Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-04-06, 17:52
D_XENIOS Ο χρήστης D_XENIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rokko74
την καλησπέρα μου σε όλους,

φίλε D_xenios μπορείς να δώσεις παραπάνω πληροφορίες? ποιοί λένε και γιατί?

τα λέμε...
Φιλε rokko υπαρχουν πολλοι που εχουν ψαξει αυτους που κρυβονται πισω απο τις ανωνυμες μετοχες των πολυεθνικων. Εγω συνεργαζομαι με μια γερμανικη εταιρεια που ηξερα οτι ανηκει κατα 90 % σε μια οικογενεια. Τελικα εμαθα οτι τις μετοχες αυτης της οικογενειας τις αγορασε μια ανωνυμη εταιρεια.Ρωτησα γιαυτην και μου ειπανε οτι ανηκη σε αλλη Α.Ε. η οποια εχει αλλες 20 Α.Ε. μεσα στις οποιες υπαρχουν 5 ανταγωνιστριες με αυτην που συνεργαζομαι εγω. Εμεις δηλαδη εξω σφαζομαστε στον ανταγωνισμο για εταιρειες που ανηκουν στον ιδιο ομιλο. Ψαχνοτας λοιπον πιο ψηλα παντα εβρισκα Α.Ε. που κατειχαν τις προηγουμενες. Εφτασα λοιπον σε δυο ομοιλους κολοσους στην γερμανια στους οποιους ανηκουν σχεδον το συνολο των εταιρειων που εδρευουν στην Γερμανια. Απο κει και περα δεν βρηκα τιποτα. Ποιοι ειναι λοιπον αυτοι που εχουν τους δυο αυτους ομοιλους ? Εκει λοιπον μπαινουμε στο μυστικο του θεματος.Αυτοι που κρυβονται πισω απο τους μεγαλους αυτους ομιλους ειναι αυτοι που στην ουσια κυβερνανε τον πλανητη και οχι ο ΜΠΟΥΣτ...Το ιδιο σχεδιο εφαρμοζεται σε ολα τα κρατη οποτε και να θελη καποιος κυβερνων να παη κοντρα αμεσως απειλειται με αποχωρηση των πολυεθνικων και αρα βουλιαγμα της οικονομιας, αλλα δεν χρειαζετε να φτασουν εκει γιατι διαλεγουν δικα τους παιδια για να γινουν πολιτικοι (κυβερνηση και αντιπολιτευση).Αυτα που γραφω ειναι κατα καποιον τροπο συμπερασμα δικο μου απο το οσο εχω ασχοληθη με το θεμα. Εχουν γραφτη πολλα βιβλια για αυτα τα θεματα (DAVID ICKE, NOAM CHOMSKY) και αλλοι πολλοι. Αλλα το καλυτερο ειναι να ψαχνομαι και μονοι μας.
__________________
ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-04-06, 22:09
D_XENIOS Ο χρήστης D_XENIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

πιστεύεις ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο; δε νομίζω...

καλησπερα. ξερεις οπως λενε η ελπιδα πεθαινει τελευταια. γιαυτο λοιπον
πιστευω οτι μπορει να αλλαξει αυτη η κατασταση, αλλα δεν θα αλλαξει
απο μονη της. πρεπει κατι να κανουμε κι εμεις, ο καθενας απο την
πλευρα του οτι και οπως νομιζη. μια καλη αρχη πιστευω οτι ειναι να
σταματησουμε να καταναλωνουμε προιοντα πολυεθνικων που δεν μας
ειναι απαραιτητα π.χ. κοκα κολα
__________________
ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.