Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-10-06, 11:46
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή Τσιγγάνικη Μαγεία;

Αγαπητοί φίλοι, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία που μου συνέβη μόλις χθες. Ήμουν στο σταθμό του προαστειακού της Κορίνθου, περιμένοντας το φίλο μου το Γιώργο να έρθει από Αθήνα, όταν με πλησίασε μια τσιγγάνα και άρχισε να μου λέει τις γνωστές "προβλέψεις" που κάνουν, χωρίς να τις ζητήσω, ωστόσο της έδωσα ένα τσιγάρο όταν μου το ζήτησε. Τότε κάθισε μαζί μου και, ανάμεσα σε διάφορα περίεργα που μου είπε (με αρκετά υψηλό ποσοστό επιτυχίας τολμώ να πω, η οποία δεν οφειλόταν σε σύμπτωση αν κρίνω από τις λεπτομέρειες), μου "αποκάλυψε" πως κάποιος στο παρέλθόν είχε προσπαθήσει να μου κάνει κακό με μεθόδους μαγείας. Μου ζήτησε να πάρω το χαρτί της απόδειξης του καφέ στο χέρι μου, να το κλείσω στη χούφτα μου και να επαναλάβω κάποια λόγια μετά από εκείνη. Όταν άνοιξα το χέρι μου, το χαρτί είχε εξαφανιστεί και στη θέση του υπήρχε μια...ελιά, μαύρη!
Αποκλείω την περίπτωση ταχυδακτυλουργικού τρικ, δεδομένου ότι το χαρτί το πήρα μόνος μου στο χέρι και εκείνη δεν παρενέβη καθόλου ώστε με τρόπο να βάλει μια ελιά στην έτσι κι αλλιώς κλειστή μου χούφτα. Μου είπε πως η μαύρη ελιά αποδείκνυε την περίπτωση μαγείας εκ μέρους κάποιου ατόμου και πως, με τις ευχές που και οι δύο επαναλάβαμε, το "κακό" είχε πλέον εξορκιστεί. Να σημειωθεί πως όλο αυτό το σκηνικό δνε μου κόστισε χρηματικά.
Φεύγοντας, μου ζήτησε αν ξαναβρεθούμε να της κάνω δώρο ένα μαντίλι και μου είπε "με το καλό να δεχτείς το φίλο σου το Γιώργο που περιμένεις", χωρίς φυσικά έως τότε να της έχω αποκαλύψει αν περιμένω κάποιον ή αν ταξιδεύω εγώ, πολύ περισσότερο ότι εκείνος που περίμενα λεγόταν όντως Γιώργος...
Περιμένω τα σχόλια και τις τοποθετήσεις σας...
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.