Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 04-10-10, 15:59
Shady Ο χρήστης Shady δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Πριν απο πεντε χρονια αρχισε να μου συμβαινει κατι περιεργο.Οταν κοιταζα καποιων για πανω απο 20 λεπτα χωρισ να κοιταξω αλλου εβλεπο κατι σαν φωτεινο περιγραμμα.Με τον καιρο αυτο αρχισε να γινεται ολοκαι πιο ευκολο.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να βλεπω το περιγραμμα σε 10 δευτερολεπτα που κοιταω καποιον ανεξαρτητως αν αυτοσ κινητε η οχι και στο ενα λεπτο περιπου το περιγραμμα εχει μεγεθοσ 7 εκατοστων.Συνηθωσ ειναι ασπρο αλλα μου εχει τυχει να δω και μπλε και πρασινο.Τι ακριβωσ ειναι αυτο που βλεπω?????

Στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο την κουραση αλλα δεν γινεται να ειμαι διαρκως κουρασμενη. Επισης αυτο δεν το βλεπω ποτε οταν κοιταω τον εαυτο μου στηον καθρεφτη η ενα μερος του σωματος μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 04-10-10, 18:21
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Shady Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν απο πεντε χρονια αρχισε να μου συμβαινει κατι περιεργο.Οταν κοιταζα καποιων για πανω απο 20 λεπτα χωρισ να κοιταξω αλλου εβλεπο κατι σαν φωτεινο περιγραμμα.Με τον καιρο αυτο αρχισε να γινεται ολοκαι πιο ευκολο.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να βλεπω το περιγραμμα σε 10 δευτερολεπτα που κοιταω καποιον ανεξαρτητως αν αυτοσ κινητε η οχι και στο ενα λεπτο περιπου το περιγραμμα εχει μεγεθοσ 7 εκατοστων.Συνηθωσ ειναι ασπρο αλλα μου εχει τυχει να δω και μπλε και πρασινο.Τι ακριβωσ ειναι αυτο που βλεπω?????

Στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο την κουραση αλλα δεν γινεται να ειμαι διαρκως κουρασμενη. Επισης αυτο δεν το βλεπω ποτε οταν κοιταω τον εαυτο μου στηον καθρεφτη η ενα μερος του σωματος μου!!!
Να προσπαθησεις να το εξεληξεις στο επομενο σταδιο,ειναι πολυ ποιο εντυπωσιακο αλλα χανεις την ηκανοτητα να βλεπεις την αυρα,αλλα αποκτας μια εκτη αισθηση για κυνδηνο τρυγηρο σου,επισης αποκτας και το εξης,πριν ακομα ερθει σου πει ο αλλος καλημερα θα εχεις ειδη μαθει τι χαρακτηρας ειναι και αν πρεπει να κανεις παρεα μαζι του.το αρχικο σταδιο ειναι που βλεπεις τον χαρακτηρα του αλλου,ειναι δυσκολο μεχρι να μαθεις ολα τα χρωματα,οταν παει στο επομενο σταδιο θα νιωθεις τον κυνδηνο και τον χαρακτηρα του αλλου,η συνεχεια της εξελιξης ειναι οτι αργοτερα καταλαβενεις οταν ο αλλος ειναι νευριασμενος ή λυπημενος,γενικα νοιωθεις τα συναισθηματα του αλλου,μολις το τελειωποιησης ξεκινα να εξασκησε για τηλεκινηση που ερχετε απο την ενοραση!!η ενοραση ειναι το τελευταιο σταδιο της αυρας,μετα θα εισαι ετοιμη να δεχτεις και αλλες δυναμεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-10-10, 18:45
Το avatar του χρήστη apaleftos
apaleftos Ο χρήστης apaleftos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2009
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Σωστός σε γενικές γραμμές. Είναι όντως κάτι πολύ εντυπωσιακό (όπως και άλλα πολλά) αλλά και πολύ δύσκολο ταυτόχρονα!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drake19 Εμφάνιση μηνυμάτων
...αλλα χανεις την ηκανοτητα να βλεπεις την αυρα...
Αυτό το συμπέρασμα όμως από που το έβγαλες??
__________________
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΑΙ...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-10-10, 18:52
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drake19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προσπαθησεις να το εξεληξεις στο επομενο σταδιο,ειναι πολυ ποιο εντυπωσιακο αλλα χανεις την ηκανοτητα να βλεπεις την αυρα,αλλα αποκτας μια εκτη αισθηση για κυνδηνο τρυγηρο σου,επισης αποκτας και το εξης,πριν ακομα ερθει σου πει ο αλλος καλημερα θα εχεις ειδη μαθει τι χαρακτηρας ειναι και αν πρεπει να κανεις παρεα μαζι του.το αρχικο σταδιο ειναι που βλεπεις τον χαρακτηρα του αλλου,ειναι δυσκολο μεχρι να μαθεις ολα τα χρωματα,οταν παει στο επομενο σταδιο θα νιωθεις τον κυνδηνο και τον χαρακτηρα του αλλου,η συνεχεια της εξελιξης ειναι οτι αργοτερα καταλαβενεις οταν ο αλλος ειναι νευριασμενος ή λυπημενος,γενικα νοιωθεις τα συναισθηματα του αλλου,μολις το τελειωποιησης ξεκινα να εξασκησε για τηλεκινηση που ερχετε απο την ενοραση!!η ενοραση ειναι το τελευταιο σταδιο της αυρας,μετα θα εισαι ετοιμη να δεχτεις και αλλες δυναμεις!!!
Εγώ που ξέρω καμιά 50αριά ανθρώπους που καταλαβαίνουν πότε ο άλλος είναι λυπημένος ή χαρούμενος ή ή ή... χωρίς να βλέπουν χρώματα ολούθε τι σημαίνει; Πρέπει να είναι σε πολύυυυυ προχωρημένο στάδιο αυτοί...!!


Επίσης, κάποτε μου είχαν πει ότι η αύρα μου η μισή είναι ριγέ και η άλλη μισή καρό. Πρέπει να ανησυχώ που έχω κιτς αύρα; Σημαίνει κάτι;
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-10-10, 18:56
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apaleftos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός σε γενικές γραμμές. Είναι όντως κάτι πολύ εντυπωσιακό (όπως και άλλα πολλά) αλλά και πολύ δύσκολο ταυτόχρονα!!


Αυτό το συμπέρασμα όμως από που το έβγαλες??
Απο που???Εγω το ειχα και το εξελιξα,πλεον ειμαι στο τελευταιο σταδιο,προτοεμφανηστικε στα εξι μου χρονια,η μανα μου εχει μονο ενοραση,σπανια βλεπει πραματα στον υπνο της που επροκειτο να γεινουν.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-10-10, 18:59
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ που ξέρω καμιά 50αριά ανθρώπους που καταλαβαίνουν πότε ο άλλος είναι λυπημένος ή χαρούμενος ή ή ή... χωρίς να βλέπουν χρώματα ολούθε τι σημαίνει; Πρέπει να είναι σε πολύυυυυ προχωρημένο στάδιο αυτοί...!!


Επίσης, κάποτε μου είχαν πει ότι η αύρα μου η μισή είναι ριγέ και η άλλη μισή καρό. Πρέπει να ανησυχώ που έχω κιτς αύρα; Σημαίνει κάτι;
Αυτο που λες δεν εχει και μεγαλη σχεση σε αυτο που λεμε εδω τωρα,το οτι ο αλλος θα νιωσει για εναν δικο του ανθρωπο αν ειναι λυπημενος η οχι ειναι λογικο γτ ειναι δικος του ανθρωπος,εγω μιλαω για ξενους ανθρωπους,τους οποιους δεν τους ξερεις ή τους ξερεις απλα σαν γνωστους.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 04-10-10, 19:25
Το avatar του χρήστη apaleftos
apaleftos Ο χρήστης apaleftos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2009
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ που ξέρω καμιά 50αριά ανθρώπους που καταλαβαίνουν πότε ο άλλος είναι λυπημένος ή χαρούμενος ή ή ή... χωρίς να βλέπουν χρώματα ολούθε τι σημαίνει; Πρέπει να είναι σε πολύυυυυ προχωρημένο στάδιο αυτοί...!!


Επίσης, κάποτε μου είχαν πει ότι η αύρα μου η μισή είναι ριγέ και η άλλη μισή καρό. Πρέπει να ανησυχώ που έχω κιτς αύρα; Σημαίνει κάτι;
Τίποτα δεν σημαίνει.. Ούτε το ένα ούτε το άλλο! Πολλοί άνθρωποι μπορούν να αισθάνονται/διαισθάνονται διάφορα ή ακόμα και να μπορούν πολύ πιο εύκολα να ψυχολογούν κάποιον χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drake19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο που???Εγω το ειχα και το εξελιξα,πλεον ειμαι στο τελευταιο σταδιο,προτοεμφανηστικε στα εξι μου χρονια,η μανα μου εχει μονο ενοραση,σπανια βλεπει πραματα στον υπνο της που επροκειτο να γεινουν.
Και λόγο του ότι το εξέλιξες πλέον δεν "βλέπεις"?
Δεν προσπαθώ να σε βγάλω λάθος. Απλά μου φαίνεται παράξενο να χάσεις κάτι όταν το εξελίξεις.
__________________
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΑΙ...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 04-10-10, 20:16
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apaleftos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τίποτα δεν σημαίνει.. Ούτε το ένα ούτε το άλλο! Πολλοί άνθρωποι μπορούν να αισθάνονται/διαισθάνονται διάφορα ή ακόμα και να μπορούν πολύ πιο εύκολα να ψυχολογούν κάποιον χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.



Και λόγο του ότι το εξέλιξες πλέον δεν "βλέπεις"?
Δεν προσπαθώ να σε βγάλω λάθος. Απλά μου φαίνεται παράξενο να χάσεις κάτι όταν το εξελίξεις.
Όχι προς θεού δεν είπα κάτι τέτοιο :P απλά έτσι είναι η εξέλιξη μιας δύναμεις το πρώτο στάδιο βλέπεις την αύρα του την διαβάζεις και καταλαιβεις τον άλλον στο επόμενο στάδιο σου επιτρέπει να νοιωθεις τον κίνδυνο που θα βρίσκετε εκεί γύρο σου, μετά έχοντας σταματήσει να βλέπεις την αύρα πλέον νοιωθεις την παρουσία του αλλού και της πρόθεσης του, μετά νοιωθεις τα πάντα ακόμα και τι χαρακτήρας είναι, τελικό στάδιο είσαι ένα με το περιβάλλον τριγύρω σου,και πίστεψε με θέλει αντοχές, παρακλαδια όλον αυτόν είναι η ενοραση η έκτη αίσθηση και το τρίτο μάτι, το τρίτο μάτι δεν έχω καταφέρει να το κάνω μετα από όλα αυτά αν έχεις αντοχές ξεκινάς τηλεκινηση!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 04-10-10, 20:56
Shady Ο χρήστης Shady δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

και πως θα το παω στο επομενο σταδιο???
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 04-10-10, 21:50
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Shady Εμφάνιση μηνυμάτων
και πως θα το παω στο επομενο σταδιο???
χμμμ δεν πας απο την μια στιγμη στη αλλη,οπως ειχα πει εμενα μου ξεκηνησε οταν ειμουνα 6χρονων και τωρα ειμαι 25,το εξελιξα μεχρι τερμα πριν απο 3χρονια,και πιστεψε με δεν ειναι ευκολο,απλα πρεπει να το δουλευεις να μην το αφηνεις να κοιματε,γτ αμα το αφησεις να κοιμηθει καλητερα να μην το ξαναξυπνησεις.εγω περασα και καποιες δυσκολες καταστασης για 1χρονο και πιστευο οτι αυτο το βοηθησε να εξελιχθει ποιο γρηγορα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.