνωριμία της με τον Τομ Κρουζ, όταν ο ηθοποιός ήταν Ιάπωνας σε μια προηγούμενη ζωή του.

Όσο για το πού βρίσκει το μπρίο και τον ενθουσιασμό της, η πρώτη κυρία της Ιαπωνίας εξηγεί ότι κάθε πρωί αντλεί νέα ενέργεια «τρώγοντας τον ήλιο».

«Όταν ο ήλιος είναι στον ουρανό, πάντα τον τρώω [...] Μιαμ μιαμ. Μου δίνει μεγάλη ενέργεια» εξηγεί η ίδια στο βιβλίο.

Newsroom ΔΟΛ
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-09-09, 21:36
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Ειλικρινά beetlejuice,
περιμένεις να το αφήσει ασχολίαστο κάποιος και ειδικότερα χωρίς αρνητικά σχόλια;
Ή το έβαλες το θέμα για να μελετήσουμε ιατρικά (από ψυχολογικής άποψης) το πρόβλημα της κυρίας...
Αμ έτσι εξηγείται το γιατί βγήκε πρωθυπουργός ο άνθρωπος - για να βρίσκει τρόπους να γλυτώνει μακριά της!!!
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-09-09, 21:47
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Το θεμα το μετεφερα, μιας και προκειται για κεντρικη ειδηση στα σημερινα διεθνη δημοσιογραφικα πρακτορεια.
Η εμπειρια της πρωτης κυριας της Ιαπωνιας σαφως και δεν διαφερει και τοσο πολυ απο αλλες παρομοιες που βλεπουν το φως της δημοσιοτητας εδω και δεκαετιες.
Αυτο που μου εκανε τη μεγαλυτερη εντυπωση ειναι η ανεση με την οποια τοσο η ιδια οσο και ο αντρας της, ο πρωθυπουργος της χωρας, μιλουν για αυτην την εμπειρια. Γεγονος που καταδεικνυει μια διαφορετικη αντιληψη που εχουν οι Ιαπωνες σε σχεση με εμας τους Ελληνες π.χ, πανω σε αυτα τα θεματα.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 17-09-09 στις 21:48
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-09-09, 00:42
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
το πρόβλημα της κυρίας...
Γιατί πρόβλημα;

Επειδή βγαίνει και λέει δημόσια την εμπειρία της ή για κρίνουμε την εμπειρία της;

Δεκάδες μαρτυρίες ανθρώπων μοιάζουν με την παραπάνω.

Άρα, υποθέτω, μένουμε στο γεγονός επειδή έχει να κάνει με τη γυναίκα του πρωθυπουργού.

Σωστά;


Παράθεση:
τοσο η ιδια οσο και ο αντρας της, ο πρωθυπουργος της χωρας, μιλουν για αυτην την εμπειρια. Γεγονος που καταδεικνυει μια διαφορετικη αντιληψη που εχουν οι Ιαπωνες σε σχεση με εμας τους Ελληνες
Πολύ σωστά.
Και όχι μόνο οι Ιάπωνες, αλλά γενικότερα οι ξένοι.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-09-09, 15:00
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Προσωπικα την χαρηκα που παρολο την ηλικια της εχει τοσο ζωντανια αλλα και τολμαει να πει πραγματα που αλλοι στην θεση της δεν θα μπορουσαν (ειτε ειναι της φαντασιας της ειτε οχι). Ειδικα και σαν γυναικα πρωθυπουργου που αλλοι στην θεση της πρεπει να προσεχουν , τι λενε και τι κανουν. Μπραβο της .
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-09-09, 16:49
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Ας αφήσουμε την λογική των "εξωγήινων απαγωγών" για άλλο θέμα και ας επικεντρωθούμε στο ότι είπε η μαμζέλ πρωθυπουργού:

Παράθεση:
«Ενώ το σώμα μου κοιμόταν, νομίζω πως το πνεύμα μου πέταξε με ένα τριγωνικό UFΟ στην Αφροδίτη» εξηγεί η κ. Χατογιάμα σε βιβλίο που εκδόθηκε το 2008 με τίτλο Τα πιο περίεργα πράγματα που έχω συναντήσει. «Ήταν ένα εξαιρετικά όμορφο, πράσινο μέρος» θυμάται.
Μάλιστα...
Δηλαδή ΔΕΝ την απήγαγαν υλικά, αλλά πνευματικά και μάλιστα με ένα ΥΛΙΚΟ σκάφος... Την πήγαν στην Αφροδίτη και το μέρος ήταν καταπράσινο!!!
Για πληροφόρηση μόνο, η Αφροδίτη καίγεται από άκρου εις άκρο - μέση θερμοκρασία σε όλο τον πλανήτη: 400 C!!! Αφήστε δε που είναι πνιγμένη μέσα σε σύννεφα διοξειδίου του άνθρακα και η μέση πίεση της ατμόσφαιρας είναι (εάν θυμάμαι καλά) γύρω στις 60 ατμόσφαιρες...

Παράθεση:
«Όταν ο ήλιος είναι στον ουρανό, πάντα τον τρώω [...] Μιαμ μιαμ. Μου δίνει μεγάλη ενέργεια» εξηγεί η ίδια στο βιβλίο.
Με βάση τα παραπάνω λόγια της, θεωρείται ότι προέρχεται η ομιλία της από λογικό άνθρωπο, και χρήζει μελέτης περαιτέρω μελέτης - πέρα φυσικά από τους ψυχιάτρους;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-09-09, 17:42
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Νομιζω οτι απο τη στιγμη που βρισκομαστε στον 21ο αιωνα, οποιοσδηποτε ανθρωπος γνωριζει τις κλιματολογικες συνθηκες που επικρατουν στον 2ο κατα σειρα πλανητη του ηλιακου μας συστηματος.
Εγω παλι το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ξεσκονισω τα ufo-βιβλια μου και να ανατρεξω σε προσωπικες εμπειριες ανθρωπων που υποστηριζαν πως ειχαν απαχθει απο "Αφροδιτιανους"! Και πραγματι δεν ειναι και λιγα τα περιστατικα αυτα, φαινεται πως ο πλανητης αυτος τεινει να αποτελεσει "αρχετυπικη" πατριδα εξωγηινων για αρκετους επαφικους.

Πρωτος και καλυτερος ο πολυ γνωστος σε αυτους που ερευνουν τα θεματα αυτα George Adamski, o οποιος μαλιστα ειχε καταφερει να τραβηξει φωτογραφιες των σκαφων των "ομορφων Αφροδιτιανων-Nordics" οπως τους αποκαλουσε. Για περισσοτερα πολυ ενδιαφεροντα στοιχεια σας παραπεμπω στο http://www.ufopsi.com/articles/georgeadamski.html



Απο τις γνωστοτερες φωτογραφιες που πηρε ο "επαφικος" Adamski, καπου στις αρχες της δεκαετιας του 50'
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 18-09-09 στις 18:03
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-09-09, 21:23
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Για πες μου beetlejuice,
γιατί να αναφέρουν ότι τους απήγαγαν πλάσματα από την Αφροδίτη όταν δεν μπορεί να υπάρξει υλικός πολιτισμός σε συνθήκες όπως της Αφροδίτης;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-09-09, 22:04
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Δεν γνωριζω αγαπητε OANNHSEA, εαν γνωριζα θα ειχα ξεκλειδωσει αρκετα απο τα μυστικα των παραξενων εμπειριων. Προφανως σε καποια αλλη εποχη να μιλουσαμε για απαγωγη απο θεους, για καλεσματα αλλοκοσμικων σειρηνων, για δουλειες σκανταλιαρικων ξωτικων και νεραιδων η ακομα και για επαφες με βιομηχανικα ρομποτ!
Ο χρονος κυλα, οι εμπειριες ομοιαζουν, τα προσωπα μονο αλλαζουν!
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-09-09, 00:50
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Για πες μου beetlejuice,
γιατί να αναφέρουν ότι τους απήγαγαν πλάσματα από την Αφροδίτη όταν δεν μπορεί να υπάρξει υλικός πολιτισμός σε συνθήκες όπως της Αφροδίτης;
νομιζω οτι το γιατι μπορει να απαντηθει ως εξης:
1.γιατι ειναι απατεωνες
2.γιατι ειναι ψυχοπαθεις
3.γιατι ετσι εγινε.

ας εξετασουμε τωρα την τριτη περιπτωση:
θα μπορουσε αραγε να γινει ετσι?
ως γνωστον,η αφροδιτη εχει ακραιες συνθηκες ωστε να μπορει να βιωσει εκει υλικος πολιτισμος.θα μπορουσε ομως να βιωσει σε αυτην ενας πνευματικος πολιτισμος(φιλοσοφικο ερωτημα)?
καταρχην θα πρεπει να δωσουμε εναν ορισμο στο "υλικο ον" και στο "πνευματικο ον"-αν υπαρχει-!!
κατ'εμε,υλικο ον ειναι αυτο που αντιλαμβανεται και κινειται στο πλαισιο των τριων διαστασεων,ενω πνευματικο ον ειναι εκεινο που αντιλαμβανεται και κινειται σε περισσοτερες απο τρεις διαστασεις.με δεδομενο λοιπον την υπαρξη των περισσοτερων απο τρεις διαστασεις(επιστημονικα αποδεδειγμενο),θα μπορουσαμε να υποθεσουμε οτι η αφροδιτη στην πληρη της μορφη ειναι κατι σαν παραδεισος και μπορει ανετα να αναπτυξει πνευματικη βιωσιμοτητα.

οσο για το διαστημοπλοιο...
αραγε θα μπορουσε να το αντιληφθει το σωμα της κυριας πρωθυπουργου,η μοναχα η "ψυχη" της?

υγ.το παραπανω ειναι ενα σεναριο τρελο,φιλοσοφικο,αναποδεικτο κ.ο.κ που δειχνει ομως οτι συνηθως τα επιχειρηματα που χρηιμοποιουμε βασιζονται σε εναν κοσμο μερικως αντιληπτο!!
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.