Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-08-16, 15:28
Whispers Ο χρήστης Whispers δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2016
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Συνάντηση με δαίμονα?

Γεια είμαι καινούριος εδώ και θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου και να ακούσω και γνώμες άλλων που μπορεί να έχουν κάποια παρόμοια εμπειρία..Σε ηλικία περίπου 11-12 ετών μετά από έναν τσακωμό με τον πατέρα μου για λόγο ασήμαντο τον οποίο έχω ξεχάσει καθόμουν κλεισμένος στο δωμάτιο μου κοιτώντας το μπαλκόνι. Ξαφνικά βλέπω 'τον πατέρα μου' να έρχεται κολλώντας στο τζάμι αλλά ήταν αλλαγμένος. Είχε ένα σατανικό χαιρέκακο χαμόγελο και τα μαλλιά του ήταν κάπως ανασηκωμένα ενώ με το ένα χέρι χτυπούσε το τζάμι πιθανόν για να μπει. Φρίκαρα κάπως και βγήκα απτο δωμάτιο πηγαίνοντας στο σαλόνι και εκεί βλέπω τον πατέρα μου να κάθεται στον καναπέ και να βλέπει τηλεόραση! Είχα παγώσει! Το δωμάτιο μου είναι κεντρικό και με κανέναν τρόπο δεν γίνεται να έφτασε στο σαλόνι από άλλο δωμάτιο νωρίτερα και ειδικά χωρίς να τον δω! Στο διαδίκτυο, από γνωστούς και από διάφορες ταινίες τα τελευταία χρόνια που είμαι πιο ώριμος έχω μάθει ότι δαίμονες μπορούν να πάρουν την μορφή ανθρώπων... Γενικότερα πολλές φορές νιώθω ότι κάποιος με παρακολουθεί και έχουν ανατιναχθεί διάφορα αντικείμενα σε χώρους που βρίσκομαι όπως λάμπες, μπρίζες, ενώ όλα τα ρολόγια που βάζω στο δωμάτιο μου μετά από ένα σύντομο διάστημα σταματάν, χάνουν λεπτα κλπ. Άν κάποιος έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ή κάποια άποψη επί του θέματος θα ήθελα να την διαβάσω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Whispers : 18-08-16 στις 15:30
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-08-16, 17:04
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

Επειδή ήσουν μικρός και έχουν περάσει πολλά χρόνια, και επειδή σύμφωνα με την περιγραφή σου είχες μεγάλη συναισθηματική φόρτιση, είναι πιθανόν να μην τα θυμάσαι καλά και η περιγραφή να μην είναι ακριβής.

Οι εκδοχές είναι δύο.

1. Αυτός στο τζάμι ήταν ο πατέρας σου, αλλά πρέπει να έχουμε σαφές και να θυμόμαστε πάντα οτι ο άνθρωπος μπορεί να έχει πάνω του και μέσα του και κάτι άλλο. Πρόσθετη οντότητα προσωρινά. Αυτό ένιωσες και σου φάνηκε οτι είναι αλλαγμένος ή οτι είναι άλλος και τρόμαξες.
Το οτι δεν μπορούσε να είναι εκεί ο πατέρας σου, είναι προσθήκη δική σου, απο τη συναισθηματική φόρτιση.
Πέρασε αρκετός χρόνος που δεν θυμάσαι, έχεις κενό μνήμης (πολλά χρόνια, μικρή ηλικία + συναισθηματική φόρτιση), ο πατέρας σου μετακινήθηκε, εσύ δεν το θυμάσαι και μετά πήγες και τον βρήκες στην τηλεόραση.

2. Φαντάστηκες τη μορφή του πατέρα σου να χτυπάει το τζάμι για να μπει.

Πολύ πιθανά και τα δύο.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 18-08-16 στις 17:15
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-08-16, 16:08
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Μπορει να ηταν οπως λες και αρνητικο πνευμα, μπορουν να παρουν οτι μορφη θελουν αλλα μπορει και να ηταν απλα η φαντασια σου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.