Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-01-08, 15:55
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Ελληνική Οργάνωση ΝΑΟΣ

Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία προσωπική μου εμπειρία που είχα πολλά χρόνια πριν.

Στην σοφίτα του σπιτιού του παππού μου είχα βρει κάποιες μπροσούρες και χειρόγραφα με επικεφαλίδα την λέξη ΝΑΟΣ και πάμπολες φορές
τις λέξεις ΝΑΟΣ ΝΕΚΡΩΝ. Ήταν γραμμένα στα Ελληνικά και σε μια άγωστη προς εμένα γλώσσα την οποία ούτε καν μπορύσα να προφέρω. Ο νους μου πήγε κατευθείαν σε εξωγήινες οντότητες όταν αυτό που διαπίστωσα ήταν οτι οι μαρτυρίες του παππού μου αναφέρονταν συνέχεια στην φράση "Αυτοί που ήρθαν απο ψηλά". Αυτό που μου κίνησε ακόμα περισσότερο την περιέργεια ήταν κάποιου είδους τελετουργίες με σκοπό, όπως λέει, την έλευση Αυτών! Αυτή η οργάνωση ΝΑΟΣ όπως γράφουν τα κέιμενα ξεκίνησε το 1983 ως κάποιου είδους πειράματος. Στην κυριολεξία έχει μέσα κατάλογο με ονόματα που γράφτηκαν σε αυτήν την οργάνωση με τον τίτλο
"Το Μεγάλο Πείραμα". Στα τελετουργικά τους αναφέρεται πολύ συχνα ο ποταμός Αχέρωντας και ο κώδικας ΙΧΩΡ.

Αυτό που με εξέπληξε δε, ήταν η συνεχώς ανεστραμμένη πεντάλφα διάσπαρτη στα πολλά αυτά φύλλα. Ως χρόνια μελετητής του Απόκρυφου δεν έχω ανακαλύψει τίποτα για την ύπαρξη τέτοιας οργάνωσης. Επίσης δε κάποια πράγματα είναι μόνο για τον εαυτό μου διαφυλλάσοντας έτσι την κληρονομία της οικογένειας μου.

Ζητώ από ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορία για την οργάνωση ΝΑΟΣ.

Φιλικά,
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #2  
Παλιά 20-01-08, 15:19
Το avatar του χρήστη chris82
chris82 Ο χρήστης chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-09-2006
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Γιατί δεν μας βάζεις καμιά φωτογραφία απο αυτά τα έγγραφα,έστω κάποιο λογότυπο που φέρνουν ή οτιδήποτε άλλο για να δούμε και εμείς περι τίνος ακριβώς αναφέρεσαι..
__________________
...it takes no time to fall in love...but it takes you years to know what love is...
  #3  
Παλιά 20-01-08, 18:25
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Δεν υπάρχει κανένα λογότυπο. Αρχαιοληνικά γραμμένη η λέξη ΝΑΟΣ - Πείραμα.
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #4  
Παλιά 20-01-08, 23:42
Το avatar του χρήστη Υδροχοος
Υδροχοος Ο χρήστης Υδροχοος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-10-2006
Περιοχή: Ουρανός....
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Μπορεις να μας παραθεσεις καποιο αποσπασμα απο αυτα τα χειρογραφα χωρις να αποκαλυπτεις κατι απο την κληρονομια της οικογενειας σου? Δωσε μας καποιο στοιχειο απο αυτα τα κειμενα για να καταλαβουμε κ εμεις καλυτερα...αν μπορεσουμε να καταλαβουμε..!Τι λεει για τον Αχερωντα πχ...για το νεκρομαντειο μηπως? για τον ΙΧΩΡ τι αναφερει? Ριξε λιγακι φως στην υποθεση...εισαι ο μονος που μπορει να το κανει νομιζω..
__________________
ΑΚΟΥΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΛΕΙ ΚΑΙΡΙΑ
  #5  
Παλιά 30-01-08, 00:06
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή NAOS

Pragmatika polu perierga mas ta les K. Stayropoule.

Anyway, epeidh mpainw se arkera agglofwna forum, eixa brei mia diaythunsh pou isws mporei na se "fwthsei"

http://naos.activeboard.com/

Se ena Occult forum to vrhka kai malista prospathoun opws lene na anabiwsoun thn dikia tous thriskeia. Brhka arkera Ellhnokentrika stoixeia edw. Pragmatika einai ligo stoixeiwmeno, na sou pw thn alitheia. Den xerw an o pappous sou, tha anoike pote se tetoia organwsh.

Elpizw na se boithisa k Elpizw na broume kai oi 2 thn akrh. Moiazei san paixnidi thisayrou xerw gw.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 30-01-08 στις 05:54 Αιτία: Παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες
  #6  
Παλιά 02-02-08, 00:35
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Σ'ευχαριστω πολύ Σοφία!

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον.

Τα πράγματα αρχίζουν και ξετυλίγοντε.. Πάντως αυτό που με συγκλόνησε είναι επικοινώνησα μαζί τους και μου διαβεβαίωσαν ότι είχαν μέλη από Ελλάδα το 1983!

Και πάλι ευχαριστώ

Αργύρης
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #7  
Παλιά 07-02-08, 18:01
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Μίλησα με αυτούς που έχουν το φόρουμ και είπαν ότι θα δραστηριοποιθεί ως θρησκεία σε λίγο καιρό, με βιβλία κλπ.

Ενδιαφερόν
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #8  
Παλιά 08-02-08, 16:08
Το avatar του χρήστη Jovitaki
Jovitaki Ο χρήστης Jovitaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-07-2007
Περιοχή: Athens...
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Κινουμενη απο περιεργεια μπηκα κι εγω να δω αυτο το forum του ΝΑΟΣ...Ειδα καποιες ανακοινωσεις του συντονιστη ο οποιος ελεγε οτι σκοπος τους ειναι να βρουν καποια χαμενα μελη της της αρχαιας γενιας ελληνων και οτι αυτο φαινεται απο το DNA . Ελεγαν επισης κατι για προσμιξεις θεων και ανθρωπων απο τις οποιες θα γεννηθουν οι βασιλιαδες αυτου του πλανητη καθως και για την μυστικη γνωση στα ελληνικα γονιδια....αναρωτιομουν τι να σημαινει πρακτικα η που μπορει να αποσκοπει ολο αυτο και γενικα τι να εννοουν με ολα αυτα...Τι ειδους θρησκεια θα μπορουσαν να δημιουργησουν??
Αναρωτιομουν αν ο θεματοθετης Σταυροπουλος βρηκε καμια ακρη σχετικα με αυτα που εψαχνε για τα χειρογραφα που εχει κι αν πηρε απαντησεις στα ερωτηματα του.
__________________
The fish doesn't think
The fish is mute, expressionless
The fish doesn't think because the fish knows everything...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jovitaki : 08-02-08 στις 16:18
  #9  
Παλιά 08-02-08, 16:19
Το avatar του χρήστη alet
alet Ο χρήστης alet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jovitaki
Τι ειδους θρησκεια θα μπορουσαν να δημιουργησουν??
Μία θρησκεία όπως σχεδόν όλες, βασισμένη στο αναπόδεικτο δόγμα, στα αυθαίρετα συμπεράσματα, στην επίκληση της αυθεντίας του όποιου ή των όποιων επικεφαλής και στην προσπάθεια ενεργοποίησης στοιχείων του θυμικού (φόβο, ελπίδα, εγωισμό κ.ο.κ.)
__________________
Cogito ergo sum
  #10  
Παλιά 09-02-08, 12:36
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alet
Μία θρησκεία όπως σχεδόν όλες, βασισμένη στο αναπόδεικτο δόγμα, στα αυθαίρετα συμπεράσματα, στην επίκληση της αυθεντίας του όποιου ή των όποιων επικεφαλής και στην προσπάθεια ενεργοποίησης στοιχείων του θυμικού (φόβο, ελπίδα, εγωισμό κ.ο.κ.)
Φίλε Alet, θρησκεία της πλάκας θα έλεγα, αφού παρακολούθησα και εγώ κάποια δημοσιεύματα.
Μέχρι που, αν και δηλώνουν ότι ανήκουν σε συγκεκριμένη θρησκεία, καλωσορίζουν μέχρι και σατανιστές ως "ανοιχτόμυαλοι"( υπό την έννοια του άκρατου Δογματισμού το αναφέρω ).
Πέραν της αναφοράς σε κάπους απογόνους που δεν διευκρινίζεται αν είναι όλη η ανθρωπότητα ή μερικοί βαρεμένοι "εκλεκτοί", δεν αναφέρεται καμμία θέση, άποψη ή παραδοχή, η δε αναφορά στην Αρχαία Ελλάδα είναι ομιχλώδης και αόριστη.
Βέβαια, μάλλον είναι αδόκιμη η χρήση του πληθυντικού, μιά και από τα γραφόμενα ένας μόνον φαίνεται ως "πιστός" της θρησκείας, οι δε άλλοι μάλλον είναι περαστικοί, εκφράζοντες απορίες και ερωτηματικά.
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.