Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-01-14, 15:08
natali_1327 Ο χρήστης natali_1327 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2014
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή παράξενο όνειρο

Γειά σας φίλοι μου, είμαι νεα στο forum και γράφω για πρωτη φορά.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα παράξενο όνειρο το οποίο είδα πρίν μερικές μέρες.Ο παππούς μου πέθανε την προηγούμενη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου την Τρίτη 24 Δεκεμβρίου έγινε η κηδεία του.Το βράδυ της Τρίτης κοιμήθηκα στο σπίτι της γιαγιάς μου ,στο δωμάτιο όπου πέθανε ο παππούς μου στον καναπέ ήταν μαζί και η μητέρα μου . Το βράδυ δεν θυμάμαι την ώρα άκουγα θορύβους δεν έδωσα ο΄μως σημασία επειδή πίστευα πως τα φανταζόμουν καθώς φοβόμουν πάρα πολύ οπότε πίστευα πως ήταν ψευδαισθησεις. Μετά τις 12 ξυπνούσα ανα ανα 3ωρο περίπου δεν γνωρίζω γιατι, λίγο πριν ξημερώσει άκουσα τον παππού μου να βήχει δίπλα στο αυτί μου σαν να κοιμώταν δίπλα μου.
Την άλλη μέρα το βράυ η γιαγιά μου είχε κοιμηθεί δεν ήταν αργά περίπου 11 και κάτι τότε άκουσε πεντακάθαρα την φωνή του παππού μου να φωνάζει σιγανα το ονομα μου τρόμαξα πάρα πολυ μετα απο 5 λεπτά είπε κατι άλλο το οποιο δεν κατάλαβα και το τελευταίο που άκουσα να λέει ήταν σσσσσσ.....
Πρίν 2 μέρες περίπου είδα ένα παράξενο όνειρο και η αλήθεια είναι πως τρόμαξα λιγάκι.Ήταν μέρα και πήγαινα στο σπίτι της γιαγιάς μου όταν μπήκα μέσα την είδα να στρώνει το κρεβάτι στο οποίο είχε πεθάνει ο παππούς μου και χαμογελούσε ,την ρώτησα τη έγινε και μου είπε πως τα ξαδέρφια μου είδαν τον παππο'υ μου να κουνάει τα δάχτιλα του.Τότε εκεί που καθόμουν πάνω απο το κρεβάτι είδα το σώμα του παππού μου να εμφανίζετα πανω στο κρεβάτι και να ανοίγει τα μάτια του . Τότε σηκώθηκε σαν να μην συνέβαινε τίποτα μετα πια΄στηκε απο το πόδι μου και το έφειγε τόσο δυνατα που νόμιζα πως θα το έσπαγε και αν θυμάμαι καλά μου είπε να τον βοηθήσω και κατι ακομα το οποίο δεν θυμάμαι.Μετά θυμάμαι πως άρχισε να αλλάζει η συμπεριφορά του και έγινε πολύ κακός, τότε ήρθαν καποιοι άνθρωποι σπίτι και με ρώτησαν πως είναι ο παππούς μου εγω τους είπα πως ζωντάνεψε αλλά είναι πάρα πολύ κακός σαν να έχει μπεί ο σατανάς μέσα του.Μετά ο παππους μου ξαναάλαξε συμπεριφορά και έγινε καλός.Επειδή ο παππους μου ήταν παρα πολυ καλός άνθρωπος και ήξερα πωσ θα πάει στον παράδεισο τον ρωτησα πως είναι στον παράδεισο και μου είπε πως έχει πολύ χώρο μετά ξύπνησα.... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σήμαινε το όνειρο?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.