Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 12-01-06, 13:31
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παιδια σεβαστες οι αποψεις σαν αλλα σας παρακαλω,μην δαιμονοποιειτε τις ιδεες!Οσο κακο και αν υποστηριζεται οτι εχουν κανει κατα καιρους σε ατομα που εχουν ημιμαθεια και δεν κατανοησαν το πραγματικο τους νοημα,αλλα πιστευω οτι στους πραγματικα σκετπομενους ανθρωπους μονο καλο εχουν κανει και για μενα ατομα οπως ο Μαρξ,ο Ρουσσω και αλλοι ειναι κατι σαν ημιθεοι!
__________________
Chaos is my life - Exploited
  #72  
Παλιά 12-01-06, 14:32
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Παράθεση:
O cosmiktsak ειναι ακομα μελος του φορουμ;Παρακαλω να μου ζητησει αμεσως δημοσια συγνωμη.Αν ο φιλος μου ενοχλησε καποιους(που εγω δεν εχω καμια αναμειξη,φιλος μου ειναι οχι γιος μου),ο cosmiktsak εχει προσβαλει κατα καιρους πολλα μελη-συνομιλητες του και παρα τις ευκαιριες που εχει παρει δε βαζει μυαλλο.Εγω βεβαια θα του δωσω απο μεριας μου αλλη μια ευκαιρια...
Μην κάνεις την πάπια μπλάκ πλάνετ. "Πες μου τους φίλους σου να σου πώ ποιός είσαι" λέει ο σοφός λαός.

Μιχάλης είπε

Παράθεση:
Και εγώ με τη σειρά μου θα δώσω μια ευκαιρία ακόμα στο θέμα για να μην κλειδωθεί. Γιατί, την πραγματική συγγνώμη δεν την οφείλουμε μόνο σε εκείνους που προσβάλλουμε, αλλά και σε εκείνους που μας φιλοξενούν σε αυτό το χώρο, σε εκείνους που θέλουν να κάνουν μια πολιτισμένη συζήτηση και δεν τους αφήνουμε και σε πολλούς άλλους. Το θέμα, λοιπόν, να τελειώσει εδώ και να μην συνεχιστεί, διαφορετικά δεν βλέπω κανένα μέλλον στη συγκεκριμένη συζήτηση. Αν θέλετε, μπορώ να εισηγηθώ να δημιουργηθεί μια νέα κατηγορία, ένα φόρουμ όπου καθένας θα βρίζει τον άλλο όσο θέλει για να ξεσπάσει. Αλλά αυτό δεν θα γίνει σε αυτό τον διαδικτυακό χώρο.
Έχεις δίκιο σταματάω εδώ.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
  #73  
Παλιά 13-01-06, 12:00
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Πλανητη μου εδω θα με βρεις αντιθετο.....μια ιδεα δεν κρινεται μονο στη θεωρια της αλλα και στην εφαρμογη της. Αν θες να μιλησουμε επι της θεωριας εχει καλως, και θα με βρεις σε πολλα πραγματα συμφωνο.....στην πραξη ομως τα χαλαμε λιγο

Οι περισσοτεροι κρητικοι δεν ειχαν καν ακουσει τον εθνικοσοσιαλισμο σαν θεωρια....ηξεραν καλα ομως την εφαρμογη τετοιων ιδεολογιων, τοσο απο τον Μεταξα, οσο και απο τον Χιτλερ αργοτερα.

Οταν ο ουρανος γεμισε αλεξιπτωτα eνa πρωι του Μαη του 41, οι συμπατριωτες μου δεν μπορεσαν να κατανοησουν το βαθυτερο νοημα και τις λεπτομεριες της συγκεκριμενης ιδεολογιας, και πιασανε τα οπλα.....το ιδιο εκαναν και αλλοι πατριωτες ανα την Ελλαδα, την Ευρωπη και τελικα τον κοσμο.

Οι εκτελεσεις, οι βασανισμοι, το πλιατσικο (κυριως αυτο)...οι διωγμοι.....ζητας να τους παραβλεψουμε στα πλαισια μιας ψυχρης θεωρητικης προσεγγισης;
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #74  
Παλιά 15-01-06, 04:59
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φιλε μου Βοελ εννοειται οτι για μενα αυτοι οι ανθρωποι ηταν ηρωες και ειδικα οι ανταρτες που πηγαν στα βουνα και δε δεχτηκαν την υποδουλωση.Θα σε ρωτησω ομως.Σε τι ιδανικα πιστευαν αυτοι οι ανθρωποι και τι ειδαν μετα το τελος του Β'Παγκοσμιου πολεμου.Το οραμα του Κωλοκοτρονη το σεβεται ο σημερινος Ελληνας;Μηπως τα 400 χρονια της Τουρκοκρατιας τα διαδεχτηκαν 175(μεχρι στιγμης) χρονια Αγγλοκρατιας;Την εκπομπη του Χαρδαβελα που σας προτεινα και εγω την ειδατε για την "κοκκινη προβια";Και μετα το προβλημα μας ειναι ο Χιτλερ;

Παρεμβαση απο Voel
Δεν υπαρχει λογος να οξυνουμε τα πνευματα. Το σκελος αυτο του ποστ σου διεγραφη
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Voel : 15-01-06 στις 10:42
  #75  
Παλιά 16-01-06, 18:48
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Έπειτα από σκέψη και συζήτηση με τους υπόλοιπους Συντονιστές, αποφασίστηκε το θέμα για τον Χίτλερ και τη δαιμονοποιήσή του να κλειδωθεί. Διαβάζοντας τα ποστ από την αρχή ως το τέλος αυτή η ενέργεια κρίνεται απαραίτητη, δεδομένου ότι σε πολλά σημεία ξεπεράστηκαν τα όρια εύρυθμης λειτουργίας και παρά την υπομονή που δείξαμε, σε καμία περίπτωση η ανοχή δεν πρέπει να θεωρηθεί ως αδυναμία.
Παρακαλώ όλους τους χρήστες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όταν αναφέρονται στα πολιτικά - ιδεολογικά φρονήματα, καθώς όταν αυτά εξετάζονται, αυτό γίνεται μόνο κάτω από το πρίσμα της ιστορικότητας, χωρίς να προωθούνται ακραίες αντιλήψεις και χωρίς να προσβάλλεται η τιμή, η αξιοπρέπεια και ο πατριωτισμός των προσώπων.
Αναφορικά με το μέλλον, δεν θα υπάρξει καμία υπομονή όταν καταστρατηγούνται οι κανόνες εύρυθμης λειτουργίας του φόρουμ και εφιστώ την προσοχή σας πάνω σε αυτό. Μην ξεχνάτε ότι η συμμετοχή του καθενός στις συζητήσεις μας αντικατοπτρίζει σε ικανό βαθμό την παιδεία του.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.